MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dražší vs. levnější krmitková směs

Dobry den
Chtel jsem se zeptat...ohledně krmitkove směsi Gros Gardons? Všiml jsem si, že většina závodníků používá směs Sensas Gros Gardons. A zajíma mě, jestli s ní má někdo zkušenosti i u běžného chytání a jestli je nejaky znatelny rozdil mezi timto krmenim a nejakym levnejsim.
V rychlosti lakani ryb nebo v poctu prilakanych ryb (v pripade ze vnadime v obou pripadech stejnym partiklem a jinou navnadou). Popripade vase ostatni postrehy.
Dekuji

Autor diskuse: MaRra ®
Zařazeno do: feeder - nástrahy, návnady, 6.10.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Stillovy - ® Ne 15.10.2017 21:45:27
medved930 >> Nejradši mám od něj Black Turbo, to šlape skvěle, někdy ho míchám 50/50 s G5. Svěltý turbo je taky výborný. Plus posilovače karamel,orange, exotic a anýz můžu pouze doporučit.
N medved930 - ® Ne 15.10.2017 18:05:40
Stillovy >> Co s marcelky používáš?Moc jsem toho od nich nevyzkoušel tak mě to zajímá.
N Stillovy - ® Ne 15.10.2017 14:03:26
Za mě je Gardons dobré krmení, ale dle mého názoru jsou stejně dobrá krmení i za rozumější cenu. Já po otestování všech možných směsí, skončil tam kde jsem před lety začínal a to u Marcela v.d.e. který je dle mě srovnatelný se Sensaskou a na závodech kde jí všichni krmí je pro ryby neokoukaný. Toť čistě můj názor.
N el.ou - ® Ne 15.10.2017 10:35:31
RK >> Jsem rád, že jsi my vysvětlil koho to vlastně zbožňuju. Tápal bych ve tmě.
N RK - ® Ne 15.10.2017 8:26:27
el.ou >> nakonec jsi tedy odpovědi dostal. Ale vem to čert. K tomu P.Konopaskovi a linům. Reagoval jsem tam pouze na nekritické zbožňování. Protože i mně
nemistrovi se sem tam podaří chytat líny ve větším množství. A pouze jsem napsal, že líni musí hlavně
na dané vodě být, pak musí brát a že zas až takový mistr být nemusíš. Ono těžko někdo přijde k vodě(a může to být klidně závodník parexelance) a řekne: ,,Tak Úďo,začni točit, dneska to bude o línech, tak hlavně ty jejich očička, ať jsou v detailu" A jestli tomu někdo věří, tak je nekritický zbožňovač a ještě tomu nerozumí. No a pak je tady možnost, že je tam právě nasypali. To netřeba komentovat.
A ještě, mne jsi se nedotknou,neboj. Nejsem malá holka, už hodně dlouho....😀
N wanman - ® Pá 13.10.2017 23:42:43
Willow >> jj máš pravdu kod 59 , to samé platí i o explosivu .
grosku a explosiv požívám na zkvalitnění směsi a celkem to funguje
N el.ou - ® Pá 13.10.2017 18:35:22
MrKos >> S čistou Groskou v létě asi jo. Já tam tu Sensu taky nehážu vždy a za všech okolností. Když jsou ryby aktivní je to zbytečné, sežerou vše. Pokud teď půjdu do sklepa, najdu tam Lorpio mandli, zbytek od R. Konopáska a možná i nějaké Milo. A někdy napíchnu jen tak rousňáka, nebo hnojku, nastřelím pár zrnek kuku a pohoda, klid. A ryby chytnu taky. Pak jsou situace kdy chci zachytat a tohle krmení mi zafungovalo špičkově. Líbí se mi. Víc na tom není.
N MrKos - ® Pá 13.10.2017 18:10:39
el.ou >> máš pravdu, v zadání otázky stojí něco ve smyslu, zda je znatelný rozdíl mezi Groskou a nějakým levnějším krmením. Tedy když budu u vody sám nebo maximálně s konkurencí normálních bobkařů, tak jsem vypozoroval, že ten rozdíl znatelný není a dokonce si tvrdím říci, že je zanedbatelný. A to se bavíme o krmení, tzn jen o krmení. Jeden den se šrotem, druhý na stejném místě s Groskou.
Tebou popsané další komponenty nepoužívám vůbec, protože i zde jsem vypozoroval, že při rekreačním chytání nepřinášejí výraznou přidanou hodnotu a jsou to vyhozené peníze. Snad vařená řepka, ta je dobrá, protože je jí za málo peněz hodně :-)

