MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Problém převodu členství

Přestěhoval jsem se. Chtěl jsem převést členství do nové organizace a co se nestalo. Na výboru staré MO mi řekli, že musím splnit členské povinnosti kromě brigád na nový rok a dali mi převodku. V nové mě odmítli přijmout a vydat povolenku, protože jsem v předchozí zaplatil členské příspěvky. Nabídli mi řešení zaplatit příspěvky ještě jednou u nich, což se mi nechtělo. Protože to je 130km a já chci chytat, zamáčkl jsem slzu, dojel jsem do staré MO, doplatil brigády o 200kč více než v nové MO a koupil povolenku. Mimo těch 200kč jsem přišel o naftu za 260km. Je to normální?

Autor diskuse: Bacha ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 13.6.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N kakr - ® Út 16.6.2015 11:00:31
Bacha >>
Koukni se na -http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/jednaci_​rad.pdf

článek 3. odst. 3.
N *Shimi* - ® Út 16.6.2015 11:00:16
Bacha - >> To vše můžeš i jako nečlen.
N Bacha - ® Út 16.6.2015 10:59:55
*Shimi* >> Navíc tady se nejedná o přijetí nového člena, ale převod, a pokud si dobře pamatuji, nikdy se o tom nehlasovalo, byl to pouze administrativní úkon. Zjistilo se zda má splněno a nemá současný škraloup, projednalo se to na výboru a bylo to. Na výročce se to jen přečetlo.
N Bacha - ® Út 16.6.2015 10:54:51
*Shimi* >> Chytám pouze na svazovkách a v Norsku.
N *Shimi* - ® Út 16.6.2015 10:53:43
Bacha - >> Ohledně toho přijetí/nepřijetí v jiné MO. Tady je potřeba se smířit s tím, že MO nemá povinnost přijmout každého žadatele. Buď to na členské schůzi odhlasují a nebo ne, s tím se nedá nic dělat. A taky je tu druhá možnost, že mají plno. Zeptám se, co tě nutí být členem?
N Bacha - ® Út 16.6.2015 10:27:22
*Shimi* >> Mám naprosto stejnou zkušenost. Za bývalého rozumného hospodáře jsme navýšili penzum brigád na vybudování komor. Komory se dobudovaly, jednatel zemřel a začlo to. Nový hospodář, sice obětavý, ale poněkud méně rybářsky inteligentní, práce na brigády najednou nebyla, tak se začlo platit, ale brigády se nesnížily. Naopak. Začla se postupně direktivně navyšovat cena jedné hodiny z původních 30kč až na 70kč. Takže nakonec jsme platili brigády 1050kč. A členů a ryb rapidně ubývalo. Jako patriot jsem zůstával, dokud jsem se nepřestěhoval. Po 34 letech. Kdybych ale byl spokojený a MO dělala servis tak jak má, zřejmě bych ani neodcházel. Ta jedna cesta do roka by nebyl problém.
Stále mi ale chybí jasný postup celé členomigrace (skoro bych napsal členoemigrace). Jak je možné, že dostanu-li převodku jako řádný člen, ještě to neznamená, že mě někde vezmou a umožní rybolov (v naprosto krajním případě, samozřejmě)?
N *Shimi* - ® Út 16.6.2015 8:26:28
Mrknato - >> Co se týče toho zdražování rybolovu výší brigád, tak to se přesně týkalo mé bývalé MO, kde mě územní povolenka Vč.S stála víc jako člena než teď jako nečlena. Sice paradox, ale je to tak. Mocipáni měli moc velké oči a zafungovalo pravidlo, že kdo chce moc, tak nakonec nedostane nic. Já je svým způsobem chápu, páč z 90% hospodaří na soukromých revírech a členi jsou nenasytní, takže je to stojí spoustu prostředků. Nicméně toto nemá s filosofií společného rybolovu pranic společného a tak jsem se rozhodl se toho už neúčastnit.
N Mrknato - ® Út 16.6.2015 6:26:11
Bacha >> Problém převodu členství v MO, není problém zákona.... Jinak máš pravdu, že si čilimníci se zákonem 99/2004 a jeho vyhláškou dělají co je napadne a zákon na to nemá dostatečnou brzdu a ty co má, tak nevyužívá. Většinou nesmyslů krmí svazy samotní členi.... a dokonce je k tomu čilimníci nepřímo vyzývají, takže kruh se uzavírá.

