Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

sven - Profil | St 26.4.2023 8:57:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

koralovec1 >> Ahoj. Tak to fakt nevím. Od té doby, co tam zrušili plavačkářské závody, které jsem do té doby nikdy nevynechal, jsem se o Hamr přestal zajímat. Sice mě štvalo, jak se tam očividně fixlovalo u "losování" a s cenami ale kvůli té pěkné vodě, jsem to dokázal vstřebat .-)
Kapří24 jsem tam chytal jen jednou a nějak mě to nechytilo...zvlášť, když celou noc chcalo, s kamarádem jsme za 24hod chytili na čtyři pruty, jednoho padesátníka a vešli se s ním do první desítky :-) A navíc nás málem sežraly miliony muchniček, na které nic nezabíralo...
Ani Ty jsi mě pak už nepřemluvil do týmu :-) A to byla šance, na dobrý výsledek, bo ty máš Hamr zmáknutý, jako málokdo.
Takže fakt nevím. Vím jen, že z našich výlovů si nebrali nic.
Přeji Ti dobrý los a ať Ti to vyjde na bednu .-) >> Stránka diskuse

    sven - Profil | Pá 26.11.2021 11:17:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    koralovec1 >> Ahoj. Jak píše Jaromírek, nebyl.
    Což mě nepotěšilo, bo jsem se těšil na násadu opravdu slušných cejnů, jako předloni..
    Alespoň nebudou Milanovy vydry strádat.. Potok s potočáky, raky a škeblemi aj. už vyčistily a zima na krku... .-) >> Stránka diskuse

      sven - Profil | Pá 6.8.2021 11:55:50

      koralovec1 >> Kdo měl kapra, ten byl na bedně :-))) >> Stránka diskuse

        sven - Profil | Pá 6.8.2021 10:59:40

        koralovec1 >> Ahoj. Ono už počasí stejně nebude nic moc.. hlavně, že si dorost užil prázdiny. Pěknej kapřík :-) Podle fotky lekníňák ? :-))
        Že prý se bude Hamr lovit, jsem slyšel...a že budeme od Milana brát cejna do svazovky.
        Asi budeme zase šmelit za amura aby mu tam žral trávu.
        Brali jsme i předloni, byl pěknej, akorát, že zasviněnej motolicí.. ale to se v salátu srovná :-) Alespoň bude co chytat ...
        Nebo si je tam mohl nechat a udělat závody 24.hod cejn :-))
        Aby to nedopadlo jako letos, že vítězil jeden ulovený kapr, na 120 prutů ... .-)
        >> Stránka diskuse

          sven - Profil | So 19.6.2021 10:37:29

          valcha186 >> Ahoj. Tak to bohužel nevím, nikdy jsem tam nebyl.
          Z Dukeláků znám nebo jsem znal jen nějaké zimní sportovce skokany a sdruženáře a dva volejbalisty ale kuchaře žádného :-) >> Stránka diskuse

            sven - Profil | St 2.6.2021 10:04:10

            keltt >> Zdravím Tě kamaráde :-))
            Jj. letí to letí... a nějak čím dál rychleji..
            Máš výhodu, že rybník stojí stále na svém místě a můžeš své vzpomínky z dětství ,přesně lokalizovat :-)
            I když byl pár let kvůli těžbě bez vody, rekreační oblast zlikvidována a jeho budoucnost, hooodně nejistá..
            Ale dnes už je všechno Ok, jak může potvrdit i skorodomorodec Korálovec1.
            Věřím, že nám jedno uhnutí od tématu odpustí..
            Já mu za to budu držet palec, do blížící se čtyřiadvacítky :-)

