- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaké koupit do začátku boilie a petety případně dip a boostery?
Než začnu zkoušet si vyrábět svoje boilie a pelety, potřeboval bych poradit jaký si koupit testovací vzorky na který ryby tak nějak berou, abych neproseděl u vody tejden a nic z toho. Taky bych potřeboval vědět jestli má smysl do začátku kupovat dip, boostery a těstíčka, případně jaké chuť na jaké boilie.
Co jsem koukal na videa tak si chválí červený malibut pelety daly by se brát jako takovej základ ?
Každej používá něco jinýho a na trhu je toho tolik, že člověk neví co má koupit. Nejlepší by bylo základní taktiku od někoho okoukat. :-D
A ještě mě do budoucna napadá otázka, je lepší zakrmovat peletama a hodit k tomu pár kousků boilie? Když se peleta rozpouští rychleji .. . . (většinou chodím na ryby od rána tak na 5-7 hodin, ale občas děláme i výpravu přes noc nebo na víc dnů).
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | Čt 13.8.2015 22:38:51
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Čt 13.8.2015 21:42:07
Nroxtidy - Profil | Čt 13.8.2015 20:46:32
mas jich tu nekolik, tak si nejakou vyber podle tebou dostupnych ingredienci a hotovo
Ndrvoštěp - Profil | St 12.8.2015 20:54:51
NVašek74 - Profil | St 12.8.2015 20:42:52
NVašek74 - Profil | St 12.8.2015 20:39:00
NSlavnýLovecPampalini - Profil | St 12.8.2015 11:31:49
NSlavnýLovecPampalini - Profil | St 12.8.2015 11:15:15
Nhulimrk - Profil | St 12.8.2015 10:29:30
Nroxtidy - Profil | St 12.8.2015 9:57:30
Ja jsem taky resil cenu. Nejdriv jsem si postavil vlastni jednoduchou smes na masove bazi, na kterou sem zachytal. Pak jsem ale nechtel mit doma porad nejake rozdelane pytliky s mouckou, kvasnicema atd, tak jsem hledal nejakeho vyrobce se slusnym pomerem cena/kvalita. A nasel jsem. je to firma Vasr, kterou mohu doporucit. Velice se mi od nich osvedcila boilie bastard. Maji i pelety k jednotlvym boilie mixum, takze doporucuji rozkrmit partiklem + peletami a pak jen prihodit par kouli k montazi.
NM4rt4s - Profil | St 12.8.2015 7:17:00
Dá se řict, že na každý roční funguje něco jinýho např. zečátkem jara na masové bázi přechod jara a léta sladký a na zimu smradi ?
Asi koupim balení sladkých halibutky a masový. :-)
Nevíte která látka v boilie vadí cejnum ploticím atd ?
NKentaur - Profil | Út 11.8.2015 23:55:30
NFilip Štefek - Profil | Út 11.8.2015 21:49:20
NM4rt4s - Profil | Út 11.8.2015 21:30:56
NTWIN 69 - Profil | Út 11.8.2015 20:12:22
NM4rt4s - Profil | Po 10.8.2015 21:29:12
V blízkosti mám 2 rybníky jeden 1,3ha ten nebyl už 17 let vypuštěnej takže by tam měla bejt větší ryba amuři tam jsou velký určitě a někdo mi říkal, že k nám jezdi i chlapi z plzně a chytaj tam na boilie a tahaj nad 70 kapry :-) je to rybník jen pro místní rybáře a když tam na ně koukam každej tam sype kukuřici a boilie nikdo. Na schuzích se řeší asi už 5 let jeho odbahnění takže na dně asi bude blátíčko :-)
Pak mám v blízkosti rybník 11ha tam jezdí lídí víc a bagroval se tak pred 10 lety od ty doby se taky nevypouštěl je tam jeden místní co u něj bydlí a tahá z něj taky velký kapry (nad 60), ale nechytá na boilie.
Bohužel nemám v okolí nikoho kdy by úspěšně chytal na boilie :(
Pak mám celkem blízko ještě hněvkovickou přehradu 262ha.