Edit: jinak proč asi rybáři migruji z MO do další MO? To dříve nebývalo a lovilo se 1A. Odpovím si hned, protože myslím politicki. MO mohou mít soukromáky a současně jejich členi dosáhnou na společné povolenky, MO si mohou po svazolinii vyvzdorovat nesmyslné BP, zdražovat rybolov místně určenou výší brigád, hospodařit na revíri někoho jiného a "přebytky" využívat na svém a to vše dokupy posílá společný rybolov do háje......... no a možná to je i nový tajný svazocíl.
N Bacha - ® Út 16.6.2015 0:56:00
Prostě si myslím, že drazí funkcionáři prostě nevědí, co mají ze zákona dělat a arogantně se vozí po členech. Někteří.
N *Shimi* - ® Po 15.6.2015 20:06:10
kakr - >> Jinak všechno v pořádku? Tohle už není sranda. Snad je jasný, že nechválím otrávené ryby ale to, že někde funguje zarybňování podle ZP a ne podle chuti členů, to zaprvé. A zadruhé, pokud by se změnila celá filosofie fungování ČRS a MRS (zrušení MO), tak by se k tomu adekvátně změnilo fungování jednotlivých svazů. Snad je jasný, že bychom nezrušili MO a na svazech neudělali žádné změny. Kuwa ale takové primitivnosti tu snad nemusím vysvětlovat, ne?
N Kralu021 - ® Po 15.6.2015 19:30:42
No budeš se divit ale normální to asi je, já tohle řešil letos taky také jsem musel vše uhradit ve staré Mo až poté mi daly přechodku a mohl jsem jít jinam..

Podle mě to je také nefér ale co můžem dělat když chceme chytat,,, přesně jak říkáš zamáčknout slzu a jít dál...
N Mrknato - ® Po 15.6.2015 19:30:10
To je celkem přirozené fungování přírodních zákonů, podložené patřičnou gruntovní kapří násadou a nechápu hospodáře, že se tomu diví.... 750000,-Kč získaných z místní znalosti fungování MRS do 30ha ani jinak v létě dopadnout nemůže.... A ještě péče o revír, to je floskule jako býk. Možná to někteří čilimníci nevědí, ale péči o břehy a koryto toků mají jednotlivá povodí....... Ale pochlubit se i tou péčí se hodí, leckdo se na to chytí........
N kakr - ® Po 15.6.2015 19:24:12
*Shimi* >>
Není co chválit, pohled na otrávené parmy, ostroretky, tlouště, pstruhy, jeseny, podoustve je smutný.
Takových ryb máme plnou řeku.
Jen nevím,jak by je sbírali tři zaměstnanci MRS ??
N computerfish - ® Po 15.6.2015 19:21:19
nofish >> Ne už je to opravené. (:-)))
http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/stanovy_​XV_snem.pdf