            Při té příležitosti jsem se pokusil o totéž, leč zcela marně... :-(
            Tady někde jsem byl coby dítko na táboře 2x
            Zástavba za tu hrůzu let pohltila orientační body.. naštěstí alespoň ta voda, zůstala na svém místě :-)
            https://www.google.com/maps/place/Warnem%C3%BCnde,+Rostock,+N%C4%9Bmecko/@54.1802705,12.0637484,3547m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47ac5620523f71ab:0x9e121083fbc6b25c!8m2!3d54.170342!4d12.0784438
            A tady někde 2x - pionýrský tábor Skřivánek (asi zmizel beze stopy...)
            https://mapy.cz/zakladni?x=15.2535403&y=50.7580008&z=16&base=ophoto
            A jednou tady, kousek od Tebe :-)
            To dokážu lokalizovat přesně ale nic z toho co tam v okoli stojí, tam tehdy nebylo.. jen příroda.. Vedle té budovy, stávaly stany
            https://mapy.cz/zakladni?x=14.8112951&y=50.6966152&z=18&pano=1&base=ophoto&pid=26726436&yaw=4.785&fov=0.857&pitch=-0.063
            První místo bylo družební výměna a druhá dvě místa, rekreační objekty LIAZ Lbc.. >> Stránka diskuse

              sven - Profil | Po 31.5.2021 9:38:36

              koralovec1 >> Nojo, tak to bylo vždycky.
              Ale ty máš výhodu, že to tam máš zmapovaný a už tam máš něco odchytáno.
              Takže proti jiným, víš už co a jak .
              Divím se, že když teď se to trochu uvolnilo, že nevyhlásili ještě další startovní místa do obvyklého počtu.., že by na tom obec ještě něco trhla..
              Ale alespoň tam budete mít klid a víc místa... a také větší šanci na bednu :-)) >> Stránka diskuse

                sven - Profil | Po 31.5.2021 9:21:53

                koralovec1 >> Ahoj. Tak teď už si jen takové místo vylosovat .-)

                Možná by mohl poradit ten od kurtů...
                Ten si uměl jedno místo na Zlatou rybku, vylosovat třeba deset let po sobě ..:-))) >> Stránka diskuse

                  sven - Profil | So 15.5.2021 22:37:28

                  koralovec1 >> Ok. přijel bych na pokec v pátek. Rád vás oba zase uvidím :-)
                  V sobotu jedu do Liberce, na blešák u Home Credit Areny, pokud to zase nezruší... >> Stránka diskuse

                    sven - Profil | So 15.5.2021 18:41:20

                    koralovec1 >> Děkuji Ti. Já ji nepotřebuju ale ptal se mě jeden člověk, co jezdí do kempu.
                    Tak ať Ti to na té 24. vyjde :-) >> Stránka diskuse

                      sven - Profil | So 15.5.2021 18:23:52

                      koralovec1 >> Ahoj. Měl jsem spíš na mysli, jestli ještě vůbec povolenky prodávají pro návštěvníky kempu nebo turisty :-)
                      Anebo, jestli tam už rybařina neskončila ? Nebo je jen pro místní ? >> Stránka diskuse

                        sven - Profil | So 15.5.2021 17:26:38

                        koralovec1 >> Ahoj. Kupuje ještě vůbec někdo na Hamr povolenku ?
                        Koukal jsem, že pravidla rybolovu i ceník, z webu obce zmizely.. >> Stránka diskuse

                          sven - Profil | St 3.3.2021 19:08:20

                          koralovec1 >> No vždyť to říkám, že největší přehled máš Ty :-)) >> Stránka diskuse

                            sven - Profil | St 3.3.2021 18:46:12

                            1Mara >> No víš co...smutný to je pro nás, pamětníky..
                            Kdo to dřív neznal, tak to bere, jak to je.. Rozhlédne se a líbí se mu tam..
                            Dva kempy, čistá voda, nějaký les ještě zbyl, panoráma také stojí na svém místě, hospody také nějaké ,skákací hrad pro děti, lanová dráha, lodičky, šlapadla, kurty na tenis, nuda pláž., povolenka na ryby.. život jde dál... >> Stránka diskuse

                              sven - Profil | St 3.3.2021 18:40:47

                              koralovec1 >> To já taky si ho vážím.
                              Ale on mi už tenkrát psal, že má nějaké zdravotní problémy a že s moderováním končí, tak jestli bych to nevzal.
                              Já mu odpověděl a navrhoval jsem aby to nechal někomu, kdo sem nejvíc psal, včetně Tebe ale on už tu SZ neotevřel a nečetl.. A od té doby se tu neukázal..
                              Takže nechci nic domýšlet..

