- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problém převodu členství
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nkakr - Profil | Út 16.6.2015 11:00:31
Koukni se na -http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/jednaci_rad.pdf
článek 3. odst. 3.
NBacha - Profil | Út 16.6.2015 10:59:55
N*Shimi* - Profil | Út 16.6.2015 10:53:43
NBacha - Profil | Út 16.6.2015 10:27:22
Stále mi ale chybí jasný postup celé členomigrace (skoro bych napsal členoemigrace). Jak je možné, že dostanu-li převodku jako řádný člen, ještě to neznamená, že mě někde vezmou a umožní rybolov (v naprosto krajním případě, samozřejmě)?
N*Shimi* - Profil | Út 16.6.2015 8:26:28
NMrknato - Profil | Út 16.6.2015 6:26:11
Edit: jinak proč asi rybáři migruji z MO do další MO? To dříve nebývalo a lovilo se 1A. Odpovím si hned, protože myslím politicki. MO mohou mít soukromáky a současně jejich členi dosáhnou na společné povolenky, MO si mohou po svazolinii vyvzdorovat nesmyslné BP, zdražovat rybolov místně určenou výší brigád, hospodařit na revíri někoho jiného a "přebytky" využívat na svém a to vše dokupy posílá společný rybolov do háje......... no a možná to je i nový tajný svazocíl.
NBacha - Profil | Út 16.6.2015 0:56:00
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 20:06:10
NKralu021 - Profil | Po 15.6.2015 19:30:42
Podle mě to je také nefér ale co můžem dělat když chceme chytat,,, přesně jak říkáš zamáčknout slzu a jít dál...
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 19:30:10
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 19:24:12
Není co chválit, pohled na otrávené parmy, ostroretky, tlouště, pstruhy, jeseny, podoustve je smutný.
Takových ryb máme plnou řeku.
Jen nevím,jak by je sbírali tři zaměstnanci MRS ??
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 19:21:19
http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/stanovy_XV_snem.pdf
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 19:07:51
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 18:59:41
Tady máš to tvé kapr,kapr,kapr - to dnes po otravě a ještě mnohem více posbírali členové MO.
Prokázali skutečnou místní znalost revíru.
Fotku jsem si vypůjčil od kolegy, který se odpoledního sběru aktivně zúčastnil.
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 18:41:34
Nhraji - Profil | Po 15.6.2015 18:04:39
Takže za mě pořád nesmysl od začátku do konce.
Ale abys neřekl, uveď aspoň jediný reálný argument, v čem by to přispělo k lepší péči o revíry?
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 17:56:45
Mrknato: Přesně tak Pavle, prostě je potřeba změnit filosofii. Tohle rozmělňování "moci" na výbory, podvýbory, podpodvýbory, organizace, podorganizace, atd. atd., kde levá ruka neví co dělá pravá a kde si každý z nich vykládá zákon jak se mu zachce nikam nevede. Vzniká z toho akorát bordel na entou a výsledek toho bordelu je dotaz Bacha a dalších.
NBušák - Profil | Po 15.6.2015 16:34:41
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 16:12:36
NKreja - Profil | Po 15.6.2015 15:52:04
- uvedené omezení je v článku č.3 a nad zbytkem budete taky možná žasnout
Nhraji - Profil | Po 15.6.2015 15:49:06
Ntuzemak - Profil | Po 15.6.2015 15:46:36
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 15:41:55
Nhraji - Profil | Po 15.6.2015 15:26:54
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 15:11:45
Ale jednou to tak musí dopadnout. Tak dlouho se chodí s hrncem pro vodu, až .....
Samozřejmě to chce do zákona doplnit sankce za porušení pro uživatele, stejně jako to je pro rybáře..... v tom není zákon vyvážený.
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 15:07:28
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 15:03:17
6) Členství zaniká:
a) vystoupením
b) zrušením členství pro nezaplacení pravidelného peněžního příspěvku podle § 3
odst. 4 písm. b) do konce února příslušného roku
c) vyloučením
d) smrtí
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 14:53:50
Postup při vkládání revírů do CS rybolovu je závazný.
