- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Woblery z AliExpress - zkušenosti
Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.
https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.
https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště
https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
154x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NDiamond - Profil | Út 11.7.2023 18:18:06
Nkubas. - Profil | Út 11.7.2023 18:08:16
NDiamond - Profil | Út 11.7.2023 18:01:51
Nkubas. - Profil | Út 11.7.2023 12:56:52
NDiamond - Profil | Út 11.7.2023 7:48:02
Nrybomil - Profil | Po 10.7.2023 17:06:10
NDiamond - Profil | Pá 30.6.2023 10:44:25
Nkaprus - Profil | Pá 6.1.2023 8:38:01
Neměl by někdo odkaz na funkční vibralures, lipless, ratliny a tak? Střední a větší velikosti. Candát, sumec.
Díky moc.
NGarys - Profil | Pá 9.9.2022 17:50:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
zkus třeba cannibala velkého
https://www.aliexpress.com/item/4000990199589.html?gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm_id=1007.13339.300834.0&scm-url=1007.13339.300834.0&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.300834.0,pvid:32b88b68-e854-4d06-b668-02c94e440b2b,tpp_buckets:668%232846%238110%231995&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2210000013213182728%22%2C%22sceneId%22%3A%223339%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21CZK%21179.96%21124.05%21%21%21%21%21%402101d1b016627385140181881e4db7%2110000013213182728%21rec
NDeawon - Profil | Út 6.9.2022 9:10:43
https://www.nastrahy.cz/rippery-a-kopyta/ripper-redbass-swimmer-xxl?sort=p.price&order=DESC
NGarys - Profil | Po 5.9.2022 16:07:59
ale jesti, tak tohle ok
https://spinpoler.aliexpress.com/store/group/Paddle-Tail-Swimbaits/3008058_516835096.html?
NDeawon - Profil | Čt 1.9.2022 9:47:13
Něco jako Gunki G'Bump, Savage Gear 4D Herring Shad, Redbass Swimmer, Fox Rage. A hlavně zda se to vyplatí a kvalita zůstává podobná.
NPvl - Profil | St 20.10.2021 7:36:12
NVybliz - Profil | Út 19.10.2021 13:49:08
NIgor - Profil | Ne 4.7.2021 8:18:43
NDeawon - Profil | Pá 2.7.2021 16:46:10
NVybliz - Profil | Pá 2.7.2021 14:52:08
https://www.ceskyali.cz/clanky/aliexpress-bude-automaticky-vybirat-dph-od-1-7-diky-registraci-ioss-povinnost-celniho-prohlaseni-plati/
Nnofish - Profil | Pá 2.7.2021 14:34:56
NVybliz - Profil | Pá 2.7.2021 12:39:29
https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/Aplikace-eCeP-pro-pod%c3%a1n%c3%ad-celn%c3%adch-prohl%c3%a1%c5%a1en%c3%ad-u-po%c5%a1tovn%c3%adch-z%c3%a1silek-do-150-EUR.aspx
https://celnicka.cz/
Nminoq - Profil | Po 28.6.2021 18:36:12
NPalusko - Profil | Po 28.6.2021 9:53:03
Nminoq - Profil | Ne 27.6.2021 13:30:58
https://touchit.sk/tak-co-budeme-od-1-jula-potrebovat-na-nakupy-z-ciny-a-o-co-vsetko-sa-to-predrazi-pozname-podrobnosti/349789
NPalusko - Profil | Ne 27.6.2021 9:36:59
Kazdopadne osobne ma zaujima ako tie miiony halierovych zasielok zvladne posta teraz spracovat, bez automatizacie nie je sanca, aj ked predpokladam casom ten napor enormne opadne ked ludia zistia ze treba platit dph a este aj nejaka administrativa.
NVybliz - Profil | Ne 27.6.2021 2:49:42
Nnofish - Profil | Ne 27.6.2021 2:18:15
Protože u zásilek se zanedbatelnou hodbotou, nebo jak se to teď jmenuje se nemá platit clo, ale doplatek DPH. Tedy sprostě i včetně dph na dopravu i když to doručuje firma se sídlem mimo eu, co jsem pochopil.
