- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Člun boat007 vs. Raptor
Ahoj uvažuji o koupi člunu na kaprařinu a to zejména na Labe, pískovny apod.
Mám vyhlédnuté 2 čluny a to:
CW - 235KIB - nafukovací čluny boat007
https://www.boat007.cz/lode-cluny/delka-200-250cm/cw-235kib-nafukovaci-cluny-boat007.html
RAPTOR X 230 WIDE AIR/ALU GREEN
http://www.carphouse.cz/nafukovaci-cluny-raptor-boat/clun-raptor-x-230-wide-air-alu-green/
Který z těchto dvou bude lepší?
Jde mi o to, který vydrží déle, a něco vydrží abych nemusel 2 rokem kupovat zase nový.
Všem díky za rady :)
Mám vyhlédnuté 2 čluny a to:
CW - 235KIB - nafukovací čluny boat007
https://www.boat007.cz/lode-cluny/delka-200-250cm/cw-235kib-nafukovaci-cluny-boat007.html
RAPTOR X 230 WIDE AIR/ALU GREEN
http://www.carphouse.cz/nafukovaci-cluny-raptor-boat/clun-raptor-x-230-wide-air-alu-green/
Který z těchto dvou bude lepší?
Jde mi o to, který vydrží déle, a něco vydrží abych nemusel 2 rokem kupovat zase nový.
Všem díky za rady :)
Autor diskuse: filip1992 - Profil , 26.6.2019 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
50x v oblíbených a 13x v ignorovaných.
Nroxtidy - Profil | Po 20.1.2020 20:46:12
PoligoN >> kouakam na to, a opet to same...material s nazvem "2000 Decitex" neznamena vubec nic :) zase pujde jen o silnejsi noname :-) Kdyby slo o znackovy, tak ten clun bude stat nasobne vic penez
NPoligoN - Profil | Po 20.1.2020 20:36:09
roxtidy >> som pozeral ze pre radu x-treme pouziva raptor dokonca material 2000g/m2 s hrubkou 1.2mm. inac tiez si myslim ze su to len reklamne cisla. Naozajstnu odolnost voci mechanickemu poskodeniu neudava nikdo.
Nroxtidy - Profil | Po 20.1.2020 20:26:04
jdmteg >> on je trochu chaos v pojmech. Vetsinou se uvádí pouze hodnota hustoty materialu, ktera se udava v g/m2. Jenze podle toho poznas pouze silu/vahu materialu. Nikoliv vsak jeho odolnost. Takze technologicky vyspelejsi material s nizsi hustotou/tloustkou bude odolnejsi nez nejaky noname, prestoze bude treba silnejsi.
U Raptoru se uvadi material s nazvem Decitex, ale takovy material defakto neexistuje, resp. nejde o zadny znackovy material (jako napr. Valmex, Hypalon apod). V souvislosti s materialy clunu existuje pouze jednotka DTEX, ktera u clunu udava delkovou hustotu tkaniny zakladni vyztuze = opet neplati, ze pokud je cislo vyssi, tak material vice snese.
Suma sumarum v tom vidim zamer, ktery ma v kupujicim vyvolat dojem duvery, protoze clovek naznaly veci se soustredi pouze na ty cisla a rekne si, ze znackovy clun za dvojnasobek penez ma taky 1150g/m2 tak tohle bude stejne. No a to je ta zasadni chyba :-)
Kolibri neni, na rozdil od Raptoru, zadny preprodejce, ale tam se ty cluny primo vyrabi, takze je mnohem vyssi predpoklad technologicky kvalitnejsiho materialu.
Nechci Raptor hanit, sam ho vlastnim, ale je treba si uvedomit, ze nekupujete zadnou extra kvalitu. Jsou to materialove obycejne cluny, ktere jsou siroke, designove povedene (vec vkusu) a pomerne drahe :-) Nic vic, nic min.
Takze kdyz uz noname material, tak aspon silnejsi = x-wide ;-)
U Raptoru se uvadi material s nazvem Decitex, ale takovy material defakto neexistuje, resp. nejde o zadny znackovy material (jako napr. Valmex, Hypalon apod). V souvislosti s materialy clunu existuje pouze jednotka DTEX, ktera u clunu udava delkovou hustotu tkaniny zakladni vyztuze = opet neplati, ze pokud je cislo vyssi, tak material vice snese.
Suma sumarum v tom vidim zamer, ktery ma v kupujicim vyvolat dojem duvery, protoze clovek naznaly veci se soustredi pouze na ty cisla a rekne si, ze znackovy clun za dvojnasobek penez ma taky 1150g/m2 tak tohle bude stejne. No a to je ta zasadni chyba :-)
Kolibri neni, na rozdil od Raptoru, zadny preprodejce, ale tam se ty cluny primo vyrabi, takze je mnohem vyssi predpoklad technologicky kvalitnejsiho materialu.
