- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Extrémě zarostlá voda
Nazdar Borci kaprolovu...Objevil jsem v pohraničí, v lesích další zapomenutý rybníček cca 150x100m. Strávil jsem u něj opakovaně několik hodin pozorováním a mám z něj klepotici...
To co se tam místy prohání těsně pod hladinou jsou buď ponorky nebo kapři a amuři z pohádek. Jen pro představu, nenašel jsem nikoho a žádný údaj o tom, kdy byl naposled vyloven či vypuštěn - možná, že vlastně nikdy. Kdysi byl součástí prvorepublikového rekreačního zařízení, ze kterého je zřícenina kousek od rybníčku.
O co mi jde - celé dno je pokryto takovou houbovitou řasou do výše cca 30cm, vypadá to jako zelený rosol nebo sluc s bublinkovými oky. S tím, bych se ještě pomocí montáží "ZigRig či ChodRig" dokázal tak nějak vypořádat, ale co mě tíží mnohem víc je nějaká vodní tráva - úplný blázen.
1) Rybník má tvar nakloněné vany bez nějakých přechodů. Tedy ve smyslu hloubky začíná u kdysi vybetonované (dnes rozhpadlé) pláže 0cm a následně v pravidelném sklonu padá do 4m hloubky u hráze.
2) Po opravdu celé ploše rbyníka tvoří dno ty divné zelené řasy v konzistenci houbovitého rosolu.
3) Vodní tráva o které mluvím (neumím ji pojemnovat, ale zřejmě se jedná o vodní mor kanadský) je v podobě šlahounů, které rostou hustě vedle sebe ze dna a vzlínají až k hladině a mají na sobě taková patra jakýchsi stolístků -kdysi jako dítě jsem to snad viděl i někde v akváriu. Na hladině se místy točí do jakýchsi vrkočů, které místy kvetou...
4) Volná hladina je pouze uprostřed vody, ale předpokládám, že ve sloupci to nejspíš bude to samé.
5) Opakovaně u břehů jsem buď na hladině nebo do metru pod hladinou opakovaně viděl opravdu nádherné snad metrové ryby, jak se tím svinstvem proplétají. Uberu ve velikosti pozorovaných ryb max. na 90cm...
Otázka zní: jakou montáž zvolit do těchto podmínek, pokud nechci chytat na chlaba z hladiny?
Fotokgrafii, používám ilustrační pro jen pro představu, jak to tam na většině plochy vypadá.... D9ky za typy, odpovědi typu "jdi jinam" budu mazat. Zdarec
Autor diskuse: Wamp - Profil , 17.7.2015 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
76x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NKlose - Profil | Út 29.9.2015 0:32:29
Wamp >> Takže se přidám k gratulaci.( trochu později, zdržel jsem se na WoT) Za tu dřinu si to zasloužíš. A když vidím toho francouzáka s lysečkem, už asi vím proč kroutili hlavou a něco brblali :-) Řekl bych, že tě tam ještě čeká překvapení. Tak ať se daří
NHeri - Profil | Po 28.9.2015 23:53:09
Wamp >> zalezi na tom cemu rikas mrzky peniz.... :-)))) ne, ted sem vse nechal kamosovi,jel na vypravu ale az se vratim z prace budu koulet....v mrazaku je jen ozvena a to neni dobre.....
NP!F - Profil | Po 28.9.2015 23:27:35
Wamp >> To su normalne kapre, akurat nedokrmovane rybarmi... Pre mna ovela cennejsie ryby a ako 20kg obluda pri 85cm...
NWamp - Profil | Po 28.9.2015 22:57:24
Heri >> já se z tebe pos... :-)) provokatére... :-)) nemáš nějaké přebytky se šoulení...? kvalitu za mrzký peníz?
NHeri - Profil | Po 28.9.2015 22:55:11
Wamp >> tak gratuluju,prolomil jsi to.Nevim jak ted ale pred cca 8 lety tam delal Jirka spravce a ja tam par amuru chytil....60-80cm a podotykam vse pustil z5 tak by tam jeste mohl nejaky zustat......
