- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Woblery z AliExpress - zkušenosti
Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.
https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.
https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště
https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
154x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 11:22:14
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 11:20:04
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 11:07:30
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 10:59:57
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:56:37
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:50:13
Dalo by se do nekončna psát na jednotlivé body toho co jsi napsal. Tak snad jenom. Ano, někdo do číny donesl peníze, aby tam mohl za pár korun vyrábět a draze prodávat. Je to podstata tvorby zisku.
O kypitálu ze zahraničí a tomu, že bys měl mizerný plat se bavit nebudeme, vidíš to moc černě. Je to o přístupu státu, viz třeba polsko a zemědělství, nebo živnostníci.
Ztráty z toho, že si koupím blbost v číně jsou asi tak dobře spočítatelné, jako ztráty ze stažených filmů- hned se předpokládá, že bys platil i u nás, za tu vyšší cenu.
Kvalitu věcí z číny musíš posoudit sám, já laciné šmejdy nekupuji ale stejně tam koupím levné a kolikrát u nás nenabízené, zboží.
Poslední, k čemu ti odpovím je, to s tím clem a dph při prodeji čínského zboží u nás. Ano, zaplatíš dopravu, clo, dph. Ale máš množstevní slevu. Najdi si servery, kde fabriky nabízí svou produkci a za jaké ceny v závislosti na počtech odebraných kusů.
Jen pro informaci. Názornou ukázkou, že i tady se dá čínské zboží prodávat za skoro čínské ceny je třeba tipa.eu- hlavně pokud jde o elekrosoučástky a drobnou elektroniku.
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:48:16
NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 10:44:45
Tak že ještě jednou z Čajny objednám a pak salut.
NGarys - Profil | Ne 21.3.2021 10:40:32
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:34:17
Priklad s kablami skodovky v cine je typicky pohlad bezneho cloveka na produkciu v cine, v skutocnosti to je ale tak, ze v absolutnej vecsine pripadov, fabriky v cine patria zahranicnym investorom, ktori tam doniesli kapital a technologie, rovnako ako mnozstvo zahranicnych investorov v cechach alebo slovensku, bez ktorych by sme vsetci mohli akurat tak oberat jahody na drustenych poliach alebo driet za mizerny plat v krachujucich tuzemskych podnikoch. Spolocnosti tam vyrabaju kvoli nekonecnej lacnej pracovnej sile, dobremu podnikatelskemu prostrediu, infrastrukture a zdrojom surovin. V ziadnom pripade ale nemozes porovnavat kvalitu vyrobkov z tychto fabrik a domacich cinskych fabrik ktorych vyrobky sa nakupuju na aliexpresse.
Dovoz drobneho tovaru z ciny oslobodeneho od dph a cla tvori nezanedbatelnu cast. Len v ceskej republike ide o miliony zasielok rocne a straty su radovo v desiatkach milionov korun, v europskom meradle su to obrovske sumy. Zo strany ciny ide o cielenu strategiu, cina tym zvysuje svoj export, je to statom dotovana aktivita, napriklad vo forme znameho freeshippingu. To je aj jednym z hlavnych dovodov preco sa EU tomu snazi zabranit zrusenim oslobodenia platenia od dph pri malych zasielkach a ciel, bola to neferova konkurencna vyhoda. Na druhej strane, ked tu spominas predrazene "rovnake" cinske vyrobky ako na ali u nasich predajcov, presne tieto vyrobky museli byt zatazene dph aj clom, pretoze neslo o drobne zasielky ale podliehali standardnemu colnemu konaniu.
Kvalita a ekologia - o tomto sa snad nemusime ani bavit, vyrobky z ali, aj pokial ide o kopie, su mizernej kvality. Ak aj nejaka znacka predava tieto vyrobky pod svojim logom, nikdy nejde o nejake spickove diela a to sa tyka aj woblerov. Preco cinania nerobia balzove alebo penove woblery? lebo to poprve nevedia a podruhe to je nakladnejsie ako lacny plast. Navyse aj tie plasy su neodladene, bez vyvoja s mizernych materialov, jednoducho cena zodpoveda kvalite. To ze tam su diametralne odlisne ekologicke a hygienicke normy je dalsia vec, vyrobky co ti dojdu postou z ali su skutocne niekedy hazard a legalne by sa na EU trhu nemohli nikdy predavat.
Musim ale priznat ze osobne sam nakupujem v cine, hlavne drobne veci ktore sa "nemozu pokazit", ale aj tak som uz narazil na mnozstvo zmetkov, no aj na par pouzitenych kusov. Clovek je zvedavy a samozrejme chce usetrit, bol by hlupy keby nevyuzil tuto moznost, no zaroven plati vsetko co som napisal vyssie a je spravne ak sa EU brani tymto praktikam.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:14:40
Variant je více a už se o tom na mrku psalo. Vyčkej a uvidíš. Clo zůstává jak bylo, tam je to v klidu.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:13:05
Plandavek jsem už nakoupil- tloušťo/pstruhových hromadu a za tu cenu.... :-) Klidně to koupím u nás, ale jak píšeš, při výprodeji se pak vidí, reálná cena. Nedám za kus plechu na trhání 100Kč. To Abych šel v sobotu do práce, abych vydělal na neděli na ryby.
Tady se řešilo, jak číňan vše kopíruje. Zajímavé je, že některé věci vidíš tam a za rok, dva, na našich e-shopech jako novinku. Asi kopírují dopředu :-)
NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 9:58:16
Předem děkuji za odpověď.
Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 9:35:39
Prsačky jak píšeš.
Např. plandy co nikdo nezná nahodí cenu 100+ ... a pak je vyprodávají za 1/4 tý nahozený ceny. Tak za kolik je asi tak do kšeftu pořídili ?
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:28:00
A jak moc poškodím ekonomiku tím, že koupím třeba karabnky v číně, to fakt netuším. Jen vím, že mi zbude více peněz a tak si můžu koupit i něco dalšího, klidně u soukromníka-řezníka (chci maso, ne odpad z kaufu).
Nemyslím si, že deset wobů z číny by poškodilo naši ekonomiku zas tak moc, jak se zdá. Když si vezmu, že nikdo nechce přiznávat velké zisky a platit velké daně. Ale všichni co prodávají čínské zboží pod svými "značkami" chtějí velké marže a malé platy svých zaměstnanců.
Nebavím se teď o tom, že fakt někdo vyloženě zkopíruje nějaký výrobek a vyrobí ho opravdu nekvalitně - ale takový se dlouho neuživí.
Mám prsačky z číny. 1500Kč vč všeho, ty samé, opravdu ty samé, jsem loni viděl na našem e-shopu, s natištěnou značkou za cca 5000kč. Když je koupím tady, bude naše ekonomika vzkvétat? Doba dodání tam byla 2-3 týdny, dost velká šance, že půjdou z číny, tu se přebalí, nažehlí značka a jdou ke mě.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:20:45
Co je na Aliexpresuu vlastně celkově plagiát a co zboží, které fabrika vyrábí pro různé obchodníky a značky?
JInak z článku mě nejvíce pobavila potřeba číňana po výrobci somrovat zaslání woblera, aby je mohli okopírovat. No nevím, ale dneska asi není problém z číny objednat zboží, které se prodává jinde ve světě a nechat si ho tam poslat....
NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:13
Naartu - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:10
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33405
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NKayakfishing a kajakorybaření20680
NÚhoří sezona 201210514
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrivlac s multiplikatorom31598
NGalerie okounů ...1092
NVláčenie z člnu27208
Kde to žije - dravci
10:17NBurza na přívlačové nástrahy 33406
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










