- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ničení krásných vod
Nedávno jsem byl na rybách na řece úslavě, kde jsem potkal staršího pána se kterým jsem se dal do řeči. Během našeho krátkého rozhovoru vytáhl cejna kolem 30 cm a hned šup s nim do saku. Při vedení naší debaty se zmínil že na toto místo chodí cca 2x v týdnu. Já osobně nemám nic proti tomu když občas někdo vezme kapřika okolo těch 50 do 60 cm, ale co opravdu nemám rád je to že chodím na ryby jen a pouze pro ryby abych si plnil mrazáky a co hůř si od vody odnesl jednoho cejna se kterým stejně žádný kulinářský zázrak nepředvedu. Tak s ním alespoň nakrmím slepice. Na ryby by se mělo chodit kvůli zábavě a odpočinku od všedních starostí a né abych dvakrát za týden šel plundrovat naše vody. jak říkám nemám nic proti tomu když si někdo vezme kapříka párkrát za rok. Byl bych mnohem šťastnější aby zavedli nějaké opatření jako v podobě - můžeš si vzít jednu rybu za týden. Ať si na to udělá každý svůj názor, ale mě prostě 2 ryby denně přijde až moc. Petrův zdar.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NParanoidní Schizofre - Profil | Ne 16.8.2015 16:26:15
Namísto duševního obnažování na socielních sítích radši navrhni podobnej paskvil s limity na VČS svojí MO a sleduj les rukou hlasujících proti tvému návrhu......
PS : slušnej Flame...
NAlabalik - Profil | Ne 16.8.2015 15:54:23
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 15:49:46
Nunudle - Profil | Ne 16.8.2015 15:42:54
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 15:23:52
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 15:16:48
Když hasiči neměli finance na zaplacení pořadatelů na plese, tak zdražili vlezné, takže... :-)
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 15:08:22
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 14:53:56
Je mi jasné, že určitě budou závodníci, kteří se snaží ryby moc nepomlátit a chovat s ek nim slušně. Ale i tak je mi princip závodů "proti srsti".
Npotočák 62 - Profil | Ne 16.8.2015 14:41:28
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 14:23:59
Npotočák 62 - Profil | Ne 16.8.2015 14:15:06
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 13:57:21
S takovou se na olympiádu nikdy nedostanete.
NMartin M. - Profil | Ne 16.8.2015 13:27:45
Nejhorsi je, kdyz zavodnik bere rybu jak nacini. Ono to k tomu v zapalu boje casto svadi a to je spatne. Jako priklad uvedu jeden zavod v lovu kapru, kde si vitez "stezoval", ze ho to stalo 30 hacku, ktere mu kapri spolkli moc hluboko a nesly vytahnout. Pristi zavod na teto vode byla omezena delka navazce, aby se tomu castecne zabranilo.
Sleduji hodne anglicke rybareni, kde je bezne sakovat ryby i pri rekreacnim rybolovu - pry aby si lovec lepe zachytal, protoze pustene ryby plasi zbytek hejna. Na zavodech se bezne chyta 50-100kg ryb za 5h a rekordy mnoha jezer byvaji pres 200 kg. Jsou tam proti tomu podobne rozbroje, jako u nas, ale pomer zavodniku (a sympatizantu zavodeni) ku rekreanicm rybarum je tam radove vetsi nez u nas a nenechaji si do toho moc mluvit.
Nturbo7 - Profil | Ne 16.8.2015 12:23:27
Hlavně jsi ale zapoměl napsat, co tě v téhle zemi drží, když je tady vše špatné. Dokážeš pouze psát vulgárně, vše hanit a urážet !!!
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 12:20:38
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 12:16:11
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 12:11:40
NLosPafkos - Profil | Ne 16.8.2015 12:08:32
NTom - Tuk - Profil | Ne 16.8.2015 11:53:31
Přeji klidnou Neděli, milí kolegové rybáři. Buďte tu na sebe hodní.
Ntuzemak - Profil | Ne 16.8.2015 11:47:18
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 11:43:14
Ale vraťme se k tématu diskuze.
J8 si myslím, že k ničení našich krásných vod (myšleno ničení rybáři) přispívá velkou měrou Mrknato. Protože zničí každou diskuzi, kterou vyčuchá a lidi tam už raději nelezou. Tím pádem se nedá šířit osvěta mezi prostým rybářským lidem.