V klidu, mi teď šlo zboží z číny 4 dny a poštou to v rámci republiky trvá déle. Já počítám se vším.
NRyben - Profil | So 26.6.2021 18:47:24
Nnofish - Profil | So 26.6.2021 17:33:45
Mimochodem, má být spuštěna aplikace, kde si DPH i clo (snad až jim to desetkrát spadne a doladí to) vyřídíš s celnicí sám, bez zastupování poštou. Jednoduše. Jde ti balíček z Aliexpressu. Ještě než dorazí do ČR, máš vyřízen doplatek DPH a on jde rovnou k tobě - optimální stav.
Další možností je, že zahraniční prodejce odvede dph rovnou při nákupu za tebe- stejně jako to vlastně dělají nyní naše obchody - dph je v ceně produktu. Zase není důvod něco vyřizovat.
NRyben - Profil | So 26.6.2021 17:17:39
Nnofish - Profil | So 26.6.2021 16:15:39
NVybliz - Profil | So 26.6.2021 15:38:21
https://www.novinky.cz/finance/clanek/balicky-z-ciny-budou-jeste-par-tydnu-bez-dane-40364526
Nkura11 - Profil | St 31.3.2021 19:03:17
Nnofish - Profil | St 31.3.2021 18:54:55
To je jak já s gumama, nejhezčí ryby mám na gumy za 7-10kč, už deset let, desetiletá náhoda.... kdybych měl ty lepší, už bych měl dávno chyceného candáta 137cm...
Nkura11 - Profil | Po 29.3.2021 5:06:57
NPalusko - Profil | Ne 28.3.2021 10:16:04
Nwhitehunter - Profil | Ne 28.3.2021 9:45:28
tak, jako by mě akorát štvalo, když by mi rachtalo v navijáku nebo se mi loupal korek z prutu, tak se nechci se nasírat, že mi chodí každý druhý wobler... ale tohle má asi každej jinak
Nnofish - Profil | So 27.3.2021 20:03:31
Nkura11 - Profil | So 27.3.2021 18:28:29
Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 18:24:25
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 16:46:05
NRobur - Profil | Ne 21.3.2021 14:38:55
NRobur - Profil | Ne 21.3.2021 14:37:00
Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 13:33:01
Asi už od r. 1988 jsem zkoušel různé produkty místních výrobců a většinou jsem nešlápnul vedle. Na druhou stranu pamatuju dobu kdy na rapaly ( pár kusů v pár typech ) jsme stáli frontu před tůzem a nachytal na ně každej. Posledních cca 20 let už rapaly skoro vůbec nejedu, taky nekupuju a ty co mám jen spíš prodávám. Proč ? Protože to má každej, i mladej. Zato za některé, jinde už 2-3 roky chytané " novinky " si taky radši připlatím. Hodně upřednostňuju CZ a SK malobvýrobce o kterých se ví že produkují " zlato ".
Z Ali spíš věci které jsou funkční ale levné, na případné utrhání.
Joo, kde jsou ty časy, když se daly občas někde vydloubnout Yozuri za 1 - 3 €... a blbec jsem je koupil jen po 1 ks.
NMarcelzubac - Profil | Ne 21.3.2021 13:27:07
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 12:34:41
NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 12:21:44
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 12:20:42
Tak naposled, abys pochopil ty. Fakt si raději nůžky na ryby a do dílny koupím na aliexpressu, kde mám na ten výrobek stovku hodnocení, stojí tam pětinu toho, co tady a ušetřené peníze utratím u řezníka za dražší, ale kvalitnější krkovičku, než je v kaufu v akci.
Když polák vyrábí woblery a líbí se mi, koupím si je. Když polák/čech/němec, přebaluje čínské woblery, koupím si je v číně. Abych se drže tématu. Mám to tak s hromadou jiných výrobků.
NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 11:57:09
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 11:41:11
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 11:22:14
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 11:20:04
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 11:07:30
Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 10:59:57
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:56:37
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:50:13
Dalo by se do nekončna psát na jednotlivé body toho co jsi napsal. Tak snad jenom. Ano, někdo do číny donesl peníze, aby tam mohl za pár korun vyrábět a draze prodávat. Je to podstata tvorby zisku.
O kypitálu ze zahraničí a tomu, že bys měl mizerný plat se bavit nebudeme, vidíš to moc černě. Je to o přístupu státu, viz třeba polsko a zemědělství, nebo živnostníci.
Ztráty z toho, že si koupím blbost v číně jsou asi tak dobře spočítatelné, jako ztráty ze stažených filmů- hned se předpokládá, že bys platil i u nás, za tu vyšší cenu.
Kvalitu věcí z číny musíš posoudit sám, já laciné šmejdy nekupuji ale stejně tam koupím levné a kolikrát u nás nenabízené, zboží.
Poslední, k čemu ti odpovím je, to s tím clem a dph při prodeji čínského zboží u nás. Ano, zaplatíš dopravu, clo, dph. Ale máš množstevní slevu. Najdi si servery, kde fabriky nabízí svou produkci a za jaké ceny v závislosti na počtech odebraných kusů.
Jen pro informaci. Názornou ukázkou, že i tady se dá čínské zboží prodávat za skoro čínské ceny je třeba tipa.eu- hlavně pokud jde o elekrosoučástky a drobnou elektroniku.
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:48:16
NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 10:44:45
Tak že ještě jednou z Čajny objednám a pak salut.
NGarys - Profil | Ne 21.3.2021 10:40:32
NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 10:34:17
Priklad s kablami skodovky v cine je typicky pohlad bezneho cloveka na produkciu v cine, v skutocnosti to je ale tak, ze v absolutnej vecsine pripadov, fabriky v cine patria zahranicnym investorom, ktori tam doniesli kapital a technologie, rovnako ako mnozstvo zahranicnych investorov v cechach alebo slovensku, bez ktorych by sme vsetci mohli akurat tak oberat jahody na drustenych poliach alebo driet za mizerny plat v krachujucich tuzemskych podnikoch. Spolocnosti tam vyrabaju kvoli nekonecnej lacnej pracovnej sile, dobremu podnikatelskemu prostrediu, infrastrukture a zdrojom surovin. V ziadnom pripade ale nemozes porovnavat kvalitu vyrobkov z tychto fabrik a domacich cinskych fabrik ktorych vyrobky sa nakupuju na aliexpresse.
Dovoz drobneho tovaru z ciny oslobodeneho od dph a cla tvori nezanedbatelnu cast. Len v ceskej republike ide o miliony zasielok rocne a straty su radovo v desiatkach milionov korun, v europskom meradle su to obrovske sumy. Zo strany ciny ide o cielenu strategiu, cina tym zvysuje svoj export, je to statom dotovana aktivita, napriklad vo forme znameho freeshippingu. To je aj jednym z hlavnych dovodov preco sa EU tomu snazi zabranit zrusenim oslobodenia platenia od dph pri malych zasielkach a ciel, bola to neferova konkurencna vyhoda. Na druhej strane, ked tu spominas predrazene "rovnake" cinske vyrobky ako na ali u nasich predajcov, presne tieto vyrobky museli byt zatazene dph aj clom, pretoze neslo o drobne zasielky ale podliehali standardnemu colnemu konaniu.
