- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Extrémě zarostlá voda
Nazdar Borci kaprolovu...Objevil jsem v pohraničí, v lesích další zapomenutý rybníček cca 150x100m. Strávil jsem u něj opakovaně několik hodin pozorováním a mám z něj klepotici...
To co se tam místy prohání těsně pod hladinou jsou buď ponorky nebo kapři a amuři z pohádek. Jen pro představu, nenašel jsem nikoho a žádný údaj o tom, kdy byl naposled vyloven či vypuštěn - možná, že vlastně nikdy. Kdysi byl součástí prvorepublikového rekreačního zařízení, ze kterého je zřícenina kousek od rybníčku.
O co mi jde - celé dno je pokryto takovou houbovitou řasou do výše cca 30cm, vypadá to jako zelený rosol nebo sluc s bublinkovými oky. S tím, bych se ještě pomocí montáží "ZigRig či ChodRig" dokázal tak nějak vypořádat, ale co mě tíží mnohem víc je nějaká vodní tráva - úplný blázen.
1) Rybník má tvar nakloněné vany bez nějakých přechodů. Tedy ve smyslu hloubky začíná u kdysi vybetonované (dnes rozhpadlé) pláže 0cm a následně v pravidelném sklonu padá do 4m hloubky u hráze.
2) Po opravdu celé ploše rbyníka tvoří dno ty divné zelené řasy v konzistenci houbovitého rosolu.
3) Vodní tráva o které mluvím (neumím ji pojemnovat, ale zřejmě se jedná o vodní mor kanadský) je v podobě šlahounů, které rostou hustě vedle sebe ze dna a vzlínají až k hladině a mají na sobě taková patra jakýchsi stolístků -kdysi jako dítě jsem to snad viděl i někde v akváriu. Na hladině se místy točí do jakýchsi vrkočů, které místy kvetou...
4) Volná hladina je pouze uprostřed vody, ale předpokládám, že ve sloupci to nejspíš bude to samé.
5) Opakovaně u břehů jsem buď na hladině nebo do metru pod hladinou opakovaně viděl opravdu nádherné snad metrové ryby, jak se tím svinstvem proplétají. Uberu ve velikosti pozorovaných ryb max. na 90cm...
Otázka zní: jakou montáž zvolit do těchto podmínek, pokud nechci chytat na chlaba z hladiny?
Fotokgrafii, používám ilustrační pro jen pro představu, jak to tam na většině plochy vypadá.... D9ky za typy, odpovědi typu "jdi jinam" budu mazat. Zdarec
Autor diskuse: Wamp - Profil , 17.7.2015 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
76x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NWamp - Profil | Ne 27.9.2015 18:52:08
JoeChains >> díky za pochvalu kolego... :-), i to označní je co (se týká rybařiny) celkem vystihující... :-)
NJoeChains - Profil | Ne 27.9.2015 17:39:50
Tve, to jsem zvedav, jak ten manik dopadne, musi se uznat, ze pripravu nepodcenil.
NWamp - Profil | Ne 27.9.2015 12:10:15
Kocháč >> ja je tam take vezu dnes večer a chytat se bude az od zítřejšího rozbřesku, kdyz tedy vstanu... :-)
NWamp - Profil | Ne 27.9.2015 11:30:58
A tady máme mix popek:
- piakntní švestka od Mikbaits 14mm
- jahoda CCMoore - 20mm
- broskev/černý pepř - 16mm
- KrillBerry 14mm Karel Nikl
vše v bustru KrillBerry (možná to vypadá divně, ale mnohokrát se mi to osvědčilo...)
- piakntní švestka od Mikbaits 14mm
- jahoda CCMoore - 20mm
- broskev/černý pepř - 16mm
- KrillBerry 14mm Karel Nikl
vše v bustru KrillBerry (možná to vypadá divně, ale mnohokrát se mi to osvědčilo...)
