- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problém převodu členství
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 12:55:06
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 12:54:34
Udeřil jsi hřebíček na hlavičku, nová MO nesouhlasí, neb by přišla o podíl z platby za členskou známku. Proč by měla MO vydávat povolenku tomu, kdo zaplatil členství v jiné MO a připravit se tak o cca 200kč??
Úřad vydávající RL má evidenci dokonalou, přesně ví kdy byl vydán a jaké číslo měl RL který ti šlohli.
A zacáluješ jej v plné výši, neb tak jsou nastavena pravidla hry.
Ještě by mně zajímalo, jak systém zjistí co máš zaplaceno, když polovina MO vydává povolenky bez použití počítačů......
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 12:40:42
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:31:53
Když si půjdu pro nový RL, zaplatím plnou cenu, dokud daný úřad nevymyslí, jak evidovat platnosti a vystavit duplikát.
Já se ale neptal na na novou povolenku, ale na novou členskou průkazku, po tom co o starou přijdu. Na to mi stačí ten samý papír od policie. My máme myslím dokonce povinnost hlásit ztrátu na policii. Povolenku mi dáš, protože máš evidované, že jsem ji měl vydanou. Stejně tak půjde dohledat, že členství bylo zapalceno. Ta známka, je jen známka. Tu když někomu ukradu a vylepím si ji k sobě, je mi to prd platné, protože v systému nemám u svého jména poznamenáno zaplacení členského příspěvku.
Hele nemůžu si pomoci, ale zdá se mi, že prostě lpíš na vylepení známky, bezhlavě. Kašleme na to, raději...
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:24:04
Nemít žaludek je fajn věc, chápu tě. Ale v tom případě jsou všechna pravidla k ničemu a nějaká "pokuta" jen výsměch pro ty, co je dodržují.
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 12:20:50
Nikde není psáno, a ani neplatí že když se člen v polovině roku přestěhuje musí se přehlásit do MO v místě bydliště. Když zaplatil členství ve staré MO,tak mu nic a nikdo nebránil si tamtéž koupit povolenku. Opakuji, že legitimace bez vylepené známky je jen kousek potištěného papíru.
Když ti vykradou auto ,šlohnou rybářské papíry a doneseš protokol od PČR dostaneš povolenku za 1/10 ceny, když protokol nedoneseš zacáluješ ji v plné výši. Na úřadě, kam si půjdeš pro nový RL se s tebou bavit nebudou vůbec, zacáluješ jej v plné výši a ani protokol od polišů ti nepomůže...
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 12:14:04
Věřím, že někteří soudruzi by se i s tím dokázali vypořádat...tak nějak po bolševicku...:-)
Např. pokud v rámci análního alpinismu, poctí čestným členstvím poslance strany, která je právě u lizu a tento jak na sviňu, v příštích volbách propadne a jeho squadra utrpí šrám, stačí dvě tři sezony počkat a zase ho v tichosti vymazat...:-)
Ku cti dotčeného je třeba podotknout, že jsa nerybářem o členství nežádal, rybolovnou vášeň nepraktikoval a tedy svou karierní újmu, zřejmě ani nezaregistroval..
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 12:12:21
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 11:50:58
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 11:46:34
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:43:16
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 11:36:04
Ale už jsem zažil, kdy jeden začátečník odchytal celou sezonu jen s rybářským lístkem... :-))
Jezdil i po republice a nikde na RS nenarazil..
Přišlo se na to až na konci roku...
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 11:31:12
Jak říkala naše bývalá matikářka (i když nás to štvalo): "Kdo nechce hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby". S šalinkartou, nebo jinou podobnou věcí to nesrovnávej. Vezmi si, že když ztratíš členský průkaz, taky ti těžko budou znovu vylepovat známku. Vykradou mi auto, ukradou věci na ryby. Nahlásím vše na policii. Přijdu za tebou. Fakt po mě budeš chtít znovu platit členský příspěvek, ač víš, že jsem jej pro daný rok zaplatil?
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 11:27:20
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:23:50
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 11:19:29
Díky za vyčerpávající info.
Ale pokud se všude v MO nepoužívají počítače a to se nepoužívají, tak je celý dokonale vymyšlený systém k hounu.....
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 11:16:04
Nevím,jak je to v ČRS, ale v MRS může být povolenka vydánu jen v MO, kde je rybář členem.
Když má být členem, musí mít členskou legitku, kde je dle čísla a razítka jasné kde je členem.
Navíc legitka je (MRS) majetkem MO a člen by ji měl správně po vydání převodky vrátit. No a jistě uznáš sám že legitimace bez vylepené členské známky je jen cár papíru, stejně jako šalinkarta bez patřičné známky.
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:11:44
1)Určitě víš, že historický vývoj probíhá po spirále. Tedy co už jednou bylo se může vrátit. Opačně je menší pravděpodobnost. Je proto dobré na tyto události být připraven.
2) Nacionálie na čárovém kódu nejsou. Pro zjednodušení vyhledávání a kompatibilitu s různými datovými systémy byl přidán na legitku jedinečný čárový kód. Protože velké DB systémy používají jedinečné identifikátory primárně jako hexadecimální řetězec (tedy například "E31E97E9-D1C0-403E-87E6-03E61C0B3673"), to je pro praktické ruční použití moc komplikované. Z toho důvodu je na legitimaci zjednodušená varianta číselného kódu. Jedná se o unikátně globálně vzestupný celočíselný typ integer. Tedy pokud přejedeš do jiné MO, většinou ti vydají novou a dostaneš nový čárový kód. Ten původní zanikne hozením staré legitimace do kamen a již se nebude opakovat. Proto je výhodnější vést centrální svazovou evidenci. Při přestupu se s tebou přesunou veškeré platby a průsery. Představ si to jako vláček, kde rybář je lokomotiva a povolenky, platby, průsery jsou vagóny. Přesun do jiné MO znamená jen přehodit výhybku na tu správou kolej a celý vlak jede dál včetně celé rybářovy historie. Pokud některý strejda v MO nic neeviduje na PC a používá usmolený zápisník, prostě kód nepoužívá.
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.











