Daiwa Emblem 35 scw 5000 ld qd

Zdravim,
ma niekto skusenosti s tymto navijakom od Daiwy? Chcel by som ho pouzivat na odhod s max 100g olovami.
Pripadne poradte alternativne navijaky. Dakujem za postřehy.
Autor diskuse: hoko - Profil , 4.4.2019 kaprařina - náčiní, doplňky

NEtrof - Profil | St 16.6.2021 7:31:35

Jo, tak to je tedy na cívku, detailně jsem to nezkoumal a popravdě jsem ani nevěděl, že se dá cívka takto seřídit. Alespoň se pokusím vyladit jedno staré DL, tam se vlasec ukládá fakt mizerně (druhé DL je super).
Tak díky za info, zase trocha rozšířených vědomostí.

    NGreysmen - Profil | St 16.6.2021 7:28:57

    Sorry chyba pri čtení

      NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 6:44:31

      Etrof >> no já měl v balení teda jenom malé podložky pod cívku na "srovnání návinu".
      Že by někdo dával do balení náhradní lamely brzdy sem ještě neviděl a neslyšel.
      ........ale je spousta věcí, který sem ještě neviděl 🤣 tak je všechno možný.....

        NEtrof - Profil | Út 15.6.2021 22:56:21

        Já si také říkám, zlaté České ručičky, dokážeme improvizovat a máme z toho radost. Právě geniální věci jsou ty jednoduché, proto budu také zkoušet. Mám přístup ke spoustě strojů a zařízení, spíše se toho nebát. Jo a jinak v krabici byly podložky v sáčku, to předpokládám, že jsou náhradní lamely brzdy, nebo se mýlím ? Někdy se prý dávají i podložky na vyštelování cívky z důvodu návinu. Nějak jsem to ani nečetl 😁

          NDodo677 - Profil | Út 15.6.2021 21:38:29

          Etrof >> podle infa na FB Daiwy pasuje i na všechny 35 modely. Ale jak říkáš....cena za plastovou matku s pružinkou vyšší jak cívku u jinýho výrobce :D to už je hodně nesmysl :D
          Osobně zkusím najít samodomo řešení. Člověk z toho má pak větší radost :) (teď sem si udělal QD na GS 4000 LTD matkou M8 :D a lepší brzdu sem na navijáku neměl :D snad se osvědčí i u vody)

            NEtrof - Profil | Út 15.6.2021 21:32:43

            No, to je super, ale já mám bohužel tu 35 a jak píší, určeno pro 45. Ještě mrknu, třeba něco najdu, ale....
            Jinak bych to bral, i když matice v této ceně vůči poměru celého navi, docela mazec....

              NDodo677 - Profil | Út 15.6.2021 19:20:24

              Etrof >> Ale tak jako ani bych neřekl že je moc krátká....Moc krátkou měly jedny Shimana (PA tuším?!) to se fakt nedalo absolutně regulovat. Brzda na Emblemu je podle mě dobrá, i proto sem si je koupil. Ale mít možnost tu brzdu o 1/4 otáčky natáhnout tak by to bylo úplně dokonalý :D

              Edit: koukám někoho už to v Daiwě napadlo :D https://www.rybina.cz/qdm-drag-knob/

                NEtrof - Profil | Út 15.6.2021 18:59:14

                Já to vyzkouším (tu brzdu) vzít navi do práce. Umíme udělat pružinky, podložky, prostě mnoho.
                Na mé gusto je taktéž docela krátká, ale věřím, je to o zvyku. Ty krátké brzdy od výrobců moc nebyly, možná proto se tomu trochu divíme.Jde vlastně o ten prvotní nápor, ale je fakt, koupil jsem i měkčí pruty a tak si myslím že se to docela kompenzuje.... Je to i o subjektivním pocitu, kdy si myslím, je to moc natvrdo, ale přitom pracuje i dobrý vlasec. Je to pouze můj názor, ale berme cenu těchto navi vůči nynějším platům a platům, kdy začal MK 100 😀. To jsem byl učeň na rybařině v Třeboni, i tak jsem si je postupně koupil (2 x půl výplaty, skoro).

