- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Krmení s raketou při nahozených prutech vs. zákon o rybářství (rybářský řád)
Toto téma se zde už řešilo, nicméně včera jsem na rybách potkal rybáře z Varnsdorfu, který mi tvrdil, že se na schůzi shodli na tom, že pokud mám nahozeny 2 udice, pak nesmím krmit třetím prutem raketou. Co mě zarazilo, tak tvrdil, že se o tom údajně dočetl v časopisu Rybářství, kde to psal JUDr. Alexander Šíma a podporujícím argumentem je například to, že by na tu raketu mohla zaútočit štika, takže na ten prut vlastně chytám a dá se to považovat za udici. Dále dodal, že pokud bych se setkal s RS, která tomu rozumí, tak by mi okamžitě sebrali povolenku. Prosím Vás, našli jste někdo takovýto nebo alespoň podobný článek v tomto časopisu, kde se toto řeší. Nehledě na to, co si o tom myslím (doporučení nevracet okouna mluví samo o sobě https://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Frevir&lang=other&fromIDS=&id_reviry=603 ), by mě zajímalo odkud tento pán čerpal. Podle mě jde čistě o pojem udice, která podle http://www.casopisrybarstvi.cz/articles/show/6/s_jakym_nacinim_muze_rybar_chytat pana Šímy není definována. Rád bych tu slyšel nějaký názor, argument o který se lze opřít v případném sporu s "poučenou RS". Prosím vyvarujte se odpovědí typu: "tak jeden prut stáhni a neřeš to."
Autor diskuse: sindeji3 - Profil , 7.5.2017 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
18x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:24:46
sindeji3 >> tam mu řekni že neumí rybářsky řád, tam je to jasně definované, normálně krm, a pokud by rs měla problém a chtěla ti vzít povolenku stuj si za tím že jsi nic neporušil at zavolají pčr, udice je jasně definovaná
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:24:04
bonhof >> no jasně taky bys asi neměl podle tohoto výkladu nahazovat třetí prut s olůvkem, aby sis třeba ohledal dno... to by sis třeba mohl dát žížalu na vlasec na 10 prutů a chytat tak úhoře, což se tak dělávalo... kéž by se tu objevil někdo, kdo se v tom vyzná
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:22:43
bonhof >> tvrdil mi to člen RS, navíc řekl že se na tom shodli na schůzi a údajně se opírali o tento výklad z časopisu Rybářství, tzn. že udice nemusí mít háček
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:21:14
sindeji3 >> ješte jednou udice je tvořena blabla a pak tam je háčkem, a to je udice, raketa nemá udici, a pokud někdo řiká že při vytahování rakety muže po raketě skočit štika no to muže ale to muže i po oluvku ne?
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:19:09
bonhof >> no takže tady je otázka, jestli čeština nabízí dvojí interpretaci...
1. "udice je tvořena ZPRAVIDLA háčkem"
nebo je to myšleno jako
2. "udice je tvořena háčkem"
každopádně nejsem dostatečně vzdělán abych vybral, co je správně...
1. "udice je tvořena ZPRAVIDLA háčkem"
nebo je to myšleno jako
2. "udice je tvořena háčkem"
každopádně nejsem dostatečně vzdělán abych vybral, co je správně...
NLubo - Profil | Ne 7.5.2017 23:18:12
Stejně jako BONHOF nechápu, o čem se tu dá debatovat. Co je udice je jasně definované a i osoba s titulem může plácnout nesmysl.
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:18:00
Knedla12 >> každy rok při vydeji povolenky dostanu rybářsky řád, tam si to přečtu co mužu či nemužu a dál mě nic nezajímá, péokud tam není jasně stanoveno že se nesmí krmit raketou při nahození 2 prutu, budu dále krmit rakerou a pokud rs bude mít namitku povolenku nevydám nic neporušuji at zavolá orgány, pomáhat a chránit
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:13:56
sindeji3 >> co je udice:
bonhof - ® [Poslat soukromou zprávu.] Ne 7.5.2017 23:10:09 Opravit zápis
sindeji3 >> co je udice:
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
bonhof - ® [Poslat soukromou zprávu.] Ne 7.5.2017 23:10:09 Opravit zápis
sindeji3 >> co je udice:
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:12:57
sindeji3 >> nevím co to máš za odkaz já se řídím rybářsky řádem a to přímo od nejvyších a to platí:
http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz#rybarsky_rad_zalozka_1_5
http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz#rybarsky_rad_zalozka_1_5
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:12:00
bonhof >> Kde vidíš, že udice MUSÍ mít háček? To tam není.
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:11:24
Knedla12 >> no právě, jde o ten pojem udice... jediné co lze odvodit je to, že udice je spojena s prutem https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-99, protože "udice bez prutu" není povolena
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:10:09
sindeji3 >> co je udice:
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 23:08:26
sindeji3 >>jasné a srozumitelné:
I. Povolené způsoby lovu ryb na udici
A. Lov na položenou, lov na plavanou
1. Lov na položenou, lov na plavanou v rybářských revírech mimopstruhových
Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou se použijí nejvýše 2 udice. Při lovu na položenou není pohyb nástrahy osobou provádějící lov aktivně ovlivňován. Při lovu na plavanou může osoba provádějící lov pohyb nástrahy aktivně ovlivňovat. Na každé udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky). Nástražní rybka se použije pouze v období od 16. června do 31. prosince. Jako nástražní rybka se nepoužijí ryby lososovité, úhoř, chráněné druhy ryb a ryby nedosahující nejmenší lovné míry. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 3 m, pokud se nedohodnou na menší.
I. Povolené způsoby lovu ryb na udici
A. Lov na položenou, lov na plavanou
1. Lov na položenou, lov na plavanou v rybářských revírech mimopstruhových
Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou se použijí nejvýše 2 udice. Při lovu na položenou není pohyb nástrahy osobou provádějící lov aktivně ovlivňován. Při lovu na plavanou může osoba provádějící lov pohyb nástrahy aktivně ovlivňovat. Na každé udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky). Nástražní rybka se použije pouze v období od 16. června do 31. prosince. Jako nástražní rybka se nepoužijí ryby lososovité, úhoř, chráněné druhy ryb a ryby nedosahující nejmenší lovné míry. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 3 m, pokud se nedohodnou na menší.
NKnedla12 - Profil | Ne 7.5.2017 23:04:09
bonhof >> Takhle jednoznačně bych to neříkal. Navíc jsem se ptal více porybných a každý tvrdí něco jiného, jelikož pry i na prut kde není háček může člověk něco chytit (ano, tohle mě bylo řečeno). Už jenom to, že by mi zabavili povolenku a já ju dostal až za nějaký čas, mi za to prostě nestojí.
Nsindeji3 - Profil | Ne 7.5.2017 23:03:35
bonhof >> Kde bereš informaci, že udice musí mít háček? Opakuji, že ten údajný článek hledám, nikoliv že to pan Šíma psal.
Nbonhof - Profil | Ne 7.5.2017 22:47:16
krmit raketou mužeš nejedná se totiš o udici, nemá háček, kdyby jsi tam měl pod raketou haček jedná se už o udici, ale toto je jako kdyby ti zakazali při nahození 2 prutu krmit prakem, a pan ŠÍMA NEUMÍ rybářsky řád, udice musí obsahovat háček, pokud neobsahuje háček nejedná se o udici, a pokud by přišla rs měla by námitek musí odevzdat odznak
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