N *Shimi* - ® Po 15.6.2015 19:19:57
kakr - >> Chválím, že by výjimka potvrzující pravidlo?
N nofish - ® Po 15.6.2015 19:07:51
computerfish >> Jakou verzi stanov máš? Pochybuji, že severní morava to má jinak, ale stačí zaplatit do dubna. Pokud to máme jen my, omlouvám se.
N kakr - ® Po 15.6.2015 18:59:41
*Shimi* >>
Tady máš to tvé kapr,kapr,kapr - to dnes po otravě a ještě mnohem více posbírali členové MO.
Prokázali skutečnou místní znalost revíru.
Fotku jsem si vypůjčil od kolegy, který se odpoledního sběru aktivně zúčastnil.
N *Shimi* - ® Po 15.6.2015 18:41:34
hraji - >> :-))))) víš co znamená "místní znalost" v kontextu naší debaty? Kapr, kapr a zase kapr. Místní znalost končí tam, kde začíná potřeba členů. Opravdu jsi mě rozesmál. Tady už žádné argumenty nepomůžou.
N hraji - ® Po 15.6.2015 18:04:39
*Shimi* >> jistě, na internetu každý zvládne všechno, a prázdné fráze tu duní jako ty největší bubny. To by šlo také tvrdit, že obce bude nejlépe spravovat Krajský úřad, když bude chtít, a když zrušíme místní zastupitelstva, ušetříme hromadu peněz. Ale ono naštěstí existuje něco, čemu se říká místní znalost, a to žádný, opakuji, žádný úřad shora nenahradí. A nic na tom nezmění ani kvokající Pavel.
Takže za mě pořád nesmysl od začátku do konce.
Ale abys neřekl, uveď aspoň jediný reálný argument, v čem by to přispělo k lepší péči o revíry?
N *Shimi* - ® Po 15.6.2015 17:56:45
hraji - >> Plácl jsem nesmysl? To říká kdo? Ty? :-)))) Sorry, ale tomu se můžu tak akorát zasmát. Jako názor to beru, ale to je tak všechno. A že to US nikdy nezvládnou? Nikdy? To už jsem v životě slyšel mnohokrát a nakonec to dopadlo úplně jinak. Vyměň slovo nikdy za nechci a pak to bude dávat smysl.

Mrknato: Přesně tak Pavle, prostě je potřeba změnit filosofii. Tohle rozmělňování "moci" na výbory, podvýbory, podpodvýbory, organizace, podorganizace, atd. atd., kde levá ruka neví co dělá pravá a kde si každý z nich vykládá zákon jak se mu zachce nikam nevede. Vzniká z toho akorát bordel na entou a výsledek toho bordelu je dotaz Bacha a dalších.
N Bušák - ® Po 15.6.2015 16:34:41
Bacha - >> tady u nás v Prase znám několik lidí co jsou každou chvilku v jiný organizaci,není to vůbec žádnej problém,jen převodku a je to
N Mrknato - ® Po 15.6.2015 16:12:36
*Shimi* >> V MRS udržují uživatele revírů ve stavu, který hraji popisuje, záměrně....)))). U nás zarybní 2 lidé 3/4 pstruhovek ve Vč.ÚS. I zbytek by zvládli, ale MO je na "své vody" - územní revíry, jako o nich MO hovoří, nepustí. To samé by bylo možné provést i s MP revíry. Ale personální skladba ÚS by musela projít zásadní obměnou. To samé funguje v ÚSMP, i u Rady ČRS, která zvládá to, co malý ÚS se člení.... Jen o tom hraj nechce vědět.....
N Kreja - ® Po 15.6.2015 15:52:04
Mrknato >> krásně se to čte ale Ostrava je kraj rázovity a dělají si to po svém
- uvedené omezení je v článku č.3 a nad zbytkem budete taky možná žasnout

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2018! Shimano Naviják Big Baitrunner XTB - LC

Za 5.900
Oblíbený naviják Big Baitrunner je zpět! A teď jsou vybaveny nejlepšími technologiemi Shimano! Navijáky jsou opatřeny velkou cívkou AR-C, pomalou oscilací a systémem pokládky vlasce Aero Wrap II.

akce, rybareniPENN multiplikátor COMMANDER 30 LW LH LWS

Za 2.120
Skladem 2 kusy! Multiplikátor vhodný především na moře do Norska. Vybavený převody z pravé oceli V2A, ozubená kolečka, pojistka zpětného chodu, kuličkové ložisko a ocelový řadič se systémem LWS jež umožňuje po vyřazení řadiče nalezení původního bodu navíjení

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816