                  NDodo677 - Profil | Út 15.6.2021 18:10:50

                  Zkracování brzdy řešil kde kdo. Co takový prodloužení? Na Emblemech 35SCW mě příjde ta brzda krátká už dost. 1/4navíc bych bral s povděkem. Pružinu tam rvat nebude reálný..(a nejspíš by to bylo zase moc dlouhý :D )..ale třeba gumovou podložku/O kroužek?! Která by se tam zmáčkla podobně jako pružina ale třeba jenom o půl mm...?
                  Nezkoušel to někdo už...?

                    NTITANOS - Profil | Út 15.6.2021 18:03:18

                    Aďo >>Skor by som videl zivotnost navijaku lovom na velmi zarastenych vodach, kde s kaprom vytiahnes 3-4 kg aj viac zeliny. Na takychto vodach sa da odpalit lepsi navi ozaj za sezonu. Samozrejme nie po par vychadzkach.

                      NEtrof - Profil | Út 15.6.2021 15:01:22

                      Ahoj, tak jsem před měsícem a půl taktéž zakoupil. Pustil jsem do světa nepoužité BB LC (staré) a i když jsem chvilku litoval, je to pryč. Perfektní na nához, super chod. Chvilku trvalo, než si na ně člověk zvykne, ale nyní jsem rád. Pokud vydrží alespoň pět sezón (cca á 80 návštěv za rok), budu spokojen.
                      Trochu jsem udělal "botu", namotal jsem místo 300 m 0.30, 300 m 035. Párkrát vlasec pod cívkou, trochu naštvanosti (nežli jsem na to přišel), ale ejhle. Těch 300 m si tak sedlo, že jsem ani neodmotal. Prostě v pohodě.

                        NDušan_hp - Profil | Ne 5.7.2020 13:15:02

                        Kulexxx >> bohužel nezdilim tvé natseni z tohoto typu Emblemu, ale ať slouží!

                          NKulexxx - Profil | Ne 5.7.2020 10:11:14

                          murphyy >> mne rozhodne a pro me ucely jsou vhodnejsi (odhoz) 🙂 s temi XTD jsem nebyl spokojen. Na vyvazku jsem si nechale stare XTA, klasika

                            Nmurphyy - Profil | Ne 5.7.2020 5:33:05

                            Kulexxx >> emblemy sa ti zdaju lepsie?

                              NKulexxx - Profil | So 4.7.2020 21:31:08

                              Sbohem Shuntegry XTD - vitejte Emblemove 😀

                                NGreysmen - Profil | Ne 15.3.2020 23:50:04

                                Aďo >> starý navijáky taky měli v drtivé většině 3-4 ložiska a běhají dodnes 13 ložisek v navijáku je taky zajímavej marketingovej tah. Podle mě by měli být ložiska dvě na rotoru(uložení pastorku) dvě v karterech a jedno v rolničce všechna ostatní místa, ne že by nebyla užitečná, ale jsou to místa s pomalým otáčením bez velkého radiálního tlaku na osy takže jde nahradit kvalitními kluznými pouzdry, jako např uložení Wormshaftu, ještě jsou ložiska výhoda v madle kličky kde je vyšší radiální tlak a kluzné pouzdro nebo materiál v něm se protáčecí se snáze opotřebí kort, když není čištěno a mírně mazáno. Pak bych si jestě dovolil tvrdit, že ložisko v cívce napomáhá lepšimu chodu brzdy při odvíjení vlasce. To má např Xkovej Croscast

                                  NAďo - Profil | Ne 15.3.2020 20:50:14

                                  Greysmen >> presne tak. Marketingovy tah. V navijaku ich ma's 4 ks. Mladsi brat crosscast je pdedavany z 3 loziskami 😂

                                    NGreysmen - Profil | Ne 15.3.2020 17:26:21

                                    Aďo >> dvě ložiska by měli být jestli se nepletu ještě v madle kličky.

                                      NAďo - Profil | So 14.3.2020 14:25:24

                                      Fofo33 >> tak nech je to prada. Inac som velmi spokojne ako sa z nimi nahadzuje. Naozaj podarene navijaky.

                                        NFofo33 - Profil | So 14.3.2020 14:15:36

                                        Aďo >> mal som shimano ultegra to bolo dobre na vyvazku ale ze toto je lepšie tak som počul a pre to som ich kúpil