Daiwa Emblem 35 scw 5000 ld qd

Zdravim,
ma niekto skusenosti s tymto navijakom od Daiwy? Chcel by som ho pouzivat na odhod s max 100g olovami.
Pripadne poradte alternativne navijaky. Dakujem za postřehy.
Autor diskuse: hoko - Profil , 4.4.2019 kaprařina - náčiní, doplňky

Nmurphyy - Profil | St 16.6.2021 21:56:33

Dodo677 >> ano, tu vpodstate zalezi aj ako je navijak konstrukcne zlozeny.
ale vo vseobecnosti mas tiez pravdu-ja som skor hovoril o namahani zvonku (tlak na cievku cez rolnicku), ty spominas to co je zvnutra navi-s tym tiez suhlasim-tam to musi byt dobre "ukotvene"

ja to stale hovorim, oska, ktora je istena este zadnou brzdou baitrunneru (legendarne BBLC, GTcka atd), vydrzali aj vdaka koli tomu tak dlho bez nejakych problemov, pretoze mali podporu okrem vrchnej casti -loziska, puzdra pod rotorom, tak v stredovej-upevnenie WS, tak v zadnej-brzda)
toto je fakt ktory mam aj vyskusany, najviac vydrzi navi ktory je aj podporovany v zadnej brzde.
za porovnatelny navi s prednou zaplatime dnes podstatne viac..:)

    NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 21:52:15

    MatesK75 >> No podle mě právě není....když ta hřídel vyjede o 45mm ven z uložení v těle navíjáku tak ta síla bude vyšší podle mě. A další point je to co píše Murphyy.
    .....ale hádat se nebudu :)

      Nmurphyy - Profil | St 16.6.2021 21:41:09

      MatesK75 >> nechci odo mna aby som ti vyfotil uhol basie pri hornej uvrati cievky a vlasca voci rolnicke..:)

        NMatesK75 - Profil | St 16.6.2021 21:39:25

        murphyy >> V tom máš pravdu, ale ta síla nejde kolmo k cívce. Část síly jde v ose cívky. Tak tam ten rozdíl nebude tak velký.

          NMatesK75 - Profil | St 16.6.2021 21:33:56

          Dodo677 >> Hezky nakreslené. Jen u druhého obrázku tu žlutou elipsu protáhni až pod horní hranu prostoru pro vlasec. Stejná vzdálenost = stejná páka.

            NEtrof - Profil | St 16.6.2021 20:59:47

            Já to tedy také tak vidím, je to "jenom" fyzika. Spíše bych u 45 tky volil o kapku silnější hřídel (možná je). Ložiska budou určitě stačit (i když v dnešní době úspor fabrik ?).
            Ale nic není na věky...

              Nmurphyy - Profil | St 16.6.2021 20:53:10

              MatesK75 >> rotor a rolnicka je na rovnakom mieste samozrejme, ale ten uhol vlasca cievka-rolnicka sa meni pocas toho ked ti ide ryba cez cievku
              cize ked ti to ryba taha cez cievku (rotor je nehybny) tak sa meni uhol vlasca k rolnicke, cize dajme tomu mas osku v hornej uvrati, a este k tomu vlasec mas na okraji hornej hrany cievky, potom dotiahnes brzdu (tam uz ten uhol nemas taky pravy ako ked navijas), to dostava ovela silnejsie razy, nemyslis? :))
              preco sa potom nerobia cievky 60-70mm? :) jasne potom by bolo treba aj dlhsi worm cize aj telo navi :) cize najst nejaky kompromis
              ale vseobecne, toto by malo byt vseobecne zname, isiel by si na sumce s basiou?

                NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 20:34:33

                MatesK75 >> naprosto jednoduše. Snad to popíšu pochopitelně. Cívka drží na hřídeli v jednom místě a celá ta hřídel s cívkou vyjíždí tak se dost podstatně mění délka vysunutí té hřídele z jejího uložení. Celkem přesně o ty 4 a půl centimetru. Ten tah vlascem přes rolničku je sice stejný ale mění se jakoby vzdálenost působéní té sily a když si vezmu že to vlastně je páka tak to dost podstatně to zatížení změní.
                Ale třeba mě někdo vyvede z omylu.