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 11:35:24
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 11:31:45
Ntuzemak - Profil | Ne 16.8.2015 11:21:55
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 11:19:46
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 11:13:07
Ntuzemak - Profil | Ne 16.8.2015 11:09:45
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 11:07:20
Já si fakt dm jednou tu práci a prohledám jeho zpisy za 5 let zpátky, jestli vůbec někdy napsal něco o chytání ryb :-)
Ntuzemak - Profil | Ne 16.8.2015 11:05:36
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 11:03:02
Ps: divím se, že na toho exota ještě raguješ. On bude kvokat přád a vždycky se někdo chytne. By měl jít do politiky :-)
Nmedvěd - Profil | Ne 16.8.2015 11:01:53
Nkakr - Profil | Ne 16.8.2015 10:57:04
My jsme včas prohlédli a zločineckou organizaci kde jsi členem opustili a jsme šťastní jako když Franta Veclovský blahé paměti přeplaval La Manche. Proto netrpíme nouzí....
Pokud něco nechápeš, obrať se stejně jako tvůj soukmenovec Franz71 na vašeho guru, určitě ti také odpoví. Jen nezapomeň s odpovědí seznámil MRKmeny, nenechávej si ji pro sebe jako kolega Franz71.
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 10:46:17
Nkakr - Profil | Ne 16.8.2015 10:20:03
Máš smůlu, že jsi členem spolku, kde se vyskytují věci které jsi velmi zasvěceně popsal ve svém slovním výronu. V zasadě máš dvě možnosti, držet hubu a krok, nebo plakat na MRKu, obojí vyjde na stejno, ale pláč na MRKu pobaví hodně dalších lidí a slouží ku sledovanosti a tedy i zisku MRKu.
Vlastně máš ještě jednu možnost, přestat podporovat zločineckou organizaci, nezaplatit jí členský příspěvek a máš vystaráno. Je to jen na tobě.
Tvé starosti o spolek, kde zítra už znamená včera nech laskavě na těch, kteří jsou v něm členy a péči doc. Chocholouška nepotřebují.......
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 10:11:26
Edit: ale s podmínkou, aby to nebylo na úkor peněz, co ještě zbývají na zarybnění.... (Samozřejmě, že jinde, ne u vás. Vy si vedete 1A.)
Nkakr - Profil | Ne 16.8.2015 10:04:49
MRK je slušný server.
Výron je slušný výraz pro "výblitek"........
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 10:03:08
Nnofish - Profil | Ne 16.8.2015 10:01:13
NMrknato - Profil | Ne 16.8.2015 9:56:27
Já jsem se před sněmem zajímal, jak se budou tvořit nové stanovy, jak dostat náměty na sněm, ale jediné co jsem pochopil, že to nechce nikdo otevírat, natož řešit. (Na sněmu byly předneseny pouhé 3 nepodstatné příspěvky!!!!!). Každému je jasné, že struktura svazu, pokud má svaz garantovat zákon 99/2004, je nefunkční. Někdo by z kola ven viděl rád ÚS, jiný Radu a já zase MO, protože jsem zastáncem společného rybolovu. To, co je dnes vydáváno za společný rybolov, jsou jen drobky, co odpadnou od stolu MO, ÚS a Rady.
Podle mě naše krásné tekoucí vody a přehrady neničí rybáři, ale systém, který se bojí toho, že v určitém momentu mohou MO zrušit ÚS a tím pádem i dekrety..... Pak je košile bližší než kabát, MO mohou mít soukromáky, brigády nejdou do společného rybolovu, ale do jejich (soukromého) rybolovu a nemusí být nutně SHMO. Rada si z peněz za CS rybolov bere co uzná za vhodné, proto může platit své zaměstnance, profiRS a nakupovat ryby (není závislá na MO, stejně jako ÚSMP).
Pokud se ani stát (RO) nezajímá, jak uživatelé hospodaří, navíc jim umožňuje hospodařit na revírech ne podle zákona, ale podle svých výkladů, je cokoliv marné a smysluplné zůstává, co na háčku, to do sáčku....(((((( Bylo by tak hrozné chtít po uživatelích doložit, proč a jak mohli dopustit, že výlovky a stav obsádky se od r. 75 do dneška tak změnil? Přitom jediné aktivity svazo čilimníků vedou ke zrušení RL, stanovování zrůdných BP, o lov 24, o lov pod ledem, rozdávání povolenek (první dávky) mladým grátis a závodění na rybách.....
Ntuzemak - Profil | Ne 16.8.2015 9:27:02
Nkakr - Profil | Ne 16.8.2015 9:09:47
Krásný slovní výron.
Jen mi v něm chybí co jsi udělal ty by nám všem bylo lépe.........