NWamp - Profil | Po 28.9.2015 22:50:12
arnošt >> díky pane - vážím si toho, už sotva pletu nohma, ale nemohl jsem nic nenapsat, když už jsem Vás do téhle magoriády na pokračování uvrtal. Byl to SUPER den a tak trochu satisfakce za to krásné trápení od července.
NWamp - Profil | Po 28.9.2015 22:38:20
Tak nazdar vytrvalci (Heri zdravím a rád tě tu vidím), takže seriál pokračuje... :-)
1) Po včerejším zakrmení kolem 18:00 (dvě místa: jedno blízko břehu u nějakých větví, druhé cca 40m od břehu v cca 2m hloubce), jsem si na chytrém netu přečetl, že slunce bude vycházet v 06:55 hod., takže já byl na místě za šera v 06:40 hod., co mě poměrně zaskočilo, že tady nahoře mezi kopci bylo pěkně větrno a 4st. celsia!!! (nicméně - měl jsem s sebou podvlíkačky...)
2) montáže: (2x klasika potápka na panáčka na kombinovaném návazci a 1x pop-up) šly do vody kolem 07:15, vše s PVA (2x 3XL s mini popkami a 1x pikant. švestka od mikbaits - čistě jen popík.
3) když jsem šteloval třetí řetízkáč - přišla první jízda ze vzdálenějšího místa na 3XL - výsledkem byl cca 3,5 - 4kg lysáček max. 60cm, ale hrozně mě potěšil - po zdolání jsem dokobroval cca 20kuliček 3XL - pak hoďku pauza a pak se to zbláznilo...
4) nebudu to natahovat - do 16:00 hod., jsem měl 11 záběrů - neskutečný!!! Osm ryb se podívalo na břeh - všechny jsem tahal s namotanou poloshnilou houbovitou řasou na hlavě - uchycená mezi návazcem, tlamou, olovem atd.
5) dvě ryby jsem vypnul, když jsem se je snažil udržet po záseku v nějaké rozumné vzdálenosti, třetí spadla vzápětí po záběru a záseku, uklidňuji se, že dle tahu to snad nebyly ty největší, ale čert ví...
6) asi tři ryby mě překvapily celkem pasivním odporem po záseku, kdy cirkus nastával až cca 10m od břehu, pak to stálo za to.
7) zřejmě to co jsem v létě pozoroval na hladině opravdu nebyli muři, ale divocí kapři - délka cca 80 a neuvěřitelné užovky, ten vyfocený, prakticky celou dobu zdolávání strávil kotrmelci a výpady po hladině.
8) výsledek: jsem spokojen na 85%, ryby se dostavily, 2x jsem atakoval 80cm hranici, jinak menší - příští víkend jedu zpět. Ryby a až na jednoho lysáčka, jsou zpět doma u svých řas. Poměr záběrů pop-up a klasika je 3:8, vzhledem k tomu, že dva prouty šly na klasiku, je to vlastně plichta, ale větší ryby jen na tu klasiku,
fotil jsem sám, až na toho nádherného lysáka kolem 10kg, jsem vyběhl na blízkou silnic a ukecal nějakou němku, aby mi udělala foto, dle toho to vypadá... pak se s ním fotil i její partner. Na zem ho nepustil a když jsem ho pouštěl zpět kroutil hlavou jak větrníkem a něco si tam brblali....
- jestli seženu zbytek nějaké morálky, proberu fotky ještě dnes... jinak Sprtex Morion Stalker 330cm/2,75lbs, je dokonalý prut s neuvěřitelnou rezervou síly (při tom jak je tenký).
1) Po včerejším zakrmení kolem 18:00 (dvě místa: jedno blízko břehu u nějakých větví, druhé cca 40m od břehu v cca 2m hloubce), jsem si na chytrém netu přečetl, že slunce bude vycházet v 06:55 hod., takže já byl na místě za šera v 06:40 hod., co mě poměrně zaskočilo, že tady nahoře mezi kopci bylo pěkně větrno a 4st. celsia!!! (nicméně - měl jsem s sebou podvlíkačky...)