ÚS ČRS vkládají do CS rybolovu všechny rybářské revíry a rybníky s lovem ryb na udici, na nichž platí územní povolenka pro všechny členy MO ČRS v působnosti příslušného ÚS ČRS. Vložení jen části revírů a rybníků s lovem ryb na udici, na nichž platí územní povolenka pro všechny členy MO ČRS v působnosti příslušného ÚS ČRS, není možné.
Takže toto asi u Vás nečetli, nebo to ojebávají jako desítky dalších jasných ustanovení, nebo to jsou ty moderní evropské trendi.....Vyjímky z dob lovu může udělit jen RO, nikoliv BP, resp. se lze z takových BP vyvinit.
NKreja - Profil | Po 15.6.2015 14:30:16
Tenhle nešvar je ale asi na samostatnou diskusi.
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 13:46:34
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 13:39:04
Stát se nečlenem je velmi jednoduché. Stačí nezaplatit do stanoveného termínu členský příspěvek a rázem je z tebe nečlen. Navíc nečlenem se staneš úplně zadarmíko....
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 13:34:43
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 13:31:52
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 13:26:46
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 13:25:29
Stejně je to stroj, jinak by nebylo možné, omílat pár vět dokola už tolik let :-)
N*Shimi* - Profil | Po 15.6.2015 13:17:19
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 13:04:41
Bude kvokat všude, ale nikdo jej nechápe a nechce si s ním hrát.-))
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 13:02:24
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 13:00:39
Proč by MO nemohla vydat povolenku někomu, kdo zapaltil členství před přechodem, jinde? To je to samé. Že jste vy hladovci, neznamená, že všichni :-)
Btw: U nás fakt MO nemají půlku členského příspěvku do kapsy. Ze známky ne, pokud se nepletu. Ale hledat ty procenta, jak se to přerozděluje, fakt nebudu.
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 12:55:06
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 12:54:34
Udeřil jsi hřebíček na hlavičku, nová MO nesouhlasí, neb by přišla o podíl z platby za členskou známku. Proč by měla MO vydávat povolenku tomu, kdo zaplatil členství v jiné MO a připravit se tak o cca 200kč??
Úřad vydávající RL má evidenci dokonalou, přesně ví kdy byl vydán a jaké číslo měl RL který ti šlohli.
A zacáluješ jej v plné výši, neb tak jsou nastavena pravidla hry.
Ještě by mně zajímalo, jak systém zjistí co máš zaplaceno, když polovina MO vydává povolenky bez použití počítačů......
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 12:40:42
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:31:53
Když si půjdu pro nový RL, zaplatím plnou cenu, dokud daný úřad nevymyslí, jak evidovat platnosti a vystavit duplikát.
Já se ale neptal na na novou povolenku, ale na novou členskou průkazku, po tom co o starou přijdu. Na to mi stačí ten samý papír od policie. My máme myslím dokonce povinnost hlásit ztrátu na policii. Povolenku mi dáš, protože máš evidované, že jsem ji měl vydanou. Stejně tak půjde dohledat, že členství bylo zapalceno. Ta známka, je jen známka. Tu když někomu ukradu a vylepím si ji k sobě, je mi to prd platné, protože v systému nemám u svého jména poznamenáno zaplacení členského příspěvku.
Hele nemůžu si pomoci, ale zdá se mi, že prostě lpíš na vylepení známky, bezhlavě. Kašleme na to, raději...
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 12:24:04
Nemít žaludek je fajn věc, chápu tě. Ale v tom případě jsou všechna pravidla k ničemu a nějaká "pokuta" jen výsměch pro ty, co je dodržují.
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 12:20:50
Nikde není psáno, a ani neplatí že když se člen v polovině roku přestěhuje musí se přehlásit do MO v místě bydliště. Když zaplatil členství ve staré MO,tak mu nic a nikdo nebránil si tamtéž koupit povolenku. Opakuji, že legitimace bez vylepené známky je jen kousek potištěného papíru.
Když ti vykradou auto ,šlohnou rybářské papíry a doneseš protokol od PČR dostaneš povolenku za 1/10 ceny, když protokol nedoneseš zacáluješ ji v plné výši. Na úřadě, kam si půjdeš pro nový RL se s tebou bavit nebudou vůbec, zacáluješ jej v plné výši a ani protokol od polišů ti nepomůže...
