Zakrmovací drony v Česku a Slovensku | MRK.cz

Zakrmovací drony v Česku a Slovensku

Ahojte všici.
Stejně jako 3D tiskárna pro zhotovení některých dílů pro rybaření, zajímá mě taky, co český a slovenský rybolovec ( hlavně ti WaM ) má za zkušenosti s dronem pro zakrmování na místě definovaném GPS.

Tak se chlubte, kam až jste tohle vytunili !
Autor diskuse: rybomil - Profil , 5.4.2016 všeobecné - náčiní, doplňky
59 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nmarmyš - Profil | Čt 7.4.2016 17:52:38

Džoncek >> Hlavně nesedět na protejším břehu.

    NDžoncek - Profil | Čt 7.4.2016 17:48:06

    marmyš >> hehe....teď jen v napětí čekat u vody až to někdo zkusí :-) možná by to mělo pomalu smrtící efekt. Takových 5000 kouli do hejna a ani nenahazujes.

      Nmarmyš - Profil | Čt 7.4.2016 17:43:18

      Džoncek >> Místo baby tam dáš pytel:-)
      https://www.youtube.com/watch?v=NaXBFDneg7o

        NDžoncek - Profil | Čt 7.4.2016 17:37:02

        Teď už jen vymyslet katapult co bude házet rovnou 10kg pytle a každý si najde to své :-)

          NNEUSTUPA - Profil | Čt 7.4.2016 17:19:04

          ZoZo >> ale takových lidí by se našlo,co by to měli...

            Nmarmyš - Profil | Čt 7.4.2016 16:28:03

            ZoZo >> Nebo so počkat na Galilea,ten bude mít přesnost pod 4 metry. Tak nějak si myslím(ne že bych tomu rozuměl),že by se dala zavážecí loďka vyslat určeným směrem a po nastavených,třeba 80 metrech,by vyklopila obsah. Máme laserové měření vzdálenosti a s určením směru by to taky při dnešních možnostech neměl být problém. Rakety už to dovedou:-)

              Njá 2 - Profil | Čt 7.4.2016 16:23:24

              Milan1208 >> Na vertikální přívlač místo lodě...

                NBedrun - Profil | Čt 7.4.2016 15:46:09

                ZoZo >> GPS +Glonas je pořád přesnost +-5m. Je třeba si zařídit ještě jednu GPS antenu jako referenční a jsi na přesnosti +-1cm.

                  Nmedvěd - Profil | Čt 7.4.2016 15:35:36

                  to jsou ty dipy,bustery,posilovače a tak.Hrozný konce

                    Nsven - Profil | Čt 7.4.2016 15:32:13

                    Když do přírody, tak s mechanickým fóglem https://www.facebook.com/GiridharTalla/videos/16687​73730065611/

                      NZoZo - Profil | Čt 7.4.2016 14:57:52

                      marmyš >> Hydroplán by byl jistě praktičtější, ponorek by asi byla dost velká spotřeba, nehledě na to, že i já bych neviděl, kde zakrmuju. :-)
                      Ona ta idea gps a přesného zakrmování trochu pokulhává. I kdybychom docíli přesnosti +-5m, což se ještě ne vždy podaří, tak i to je docela rozptyl.
                      Možná trochu použitelná by byla kombinace GPS+GLONASS, tam se dá možná dosáhnout přesnost 2m, ale jestli je to reálný, nemám zkušenost.

                        Nmarmyš - Profil | Čt 7.4.2016 14:10:53

                        ZoZo >> Tak si postav hydroplán. Lepší by byla ponorka,nebylo by vidět,kde zakrmuješ:-)

                          NZoZo - Profil | Čt 7.4.2016 14:02:11

                          Pike >> :-)
                          né, že by to nešlo. Každopádně by to byla prča.
                          Ale musel by být prostor na start a přistání... a těch krámů co by člověk tahal k vodě...

                            NPike - Profil | Čt 7.4.2016 13:23:35

                            ZoZo >> díky, hned se člověk dozví víc. Zajímavé.
                            Pokud si fanda do letadel, tak já bych se na drony vykašlal a spojil příjemné s užitečným. Postavil bych si bombardér s funkčním otvíracím prostorem na vrhání bomb a zakrmoval bych boilies právě tímto letadlem. Partikl by asi moc nešel.
                            To by mne bavilo moc.

                              NZoZo - Profil | Čt 7.4.2016 13:13:43

                              Pike >> Tak jakou sílu má neodymovej magnet Ti můžu říct docela přesně, "jako kráva" :-)
                              Zrovna v těch dronech jsou ve valný většině střídavý (bezkartáčový) motory s neodym. magentama. Takže až tak "překonaná věc" to asi nebude.

                              P.S. Mám modely letadel a vrtulníků, ale že bych s tím chtěl krmit nebo chytat, to ani náhodou.

                                Nkareldj - Profil | Čt 7.4.2016 12:06:01

                                medvěd >> vzhledem k tomu že jsem z Ostravy kde je abnormální rybářský tlak na některé lokality by byl vagon malý....

                                  Nmedvěd - Profil | Čt 7.4.2016 11:30:32

                                  kareldj >> Tak pár pytlů říkáš. Hm proc ne valnicek či vagon?

                                    Nrybomil - Profil | Čt 7.4.2016 11:10:39

                                    Denny >> běžnej kamerovej dron, co lítá třebas nad tratí při natáčení závodů rallyecrossu , autocrossu není slyšet dál jak + - 30 m ( odhad )

                                    mimochodem, tyhle záběry jsou super, detailní pohledy do tváří, jak se driver šklebí a pere s volantem při průjezdu šikanou / zatáčkou - boží

                                      Nrybomil - Profil | Čt 7.4.2016 10:41:29

                                      sladoch >> ale no tak soudruzi... jste přece družstevníci

                                        NMilan1208 - Profil | St 6.4.2016 20:11:47

                                        Novinka

                                          Nsladoch - Profil | St 6.4.2016 19:29:44

                                          tuzemak >> nebudu sprostý, nebudu sprostý, nebudu sprostý; 💩💩💩💩💩ԁ​ - si 😝, byl to překlep

                                            Ntuzemak - Profil | St 6.4.2016 19:11:05

                                            sladoch >> twl myláčku ten češtin je katastrofa......

                                              Nsladoch - Profil | St 6.4.2016 18:49:29

                                              Lidi bacha na to, policisté (ale myslím ne u nás) začali cvičit orli k lovu dronů. Tak ať vám vrtulového myláčka neunese orel 😆

                                                Nkareldj - Profil | St 6.4.2016 18:47:09

                                                Pike >> to každopádně má,pořid si ho a budeš překvapený co zvládne

                                                  NPike - Profil | St 6.4.2016 18:40:51

                                                  kareldj >> musím se přiznat, že se v problematice magnetismu zcela neorientuji, takže netuším, zda má neodymový magnet dostatečnou "sílu", aby tebou popisovanou situaci zvládnul.
                                                  Na druhé straně, magnet už je dle mne překonaná věc.

                                                    NNAVI73 - Profil | St 6.4.2016 18:39:14

                                                    Hosi kdyz to tady tak studuju ,tak nabyvam nazor ze by jste meli bud snizit davky drogy anebo popadnout klacky mazat si k vode vycistit palici :-)))))

                                                      NPike - Profil | St 6.4.2016 18:38:20

                                                      zdevac >> velmi dobrý postřeh, bohužel dnes je vlastníkem dronu nejeden rybář. Sice to slouží hlavně k progresivnímu fotografování, ale třeba kapraři jako nositelé moderních trendů EU jsou hodně pokrokoví rybáři. Kdo před pár lety čekal, že na delší výpravě si nabiješ telefon či televizi přímo na rybách pomocí solárních panelů? Kdo čekal, že návnadu zavezeš loďkou v ceně mnoha tisíců? A ještě dříve, kdo čekal, že ti záběr zprostředkuje příposlech do tvého pohodlného bivi až na lůžko?
                                                      Jako takový styl lovu není pro každého, je třeba to respektovat a neposmívat se, ale přehnané bránění se moderní technice je zcela zbytečné. Je to koníček a záleží na vkusu každého soudruha.

                                                        Nkakr - Profil | St 6.4.2016 18:34:15

                                                        Pike - 6.4.2016 18:17:15 >>
                                                        Chytací drony bude nutno označit podle nosnosti, by nedocházelo díky jejich slabé výkonnosti k zbytečnému pozbývání ryb, není to žádné novum, již naši předkové měli v lovebním řádu zakotveno -

                                                        lovné nářadí musí být náležité pevnosti,aby ryby je snad neutrhly a v důsledku poranění neuhynuly.

                                                          Nkareldj - Profil | St 6.4.2016 18:29:21

                                                          Pike >> já myslím že to chce být u vody ve správný čas na správném místě,nasypat pár pytlů těch správných příchutí a doufat že se třeba spletou i na tu jednu s háčkem, co kdyby někoho napadlo udělat koule s magnetem? To by potom stačilo nahodit neodymový magnet a vytáhnout všechny co něco spolkly? To bude humánní rybolov na úrovní tzv. bezháčkový,už se na to těším,voda bude bez škodlivých olov a podobně......

                                                            Nzdevac - Profil | St 6.4.2016 18:19:43

                                                            Pike >>

                                                            No ale když si budeš krmit a zavážet dronem, tak asi někde, kam nejde nahodit. Takže i když to ostatní uvidí, svojí montáž tam stejně nedostanou :-)

                                                              NPike - Profil | St 6.4.2016 18:17:15

                                                              kareldj >> toho bych se nebál. Je třeba zvolit ještě dobrou nástrahu. Ony ryby jsou již hodně ochytané a mazané a zvolit správnou příchuť a vůbec kvalitní třeba boilies, to chce fištrona.

                                                                Nkareldj - Profil | St 6.4.2016 18:14:23

                                                                A co třeba přes celou lokalitu natáhnou co 5 metrů šňůry s kladkou a co 5 metrů ji barevně označit a pouštet nástrahy a krmení přesně na místo kde nám echolot a dron dokonale zmapovali dno a nedat rybě už vůbec šanci??? To teprve bude rybařina na úrovni,to bude fotek s totálně rozpíchanýma a poničenýma trofejákama,prosím všechny normální rybáře ať proti takovým debilitám bojují,to si můžou provozovat na soukromých vodách a ať nechají už tak zničené svazové vody rybářům kteří si chtějí normálně zachytat ryby které se současnou výbavou už i tak skoro nemají šanci. Děkuji za pochopení....

                                                                  NDenny - Profil | St 6.4.2016 18:03:17

                                                                  Pike >> Ja a dron na rybarinu? Dekuji nechci :-).Nezrikam se nekterych vymozenosti,ale... Kez by se zde nasel nekdo,komu by se na nekterych vodach podarilo kapry vychytat.Zvlaste kdyz lovime na pstruhovkach,tak kapr je velmi oblibeny druh :-))) Na zakrmovani tady mistama pouzivaji takovy vetsi dron,rozdil je jen v tom,ze ten,kdo ho ovlada,sedi primo v nem :-))

                                                                    NSaddám - Profil | St 6.4.2016 17:54:17

                                                                    Ten člověk skrývající se za nickem Rockwell, buď vědomě obyčejně lže nebo ví úplný prd. Touto optikou se budu na jeho výlevy odteď dívat.

                                                                      NPike - Profil | St 6.4.2016 17:45:16

                                                                      Denny >> to je velmi dobrý postřeh. Přeci jen, když si krmím, nechci poutat pozornost, aby mi to někdo nevychytal.
                                                                      Drony s elektromotory jsou relativně tiché, záleží i na směru větru. Řádově několik metrů až nízké desítky metrů.
                                                                      Pro lepši utajení doporučuju lítat v nízké letové hladině a pak by si tě moc lidí všimnout nemělo.

                                                                        NDenny - Profil | St 6.4.2016 14:04:28

                                                                        Chlapi,pokud ma nekdo z vas drone,na jakou vzdalenost jsou slyset ty vrtule?

                                                                          NPvl - Profil | St 6.4.2016 13:52:21

                                                                          Rockwell >> Kdyby jsi nepsal kraviny - nikdo by ti nic nepsal .A neboj se už reagovat nebudu :o§))

                                                                            NRockwell - Profil | St 6.4.2016 13:49:45

                                                                            Pvl >> A pán se za každou cenu musí navážet do někoho jiného :-))) Názor si udělej jaký chceš, mě osobně je to jedno.

                                                                              NPvl - Profil | St 6.4.2016 13:45:23

                                                                              Rockwell >> Pán chce mít za každou cenu "navch" co ? Co ti psal Sadam je pravda . Těch revírů zase tak moc nebylo, kde se smělo zavážet ,krmit z lodě , ....EDIT : nechtěj mne přesvědčit o mém názoru na skupinu lidí v které se pohybuješ .

                                                                                NPike - Profil | St 6.4.2016 13:42:04

                                                                                rybomil >> uměl bych si představit použití dronu I při muškaření. Ani ne tak klasickém, ale při lovu na pakomáry na jezeru, kdy se nechá nástraha volně unášet a jen udržuješ kontakt a máš lajnu napjatou. Ryby často sbírají dál než je možný dohoz, takže poslat dron třeba na 50 - 60 metrů a pak jen osmičkovat, to by mohlo být fajn.
                                                                                U lurování by to nedávalo smysl, to by ses ulítal a nebylo by to ono.

                                                                                  NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:57:46

                                                                                  Saddám >> Super, tak už prosím na mé nesmysly nereaguj !!!! Děkuji

                                                                                    Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:55:27

                                                                                    Pike >> někde je zpráva, že 3 švédští studentíci sestrojili dron o nosnosti 11 kg z komponentů získaných v eshopech.

                                                                                      NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:53:54

                                                                                      Rockwell >> Ne. Týká se to toho, že píšeš nesmysly.

                                                                                        NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:52:54

                                                                                        rybomil >> Udici přeci v ruce držet můžeš...
                                                                                        Jo a taky jsem někde slyšel, že RS bude od letoška vybavena prakem a pytlíkem kuliček z ložiska. Zarytí ekologičtí rowdies dostanou hliněnky.

                                                                                          NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:52:48

                                                                                          rybomil >> Jo vláčení dronem může být fajn zábava...tady už jeden "rybář" drona při lovu použil :-)) https://www.youtube.com/watch?v=U5Ho897tbrM

                                                                                            NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:49:31

                                                                                            Saddám >> Týká se to diskuze o dronech a jejich použití v rybolovu????

                                                                                              NPike - Profil | St 6.4.2016 12:48:15

                                                                                              rybomil >> zakrmování dronem je dle mne fajn. dosáhneš poměrně slušné přesnosti a to někdy hraje roli. Dronem zároveň vyřešíš I zavážení, když ti montáž zanese na místo dron. Opět solidní přesnost, kor když máš tyčovku.
                                                                                              Jen bych varoval před nevýkonými drony, které můžou mít s těžší montáží problem.
                                                                                              Za mne palec hore, moderní technika má v rybařině místo.

                                                                                                Nhroch jarda - Profil | St 6.4.2016 12:42:04

                                                                                                Čau, snažil jsem se to řešit loni, ale letos v doplňku pro severní Moravu vyšel zákaz vyvážení a vynášení jakýmkoliv způsobem pokud není uvedeno jinak. O krmení však zmínka není.

                                                                                                  Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:41:43

                                                                                                  Rockwell >> trochu mě trápí definice způsobu lovu přívlačí, že se použije 1 udice, která je držena v ruce, jinak vláčení dronem by mohlo být taky zajímavé :o)))

                                                                                                  dron utáhne člověka na lyžích / dávala TV Nova
                                                                                                  .

                                                                                                    NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:23:14

                                                                                                    Rockwell >> Trochu mě prosím ochytři s tím chytáním, krmením a zavážením na loďce na většině vodních ploch. Kdyže to bylo? Na nějakém tom roce nahoru-dolů pochopitelně nezáleží. Dík za info.

                                                                                                      Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:21:50

                                                                                                      Saddám >> samo pilotní průkaz potřebuješ

                                                                                                        Ntuzemak - Profil | St 6.4.2016 12:17:54

                                                                                                        Saddám >> dá se ten dron lehce zneužít..njn ne jen u nás se něco zakazuje...

                                                                                                          NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:17:01

                                                                                                          Tak čas jde pomalu dopředu a vývoj taktiky a techniky lovu nikdo nezastaví. Nedávno se chytalo na bambus, dnes se staví pruty z ultra lehkých materiálů se super pružností, ale každý vývoj má své pro a proti...dříve se na většině vodních ploch mohlo chytat, krmit a zavážet na loďce. Dnes je to na mnoha vodních plochách zakázáno. Takže myslím, že z počátku bude novodobé krmení a vyvážení nástrah dronem jako hit, ale do chvíle než se někdo špatne vyspí a zakáže i tuto taktiku. V jedné diskuzi jsem četl, že mělo namále i krmení lodičkou na DO kvůli ekologii :-))) Ta EU :-)))

                                                                                                            NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:15:46

                                                                                                            tuzemak >> Hrůza hrůz. A já z jiných diskusí málem usoudil, že postkomunistická nesvoboda sužuje naši zemičku a ve světě, že si můžeš dělat, co tě napadne a jak tě napadne.

                                                                                                              Ntuzemak - Profil | St 6.4.2016 12:07:13

                                                                                                              Saddám >> ono bude záležet,kde to použiješ a na co...myslím ve Francii to mají úplně zakázaný...

                                                                                                                NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:00:54

                                                                                                                tuzemak >> No helemese. Tak ono to nebude zas až tak všelidové. Dík.

                                                                                                                  NSaddám - Profil | St 6.4.2016 11:51:06

                                                                                                                  Já sice nevytunil nic, ale nedávno jsem asi ve zprávách zaslechl, že na lítání s dronem musíš mít nějaké povolení. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, protože se na nic podobného nechystám, ale jestli o tom někdo víte víc, rád se poučím.