                              Můžeme zkusit, no :-)
                              Případně se může kdo chce, ještě připojit. Čím víc moderátorů, tím větší jistota, že to tady bude žít.
                              >> Stránka diskuse

                                sven - Profil | St 3.3.2021 18:12:25

                                koralovec1 >> Možná by ses měl jako skorohamerák, ujmout téhle diskuse, jako moderátor.
                                Přece jen si tam ze všech nejvíc a máš největší přehled a úlovky.
                                Vendys to už určitě moderovat nebude, když už tu rok a půl nebyl. >> Stránka diskuse

                                  sven - Profil | St 3.3.2021 18:07:05

                                  koralovec1 >> Ahoj. Navázal bych na Tebe..
                                  Shodou okolností jsem se minulý týden dověděl, kam zmizela Jizerka z obr.č.3,
                                  známá z filmu Dovolená s Andělem..
                                  Dva místní papaláši, si z ní postavili, každý chatu..
                                  Padla i jména ale dneska už je to v podstatě fuk...
                                  Jak píšeš.. kácí se a kácí a staví se a staví.. už nikdy to nebude jako dřív..

                                  Dost mě mrzí, že zrušili Zlatou rybku.. tam jsem jezdil rád.. >> Stránka diskuse

                                    sven - Profil | St 3.3.2021 12:37:30

                                    1Mara >> :-))) >> Stránka diskuse

                                      sven - Profil | St 3.3.2021 12:33:21

                                      1Mara >> Muchničky tam jsou obzvlášť žravý, to jo ..hlavně když mají do čeho pořádnýho kousnout :-))) To platí i pro mě :-))
                                      Hamr je tím pověstný. Já zkoušel všechno možný ale nic na ně nezabíralo.. hlavně se nesmíš zapotit..
                                      Tam byly vždycky krásný ryby.. hlavně trofejní líni a okouni. Je to hodně úživná voda.
                                      Takže možná tady někde pobíhají i malí Márové ? :-))) >> Stránka diskuse

                                        sven - Profil | St 3.3.2021 12:02:55

                                        1Mara >> Jj. Je to přesně ono :-)) Není to svazovka ale povolenku si můžeš koupit na obecním úřadě :-))
                                        Je tam pěkně. >> Stránka diskuse

                                          sven - Profil | St 3.3.2021 9:57:54

                                          Trocha hamerské nostalgie :-) >> Stránka diskuse

                                            sven - Profil | St 3.3.2021 9:42:48

                                            ulrisak >> jj starosta je v jednom kole.. teď nemá čas..
                                            10. březen se blíží, takže musí přemáchnout a vyžehlit tibetskou vlajku... .-) >> Stránka diskuse

                                              sven - Profil | Čt 18.2.2021 10:28:34

                                              koralovec1 >> Jj. Je to on :-))) >> Stránka diskuse

                                                sven - Profil | St 17.2.2021 20:32:59

                                                Jaromírek >> Ahoj a díky. Také si myslím, že už odplavala.. a s ní i
                                                staré časy..
                                                Tady na těch fotkách, to také už odplavalo.. je to škoda..
                                                Jistě poznáš, odkud to bylo :-) >> Stránka diskuse

                                                  sven - Profil | St 17.2.2021 18:45:09

                                                  koralovec1 >> Ahoj. Jsi tam přímo u pramene :-)
                                                  Co Zlatá rybka, neproslýchá se něco ? Nebo už je s ní dočista ámen ?
                                                  >> Stránka diskuse

                                                    sven - Profil | Po 11.11.2019 10:16:08

                                                    koralovec1 >> Nemáš za co.
                                                    Aktuální foto z dneška ..mají tam web kameru http://www.jested.tv/kam-hamr/ >> Stránka diskuse

                                                      sven - Profil | Po 11.11.2019 10:11:02

                                                      koralovec1 >> Ahoj. Nevím kde se prodává zmrzlina před Doksama..:-) Nejspíš Břehyně ? Je to rezervace, netuším, jestli se loví.

