- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kompozit Cl4 +
Tento materiál sa vyskytuje ako na kaprárských tak aj na prívlačových navijákoch.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NDulf - Profil | Po 12.8.2019 20:42:50
NColasrumem - Profil | Po 12.8.2019 19:42:32
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 19:13:48
s tym druhym suhlas, moja prvotna rekacia bola na toto:
"nove PA nema ani elox planetu ani dvourychlostni oscilaci."
z toho som si myslel ze to myslis rovnako, ako poniektori ze kolo na obycajnej ultegre ja rovnake ako na PA, len koli tomu ze maju cca rovnaku farbu :)
NColasrumem - Profil | Po 12.8.2019 18:57:49
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 18:49:44
islo mi len o to, ze si niekto mysli ze kolo na zakladnej ultegre je rovnake ako na PA
a inak nezatahuj do toho HAGANE, to je len marketingovy termin, HAGANE uz ma aj privlacova ultegra a aj aero technium..
podstata hagane je v lepsom upevneni prevodov (X-SHIP), samotne materialy prevodov u strednych a vyssich rad s oznacenim hagane sa nemenia, ako si poniektori myslia, samozrejme nejake odchylky mozu byt pri novych typoch, verziach..
NColasrumem - Profil | Po 12.8.2019 18:39:41
NColasrumem - Profil | Po 12.8.2019 18:38:16
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 18:31:00
-zacal si s tym, ze na ultegru by si si predstavoval rychlo-sklopnou klucku koli skladaniu, ze pri tom ti ta kontra matka uz par-krat vypadla..
-na to ti bolo povedane, ze volba je kupit CI4 verziu, ze Ci4 ultegra uz nema kontra matku, a klucku dotahujes priamo do hlavneho kola
-no a potom do toho si napisal, ze Ci4 je na tom stejne (chapem to tak ze ma kontra matku na druhej strane)
-na a na to potom zareagoval Bambi, ze to co si pisal o kontra matkach na CI4+ nema zmysel a preto ta oznacil za odbornika :)
NMiras - Profil | Po 12.8.2019 16:32:39
NDulf - Profil | Po 12.8.2019 16:04:28
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 15:05:36
nove ult. maju uz len instant drag-klasika predna
NFishky - Profil | Po 12.8.2019 14:58:38
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 14:44:00
Nmurphyy - Profil | Po 12.8.2019 14:42:56
-nova verzia ci4 u oboch typov XTC/XSC sa lisi len farbou, brzdy su klasika predna instant drag
NFishky - Profil | Po 12.8.2019 14:35:14
NColasrumem - Profil | Po 12.8.2019 14:01:02
NMeo - Profil | Čt 8.8.2019 8:21:09
NPeter94 - Profil | Čt 8.8.2019 5:44:09
Ano ,kamarat ma novu ci4 ultegru a s tym nejde tocit.ked roztocis z celej sily ,tak sa klucka otoci max.tri krat.
Samozrejme da sa to upravit, ale skoro nikto to nevie a aj sa boji novy navi v zaruke hned rozobrat.
NLuger46 - Profil | St 7.8.2019 21:52:11
NPeter94 - Profil | St 7.8.2019 19:41:34
Su tam niake rozdiely (nie dolezite,ale su) a od toho sa odvija vysia cena.
Da sa povedat,ze tento model bol zbytocne vyrobeny.
Teraz to zavisi od zakaznika,ci je ochotny si priplatit.
Ono aj tak vacsina ludi sa do toho nerozumie ,ako par ludi na mrk.proste chce navi do 300€ kupi PA ,chce do 200€ kupi ultegru,che za 530€ kupi technium,vsetko je to o peniazoch.
Nvundu - Profil | St 7.8.2019 19:27:07
nechci psat za ostatni ale me teda novy model zklamal...
Nmurphyy - Profil | St 7.8.2019 16:40:19
debata je skor o tom, ze nove power aero neprinasa nic ine, ako nova ulterga ci4..
o tom to je, na co bolo potom PA rada? pre preklapac a par bezvyznamnych lozisk?
to si PA podla mna nezasluzilo..:)
PA sa proste musi od utegry lisit, tak ako to bolo od zaciatku..ale nelisi sa, okrem toho co bolo povedane, tak ma aj lepsie hlavne kolo>inu povrchovu upravu>striebornu, na rozdiel od klasiky ciernej CI4>co je tiez dobra samozrejme.
-podobny-strieborny elox maju aj napr POWER AERA SW, alebo klasicke nove, cize tych pridanych hodnot na PA je viac, ale stale je to malo na to, co by clovek od PA cakal..o tom myslim tu hovorime..
NPeter94 - Profil | Út 6.8.2019 3:01:21
Ja sa vobec nezastavam modelu PA ,ale skratka ked je niekde niecoho viac,tak je to logicky drahsie a ci je to zbytocne,alebo nie,zavysi od zakaznika
S tym sa samozrejme zhodneme, kazdopadne 😉
NLuger46 - Profil | Po 5.8.2019 23:34:54
NBambi.SpP - Profil | Po 5.8.2019 20:37:39
NTomas Krlin - Profil | Po 5.8.2019 19:13:37
Nvundu - Profil | Po 5.8.2019 17:54:05
samozrejme je to jedno a je to na vkusu kazdeho soudruha.....
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 17:25:17
Mna nezaujima ,ako je to dolezite,ja pisem ze to ma PA naviac a preto je drahsi.
