Woblery z AliExpress - zkušenosti

Chtěl bych založit novou otázku pouze pro nákupy woblerů z AliExpress. Případně z podobných obchodů. Chtěl bych poprosit o sdílení konkrétních woblerů, které jste již měli šanci otestovat a můžete je tedy doporučit dále.

Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.

https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.

https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště

https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
Autor diskuse: Deawon - Profil , 16.5.2019 dravci - nástrahy, návnady

Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 11:22:14

whitehunter >> Kup 20 wobů, ze kterých ani jednoho nevyhodíš do koše - tahle rada byla ještě zdarma, další už budu účtovat. Protože nevíš, o čem píšeš.

    Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 11:20:04

    Ještě možná jedno zamyšlení. Turkmenistán je poměrně chudá země ve Střední Asii, která je známá především jako vývozce zemního plynu (země má obrovské zásoby). Ten dokonce býval v zemi tak laciný, že ho místňáci nechávali hořet na sporáku celý den - od ranního vaření, až po večerní. Když se jich člověk zeptal, proč tak plýtvají a proč to nevypnou, tak jen odpověděli, že to stejně nic nestojí... a tohle mi dost připomíná myšlení některých lidí tady. Nejsem žadný agent illexu nebo rapaly, ale než bych si koupil 20 wobů, ze kterých 10 vyhodím do koše, tak to si radši připlatím. Občas to není jen o penězích.

      NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 11:07:30

      nofish >> Vidis, prave preto som napisal ze sa takmer mylis, nie ze uplne, napriklad s tym co si popisal sa da suhlasit, ale je tam zase ale, napriklad polsko je europska "cina", comu zodpoveda ich povestna kvalita a hygienicke skandaly a tiez nechcel by si mat plat polskeho rolnika :) Tiez mnozstevne zlavy, pre tunajsich predajcov by nejake giganticke balenia karabinok boli nepredajne, trh je maly. Su to specifika a myslim ze s tym vela nanerobis, cina je obrovska lacna fabrika, tie vyrobky tam budu jednoducho lacne ale nieco podobne v nasich podmienkach nie je mozne dosiahnut.

        Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 10:59:57

        Palusko >> hezky a (podle mě) pravdivě shrnuto. To, že některé firmy jako balzer, braunstar, ice fish, aquazona atd. přeprodávají pod svojí značkou woby z ali (s přirážkou), je pravda, ale rozhodně se to nedá zobecňovat na všechny věci (jak se tu často děje).

          Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:56:37

          Kachna >> Nech to v klidu, teoreticky, v nejlepším případě, budeš odvadět dph přímo při nákupu na ali a nic víc řešit nebudeš. Uvidíme, nějak jsme okolo toho dál nic moc nehledal, všude totiž samá korona.

            Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:50:13

            Palusko >> Vidíš to moc jednoduše a přímočaře a jen z jedné strany pohledu.
            Dalo by se do nekončna psát na jednotlivé body toho co jsi napsal. Tak snad jenom. Ano, někdo do číny donesl peníze, aby tam mohl za pár korun vyrábět a draze prodávat. Je to podstata tvorby zisku.
            O kypitálu ze zahraničí a tomu, že bys měl mizerný plat se bavit nebudeme, vidíš to moc černě. Je to o přístupu státu, viz třeba polsko a zemědělství, nebo živnostníci.
            Ztráty z toho, že si koupím blbost v číně jsou asi tak dobře spočítatelné, jako ztráty ze stažených filmů- hned se předpokládá, že bys platil i u nás, za tu vyšší cenu.
            Kvalitu věcí z číny musíš posoudit sám, já laciné šmejdy nekupuji ale stejně tam koupím levné a kolikrát u nás nenabízené, zboží.
            Poslední, k čemu ti odpovím je, to s tím clem a dph při prodeji čínského zboží u nás. Ano, zaplatíš dopravu, clo, dph. Ale máš množstevní slevu. Najdi si servery, kde fabriky nabízí svou produkci a za jaké ceny v závislosti na počtech odebraných kusů.
            Jen pro informaci. Názornou ukázkou, že i tady se dá čínské zboží prodávat za skoro čínské ceny je třeba tipa.eu- hlavně pokud jde o elekrosoučástky a drobnou elektroniku.

              NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:48:16

              Garys >> To je len administrativny detail pre podporu miestnej statnej mafie, nechapem aky vplyv to ma mat na princip co som popisal.

                NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 10:44:45

                nofish >> Jo tak DPH. Mám v tom hokej.
                Tak že ještě jednou z Čajny objednám a pak salut.

                  NGarys - Profil | Ne 21.3.2021 10:40:32

                  Palusko >> už v tom začátku máš zásadní chybu. Ti západní investoři tam sice dotáhli kapitál a technologie, ALE nemají svoje fabriky, museli to dělat v partnerských (tj čínských)firmách. To samé je třeba v Rusku. Takže zásadně jiné než u nás, kde si prostě postaví či koupí něco svého.

                    NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:34:17

                    nofish >> Takmer vo vsetkom sa mylis, ten clanok strucne zhrnul veci tak ako su aj ked je obcas trochu tendencne napisany.
                    Priklad s kablami skodovky v cine je typicky pohlad bezneho cloveka na produkciu v cine, v skutocnosti to je ale tak, ze v absolutnej vecsine pripadov, fabriky v cine patria zahranicnym investorom, ktori tam doniesli kapital a technologie, rovnako ako mnozstvo zahranicnych investorov v cechach alebo slovensku, bez ktorych by sme vsetci mohli akurat tak oberat jahody na drustenych poliach alebo driet za mizerny plat v krachujucich tuzemskych podnikoch. Spolocnosti tam vyrabaju kvoli nekonecnej lacnej pracovnej sile, dobremu podnikatelskemu prostrediu, infrastrukture a zdrojom surovin. V ziadnom pripade ale nemozes porovnavat kvalitu vyrobkov z tychto fabrik a domacich cinskych fabrik ktorych vyrobky sa nakupuju na aliexpresse.
                    Dovoz drobneho tovaru z ciny oslobodeneho od dph a cla tvori nezanedbatelnu cast. Len v ceskej republike ide o miliony zasielok rocne a straty su radovo v desiatkach milionov korun, v europskom meradle su to obrovske sumy. Zo strany ciny ide o cielenu strategiu, cina tym zvysuje svoj export, je to statom dotovana aktivita, napriklad vo forme znameho freeshippingu. To je aj jednym z hlavnych dovodov preco sa EU tomu snazi zabranit zrusenim oslobodenia platenia od dph pri malych zasielkach a ciel, bola to neferova konkurencna vyhoda. Na druhej strane, ked tu spominas predrazene "rovnake" cinske vyrobky ako na ali u nasich predajcov, presne tieto vyrobky museli byt zatazene dph aj clom, pretoze neslo o drobne zasielky ale podliehali standardnemu colnemu konaniu.
                    Kvalita a ekologia - o tomto sa snad nemusime ani bavit, vyrobky z ali, aj pokial ide o kopie, su mizernej kvality. Ak aj nejaka znacka predava tieto vyrobky pod svojim logom, nikdy nejde o nejake spickove diela a to sa tyka aj woblerov. Preco cinania nerobia balzove alebo penove woblery? lebo to poprve nevedia a podruhe to je nakladnejsie ako lacny plast. Navyse aj tie plasy su neodladene, bez vyvoja s mizernych materialov, jednoducho cena zodpoveda kvalite. To ze tam su diametralne odlisne ekologicke a hygienicke normy je dalsia vec, vyrobky co ti dojdu postou z ali su skutocne niekedy hazard a legalne by sa na EU trhu nemohli nikdy predavat.
                    Musim ale priznat ze osobne sam nakupujem v cine, hlavne drobne veci ktore sa "nemozu pokazit", ale aj tak som uz narazil na mnozstvo zmetkov, no aj na par pouzitenych kusov. Clovek je zvedavy a samozrejme chce usetrit, bol by hlupy keby nevyuzil tuto moznost, no zaroven plati vsetko co som napisal vyssie a je spravne ak sa EU brani tymto praktikam.

                      Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:14:40

                      Kachna >> Zatím v klidu. Od 1.7. má platit na vše DPH, zatím to tak je. Uvidíme, jak to dopadne. Objednávej teď, to ještě přijde bez dph.
                      Variant je více a už se o tom na mrku psalo. Vyčkej a uvidíš. Clo zůstává jak bylo, tam je to v klidu.

