Woblery z AliExpress - zkušenosti

Chtěl bych založit novou otázku pouze pro nákupy woblerů z AliExpress. Případně z podobných obchodů. Chtěl bych poprosit o sdílení konkrétních woblerů, které jste již měli šanci otestovat a můžete je tedy doporučit dále.

Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.

https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.

https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště

https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
Autor diskuse: Deawon - Profil , 16.5.2019 dravci - nástrahy, návnady

NVybliz - Profil | So 26.6.2021 15:38:21

Tak máme ještě pár týdnů odklad. To ocenuji, protože jeden balíček se někde zasekl a u druhého, kde mělo být odeslání z ČR mám podezření, že je to fligna a bude to zas z Číny. Už se mi to stalo.

https://www.novinky.cz/finance/clanek/balicky-z-ciny-budou-jeste-par-tydnu-bez-dane-40364526

    Nkura11 - Profil | St 31.3.2021 19:03:17

    nofish >> tak treba najst model, niektore su proste za tu 100 ku resp. 3e velmi dobreee.. tu dolu som daval odkazy ktore su funkcne modely, do ktorych sa nemusi clovek bat ist ze mu to nebude plavat..

      Nnofish - Profil | St 31.3.2021 18:54:55

      kura11 >> nepiš, že se wobler za aliexpersu vyrovná tomu z našeho obchodu, koleduješ si o poučení a pár lidem přivodíš infarktové stavy :-)
      To je jak já s gumama, nejhezčí ryby mám na gumy za 7-10kč, už deset let, desetiletá náhoda.... kdybych měl ty lepší, už bych měl dávno chyceného candáta 137cm...

        Nkura11 - Profil | Po 29.3.2021 5:06:57

        whitehunter >> no ako ktory model, taky smart minnow je fakt ako trikolor a za cenu jedneho ilexa 4 tieto smarty s rovnakym chodom nie je o com..uz ich mam za vagon, bearking squad minnow de to, kopia smith d incite lthtug perfektny chod.. ja teda ako jeden ilex tak radsej 4-5 tieto lebo nijako nezaostavaju..

          NPalusko - Profil | Ne 28.3.2021 10:16:04

          whitehunter >> Ten pencil ani mne nechodil uplne idealne, pouzit sa to dalo, ale bolo sa treba viac sustredit na spravne vedenie. Prevedenie a farbu mal ale na cinu velmi dobre.

            Nwhitehunter - Profil | Ne 28.3.2021 9:45:28

            kura11 >> jak jsem psal... ty, co jsme zkoušeli, stejný chod neměly. Třeba jsme narazili na špatnou várku a nebo znáš nějaký lepší kopie, ale to se asi dostáváme k meritu věci...na ryby chodím si odpočinout od práce a stejně
            tak, jako by mě akorát štvalo, když by mi rachtalo v navijáku nebo se mi loupal korek z prutu, tak se nechci se nasírat, že mi chodí každý druhý wobler... ale tohle má asi každej jinak

              Nnofish - Profil | So 27.3.2021 20:03:31

              kura11 >> 9 z 10ti lidí ti řekne, že ne, že ten za 500 je lepší a když ho urvou, tak běží nasraní domů a na ryby 14 dní nejdou.... :-)

                Nkura11 - Profil | So 27.3.2021 18:28:29

                whitehunter >> bobler za 5 stovek je zvrhlost..natoz ked cinak za stovku ide rovnako..

                  Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 18:24:25

                  Robur >> To si úplně nemyslím. Protože to nevysvětluje situace, když např. na zahájení sezony dravců stojí pod jezem 11 lidí a z nich chytá aspoň něco tak 1 - 2 ? Kolik by se jich muselo vytáhnout nebo alespoň zapřáhnout ??? Pamatuju, že jsem tam když nás tam stávalo 5 za ráno vytáhnul tak 3 - 5 ryb sám, ostatní obdobně, někdo třeba i víc a tlouště jsme ani nepočítali. Dnes je to tam většinou stejná trága jako jinde.

                    NPalusko - Profil | Ne 21.3.2021 16:46:05

                    Marcelzubac >> Akoze zase tie bezne gumy nie su az taka polozka, hlavne v akciach, mam ich za vedro a neverim ze ich vsetky stihnem do konca zivota utrhut :) Drahsie su az tie realistickejsie a tie nie su najlacnejsie ani na ali. Ovela vecsi a drahsi problem su kvalitne jigy. Ale zase chytam hlavne woblery, gumy len na ostrieza a zubaca do hlbky, takze az taku extremnu spotrebu nemam, no a na jeden utrhnuty wobler pripada minimalne 10 utrhnutych gum, tak to nie je moc rentabilne.

                      NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 15:28:28

                      whitehunter >> Sorry, ušlo mi to. Nech sa ti darí :-)

                        NRobur - Profil | Ne 21.3.2021 14:38:55

                        A s nástrahami. Když ve vodě bude dravec, tak si myslím že z 80% zabere na cokoliv

                          NRobur - Profil | Ne 21.3.2021 14:37:00

                          Teď si na ali kupuju bhlavolamy. 100 proti 300. Plkum o kvalitě nevěřím.