NKocháč - Profil | Ne 27.9.2015 11:29:54
Wamp >> Ty koule toho šrotu se budou rozpadat stejně dlouho jako to 3XLko :o)) Bum a dopadnou až na dno :o))
NWamp - Profil | Ne 27.9.2015 11:26:15
V každé kouli o veikosti tenisáku jsou zamačklé tři kuličky 3XL. Dnes večer to odvezu na zákrm. Jinak složení koulí mimo boilie je:
- 1 díl kuku
- 3 díly pšenice
- 2 díly řepky
- posilovač
- a jako pojivo hrubý methodmix SCOPEX
- 1 díl kuku
- 3 díly pšenice
- 2 díly řepky
- posilovač
- a jako pojivo hrubý methodmix SCOPEX
NWamp - Profil | Ne 27.9.2015 11:21:18
Takže cca po 1,5 měsíci se tam vracím... byl jsem se tam ve čtvrtek podívat - řasa i ten mor zmizel ze sloupce a je ho pouze plné dno, vrstva tak 30cm. Takže hrábě nechám doma a přizvednu montáže - držím si palce.... :-))
NWamp - Profil | Út 25.8.2015 17:13:46
Radek Ráliš >> Radek Fox - 25.8.2015 17:10:13 >>
TWIN 69
děkuju za podporu kluci, vážím si toho.
TWIN 69
děkuju za podporu kluci, vážím si toho.
NRadek Fox - Profil | Út 25.8.2015 17:10:13
Wamp >> Čau, nejde přeci o život, tudíž je to pochopitelné. Na světě jsou daleko důležitější věci, než chytání ryb, a proto jsme se třeba od loňské plánované schůzky zatím nesešli, tak to prostě je ;-)
NTWIN 69 - Profil | Út 25.8.2015 16:55:01
Wamp >> Kuwa,už jsem si myslel,že Tě sežral nějaký místní krokodýl.Však nikdy nevíš co může plavat v takové zapomenuté vodě:-)))
NWamp - Profil | Út 25.8.2015 15:13:04
Všem....
je to asi takhle: člověk míní, PánBůh mění... tedy po téměř nukleární přípravě a jednom línovi, dvou kaprech (oba temě tmavý lysci 60 a 66, toho většího mám i vycvaklého na tel.), se nejdříve ze všeho vys... auto, tři dny prodleva, pak pracovní nápor a následně už zase potřeby rodiny, rodičů a také dovolená. Je to s podivem, ale nikdo z rodiny nechce trávit společný volný čas u zarostlé louže čekáním na mé sny...
Výsledkem je, že už jsem tam cca tři týdny nebyl a předpokládám, že dříve jak v první třetině září se tam na nějakou smysluplnou dobu, ani nedostanu. Mrzí mě to a přesto nemrzí, byl to dobrý pokus o něco, co jsem ještě nezkoušel a ty zkušenosti bych asi nikde do detailů nenačetl.
Takže všem čekajícím na pokračování detektivky se omlouvám a předpokládám, že další díl vyjde v září... Jdu si brousit hrábě... :-))
je to asi takhle: člověk míní, PánBůh mění... tedy po téměř nukleární přípravě a jednom línovi, dvou kaprech (oba temě tmavý lysci 60 a 66, toho většího mám i vycvaklého na tel.), se nejdříve ze všeho vys... auto, tři dny prodleva, pak pracovní nápor a následně už zase potřeby rodiny, rodičů a také dovolená. Je to s podivem, ale nikdo z rodiny nechce trávit společný volný čas u zarostlé louže čekáním na mé sny...
Výsledkem je, že už jsem tam cca tři týdny nebyl a předpokládám, že dříve jak v první třetině září se tam na nějakou smysluplnou dobu, ani nedostanu. Mrzí mě to a přesto nemrzí, byl to dobrý pokus o něco, co jsem ještě nezkoušel a ty zkušenosti bych asi nikde do detailů nenačetl.
Takže všem čekajícím na pokračování detektivky se omlouvám a předpokládám, že další díl vyjde v září... Jdu si brousit hrábě... :-))
NPoušťák - Profil | Po 24.8.2015 21:51:28
Kocháč >> oo)))))))))) tady už se nebude dít a dávám do ignoru
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9912
NKaprařský top vercajk3167
NZlatá kaprařská malina1332
NDomácí swinger - výroba624
NLexikon boilies komponentů901
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NFanclub značky Shimano16387
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...

