Chtěl bych chytit nějaký větší kapry což pro mě znamená na 60 cm :-)
Jinak jde přeci chytat tak, že jeden prut na kukuřici atd ( starý způsob ) a na druhej prut boilie.
Jinak chápu, že je něco těžko radit když neznáte revír a nevíte co rybám na revíru chutná atd :-), ale myslel jsem že je nějakej základ jako je kukuřice a žížaly :D
NFilip Štefek - Profil | Po 10.8.2015 20:43:34
Njirisyky - Profil | Po 10.8.2015 20:37:59
NKocháč - Profil | Po 10.8.2015 14:26:40
NPvl - Profil | Po 10.8.2015 14:00:59
NRK - Profil | Po 10.8.2015 13:59:14
Njirisyky - Profil | Po 10.8.2015 11:58:30
NKocháč - Profil | Po 10.8.2015 11:16:41
NRK - Profil | Po 10.8.2015 11:02:44
Tak jak to teda je ? :-)
NKocháč - Profil | Po 10.8.2015 9:58:38
NLucciano - Profil | Po 10.8.2015 9:35:59
Nevieme na akých vodách chceš chytať. Od ich veľkosti totiž závisí veľkosť testovacej vzorky. Môže to byť 1 kg boilies(na malom rybníčku), tiež to môže byť aj 10 kg(keď chytáš na väčšej vode a boilies potrebuje pár dní, aby naň začali ryby reagovať) Tiež nevieme, ako veľké ryby chceš chytať(tomu treba potom prispôsobiť taktiku lovu).
Než začnu zkoušet si vyrábět svoje boilie a pelety, potřeboval bych poradit jaký si koupit testovací vzorky na který ryby tak nějak berou, abych neproseděl u vody tejden a nic z toho."
>>Testovacie vzorky čoho?? Peliet? Veľmi dobré sú Coopens pelety Black Halibut tiež Red Halibut.
Chytanie na boilies s peletami je úplne v pohode a na rozbeh miesta sa používa veľmi často. Ak chceš chytať väčšie ryby pelety neskôr nahradíš čiste boilies....
Dip, boostery a těstíčka v tejto fáze vôbec nerieš... To má zmysel možno neskôr, keď budeš vedieť čo ti funguje. Čo potrebuješ ako prvé, je nájsť boilies, ktoré ti bude fungovať. Píšeš, že chceš robiť vlasné, takže žiadnu hotovku ti neodporučím. Zmesi na boilies máš v pláne kupovať, či si miešať svoje?
NMartian - Profil | Po 10.8.2015 9:30:12
Ncheff - Profil | Po 10.8.2015 9:17:21
Kde kupuješ halibutky ?? A za kolik...
Já vždy tady http://www.monsterbaits.cz/Pelety-CARPCo-Basic-select-20mm-pytel-20kg-d1826.htm
a myslím,že cena TOP
NMartian - Profil | Po 10.8.2015 9:10:53
N!M! - Profil | Po 10.8.2015 8:54:48
mě se poslední dobou osvědčilo zakrmit lovné místo kukuřící s trochou pšenice nebo řepky a nad to pokládat plovoučky, nejlíp ve žluté barvě. Chytám takhle běžně kapry okolo 50-60cm i když nikdo nechytá, hlavní je udržet lovné místo atraktivním a nepřekrmovat.
NMartian - Profil | Po 10.8.2015 8:40:46
Ncheff - Profil | Po 10.8.2015 8:29:50
halibutkama nic nepokazíš-já je beru tady a šlapou vždy super a ma je čerstvé....
http://www.monsterbaits.cz/
Zaleju je jen čistým lososákem k tomu malé PVA s pstružákama a máš sestavu s kterou určitě nic nepokazíš..
Nsvaro - Profil | Po 10.8.2015 8:29:32
Nech ti to jazdí :)
NMartian - Profil | Po 10.8.2015 8:29:07
http://www.rybarska-specialka.cz/d-baits-pelety-robin-red-12mm-predvrtane.html
(dopredu omlouvam se zdejsim pobourenym za odkaz na konkretni obchod a konkretni znacku)
Kde to žije - kaprařina
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:55NKrátkodobá kaprařina x 9920
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17