Kvalita a ekologia - o tomto sa snad nemusime ani bavit, vyrobky z ali, aj pokial ide o kopie, su mizernej kvality. Ak aj nejaka znacka predava tieto vyrobky pod svojim logom, nikdy nejde o nejake spickove diela a to sa tyka aj woblerov. Preco cinania nerobia balzove alebo penove woblery? lebo to poprve nevedia a podruhe to je nakladnejsie ako lacny plast. Navyse aj tie plasy su neodladene, bez vyvoja s mizernych materialov, jednoducho cena zodpoveda kvalite. To ze tam su diametralne odlisne ekologicke a hygienicke normy je dalsia vec, vyrobky co ti dojdu postou z ali su skutocne niekedy hazard a legalne by sa na EU trhu nemohli nikdy predavat.
Musim ale priznat ze osobne sam nakupujem v cine, hlavne drobne veci ktore sa "nemozu pokazit", ale aj tak som uz narazil na mnozstvo zmetkov, no aj na par pouzitenych kusov. Clovek je zvedavy a samozrejme chce usetrit, bol by hlupy keby nevyuzil tuto moznost, no zaroven plati vsetko co som napisal vyssie a je spravne ak sa EU brani tymto praktikam.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:14:40
Variant je více a už se o tom na mrku psalo. Vyčkej a uvidíš. Clo zůstává jak bylo, tam je to v klidu.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 10:13:05
Plandavek jsem už nakoupil- tloušťo/pstruhových hromadu a za tu cenu.... :-) Klidně to koupím u nás, ale jak píšeš, při výprodeji se pak vidí, reálná cena. Nedám za kus plechu na trhání 100Kč. To Abych šel v sobotu do práce, abych vydělal na neděli na ryby.
Tady se řešilo, jak číňan vše kopíruje. Zajímavé je, že některé věci vidíš tam a za rok, dva, na našich e-shopech jako novinku. Asi kopírují dopředu :-)
NKachna - Profil | Ne 21.3.2021 9:58:16
Předem děkuji za odpověď.
Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 9:35:39
Prsačky jak píšeš.
Např. plandy co nikdo nezná nahodí cenu 100+ ... a pak je vyprodávají za 1/4 tý nahozený ceny. Tak za kolik je asi tak do kšeftu pořídili ?
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:28:00
A jak moc poškodím ekonomiku tím, že koupím třeba karabnky v číně, to fakt netuším. Jen vím, že mi zbude více peněz a tak si můžu koupit i něco dalšího, klidně u soukromníka-řezníka (chci maso, ne odpad z kaufu).
Nemyslím si, že deset wobů z číny by poškodilo naši ekonomiku zas tak moc, jak se zdá. Když si vezmu, že nikdo nechce přiznávat velké zisky a platit velké daně. Ale všichni co prodávají čínské zboží pod svými "značkami" chtějí velké marže a malé platy svých zaměstnanců.
Nebavím se teď o tom, že fakt někdo vyloženě zkopíruje nějaký výrobek a vyrobí ho opravdu nekvalitně - ale takový se dlouho neuživí.
Mám prsačky z číny. 1500Kč vč všeho, ty samé, opravdu ty samé, jsem loni viděl na našem e-shopu, s natištěnou značkou za cca 5000kč. Když je koupím tady, bude naše ekonomika vzkvétat? Doba dodání tam byla 2-3 týdny, dost velká šance, že půjdou z číny, tu se přebalí, nažehlí značka a jdou ke mě.
Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 8:20:45
Co je na Aliexpresuu vlastně celkově plagiát a co zboží, které fabrika vyrábí pro různé obchodníky a značky?
JInak z článku mě nejvíce pobavila potřeba číňana po výrobci somrovat zaslání woblera, aby je mohli okopírovat. No nevím, ale dneska asi není problém z číny objednat zboží, které se prodává jinde ve světě a nechat si ho tam poslat....
NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:13
Naartu - Profil | Ne 21.3.2021 8:02:10
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33403
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NKayakfishing a kajakorybaření20680
NÚhoří sezona 201210514
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrivlac s multiplikatorom31598
NGalerie okounů ...1092
NVláčenie z člnu27208
Kde to žije - dravci
20:28NBurza na přívlačové nástrahy 33405
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:31NRare woblery - Rapala 14053
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....