                            Nrybomil - Profil | Ne 21.3.2021 13:33:01

                            whitehunter >> ale musíš ještě zohlednit, že určitá část jsou ti, co prostě jen chtějí vyzkoušet nějaké nástrahy co skoro nikdo nemá a tak způsob pokus - omyl je jim dovcela blízký až vrozený. patřím mezi ně. Samo nee vše co už od pohledu vypadá divně až pochybně funkční se dá vyzkouš et. to je cesta do pekel.
                            Asi už od r. 1988 jsem zkoušel různé produkty místních výrobců a většinou jsem nešlápnul vedle. Na druhou stranu pamatuju dobu kdy na rapaly ( pár kusů v pár typech ) jsme stáli frontu před tůzem a nachytal na ně každej. Posledních cca 20 let už rapaly skoro vůbec nejedu, taky nekupuju a ty co mám jen spíš prodávám. Proč ? Protože to má každej, i mladej. Zato za některé, jinde už 2-3 roky chytané " novinky " si taky radši připlatím. Hodně upřednostňuju CZ a SK malobvýrobce o kterých se ví že produkují " zlato ".
                            Z Ali spíš věci které jsou funkční ale levné, na případné utrhání.
                            Joo, kde jsou ty časy, když se daly občas někde vydloubnout Yozuri za 1 - 3 €... a blbec jsem je koupil jen po 1 ks.

                              NMarcelzubac - Profil | Ne 21.3.2021 13:27:07

                              Ja za seba.Voblery s číny nekupujem.Chytam večsinou na svoje výrobky,alebo balzove od rapaly.Plasťáky neznášam,ani keby boli z marsu.Ale co sa tyka gúm,tak keď u nás,v Slovenskych obchodoch mam dať za jednu pokašlanú gumu 1e, a s činy ma výde 1kus ani ne 20centov aj s cestou,a odtrhnem ju tak isto,a chytim na to tak isto,tak neni o čom.Toť všetko 😉

                                Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 12:34:41

                                RAJA >> ne, to jsem byl asi špatně pochopenej... srovnával jsem illex a jeho kopii, protože to má být kopie. A na tom jsem chtěl demonstrovat, že to není tak úplně podařená kopie. Ale zároveň si nemyslím, že je nutný kupovat předražený japonský woby (jak píšeš, jsou skutečně předražený). Je tu alternativa jako třeba goldy, gloog, kenart, lovec rapy, dorado... občas bývají v akci a to jsou pak za stejné ceny, jako čínské, a některé modely jsou parádní. Čínské v žádné krabičce nemám, ale výše zmíněné firmy všechny

                                  NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 12:21:44

                                  whitehunter >> Kto z vás má pravdu ohladne kvality cinskych voblerov? Na cinsky sa ryba chytit da, tak ako aj na original. Otazne je len, kolko je kto za to ochotny dat. Rybari ako nofish, podporuju cinsku ekonomiku a rybari ako ty zase tvoria sakra premrstene ceny originalov, pretože keby sa za tu cenu nekupovali, musela by byt sakra nižšia. PS: mám aj čínske a aj originály :-)

                                    Nnofish - Profil | Ne 21.3.2021 12:20:42

                                    RAJA >> Pochopil, celý ten článek má vzbudit efekt, kdy člověk procitne a začne utrácet na našich shopech, za věci vyrobené soukromníky.
                                    Tak naposled, abys pochopil ty. Fakt si raději nůžky na ryby a do dílny koupím na aliexpressu, kde mám na ten výrobek stovku hodnocení, stojí tam pětinu toho, co tady a ušetřené peníze utratím u řezníka za dražší, ale kvalitnější krkovičku, než je v kaufu v akci.
                                    Když polák vyrábí woblery a líbí se mi, koupím si je. Když polák/čech/němec, přebaluje čínské woblery, koupím si je v číně. Abych se drže tématu. Mám to tak s hromadou jiných výrobků.

                                      NRAJA - Profil | Ne 21.3.2021 11:57:09

                                      nofish >> Nepochopil si, škoda s tebou diskutovat a to sam mam dost veci z Aliexpresu.

                                        Nwhitehunter - Profil | Ne 21.3.2021 11:41:11

                                        nofish >> kámoš koupil pár kusů značky histolure - kopie illex chubby pencil. Pak měl ještě nějaký, co byly kopie illex cherry. Zkoušeli jsme originál i kopii na stejným prutu, za stejných podmínek. Ty kopie cherry fungovaly obstojně (chod byl oproti originálu jiný, ale ne špatný), ale jen na stojáku, proud jim dobře rozhodně nedělal. Ty kopie pencilů měly chod podstatně utlumenější a spíš nechodily, než chodily. Víc osobních zkušeností nemám. Na ali jsem si koupil 2 věci a obě byly zpracované mizerně (ale ano, bylo to levné)