Pruty značky Daiwa

Vaše zkušenosti s pruty teto značky! Moc tady o nich není bohužel! Podělte se... klady, zápory
Autor diskuse: Bobin83 - Profil , 13.11.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

NPikess - Profil | Po 19.11.2018 15:33:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Přispěju taky troškou mých poznatků. Vlastnil jsem daiwa Ryukon 3,6 3lbs.. Nádherné tenké pruty, 7 oček slušný odhoz a naprosto parádní zdolávačka vzhledem k odhozovým vlastnostem. Nikdy bych je nedal z ruky, kdyby soudruzi v Daiwě neosadili tento prut prvním očkem 30mm... Nyní vlastním daiwa windcast spod 3,9 5lbs.. Není co vytknout. Jelikož preferuji chytání z odhozu tak dále daiwa castizm 3,9 3,5lbs a tournament akn 3,9m 3,75lbs (kdyby někdo věděl, kde by se daly ještě funglovky sehnat, prosim do SZ, mi se to nedaří...) castizm těžší a hrubší prut, extrémně silný blank a páteř, dává jistotu mu bezobav naložit z plných, potřebuje více síly aby jej člověk utáhl, ale pak je schopen katapultovat montáže za horizont,.. Zdolávačka pouze špičková na první třetině prutu. Ty akn jsou miláčci, nádherné matné pruty, lehké, tenké, perfektni odhoz, a super zdolávačka, pocitově o hodně měkčí než castizm.

    NxDanielS - Profil | Po 19.11.2018 14:29:50

    Lubvac >> Mám, několik. Blanky Daiwa umí. Kdyby někdo chtěl, zbavuju se 2x Powermesh spin. 210/7-28g a 198/5-14g

      NScorpio-75 - Profil | Ne 18.11.2018 19:16:01

      rybomil >> zatím jsem se jen díval po netu s tím, že si objednám 0,75 a 1 oz do zásoby, kdyby něco. Ještě se rozmyslím. Prut mám 2012 a úplně bez problémů.

        Nrybomil - Profil | Ne 18.11.2018 19:11:01

        Scorpio-75 >> taky ho mám, zrovna na YB pasuje z dost jiných
        z Holandu jí dovezou, samo až tam pojedou, nebo objednáš

          NBobin83 - Profil | Ne 18.11.2018 14:46:09

          arnošt >> to uz je, ale cenová relace z jiné galaxie! 😢 mam v hledacku buď Emblemy, Cast’izm, nebo Longbow, ale nevím chce to osahat asi v Trenčíně

            Narnošt - Profil | Ne 18.11.2018 12:57:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tady je nějaké počtení o prutech Daiwa vyšší kategorie...https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=635208&action=pic​s
            Svého času jsem dva kusy měl a byly to opravdu velice dobré proutky.

              NLubvac - Profil | Ne 18.11.2018 12:37:08

              přívlačové pruty kdo má a jak je s nima spokojenej ?

                NxDanielS - Profil | Ne 18.11.2018 12:19:16

                Scorpio-75 >> Zkus to. Originál, ne náhradu.

                  Nrájovec - Profil | Ne 18.11.2018 12:19:09

                  Scorpio-75 >> Zkoušel jsi ji objednat? :-) Jinak na Windcast Feeder model 2016 ve všech gramážích seženeš špičku jen šťastnou shodou okolností. A šuplera snad není potřeba, špička je jasně daná barvou, nebo OZ a typem prutu. Teda origo špice.

                    NScorpio-75 - Profil | Ne 18.11.2018 11:58:06

                    xDanielS >> to se mi nezdá, že to nepůjde sehnat. Mám YankBank z roku 2012 a špička u Daiwy by sehnat šla. Šuplerou změřit průměr špičky a sednout k internetu. Běžný obchodník u pultu s tím možná bude mít problém, ale po netu by to snad šlo sehnat.

                      NxDanielS - Profil | Ne 18.11.2018 10:09:56

                      rybomil >> Starší bych pochopil, ale zkus sehnat prostřední špičku na současný model.

                        NErva - Profil | Ne 18.11.2018 9:59:09

                        Scorpio-75 - Pokud se chováš k věcem slušně , tak vydrží po mnoho let ke spokojenosti v tom problém nevidím .... jinak bavíme se o fa Daiwa a ne co jsi si sám doma vyrobil , na to fakt díl nikde neseženeš a to samé je Lipno jedině bazar .....

                          NScorpio-75 - Profil | Ne 18.11.2018 9:50:24

                          Erva >> To si nemyslím. Ke svým prutům mám citový vztah. Nikdy bych je nevyhodil, ať to jsou takové, které jsem dostal nebo si vyrobil. Mám pruty řady Lipno, které jsem dostal jako kluk na Vánoce a z nostalgie si na ně zachytám dodnes.

                            NErva - Profil | Ne 18.11.2018 9:45:22

                            Hošani je spotřební doba , nikdo nedrží nějaké díly 10 let , nejlépe si po 2 letech kup prut nový ...

                              Nrybomil - Profil | Ne 18.11.2018 9:39:56

                              xDanielS >> jak u kterýho, většinou starší typ může být problém. Ale na některý pasujou špice od jiných značek, sic neoriginál, leč funkční.

                                NScorpio-75 - Profil | Ne 18.11.2018 9:32:24

                                Jak píše Lenoch. Při normálním zacházení s pruty by se nic zásadního nemělo stát. Opravit očko není vůbec problém. Ohledně servisu bych řekl, že je to obecný problém českých obchodníků. Jít u nás něco reklamovat bývá o nervy. Jinak s pruty od Daiwy jsem neměl nikdy problém.

                                  NxDanielS - Profil | Ne 18.11.2018 9:03:17

                                  Lenoch >> Dostupnost náhradních špiček u feedrů?

                                    NLenoch - Profil | Ne 18.11.2018 8:43:50

                                    Co na prutech chceš servisovat, jako např. výměnu očka ? To dnes udělá průměrný vazač nebo stavěč.....jen keci,tlachy lidí ktaří neumí zacházet s pruty......

                                      NBacha - Profil | So 17.11.2018 19:43:01

                                      Nejslabším článkem prutů Daiwa je jejich servis.

                                        Nvlčák.cz - Profil | So 17.11.2018 19:07:26

                                        Dnes na nich mám jiné navijáky(Dam).Olovo 170g není žádný problém.