To mas ako s autom,budes mat dve rovnake znacky vedla seba a logicky to s lepsou vybavou bude drahsie a uz zavisi ci si ,alebo nie si ochotny priplatit.
Ale napisat taku blbost-aj bez tych lozisk mozem chytat ryby
Ano mozes jazdit aj na aute, ktore nema vyhrievany volant
Nmilanpindryc - Profil | Po 5.8.2019 17:19:07
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 15:34:45
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 15:30:24
Chytat mozes aj na rexa,takze nechapem naco si sem zase napisal uplne trapnu a zbytocnu odpoved.
Nabuduce ,ked nieco napises ,tak k veci ,aby si z toho clovek aj nieco zobral a nie same blbosti
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 15:28:16
A samozrejme napis Japan :D
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 15:15:07
NTomas Krlin - Profil | Po 5.8.2019 14:09:24
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 13:31:44
Ndukin - Profil | Po 5.8.2019 11:50:47
NFishky - Profil | Po 5.8.2019 11:01:41
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 10:57:45
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 8:27:39
Na PA staci vymenit podlozky v cievke
Na ultegre podlozky,krytku,doplnit loziska a niekto to nevie vymenit,nema na to cas,nevie kde to hladat a radsej si priplati par drobnych
Ale uz som si zvykol ,ze sa neoplati prispievat,lebo je tu sami odbornik :D :D
NTomas Krlin - Profil | Po 5.8.2019 7:24:15
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 5:40:14
PA oproti ULTCI4XB je 2000? cca..ci ako tu citam..
a to cena toho preklapaca asi nie je ze.. :)
EDIT: ludia kydaju na shimano, ja hovorim tiez:
nech kydaju, mne je to jedno
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 5:33:14
samozrejme tam patri aj ten jednodielny preklapac, alebo to treba vsetko vymenovat? :DDD
NPeter94 - Profil | Po 5.8.2019 4:17:51
A ten preklapac stoji tiez dost vela penazi.
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 1:46:03
to suche>ok>nech bude aj suche>ak to ma x-protect a podobne utesnenia.
stale sa bavime o jednoduchom-pomalom mechanizme prevodov (samozejme technologia je na vysokej urovni)
cize preto hovorim, ze ak aj na prvy pohlad po rozobrani navi to vyzera ze je uplne suchy-to nemusi nicomu vadit..(casom si to mazivo sadne vsade..)..?...
azda je lepsie, ak ma navi vo vnutri vsade vazelinu, ale kde po case dojde voda/necistoty?
kupit novy navijak a hned ho davat namazat je podla mna blbost..
vunda tu tusim spominal, ze PA malo tuhsi chod>ano nema ho tak hladky ako by mohlo>keby nemalo X-PROTECT atd.
shimano by ti dokazalo urobit kapr. navijak s lahkostou navijania na prazdno ako stella, ak by si im povedal, ze to budes pouzivat len pri teplote od 5 do 40 stupnov napr, a len tak a tak..
lenze shimano je firma dodavajuc vyrobky pre znacnu cast sveta..
inak ak hovoris o prevodoch, tak aj pre EU vidim ze je k dispozicii fliegen:
https://fish.shimano-eu.com/content/fish/eu/gb/en/homepage/Product-detail.P-FLIEGEN_SD.html
lenze kto si ho kupi? jedna cievka, mala kapacita, cize aj teraz shimano ma navi s nizsim prevodom../u JP modelov by si vedel vybrat viac..
teraz ako pozeram dopyt je po navi s nizsim prevodom s vyssou kapacitou cievky, to podla mna casom bude, lebo shimano sa prisposobuje poziadavkam>reflektuje ich, to som uz za par rokov vypozoroval.
dam priklad>technium v min.len 10 alebo 12K, teraz 14K s prisposobenim si cievky cez podlozky, atd.
Nmurphyy - Profil | Po 5.8.2019 0:12:34
suhlasim s tym cim tu prispel Tomas Krlin Ne 4.8.2019 18:15:11
dalej asi netreba nic ine
NLuger46 - Profil | Po 5.8.2019 0:07:00
NErva - Profil | Ne 4.8.2019 22:21:02
Nvalach45 - Profil | Ne 4.8.2019 22:14:06
Nmurphyy - Profil | Ne 4.8.2019 22:03:04
ohladom noveho power aera, jasne ze je kratka, ale nejake zavery ze sa to neda zestelovat by som si nedovolil tvrdit nez to sam otestujem par-krat na rybach
NErva - Profil | Ne 4.8.2019 21:55:32
NErva - Profil | Ne 4.8.2019 21:51:24
NErva - Profil | Ne 4.8.2019 21:40:45
Nmurphyy - Profil | Ne 4.8.2019 21:36:44
podstatne je ze ak je brzda primerane nastavena na jazdu, aby som po zabere bol schopny do polotacky/otacky zdolavat, co mi aj XTD umoznuje.
cize kludne by sme mohli povedat ze aj ultegra ma kratsiu, samozrejme su ovela kratsie ako jde dnes trendom, podla mna ziadny extrem nie je dobry a brzda napr na techniu mi pride akurat, na novej daiwe TOURNAMENT ISO mi to pride niekedy uz dost kratke, ale pokial je brzda kvalitna da sa zvyknut
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