                  NMatesK75 - Profil | St 16.6.2021 19:59:20

                  murphyy >> Jak může při horní úvrati působit větší síla na osu? Ona je cívka na místě a nahoru a dolů se pohybuje rotor s rolničkou vlasce? ;)

                    Nmurphyy - Profil | St 16.6.2021 19:46:16

                    Etrof >> pokial je ulozenie osky stejne (puzdra, loziska, material, vsetko rovnaka velkost) u 35 tak ako u 45, len u 45 je predlzene telo koli velkosti wormshaftu a samozrejme aj oska, tak by som povedal ze ano - pri hornej uvrati na tu osku pri zatazi bude posobit vacsia sila cize aj na komponenty navi.
                    vseobecne aj je taky nazor ze napr basie (45mm vyska cievky na navin) nie su uplne silove navi (vyvazky a tak, aj koli kapacite), ale skor napr tournamenty ISO (35mm).
                    takze za mna, nie je to blbost, a asi ani nehodis ovela viac so 45 ako s 35 :)

                      NGreysmen - Profil | St 16.6.2021 18:24:09

                      Rozdíl je především ve výšce cívky jejímu zdvihu a stim i delším tělem navijáku kvůli chodu oscilace která pohybuje hřídelí s cívkou nahoru a dolu.

                        NEtrof - Profil | St 16.6.2021 14:52:13

                        Jasně, trochu blbě jsem to podal, nelituji, ono i cenově je to skoro stejné. Možná (můj názor), ta námaha na osu 35 tky bude menší, pokud to beru na "páku", ale to je asi blbost 🙂

                          NE-FOX - Profil | St 16.6.2021 14:43:01

                          Etrof >> myslim že vyška civky, 35 resp 45 by mela byt vyška civky, pokud se nepletu...ale netvrdim, ze je to jediny rozdil, tech bude mezi tema dvema navijakáma mozna vic

                            NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 14:42:40

                            Etrof >> 35 mám asi dva roky, 45 sem měl v ruce na prodejne a jediné rozdíl vidím opravdu jenom ve výše cívky.....
                            Podle mě nic čeho bys měl litovat.

                              NEtrof - Profil | St 16.6.2021 14:33:19

                              Ještě se zeptám, v čem je rozdíl 35 & 45 ?
                              Říkám si, zda jsem třeba neměl vzít raději 45 ? Fakt nevím (vím jenom, že je to zdvih), asi by to chtělo vyzkoušet, porovnat. Jo, kdyby existovala nějaká "půjčovna", třeba na čtrnáct dní a vyzkoušet co vyhovuje a potom zakoupit, to by byla pecka ! Osobně bych raději dal třeba 500 a byl bych v obraze 🙂. Třeba to existuje, třeba to již někoho napadlo, každopádně tímto zapůjčením by se (zapůjčované) navi zaplatily dost brzy.

                                NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 9:44:29

                                Etrof >> sakra.... teď sem přeházel podložky za Carbontex 0,5mm a musím říct že brzda je citelně delší řekl bychtak na 3/4 otáčky do "volnoběhu".....
                                ...... asi to tak zkusím na jednom navijáku a uvidím jak se to bude chovat v praxi. Snad se k té vodě ještě letos dostanu.... :D

                                  NEtrof - Profil | St 16.6.2021 9:04:28

                                  Přesně, návin od spodu jde do konusu, ale fakt pravidelně. Vyzkouším poladit.

                                  Ta matice, to je fakt ujetá cena, mít tak jednu na rozbor a dle toho upravit ty naše (pokud by to šlo 😁). Já věřím, že se něco jednoduchého a funkčního podaří doma.

                                    NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 8:42:50

                                    E-FOX >> 500 za plastové výlisek pravděpodobně s pružinkou a matičkou se závitem si můžou strčit někam. Věci od Daiwy mám rád. Skoro se dá říct, že sem až fanoušek :D ......ale tohle je nesmysl :D

                                      NE-FOX - Profil | St 16.6.2021 8:33:21

                                      Dodo677 >> ta matice je super, akorat nejde sehnat. V rybina.cz mi rekli, ze dodavky daiwy jsou hodne spatny a matice bude mozna zacatkem podzimu. Nikde jinde jsem ji zatim nenasel, alepopatram...

                                        NDodo677 - Profil | St 16.6.2021 8:02:08

                                        Etrof >> tak záleží jak mizerně ukládá. tohle seřízení je spíš jenom pokud se ti vlasec skládá víc je vrchol nebo spodek cívky......(dělá to jakoby konus)