                                                      V Hradčanech je zítra výlov
                                                      http://www.cz-ryby.cz/uploads/images/news/Plan%20vy​lovu%202019.pdf

                                                      V Hamru to je běžná praxe už několik let.
                                                      Před každou zimou cca půlku vypustí, prý aby měli do nové sezony čerstvou vodu na koupání...
                                                      Aktuálnější foto než z roku 2015 a 16 nemám...ale je to každoročně cca stejné.
                                                      >> Stránka diskuse

                                                        sven - Profil | Út 11.9.2018 21:58:25

                                                        Jaromírek >> Ahoj :-)
                                                        To už to raději nějak vydržím a počkám si na nového... :-)) >> Stránka diskuse

                                                          sven - Profil | Út 11.9.2018 9:40:09

                                                          koralovec1 >> Ahoj. Na FB nejsem a nějaká paní co mi to zdvihla, prý zatím o ničem oficialně neví...
                                                          "Minulý" starosta a někteří pořadatelé, mají teď "důležitější starosti než nějaké závody, že ano.. .-)
                                                          https://volby.idnes.cz/komunalni-volby-2018.aspx?t=​vysledky-obec&o=7&o2=CZ0511&o3=544337&obec=hamr-na-​jezere
                                                          Takže to letos vidím zase černě.. >> Stránka diskuse

                                                            sven - Profil | Po 10.9.2018 19:11:02

                                                            Ahoj. Nemáte někdo nějaké info, jestli tedy letos Zlatá rybka bude nebo ne ? Díky .
                                                            >> Stránka diskuse

                                                              sven - Profil | Út 7.8.2018 19:43:34

                                                              koralovec1 >> Ale můžeš říct, že letos sis to tam užil dokonale. :-)
                                                              Bude ta Zlatá rybka nebo ne.. nevíš ? >> Stránka diskuse

                                                                sven - Profil | Út 7.8.2018 19:13:44

                                                                koralovec1 >> Pěknýý... ale že je tam žehlíš :-)) >> Stránka diskuse

                                                                  sven - Profil | Ne 8.7.2018 9:54:02

                                                                  koralovec1 >> Ahoj. Parádní kousek !
                                                                  To je ten, co měl k tomu zlatu před čtrnácti dny, přijít jako třešnička na dort :)) >> Stránka diskuse

                                                                    sven - Profil | Ne 24.6.2018 10:34:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    koralovec1 >> Ahoj a velká gratulace.
                                                                    Věřil jsem, že se neztratíš a vyšlo to :-))
                                                                    Co si víc přát.. bezvadné místo, solidní počasí, krmení rybkám šmakovalo..věřím, že jste si to s kolegou bezvadně užili. Tedy až na ty kousavé hajzlíky ..
                                                                    Nemohl jsem se už vrátit jak jsem slíbil, bo kamaráda silně bolela noha..asi od páteře.. sice jsem ho přesvědčil, že dopajdal až na opačný konec jezera ale znovu na vaší stranu jsem ho už neukecal :-))
                                                                    A to na každé druhé lavičce cestou, dostal chvilku na rehabilitaci... lazar.. :-)
                                                                    Kdyby byla Zlatá rybka a budu trochu ve formě, tak bych to asi zase zkusil.. i když jsem se už předloni zařekl, že tam už ne..... no uvidíme...
                                                                    V každém případě jsi borec. >> Stránka diskuse