2) montáže: (2x klasika potápka na panáčka na kombinovaném návazci a 1x pop-up) šly do vody kolem 07:15, vše s PVA (2x 3XL s mini popkami a 1x pikant. švestka od mikbaits - čistě jen popík.
3) když jsem šteloval třetí řetízkáč - přišla první jízda ze vzdálenějšího místa na 3XL - výsledkem byl cca 3,5 - 4kg lysáček max. 60cm, ale hrozně mě potěšil - po zdolání jsem dokobroval cca 20kuliček 3XL - pak hoďku pauza a pak se to zbláznilo...
4) nebudu to natahovat - do 16:00 hod., jsem měl 11 záběrů - neskutečný!!! Osm ryb se podívalo na břeh - všechny jsem tahal s namotanou poloshnilou houbovitou řasou na hlavě - uchycená mezi návazcem, tlamou, olovem atd.
5) dvě ryby jsem vypnul, když jsem se je snažil udržet po záseku v nějaké rozumné vzdálenosti, třetí spadla vzápětí po záběru a záseku, uklidňuji se, že dle tahu to snad nebyly ty největší, ale čert ví...
6) asi tři ryby mě překvapily celkem pasivním odporem po záseku, kdy cirkus nastával až cca 10m od břehu, pak to stálo za to.
7) zřejmě to co jsem v létě pozoroval na hladině opravdu nebyli muři, ale divocí kapři - délka cca 80 a neuvěřitelné užovky, ten vyfocený, prakticky celou dobu zdolávání strávil kotrmelci a výpady po hladině.
8) výsledek: jsem spokojen na 85%, ryby se dostavily, 2x jsem atakoval 80cm hranici, jinak menší - příští víkend jedu zpět. Ryby a až na jednoho lysáčka, jsou zpět doma u svých řas. Poměr záběrů pop-up a klasika je 3:8, vzhledem k tomu, že dva prouty šly na klasiku, je to vlastně plichta, ale větší ryby jen na tu klasiku,
fotil jsem sám, až na toho nádherného lysáka kolem 10kg, jsem vyběhl na blízkou silnic a ukecal nějakou němku, aby mi udělala foto, dle toho to vypadá... pak se s ním fotil i její partner. Na zem ho nepustil a když jsem ho pouštěl zpět kroutil hlavou jak větrníkem a něco si tam brblali....
- jestli seženu zbytek nějaké morálky, proberu fotky ještě dnes... jinak Sprtex Morion Stalker 330cm/2,75lbs, je dokonalý prut s neuvěřitelnou rezervou síly (při tom jak je tenký).
Narnošt - Profil | Po 28.9.2015 22:07:21
Teď nás nechá do 23.00 vyhnít a pak napíše,že zlomil prut...
Narnošt - Profil | Po 28.9.2015 22:00:46
Wamp >> Jsme jedno velký ucho! :)) Mytí odbyj,na klíšťata je už stejně pozdě a jez při psaní... ;-)
NKlose - Profil | Po 28.9.2015 21:57:53
Wamp >> Chtěl jsem jít chrnět, ale teď počkám až se osprchuješ :-)
NWamp - Profil | Po 28.9.2015 21:52:42
Klose >> před chvili jsem dorazil, nechte me vysprchovat a najist, sundat klíšťata atd. A jen jako predkrm.... dnes jsem to ZLOMIL!!!!!
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9912
NKaprařský top vercajk3167
NZlatá kaprařská malina1332
NDomácí swinger - výroba624
NLexikon boilies komponentů901
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NFanclub značky Shimano16387
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
20:12NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
19:44NLabe fishing store 18
19:20NŽermanky a bivakovani 4
17:25NKyjský rybník, Džbán 50904
14:38NKrátkodobá kaprařina x 9912
13:45NHarrison - vše o této značce 3722
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...