Ovšem na druhé straně chápu, že hraje určitou roli i ten pocit, že jsem udělal krmení dobře a rybám chutná :-)
N el.ou - ® Pá 13.10.2017 17:53:11
MrKos >> To máš samozřejmě pravdu, to je snad jasné a taky stokrát psané.. Debata byla o krmení. Tzn. o krmení :) Rovněž píšu že grosku používám na míchání. Třeba s ttx, rouge, mix. bonduelle, pár pelet, samozřejmě červ, trochu řepky, konopí, někdy posilovač...A pak se odvážím tvrdit, že s čistým šrotem nemáš šanci. Při shodných podmínkách a cajku.
N el.ou - ® Pá 13.10.2017 17:38:39
RK >> Jenomže reaguješ. Za mě tedy rovněž poslední. Ne vážně, nechci to už eskalovat. K čemu? Je to diskuze. Optimální stav je, že se něco nového dozvím. Nebo jen pokecám. Nemusíš s pohledy ostatních souhlasit a můžeš mít třeba i pravdu. Ale proč děláš z lidí blbce? Sorry s tím jsem nezačal já. Opravdu nejsme nebožáci s pytlíkem předraženého futra, kteří vlastně neví co s tím.

Ostré háčky a přiměřené vybavení dle velikosti cílené ryby je snad samozřejmost. V tomto levelu. Tak nač řešit kozy, když debata je o vozech.

Zmiňuješ P. Konopáska. Před pár měsíci pod jeho video napíšeš, že v podstatě nic tak zásadního vlastně nepředvedl. Já tu vodu znám jak svoje boty, každý metr dna. Línů jsem tady chytil na plavanou stovky. A věř mi, že právě v roční době toho natáčení, to už tak snadné není. Potažmo i k hodině lovu, místu a omezenému času natáčení. Navrhuji to uzavřít. Pokud jsem se tě nějak dotkl, beru zpět.

Omlouvám se autorovi vlákna, pouze kvůli souvislostem. Klidně mé příspěvky nesouvisející s tématem mázni.
N MrKos - ® Pá 13.10.2017 16:30:01
el.ou >> při nezavodnim chytani povazuji kvalitu krmení nebo použitou značku krmení za faktor, který je az na pátém az sestem místě za tupym hackem, montazi, vyváženým splavkem, u feederu vyladenim samoseku a v neposlední řadě znalostí reviru a podmínek. Teprve az nekde za tím hraje roli krmení. A drtivá většina rybářů neovládá prvních pět bodů. Prechytam je s jecnym srotem a dvěma masnaky na hacku.
Nicméně k otázce - při rekreačním chytani nachytam velmi podobne mnozsvi ryb na jecny šrot a druhy den na stejném místě s grosgardonskou. Muze tam byt rozdíl, ale je zanedbatelný z toho pohledu, ze málokdo vydrží rekreacne pichat plotice jednu za druhou a prdne tam něco většího na větší rybu. V tom okamžiku se rozdíl skoro nuluje.
N RK - ® Pá 13.10.2017 14:34:13
el.ou >> už nereaguji. Odpovědi máš nad svým posledním příspěvkem na mne. Pěkně to popsal PepaK, včetně tupého háčku. Tedy argumentu, který ty pokládáš jako nepodstatný....
N FRANK71 - ® Pá 13.10.2017 10:13:05
Fishky >> no jo , ale ty se pořád bavíš o chovných rybnících.
N Fishky - ® Pá 13.10.2017 0:00:03
splavek >> rybu jsme pritáhli partiklem a pak už jen odchytavali. Chytali jsme tak 5 max 10 m od sebe, na 75 m se to špatně pozná. Ryb jsme přitáhli hodně a když zrovna nebyli v krmnem místě, házeli jsme na passblint í víc jak 20m od sebe a stále to bralo cca stejně... opravdu jsem v tom rozdíl neviděl, možná chytat dal od sebe a mít dve krmna místa, byl by výsledek jiný...
N milanpindryc - ® Čt 12.10.2017 21:27:24
PepaK >> no jo no kilo cervu kilem sensasu nenahradis :-)
N Bacha - ® Čt 12.10.2017 21:16:24
Před dvěma týdny jsem si doma zapomněl červy a i když jsem měl spoustu jiných nástrah včetně bonduelky, tak mi byla grosgardonska k ničemu a za den a půl ani zátah. Hracholusky, ale zřejmě i blbě vybraný flek.
V létě na Labi jsem používal Lorpio mandlový cejn a při testování té gardonsky jsem neviděl patrný rozdíl. Jen ta groska lákala menší ryby.
N PepaK - ® Čt 12.10.2017 20:34:15
Obecně lze konstatovat , že individuální zkušenost je základem obecného pravidla.Jestliže drtivá většina respondentu ji , tj. individuální svoji ověřenou zkušenost bude mít stejnou, tak vzniká jakási obecná zkušenost-pravidlo. Nicméně stále platí, že vjímka potvrzuje pravidlo. S jistotou ale lze myslím říct, že 90 procent lovů se odehraje mimo závody a konkurenci. V podstatě drtivá většina rybářů neumí chytat a primárně mají daleko větší mezery v tom, jak chytají, kdy a kde, případně i styl a technika a až pak až nastupuje ten rozdíl v krmné směsi, který jde poznat mezi lovci , kteří loví stejnou technikou a stejným náčiním, ve stejné době a na stejném fleku. Pokud má někdo na navijáku 35 kábl, který dělá spirálu až k olůvku a na dvojku tupá hák narve čtyři masňáky, které zabije na dvojce háku, tak ho přechytám na počet ryb na 99procent a je jedno, zda tam bude mít Sensas nebo šrot. No a pak mu to sežere15kg sebevražedný kapr a hned prostor pro spekulaci.

