- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problém převodu členství
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 21:02:18
To, že kolega chtěl přestoupit do MO kde po něm chtěli zaplatit znovu členské je smutné. Ale s tím se měl obrátit na nadřízený orgán dané MO, co mu řeknou tam. Třeba by ho nepřijali, no dobrá, tak tedy zaplatit a nenadávat na projetý benzín.
Nkakr - Profil | So 13.6.2015 20:51:59
Neobětuje, kolega Bacha to potvrzuje zadáním otázky.
V ČRS existuje centrální databáze všech členů (240 000) ? Kdo ji spravuje a jak často je aktualizovaná?? Kdo do ní má přístup??
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 20:47:57
U nás, co vím, je i nějaká "dohoda" (nevím jak to nazvat), že když budeš přecházet a do legitky ti dají "splněno" u brigád (proto mluvím o tom plnění na následující rok), měli by ti uznat i to.
Mimochodem, mám za to, že u nás ti členská zůstává, jako taková. Tvoje číslo. V nové MO myslím maximálně vylepí ten samý ean na navou legitku. A v databázi by měli v každé MO dohledat, jestli máš členské zaplacené. Takže může chybět maximálně ta vylepená známka, pokud jsou přesně na počet. Ale jestli to už fakt na 100% funguje, to netuším.
Nkakr - Profil | So 13.6.2015 20:38:35
V legitce je razítko MO. Když přejdeš z MO 1 do MO 2 tak jsi členem MO 2 a měl bys mít v legitce razítko MO 2. Proto je ideální převod uskutečnit v době neutrální - po Novém roce.
MO se prát nemusí, prostě když si zaplatil členství v MO 1 tak tě MO 2 nevezme, jak se to stalo zadavateli otázky. Členství není nárokové....když tě MO nebude chtít vzít za člena tak se můžeš odvolávat až do Štrasburku a bude ti to platné jak mrtvému zimník.
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 20:32:15
Pokud během roku budu měnit MO, nemám důvod platit znovu členskou známku, splnil jsem povinnost danou stanovami a je blbost, plnit ji dvakrát. To samé mohou být brigády, jenže tam se některé "zlé" mo cukají, jde o peníze. To vím jistě. Já můžu měnit MO i v průběhu roku, kdy už povolenku vydanou mám. Nikdo se nestěhuje podle datumu výdeje povolenek a platby členských.
Jak píšeš, členské platím tam, kde jsme členem. Když zaplatím v MO-1 a jdu pak do MO-2, vše je splněno neznamená to, že jsem nesplnil jedinou povinnost, kterou mám, abych si udržel členství ve svazu. Jak se s tím poperou ony MO, není můj problém. MImochodem, my na tohle máme naštěstí ÚS a telefon :-)
NHonza7 - Profil | So 13.6.2015 20:30:20
Nkakr - Profil | So 13.6.2015 20:22:16
Jedno to v žádném případě není. Členství platíš tam,kde jsi členem. V MO 1 splníš členské povinnosti (sumář, pracovní povinnost), dostaneš převodku a v MO 2 zaplatíš členství, povolenku atd.
Je nesmysl platit členství v MO 1, neb část peněz z členského poplatku je příjmem MO 2.
A navíc, když přejdeš do jiné MO, tak dostaneš nový členský průkaz (jiné číslo MO) a potřebuješ v něm mít členskou známku, kterou bys měl podle tebe vylepenou ve staré legitce.
Nalžběta - Profil | So 13.6.2015 20:16:51
Jen jsem chtěl autorovi otázky říci, jak si myslím, že to máme u nás.
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 20:12:32
Co tvrdí Kakr neřeší, psal jsem že myslím ČRS a to jak jak to znám z okolí.
NBacha - Profil | So 13.6.2015 20:07:37
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 20:06:16
Ale z logiky věci, je blbost platit je zpětně. Vezmu povolenku, nezaplatím brigády. Příští rok nevezmu, nepřijdu zaplatit ty loňské brigády, MO přišla o peníze.
NBacha - Profil | So 13.6.2015 20:05:45
Takže v nové mi řekli, že kdybych u nich zaplatil členské a brigády, bylo by to v pohodě. Prostě jsem na tom prodělal pětikilo.
Ale stejně si myslím, že to je pěkná buzerace a když se funkcionáři bijí v prsa, jak ńa nás dřou, tak spíš NÁS dřou.
Nalžběta - Profil | So 13.6.2015 20:04:29
Nalžběta - Profil | So 13.6.2015 20:02:24
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 19:56:41
Co já vím a pochopil jsem, tak děláš brigády tak, že je máš mít hotové, než ti dají povolenku, protože je to podmínka vydání povolenky pro člena ČRS. Takže je musíš dělat na ten následující rok, jinak by nebyla naplněna podmínka pro vydání povolenky -splnění brigádnické povinnosti.
Nalžběta - Profil | So 13.6.2015 19:48:06
Členství můžeš mít jen u jedné MO. A tedy platíš u té nové.
Nnofish - Profil | So 13.6.2015 19:39:27
Prostě, jde zase jen o prachy :-)
Nalžběta - Profil | So 13.6.2015 19:23:22
Jestli jsi platil členství ve staré a oni ti to řekli, řekli ti to dle mě blbě.
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