NTom - Tuk - Profil | Ne 16.8.2015 8:51:23
Ukrotit v sobě lakotu, chamtivost a závist. Zkusili jste někdy mezi 10 tradičními bobkaři (bez jakékoli hanlivosti) blbnout se slabou imitací a červem tahat přesmírové 2 týdny nasazené kapříky? A ostatní si neškrtli, bo půlka byla už venku a zbylí ofafrnější? Byl jsem svědkem, kdy hoch kolem dvaceti takto nalapal přes 30ks a okolosedící ANI JEDNOHO. Českýpijonýrský co jsem slyšel od těch stařešinů když procházel se psem... Bluéeeeee... Nazvali jej hajzlem, sráčem, kurvou atd. která tam ryby rozpíchává a zaplísní a chcípnou a dosaď si libovolnou pitchovinu. O tom to je - být člověk a ne zvíře.
Možná se nám rozsvítí az nám naši volení zástupci dovezou pár desítek tisíc (jsem ještě stále optimista - proto jen desetitisíce, kromě toho cílem je zlikvidovat jen obyčlidi), ne všechny lidi) jinokulturních soudruhů a uvidíme se takříkajíc v zrcadle = jak vypadají důsledky nebytí člověkem, nýbrž odporným sobeckým zvířetem.
A taky je to dosti o dravcích. Chceš Candáty??? Zajeď je namrazit do Špáňa a tady céčko pusť dokud nebude mít šede. Nechytat dravce na spolykání... a vůbec, že si třepím pysk.
O dobytcích, co si mastí kapsy miliardai a miliardami - vysocí i nevysocí úředníci ruku v ruce s podnikatelskými nelidskými bestiemi - kanalizací toků a následným odvodněním krajiny namísto jejím důsledným a vytrvale nekončícím zavodňováním... Jj, na to ještě nikdo mučení dostatečně kruté nevymyslil. Ale trestáni jsme ve finále VŠICHNI. A po zásluze. Za lhostejnost, snobství, dementní nakupování v hypersupermegagiga, za sledování televize... Hlavně ale za "njn, ale co já s tím udělám" a "nedá se, to ti nahoře" a podobný přístup. Žádní nahoře! My si to děláme sami. Že jim dovolujeme sviňárny, kradení a poškozování společnosti. A je to den ze dne horší. A bude to horší, poněvadž tihle nadlidé si uvědomili, že díky (fuj, úplně se štítím to odporné slovo napsat, když si uvědomím jeho skutečný obsah) demokracii jsou v podstatě nepostižitelní. Mají policii, která jim pomáhá uplatňovat nesmírně nemravné zákony a chrání je pred skládáním účtů svým zaměstnavatelům a chlebodárcům (čti lidem). Dokonce si myslím, že se už považují za neprůstřelné.
Jejdakdepatosem??? Jo, už vím - buďme lidi, kroťme své odporné zvířecí vlastnosti. Buďme na sebe hodní, úsměv je zdarma. A mějme po ruce pistoli a doma raději dvě pušky než jen jednu.
Nazdar!
T.
NMartin M. - Profil | So 15.8.2015 23:26:33
NWhite Satin - Profil | So 15.8.2015 20:19:04
Notoš - Profil | So 15.8.2015 19:15:44
NAlabalik - Profil | So 15.8.2015 19:01:40
NSmrtak - Profil | So 15.8.2015 18:22:03
Ohľadom toho podberáku, patrí u vás k povinnej výbave, alebo je vyhláške priamo uvedené, že je ho rybolovec povinný pri vylovení ryby použiť?
K ničeniu, ničia sa hlavne prepálením. U nás bolo na jednom zavažovacom kanáliku kopec šťúk, zakrátk osa to prepálilo a čo sa nestalo: kanálik bol na konci ukončný stavidlom, tak sa tam šupol kus ohrady, stavidlo šlo hore a šťučky sa vybrali sieťou, ktorú ťahalli asi 500m korytom kde bolo sná´d 50 cm vody. Pred tým tam chodili borci, chytali na 5 prútov a v sieťkach sa trepali 35-45cm šťučky. Holt experti. nerevírovaná voda. Po vpustení to samozrejme nechali tak. Je tomu asi 8-10 rokov, voda je riti, už to nidky nedotieklo, stavidlo v riti. Kupodivu tam stále žijú kapríky a šťučky. Teda žili, tažko pvoedať ako zvládli tie paráky.
Takže neprepaľujte, keby niečo tak nič a keby už fakt niečo, tak už vôbec nič!!!!
NTEZAR - Profil | So 15.8.2015 18:06:23
NLosPafkos - Profil | So 15.8.2015 18:04:35
Ntuzemak - Profil | So 15.8.2015 18:01:03
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