                                                                      sven - Profil | So 23.6.2018 11:19:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                      vendys-vt >> Ahoj. Nebudou to přímo zprávy ale jen stručná zprávička z včerejšího zahájení :-)
                                                                      Jak jsem slíbil, tak jsem splnil. Obešel jsem rybník a pozdravil se známými i neznámými kaprobijci a u kamarádů se zastavil na kus řeči.
                                                                      Počasí akci přálo, ani zima ani pařák, sem tam padla osvěžující kapka, hladinu brazdila flotila tolstolobiků, kteří tam zůstali po nedokončeném výlovu.
                                                                      Voda se po minulých parnech trochu okysličila a ryby byly celkem při chutí.
                                                                      Na rozjezd především ty, které se nebodovaly :-)
                                                                      Údajně (oficiálně neověřeno) bude rybník dále už v režii obce a Rybářství Chlumec, s hospodařením skončilo.
                                                                      Závodní pole nebylo zcela obsazeno jak bylo v minulosti obvyklé, zřejmě se na tom podepsal loňský debakl kdy to moc nešlo a hlavně loňské nejasnosti kolem četnosti a budoucnosti kapří (a nejen) osádky... ale to jsme tu už loni probrali....i se starostou, žejo :-)))
                                                                      Tak snad došlo k obecnímu procitnutí a prý i k nějakému zarybnění...
                                                                      Koralovec1 s týmovým kolegou, vylosoval post hned vedle kurtů a zahájil pokořením několika kusů všudypřítomné bílé ryby. Ale právě při mém příchodu, se ujal vedení závodu, prvním kaprem.
                                                                      Tedy jsem viděl letošního, hamerského kapra na vlastní oči a můžu potvrdit, že tam nějací jsou :-))
                                                                      Pravda, nebyl to žádný gigant ale slušných 53cm se počítá. Jen houšť a větší kapky ..
                                                                      Korálovec1 je zkušená vydra se znalostí místní vody a mnoha úspěchy na ní a jistě to všechno dokáže zúročit.
                                                                      Jaromírek s Jaromírkem juniorem, vylosovali post cca naproti přes vodu, mezi stromy.
                                                                      Pro začátek jim do krmení najela bíla ryba všežravá a tak tahali kapitální plotice...
                                                                      Takže chytali ale nebodovali.... zatím.. ale věřím, že po mém odchodu přišly i nějaké bodované.
                                                                      Oba mají také s tou vodou letité zkušeností a tak jim bude stačit, jen ta trocha rybářského štěstíčka.
                                                                      Ostatní lidi nejspíš neznáš a tedy se o nich zmíním jen obecně, že do mého odchodu nebodovali.
                                                                      Ovšem měli před sebou, ještě víc jak dvacet hodin.
                                                                      Jediný zádrhel v celkové pohodě, byly všudypřítomné muchničky, které žraly jak pominuté..
                                                                      Byl jsem tam cca dvě hoďky ale za tu chvíli mi ty mrňavé svině okousali hlavu kolem dokola...:-)
                                                                      I pod čepicí...
                                                                      Tedy jsem přesvědčený, že každý kdo tam vydrží těch 24 hod., by měl dostat medaili za statečnost..:-)
                                                                      Jestli mi to časově vyjde, tak tam možná ještě odpoledne juknu.. >> Stránka diskuse

                                                                        sven - Profil | Po 18.6.2018 15:58:18

                                                                        Jaromírek >> Ahoj. Budu se snažit, ze všech sil :-)
                                                                        Také tě rád uvidím. A Korálovce a ostatní kaprobijce samozřejmě také :-) >> Stránka diskuse

                                                                          sven - Profil | Po 18.6.2018 15:29:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                          koralovec1 >> Kdybych to byl já, tak jsme určitě stáli na bedně.... :-)))
                                                                          (od piva...za hospodou...) >> Stránka diskuse