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 12:14:04
Věřím, že někteří soudruzi by se i s tím dokázali vypořádat...tak nějak po bolševicku...:-)
Např. pokud v rámci análního alpinismu, poctí čestným členstvím poslance strany, která je právě u lizu a tento jak na sviňu, v příštích volbách propadne a jeho squadra utrpí šrám, stačí dvě tři sezony počkat a zase ho v tichosti vymazat...:-)
Ku cti dotčeného je třeba podotknout, že jsa nerybářem o členství nežádal, rybolovnou vášeň nepraktikoval a tedy svou karierní újmu, zřejmě ani nezaregistroval..
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 12:12:21
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 11:50:58
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 11:46:34
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:43:16
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 11:36:04
Ale už jsem zažil, kdy jeden začátečník odchytal celou sezonu jen s rybářským lístkem... :-))
Jezdil i po republice a nikde na RS nenarazil..
Přišlo se na to až na konci roku...
Nnofish - Profil | Po 15.6.2015 11:31:12
Jak říkala naše bývalá matikářka (i když nás to štvalo): "Kdo nechce hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby". S šalinkartou, nebo jinou podobnou věcí to nesrovnávej. Vezmi si, že když ztratíš členský průkaz, taky ti těžko budou znovu vylepovat známku. Vykradou mi auto, ukradou věci na ryby. Nahlásím vše na policii. Přijdu za tebou. Fakt po mě budeš chtít znovu platit členský příspěvek, ač víš, že jsem jej pro daný rok zaplatil?
NMrknato - Profil | Po 15.6.2015 11:27:20
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:23:50
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 11:19:29
Díky za vyčerpávající info.
Ale pokud se všude v MO nepoužívají počítače a to se nepoužívají, tak je celý dokonale vymyšlený systém k hounu.....
Nkakr - Profil | Po 15.6.2015 11:16:04
Nevím,jak je to v ČRS, ale v MRS může být povolenka vydánu jen v MO, kde je rybář členem.
Když má být členem, musí mít členskou legitku, kde je dle čísla a razítka jasné kde je členem.
Navíc legitka je (MRS) majetkem MO a člen by ji měl správně po vydání převodky vrátit. No a jistě uznáš sám že legitimace bez vylepené členské známky je jen cár papíru, stejně jako šalinkarta bez patřičné známky.
Ncomputerfish - Profil | Po 15.6.2015 11:11:44
1)Určitě víš, že historický vývoj probíhá po spirále. Tedy co už jednou bylo se může vrátit. Opačně je menší pravděpodobnost. Je proto dobré na tyto události být připraven.
2) Nacionálie na čárovém kódu nejsou. Pro zjednodušení vyhledávání a kompatibilitu s různými datovými systémy byl přidán na legitku jedinečný čárový kód. Protože velké DB systémy používají jedinečné identifikátory primárně jako hexadecimální řetězec (tedy například "E31E97E9-D1C0-403E-87E6-03E61C0B3673"), to je pro praktické ruční použití moc komplikované. Z toho důvodu je na legitimaci zjednodušená varianta číselného kódu. Jedná se o unikátně globálně vzestupný celočíselný typ integer. Tedy pokud přejedeš do jiné MO, většinou ti vydají novou a dostaneš nový čárový kód. Ten původní zanikne hozením staré legitimace do kamen a již se nebude opakovat. Proto je výhodnější vést centrální svazovou evidenci. Při přestupu se s tebou přesunou veškeré platby a průsery. Představ si to jako vláček, kde rybář je lokomotiva a povolenky, platby, průsery jsou vagóny. Přesun do jiné MO znamená jen přehodit výhybku na tu správou kolej a celý vlak jede dál včetně celé rybářovy historie. Pokud některý strejda v MO nic neeviduje na PC a používá usmolený zápisník, prostě kód nepoužívá.
Kde to žije - všechna témata
20:19NStaré Česke rybářské vybavení 397
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













