Woblery z AliExpress - zkušenosti

Chtěl bych založit novou otázku pouze pro nákupy woblerů z AliExpress. Případně z podobných obchodů. Chtěl bych poprosit o sdílení konkrétních woblerů, které jste již měli šanci otestovat a můžete je tedy doporučit dále.

Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.

https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.

https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště

https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
Autor diskuse: Deawon - Profil , 16.5.2019 dravci - nástrahy, návnady

NOrion24 - Profil | Pá 29.1.2021 19:30:34

Palusko >> ako kedy....ale ak daco bude pretazene ...zazrak sa nebude konat....minimalizujes riziko....ja by som činanov nepodcenoval...

    NVybliz - Profil | Pá 29.1.2021 18:33:25

    Posílám pro inspiraci tahovou zkoušku "blankovych" wobu z Ali. Brácha jich pár koupil na stříkání a nechal si v práci otestovat, co to vydrží. Dost překvapil.

      NPaF - Profil | Čt 28.1.2021 21:23:57

      Carper_Andrew >> Díky za tip, jenomže podle toho videa nejde o potápivý ale plovoucí wobler. Sice jde do hloubky, ale jen vlivem velké lopatky. Při přerušení pohybu ve sloupci vody vzlíná nahoru. Já chci, aby usedl na dno...

        NPaF - Profil | Čt 28.1.2021 20:26:40

        Nemáte nějaký tip na malé (4-7 cm) POTÁPIVÉ (sinking) woby z ALI? Jen osobně vyzkoušené, prosím.

          NRyben - Profil | Čt 28.1.2021 20:24:09

          rybomil >> tak věřím tomu, že třeba i na Pádu to bude mít větší efekt, než u nás. Je tam těch sumcu prostě víc. To samé Rhona. Navíc jsou místa, kde už proti přemnožení bojují. U nás se je daří vyžrat, takže ten stav asi nikdy nenastane. Ale k tomu whopperu - byl jsem v situaci a na místě,kde to řachalo vkuse. Na to ani rána, změna nástrahy a naráz to šlo...

            NPalusko - Profil | Čt 28.1.2021 17:34:03

            Orion24 >> No odhadnut je jedna vec, ale realitu zistis az pri vode :) Ako tak sa da spolahnut na overene znacky ze si s tym dali pracu a aj to testovali a ladili jednak pocas vyroby a jednak pri individualnom teste, toto ale nieco stoji. Pri ali casto plati ze dva "rovnake" woby sa vo vode spravaju uplne inak

              Npoldeci - Profil | Čt 28.1.2021 17:25:08

              rybomil >> to o tom hniezde a chytaní v tom čase je nezmysel,,,sumce na videách s wplopperom nemajú s hniezdami nič spoločne, ryba na hniezde sa správa úplne inak

                NOrion24 - Profil | Čt 28.1.2021 17:23:55

                Palusko >> podla mns by si sa cudoval.....ale ak 4cm vob ma 3gr...alebo 4gr ....alebo 5gr....pri tej istej dlzke uz to vselico podla tela vobu naznacuje.......plus lopatka....a celkom slusne sa da odhadnut praca vobu

                  Nskalic - Profil | Čt 28.1.2021 14:47:14

                  rybomil >> Štiky na to sice nachytaný mam,ale na jiný povrchovky výrazně víc.

                    NPalusko - Profil | Čt 28.1.2021 14:46:59

                    Orion24 >> Obavam sa ze woby z ali nikto nikdy nekonstruoval, neladil na konkretne situacie, nedajboze testoval. Pri tych drahsich bol ciel okopirovat nieco funkcne, pri tych lacnych nech sa to aspon vizualne podoba na wobler. Ci to uz pracuje alebo nie tak ako ma je v pripade ali woblerov uz skor vec nahody, urovne repliky a hlavne individualne kus od kusu.

                      Nrybomil - Profil | Čt 28.1.2021 14:36:02

                      Ryben >> oni na těch frantíckých videjkách, když si dáš titulky něco prokecli, že to funguje jenom na sumáky co hlídaj hnízda po výtěru. nevím, nechytal jsem na to, ten kámoš ze severu asi taky zatím nee, ikkdyž jsem mu domlouval, ať to vyzkouší ... že si to pak třeba taky koupím :§)

                      jako cíleně jít na suma někam, kde vím že hlídá jikry chce mít asi echt náturu...

                        Nskalic - Profil | Čt 28.1.2021 13:42:58

                        rybomil >> Ty mam značkový s výborným chodem,ale mimo štik bez záběru.

                          NRyben - Profil | Čt 28.1.2021 13:06:31

                          rybomil >> přesně ty mám, ale ale abych pravdu řekl, tak jsem na to nechytil vůbec nic. Už druhý rok je chytám a čekám na ten záběr z hladiny a furt nic...

                            NOrion24 - Profil | Čt 28.1.2021 13:05:17

                            Voby funguju vsetky....len musi brat v ohlad naco bol vyrobeny.....ak to je pretazeny sinking....nemozte odneho chciet aby vam pracoval v pomalej vode pomalym tahanim....lebo je urceny do prudu aj to casto na twitch techniku

                              Nrybomil - Profil | Čt 28.1.2021 12:48:40

                              skalic >> no hodně se nejen tady diskutuje ten proppeler či jak tomu nadávaj.viděl jsem pár videí, ale je to účinný asi jen kde jsou víc nahusto?
                              kámoš je má, ale je to posera kaproman ... bojí se s tím sumem zabojovat :-(

                                Nskalic - Profil | Čt 28.1.2021 12:37:46

                                Máte někdo vyzkoušeno něco na sumíky?

                                  Nrybomil - Profil | Čt 28.1.2021 9:24:30

                                  Carper_Andrew >> já na divoký barvy moc nejsem, klasika imitace něco jako ouklej - zeleno zlatý hřbet( ha teď nevím jak slovensky - že by ovsienka ??? ) a asi hrouzek ( hrůz ? ) lítá to daleko a chce to podle mě tahat rychle, až horně rychle. Když jsem to tahal na přehradě nějak jakože "normál", jen za tím jezdili a čuměli na to/ asi ten moment překvapení.

                                    Nrybomil - Profil | Čt 28.1.2021 9:16:51

                                    Saimon >> já taky, malý jen origoš. navíc ty aglie long podle mě chodí ještě blbějc než zkopčený klasika aglie.

                                      NSaimon - Profil | St 27.1.2021 22:48:52

                                      rybomil >> možná taky záleží na velikostech, já bral na pstruhy 0 a 1 a chodily jak která. Pak než abych to zkoušel, sem se na to radši vykašlal a začal chytat gumy