                        Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:13:05

                        rybomil >> Já karabinek, obratlíků, spotřebuji celkem dost. Takže se to fakt vyplatí. Slušnější cca 250Kč za 500 ks. Malé gumky taky.
                        Plandavek jsem už nakoupil- tloušťo/pstruhových hromadu a za tu cenu.... :-) Klidně to koupím u nás, ale jak píšeš, při výprodeji se pak vidí, reálná cena. Nedám za kus plechu na trhání 100Kč. To Abych šel v sobotu do práce, abych vydělal na neděli na ryby.
                        Tady se řešilo, jak číňan vše kopíruje. Zajímavé je, že některé věci vidíš tam a za rok, dva, na našich e-shopech jako novinku. Asi kopírují dopředu :-)

                          NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 9:58:16

                          Jak to je prosím teď s tím clem? Už se clí úplně vše?
                          Předem děkuji za odpověď.

                            Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 9:35:39

                            nofish >> no zrovna karabinky aj. bižu bych tedy z Aliku nebral, pokud nepotřebuju stovky ks. Jako dát za SSR 14 těch 350, nebo za zkopčeninu 4 doláče už si sakra rozmyslím. Utrhnu to při nočním sumcovlaku stejně tak 3. - 5. večer origoš nebo kopii... když se daří tak hned 1. :-(
                            Prsačky jak píšeš.
                            Např. plandy co nikdo nezná nahodí cenu 100+ ... a pak je vyprodávají za 1/4 tý nahozený ceny. Tak za kolik je asi tak do kšeftu pořídili ?

                              Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:28:00

                              RAJA >> čínský, finský, polský, plast? Ten i ten tam budou na věky....
                              A jak moc poškodím ekonomiku tím, že koupím třeba karabnky v číně, to fakt netuším. Jen vím, že mi zbude více peněz a tak si můžu koupit i něco dalšího, klidně u soukromníka-řezníka (chci maso, ne odpad z kaufu).
                              Nemyslím si, že deset wobů z číny by poškodilo naši ekonomiku zas tak moc, jak se zdá. Když si vezmu, že nikdo nechce přiznávat velké zisky a platit velké daně. Ale všichni co prodávají čínské zboží pod svými "značkami" chtějí velké marže a malé platy svých zaměstnanců.
                              Nebavím se teď o tom, že fakt někdo vyloženě zkopíruje nějaký výrobek a vyrobí ho opravdu nekvalitně - ale takový se dlouho neuživí.
                              Mám prsačky z číny. 1500Kč vč všeho, ty samé, opravdu ty samé, jsem loni viděl na našem e-shopu, s natištěnou značkou za cca 5000kč. Když je koupím tady, bude naše ekonomika vzkvétat? Doba dodání tam byla 2-3 týdny, dost velká šance, že půjdou z číny, tu se přebalí, nažehlí značka a jdou ke mě.

                                Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:20:45

                                aartu >> Co jsou plagiáty a co jsou věci, které čínská, nebo jakákoli jiná, fabrika vyrábí a nějaká "značka" si to tam objedná včetně potisku a krabiček? Který wobler na aliexpressu je kopie nějakého značkového a který je značkový, vyráběný pro deset značek?
                                Co je na Aliexpresuu vlastně celkově plagiát a co zboží, které fabrika vyrábí pro různé obchodníky a značky?
                                JInak z článku mě nejvíce pobavila potřeba číňana po výrobci somrovat zaslání woblera, aby je mohli okopírovat. No nevím, ale dneska asi není problém z číny objednat zboží, které se prodává jinde ve světě a nechat si ho tam poslat....

                                  NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:13

                                  nofish >> V podstate má ale aartu pravdu, sereme si do vlastného hniezda, čo sa ekonomiky týka a čo je najhoršie, všetok tento čínsky bordel aj tak vyhádžeme do vody čo má v konečnom dôsledku aj ekologický dopad.

                                    Naartu - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:10

                                    nofish >> Nevím,co inzeruje Braunstar v Rybářství,ale pokud nabízí plagiáty z Ali,tak to na věci nic nemění.

                                      Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 7:58:14

                                      nofish >> žádný

                                        Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 7:08:24

                                        aartu >> ok, rozebereme to dopoledne :-)
                                        Pro zacatek si ale otevri rybarstvi a podivej se na inzerci braunstaru....pak na aliexpress.