- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Položená v únoru?
Chci se zeptat, zda má cenu tuto neděli (2 nad nulou) vyrazit na Vltavu, když mám na obou prutech navázanou 0,30 vlasec?
Na jednom bych chytal položenou, na druhým plavanou.
Plavaná na pařený rohlík, položená boiles 12mm?
Už se nedostanu do ryb.potřeb pro tenčí vlasec..:-(
Má to vůbec cenu s tímhle vlascem a nástrahama?
Nebo tam budu sedět na 90% bez záběru a zbytečně?
Čekám rady tipu, že i bez záběru je u vody pěkně, což potvrzuji, ale nerad bych byl zklamanej, že nebyl ani drbanec..
Díky za rychlé rady a názory..
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NEwa Farna - Profil | So 4.2.2017 18:35:56
Nsplavek - Profil | So 4.2.2017 18:30:25
Nbobco - Profil | So 4.2.2017 18:25:26
NSportovecs - Profil | So 4.2.2017 13:36:32
Rejpalům vzkazuji, že tímto pohrdavým a posměšným tónem dokážou odradit i začínající rybáře, někdy i děti, které se pak budou bát zeptat se..
Určitě jsem si z toho dost vzal a beru vše v potaz..
Vím, že čím větší zima, tim menší aktivita ryb a co nejjemnější náčiní.
Také vím, že šance na záběr je hodně malá, jen jsem se chtěl ujistit, že alespoň nějaká je..
Bez Mrk bych si utřít zadekl určitě dokázal :-)
Každopádně to zkusit půjdu, alespoň zahnat absťák a kouknout k vodě.
Tím bych to tu uzavřel a ještě jednou děkuji
NRožnovák - Profil | So 4.2.2017 13:06:56
Ntuzemak - Profil | So 4.2.2017 13:00:17
Nsplavek - Profil | So 4.2.2017 12:35:43
Nsplavek - Profil | So 4.2.2017 12:32:31
Nemělo to svoje kouzlo, doba bez virtuálního světa, kdy víceméně každý si na vše musel přijít sám a informace nebyly tak rychle dostupné ? :-)
Nsven - Profil | So 4.2.2017 11:49:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
O plavanou bych se s tím určitě nepokoušel ale na položenou klidně.
Boilies bych odložil na teplejší časy zcela jistě...
Použil bych nějakou plouvoucí nebo částečně plovoucí, drobnější a měkkou nástrahu, třeba pařené a lisované pečivo nebo čerstvé a vymáčknuté kleštěmi, nebo kostičku chleba nebo tzv. pufínu, extrudu, foukačku apod.
Montáž průběžnou s krmítkem nebo jen s olovem a návazcem, klidně z té 0,30. Když nic jiného nemáš.
Důležité je aby byl návazec krátký, cca 5-6cm a byl v protismyčce na kmeni nebo v obratlíku upevněn tak aby mohl provádět kyvný pohyb. Ne tzv.smyčka ve smyčce !
Další zásada je, že se ryba nikam neláká ale hledá. Je třeba, každých cca 5 min. přehodit a věřit, že se trefíš nějaké rybě rovnou před čumák. Tedy ani není nezbytně nutné, lovit s krmítkem.
Do třetice je třeba aby byl vlasec napnutý aby se dosáhlo efektu srkačky či samoseku.
Máš-li naviják s baitrunerem, tak jej zapnout a když nemáš, tak nasadit policajta, našponovat vlasec a povolit brzdu navijáku.
S procenty bych nekalkuloval.. buď něco přijde nebo ne. I v sezoně lze být občas hovnochytem..
Ale můžeš mít dobrý pocit, že si pro úspěch udělal skoro vše, co bylo v Tvých silách, za daných okolností :-)
Podobnou montáž najdeš tady:
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=316
Nhraji - Profil | So 4.2.2017 10:32:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já jsem přesvědčen, že základem dobrého lovu je dobrá příprava. V rámci přípravy je vhodné navinout na navijáky vlasec přiměřeného průměru. Mimochodem, v plavané je zvykem používat kmenový vlasec a k němu o něco tenší návazec. Právě volbou průměru a délky návazce je možné hodně ovlivnit, zda ryby berou či ne. S průměrem vlasce souvisí i velikost háčku. V zimním období bývá zvykem volit slabší vlasce na návazec a menší háček, přiměřený ovšem velikosti použité nástrahy. Zvolil bych lov s jedním prutem, tím na plavanou. A lovil bych aktivně, tedy hledal bych ryby, místo sezení na jednom místě.
Nswedo - Profil | So 4.2.2017 9:40:20
NPstruh27 - Profil | So 4.2.2017 9:32:06
NSa(l)micka - Profil | So 4.2.2017 9:19:21
NTavris29 - Profil | So 4.2.2017 9:12:54
NGrasel - Profil | So 4.2.2017 9:04:45
A pokud se bojíš zklamání, tak to mám pro tebe teda hodně špatnou zprávu - zklamanej půjdeš od vody mockrát...
NMaxi Sob - Profil | So 4.2.2017 8:20:52
Kde to žije - kaprařina
2:51NKrátkodobá kaprařina x 9995
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNKyjský rybník, Džbán 50908
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H