Když mě bavila plavka, tak 40kg Sensasu bylo na 2 měsíce. No, ale když nebyla, tak stačilo něco z Polska , litr červů a mohl tam být u sousedů Sensas jaký chtěl, pokud tam nebyl někdo z ligy.
N el.ou - ® Čt 12.10.2017 20:09:46
RK >> Myslím, že většina pochopila. Nechápu tvůj boj. O co ti vlastně jde. Já jsem popsal přímou zkušenost. Mou zkušenost a nikomu ji nevnucuji. Ty jsi se sám dostal do role kecala. Hodnotíš něco, co vlastně nepoužíváš nebo jsi o výrobek pouze letmo zavadil. Rovněž tupé háčky jsou zvláštní argument v diskuzi o rozdílech v krmení.

Hele kolego, já s tebou nehodlám soutěžit. Je to tvůj x tý blábol na některé reakce. Hodnotíš něco, co vlastně vůbec neznáš a o čem máš pouze povrchní informace. ( Viz P. Konopásek líni na děličku )
Tak ti přeju dobrý lov a prosím, mě už vynech. Vážně. Díky.
N Willow - ® Čt 12.10.2017 19:21:37
wanman >> No konečně to někdo napsal.Čárový kód 59???.
Tohle jsem napsal někde jinde a byl za hlupáka.:-)))))))))Je to poznat i podle obalu a potisku.Jj. zlatý Sonubaits.;-))
N splavek - ® Čt 12.10.2017 19:15:08
Fishky >> Tak mně napadlo, když jste chytali na jednom místě, ty obyč. peletky a kámoš sensas a záběry byly půl na půl. Jestli to nebylo tou sensaskou, kterou ryby přitáhl na místo a ty už tam žraly co jim přišlo pod hubu. Jestli by ty peletky fungovali stejně bez té sensanky?
Nechci nějak hanit ty pelety a glorifikovat sensas , chraň bůh (na sensaku nechytám, tedy několikrát jsem to zkoušel , ale asi jsem na ni lepl, takže bez většího efektu) , jenom jak by dopadl test jednoho bez druhého.
N wanman - ® Čt 12.10.2017 18:34:41
Sensas Gros Gardons pokud budete chytat na toto krmení doporučuji balení 1kg, větší jsou dělaná a balená v polsku a to je velký rozdíl ......
N hraji - ® Čt 12.10.2017 17:53:06
RK >> zase ses dostal do situace, že pokládáš svoji vlastní zkušenost za tu jedinou správnou, aspoň tak tomu rozumím z tvých kategoricky znějících příspěvků.
Hádat se na internetu o účinnosti krmení pro ryby je pošetilost. Od začátku do konce. Proč asi do této debaty nevstoupil žádný současný závodník, který používá krmení Sensas pravidelně? Protože by to ničemu nepomohlo.
Chce to jen trochu respektu ke zkušenostem jiných.
Jinak je ta celá debata o ničem.
N RK - ® Čt 12.10.2017 16:24:25
el.ou >> Cena je vyšší, ale šetří mi čas, který můžu strávit u vody. Namísto pokusů a omylů