Nechci Raptor hanit, sam ho vlastnim, ale je treba si uvedomit, ze nekupujete zadnou extra kvalitu. Jsou to materialove obycejne cluny, ktere jsou siroke, designove povedene (vec vkusu) a pomerne drahe :-) Nic vic, nic min.
Takze kdyz uz noname material, tak aspon silnejsi = x-wide ;-)
NHonzaO - Profil | Po 20.1.2020 19:47:29
Smrtak >> anglicky neumím, takže můžu gůglit jak chci :D
ale kdybys sem hodil info, bylo by to rovnou i pro další zájemce o raptory..děkuji
ale kdybys sem hodil info, bylo by to rovnou i pro další zájemce o raptory..děkuji
NSmrtak - Profil | Po 20.1.2020 18:39:41
jdmteg >> decitex je bomba material, treba si vygooglovat, budes cumiet.
NPoligoN - Profil | Po 20.1.2020 15:33:03
jdmteg >> Raptora som videl len na výstave, ani nepoznam nikoho kdo ho používa takže sa nedokažem vyjadrit.
Njdmteg - Profil | Po 20.1.2020 15:06:55
PoligoN >> to ano, u Raptoru a materiálu ať už fast, kde je 950 0,7 mm, nebo wide 1100g 0,9 mm Decitex, toho moc nevím, máš nějaký osobní srovnání jak moc tyhle jejich materiály jsou kvalitní oproti jiným clunum?
NPoligoN - Profil | Po 20.1.2020 14:58:44
jdmteg >> Ono vela zalezi na kvalite toho materialu, mam kolibrika KM300D, ten je z 1100g materialu, potom mam zico CL270 a tam je hypalon 1,2mm. A je až neskutočne čo ten hypalon znese. Kolibrika budem po prvej sezone podlepovať, na šutroch dostal dosť zabrať, na druhej strane na tom zicu ani po rokoch neni ani škrabanček a to dostalval viac.
Njdmteg - Profil | Po 20.1.2020 14:46:35
roxtidy >> je tam silnější matroš, ale nemyslím, že je to takový nutný mininimum.. Vždyť třeba kolibri dělá čluny už mraky let i ze slabších materiálů, 750g, 950 g, a 1100g dávají až na čluny "profi" a problém taky není.. Jasně že čím silnější, tím lépe, ale kdo fakt řeší každé kilo a cm navíc, tak bych to jako neštěstí neviděl
NPoligoN - Profil | Po 20.1.2020 14:26:18
HonzaO >> tam by ti stacilo aj 30lb, 55 bude bohato stacit.
Nroxtidy - Profil | Po 20.1.2020 13:29:29
HonzaO >> zrejme proto, ze se ti to na takove vode tak nerozfouka jako na 1000ha :-)
NHonzaO - Profil | Po 20.1.2020 10:13:46
Ještě poslední věc, bude 55 lbs motor na tak široký clun dostačující? Nebo raději vzít 65 lbs?
NFinalStorm - Profil | Po 20.1.2020 8:33:29
HonzaO >> Hele já na ten člun nemůžu říct špatný slovo. Jediný, co jsem nevychytal je, že je těžkej. Sám ho unesu jen tak tak a na vodu bych ho sám asi nedal...
NHonzaO - Profil | Po 20.1.2020 0:05:38
roxtidy >> půjdu do x-wide. Převážet ho budu vyfouknury v autě, takže ze je širší je jen plus. A těch par kg na víc ve vyfouknutem stavu taky zvládnu...
Nroxtidy - Profil | Ne 19.1.2020 23:00:52
jdmteg >> kupovat Fast air je dle mě zkrátka hovadina.. je to sice užší než x-wide ale širší než jiné čluny. je na tom slabý matros. Kdybych teda chtěl užší člun kvůli manipulaci tak koupím klasiku třeba od stormu. Když budu chtít sirokej tak vemu x-wide nebo něco z konkurence. Fast air vlastně ani ve finále levnější než x-wide není, takže jeho koupě mi nedává smysl
Čtenáři této diskuse také sledují
NLithiové baterie - srovnání1546
NKrátkodobá kaprařina x9967
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NDalešice ??8160
NFanclub značky Shimano16402
NCcMoore a vše kolem něj3769
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NHarrison - vše o této značce3722
NKaprařský top vercajk3167
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky











