Zakrmovací drony v Česku a Slovensku

Ahojte všici.
Stejně jako 3D tiskárna pro zhotovení některých dílů pro rybaření, zajímá mě taky, co český a slovenský rybolovec ( hlavně ti WaM ) má za zkušenosti s dronem pro zakrmování na místě definovaném GPS.

Tak se chlubte, kam až jste tohle vytunili !
Autor diskuse: rybomil - Profil , 5.4.2016 všeobecné - náčiní, doplňky

NPike - Profil | St 6.4.2016 13:42:04

rybomil >> uměl bych si představit použití dronu I při muškaření. Ani ne tak klasickém, ale při lovu na pakomáry na jezeru, kdy se nechá nástraha volně unášet a jen udržuješ kontakt a máš lajnu napjatou. Ryby často sbírají dál než je možný dohoz, takže poslat dron třeba na 50 - 60 metrů a pak jen osmičkovat, to by mohlo být fajn.
U lurování by to nedávalo smysl, to by ses ulítal a nebylo by to ono.

    NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:57:46

    Saddám >> Super, tak už prosím na mé nesmysly nereaguj !!!! Děkuji

      Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:55:27

      Pike >> někde je zpráva, že 3 švédští studentíci sestrojili dron o nosnosti 11 kg z komponentů získaných v eshopech.

        NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:53:54

        Rockwell >> Ne. Týká se to toho, že píšeš nesmysly.

          NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:52:54

          rybomil >> Udici přeci v ruce držet můžeš...
          Jo a taky jsem někde slyšel, že RS bude od letoška vybavena prakem a pytlíkem kuliček z ložiska. Zarytí ekologičtí rowdies dostanou hliněnky.

            NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:52:48

            rybomil >> Jo vláčení dronem může být fajn zábava...tady už jeden "rybář" drona při lovu použil :-)) https://www.youtube.com/watch?v=U5Ho897tbrM

              NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:49:31

              Saddám >> Týká se to diskuze o dronech a jejich použití v rybolovu????

                NPike - Profil | St 6.4.2016 12:48:15

                rybomil >> zakrmování dronem je dle mne fajn. dosáhneš poměrně slušné přesnosti a to někdy hraje roli. Dronem zároveň vyřešíš I zavážení, když ti montáž zanese na místo dron. Opět solidní přesnost, kor když máš tyčovku.
                Jen bych varoval před nevýkonými drony, které můžou mít s těžší montáží problem.
                Za mne palec hore, moderní technika má v rybařině místo.

                  Nhroch jarda - Profil | St 6.4.2016 12:42:04

                  Čau, snažil jsem se to řešit loni, ale letos v doplňku pro severní Moravu vyšel zákaz vyvážení a vynášení jakýmkoliv způsobem pokud není uvedeno jinak. O krmení však zmínka není.

                    Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:41:43

                    Rockwell >> trochu mě trápí definice způsobu lovu přívlačí, že se použije 1 udice, která je držena v ruce, jinak vláčení dronem by mohlo být taky zajímavé :o)))

                    dron utáhne člověka na lyžích / dávala TV Nova
                    .

                      NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:23:14

                      Rockwell >> Trochu mě prosím ochytři s tím chytáním, krmením a zavážením na loďce na většině vodních ploch. Kdyže to bylo? Na nějakém tom roce nahoru-dolů pochopitelně nezáleží. Dík za info.

                        Nrybomil - Profil | St 6.4.2016 12:21:50

                        Saddám >> samo pilotní průkaz potřebuješ

                          Ntuzemak - Profil | St 6.4.2016 12:17:54

                          Saddám >> dá se ten dron lehce zneužít..njn ne jen u nás se něco zakazuje...

                            NRockwell - Profil | St 6.4.2016 12:17:01

                            Tak čas jde pomalu dopředu a vývoj taktiky a techniky lovu nikdo nezastaví. Nedávno se chytalo na bambus, dnes se staví pruty z ultra lehkých materiálů se super pružností, ale každý vývoj má své pro a proti...dříve se na většině vodních ploch mohlo chytat, krmit a zavážet na loďce. Dnes je to na mnoha vodních plochách zakázáno. Takže myslím, že z počátku bude novodobé krmení a vyvážení nástrah dronem jako hit, ale do chvíle než se někdo špatne vyspí a zakáže i tuto taktiku. V jedné diskuzi jsem četl, že mělo namále i krmení lodičkou na DO kvůli ekologii :-))) Ta EU :-)))

                              NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:15:46

                              tuzemak >> Hrůza hrůz. A já z jiných diskusí málem usoudil, že postkomunistická nesvoboda sužuje naši zemičku a ve světě, že si můžeš dělat, co tě napadne a jak tě napadne.

                                Ntuzemak - Profil | St 6.4.2016 12:07:13

                                Saddám >> ono bude záležet,kde to použiješ a na co...myslím ve Francii to mají úplně zakázaný...

                                  NSaddám - Profil | St 6.4.2016 12:00:54

                                  tuzemak >> No helemese. Tak ono to nebude zas až tak všelidové. Dík.

                                    NSaddám - Profil | St 6.4.2016 11:51:06

                                    Já sice nevytunil nic, ale nedávno jsem asi ve zprávách zaslechl, že na lítání s dronem musíš mít nějaké povolení. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, protože se na nic podobného nechystám, ale jestli o tom někdo víte víc, rád se poučím.