Šetří ti čas na rybách? Co to je za divnej nesmyslnej obrat
Omyly a pokusy? To jako když koupim nějaký Lorpio, nebo si udělám něco doma, tak je to omyl?
Touhle optikou jsem zažil se Sensaskou mnohokrát kurevský omyly. Ale myslel jsem si, že pouze neberou. A vůbec mě v tý době nenapadlo, že jsem neušetřil čas.............
N Palusko - ® Čt 12.10.2017 15:21:15
Sensas je dobry ale zanamenal som aj pripady ze nemusi byt vyhodny. Je to take prachovejsie krmivo co pritahuje mensie ryby, hlavne na rieke ked po nom nic nezostava. Po zmene za hrubsie sa tam dokazali lepsie udrzat vecsie ryby. Podotykam islo o leto, v zime by bola ta jemnost asi vyhodnejsia.
N Petr Havlíček - ® Čt 12.10.2017 14:12:30
MaRra - >> je to rozdíl v každém případě, ale musí to porovnávat dva rybáři stejných "kvalit". Pak ten s tou Senskou bude mít dříve záběry a bude jich víc.
N Fishky - ® Čt 12.10.2017 10:43:50
Asi měsíc dozadu jsme s kamarádem chytali vedle sebe - on krmítkovku za 160 ká kilo, já obyč pelety za pár kaček do PVA. Házeli jsme do jednoho místa, ryby celkem braly a šlo to tak půl napůl... myslím že příště zas koupí ten drahej pytlík od senzasky, má z toho prý dobrý pocit, navíc mu to kámoši poradili... :))
N Dědek - ® St 11.10.2017 22:32:35
PepaK >> Jožo, dobře si to napsal...
N el.ou - ® St 11.10.2017 17:37:14
Zadavatel otázky se ptal, jestli je znatelný rozdíl mezi Sensou a jiným levnějším krmením. Za mě ano. To o čem píše Willow, jsem zažil letos min. dvacetkrát. Včetně mých kamarádů, kteří seděli na místě několik dnů bez záběru. Stačilo pár kulí a ryby to ,,zvedlo,,.

Samozřejmě Sensas není jediný a samospasitelný. Rozhodně se k místu zakrmeném Sensou nesjedou okamžitě všechny ryby z okolí, které se pak následně nehnou se z místa :) Pokud by tomu tak bylo chytají na něj všichni :) Vlastně ne, nebylo by co chytat :) Lorpio, Milo, MVD, Konopáska... jsem pár let používal a také dobré.

Mám z různými příchutěmi Sensy letos odchytáno cca 700 hodin a zatím jsem spotřeboval asi 40kg. Plavaná i feeder. Od března do teď. Můžu tedy říct, že mi vyhovuje. Těžko soudit, pokud někdo použije pár sáčků. Při jaké aktivitě ryb a v kterém období.

Cena je vyšší, ale šetří mi čas, který můžu strávit u vody. Namísto pokusů a omylů. Tím nezpochybňuju kvalitu ostatních výrobců, ani kouzlo domácí výroby vlastních směsí. Naopak. Pokud se dožiju ve zdraví důchodu, pak budu mít čas i na to. Jo a dealer nebo tester Sensy nejsem :)
N PepaK - ® St 11.10.2017 15:54:01
RK" svatá pravda. Technika lovu dělá hodně. Přesnost, háček, schopnost vnadit a trefovat jedno místo. Úprava krmení, síto, partikl -jeho přistřelování, přistřelování červů. Na druhou stranu mají krmítkáči se šrotem několik výhod. Mnohdy mají víc času, jsou spokojení s tím co mají, nestresují se tím, že mám novinku a došlo k výbuchu. Nezávodí s okolím a ani se sebou. Mnohdy mají super znalost vody, tahů ryb, dna atd.. No a z úcty k pravdě se chovají skutečně ekologicky. Nekupují tolik zbytečných krámu, nepotřebují tolik foťáku, monitoru a . elektřiny k čumění na net. Vlastně mají trvale udržitelnou spotřebu v rybařině a tak jim to zmastění brojlera odpouštím.
N RK - ® St 11.10.2017 14:32:09
Willow >> něco ti řeknu. Tohle jsem taky zažil. Ale rozdíl byl hlavně v tom, že krmítkáři se šrotem většinou nedbají na ostrost háčku, krmení v krmítku mají na pětkrát a přesné nahazování jim nic neříká.Pak záleží na délce návazce. Je tam vice věcí, které mají vliv. Když dáš voňavej šrot, spaříš ho, doplníš kvalitní strouhankou(50:50) a přidáš třeba namočené ječné vločky, přisolíš, tak chytáš taky. No a pak udělat super konzistenci a na to gró krmítkářů dlabe z vysoka.....
Ono to taky není úplně sranda, jako z komercí....
N Willow - ® St 11.10.2017 14:21:59
RK >> Na Ún nás třeba sedělo na pláži 100+tj.200 prutů,ty rozdíly byly obrovské.Vše bylo dáno krmením.Těch krmítkářů s kuku šrotem tam bylo dost a ani si neťukli.Jo a šlo chytat max.40m,pak ostrá hrana na 15m hloubku.Ale kapři tam byli.Právě že z pod té hrany najížděli do 3m hloubky a tam se pásli,ale jak komu.;-)
N RK - ® St 11.10.2017 14:11:11
Willow >> Když vás bude na 1hektaru 35, tak možná. Ale na řece, nebo UN, když sedí rybáři, tak jak je běžné, tak si nikdo nekonkuruje. Když chytám na UN Vrané nad Vltavou, tak je v tuto dobu uplně jedno, co do krmítka dáš. ,,BOD 1- Ovšem, musí to vydržet nához, pecku o hladinu a štreku na dno. A pak se to začít rozpadat." Je utopie, jak si někdo myslí, že je konkurence, když se někam nahodí, kdy každej nestejně daleko, tím do nestejných hloubek. A i když sedíte pět metrů od sebe(krmelce ve vodě pak 50m od sebe), tak nějaké futro v krmítku udělá akorát to, že se ryba na chvíli zastaví, když na něj narazí.
A když máš to štěstí, že narazí, tak je fuk , co tam máš, za předpokladu bodu 1.
Tohle mám léta vyzkoušený.
Něco jiného je, když chytáš třeba na malém stojáku a chytáte s kámošem na splavek. Ty máte od sebe 5m při stejné vzdálenosti. Potom to krmení může něco znamenat při chytání na stejnou nástrahu. Ale zase, ryby pendlujou a i na podvodních záběrech je vidět, že ryby krmné místo proplouvají a ne, že se zaseknou na hodinu, bez opuštění ,,strážního stanoviště"
Myslím, že je to všechno hrubě relativní a krmení se hodně přeceňuje. TZN. , že futro není záruka. Budiž příkladem, že každý chytá na něco jiného a je maximálně spokojen a přesvědčen, že na to kápl, vyzrál. A je jasné, že to přesvědčení roste úměrně s cenou futra, Co jiné nebožákovi s pytlíkem za nehoráznou cenu zbývá.
N Willow - ® St 11.10.2017 13:01:45
Dědek >> Však jsem ti napsal běžné krmení,než to bude na tu černou plotici.Ten Magnetix to má už v názvu..... ;-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | nástrahy, návnady ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBivak Prologic Cruzade Session Bivvy + zimní přehoz zdarma

Za 8.690
Akční cena! Čerstvá novinka v naší řadě Cruzade – bivak Cruzade Session Bivvy nabízí dostatek vnitřního prostoru pro každého rybáře.

akce, rybareniPrut SPRO Cresta Clubwinner Medium Feeder 390 cm

Za 859
Špičkově zpracovaný feeder nyní za cenu pro každého !!!

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.kaprarina.cz www.kaprarina.cz

Specializovaný e-shop s rybářskými potřebami nejen pro kapraře. Výběr toho nejlepšího od předních světových i domácích firem za nejnižší...