- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Dále moderuje: koralovec1 Profil
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
17x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
sven - Profil | Po 26.6.2017 17:49:01
Ahoj Milane.
Noo, neodpustím si poznámku, že kdyby si byl býval coby letitý MRKmen alespoň jednou ročně přispěl, nedošlo by podobnému informačnímu šumu :-)
Jinak, zapojovat se do mrkáckých diskusí, je jako s posraným tancovat, to souhlasím bez výhrady :-)
Osobně jsem příznivcem Hamru a jeho starosty především pro to, jak svou obětavostí dokázal obec pozdvihnout, zkultůrnit, zviditelnit a vrátit ji na seznam vyhlášených rekreačních zařízení.
Škoda, že u nás nemáme podobně osvícené osazenstvo radnice...
Z hlediska rybařiny na jezeru chápu, že jsou důležitější priority a beru to.
Ale fakt si mi nemusel připomínat, že jirka0 mi to zatím na každých gulášovkách natřel... to nebylo pěkné...zase strávím bezesnou noc .... :-)
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 20.6.2017 11:50:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pokud nejsi alergický na jód, tak na štípance a pod. není nic lepšího než https://www.lekarna.cz/betadine-liq-1x30ml/#popis
Já bez ampulky k vodě nevyrážím. Tam kde jsi máznutý, už žádná breberka podruhé nekousne. Vyzkoušeno !
Protože se dá Betadina i ředit vodou, určitě by stálo za pokus, namáznout větší plochy kůže. Sice to lehce žlutí ale to jde smýt. Lepší být za číňana, než mít hlavu jak pátrací balón :-)
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Čt 8.6.2017 12:52:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
U nás dětské závody proběhly v sobotu. Sešlo se víc, jak 50 dětí.
Startovné a pohoštění tradičně zdarma, každé dítě obdrželo nějakou cenu a balíček cukrovinek.
Nikdo s prázdnou nešel. Počasí také vyšlo, co si víc přát.
Máš pravdu, taková mola co bývala, by v dnešní době nejspíš opravdu nikdo nepovolil..
A je to škoda. Ta dnešní, už prostě nemají tu poetiku, jako kdysi ... :-) >> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 6.6.2017 21:19:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tedy na to neumím odpovědět. Vím jen to, co už psali Jaromírek a Jirka0.
Starosta je sice nejvíc vidět ale jistě o záležitostech obce nerozhoduje sám.
Jasné je v tomto okamžiku jen to, že sportovní rybolov na jezeru není prioritou.
Prioritou je jeho využití pro "masovou" rekreační, společenskou a sportovní činnost a ta je podmíněna maximálně možnou čistotou vody.
Občasné dvě stovky denně od několika tichejch bláznů, je z jejich pohledu nevytrhne :-)
To celkem chápu. A také to, že s tím nic nenaděláme....
Ale i tak je tam krásně a určitě stojí za to, si tam zajet. A třeba si i nahodit.
Kdybych neměl v dosahu několik svazovek, kde můžu ukájet své lovecké pudy v rámci svazové povolenky, dokázal bych tu sníženou obsádku určitě skousnout. Pro mě není nejdůležitější chytit největší rybu ani metrák drobotiny. Stačí mi být u vody. A když je pěkná, beru to jako bonus :-)
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 6.6.2017 16:14:38
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 6.6.2017 15:25:35
Je to dobrý nápad, nebýt vázaný datem, počasím atd. a vyrazit si když se ti to hodí. Asi bych ho také využil. Jen by se muselo vymyslet jak to kontrolovat aby to obec moc nebolelo.
Určitě by se našli "koumáci", kteří by se snažili to nějak ošulit...
Možná, že ten čip v povolence, by nebyl až tak blbej nápad. Čtečka dnes stojí pár kaček.
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 6.6.2017 15:16:13
Pěkná voda ale chytá se jen z úseku, který mi nic neříká...
Jestli nasazují dravce netuším, nikdy jsem se o to nezajímal... >> Stránka diskuse
sven - Profil | Út 6.6.2017 14:03:28
sven - Profil | Út 6.6.2017 13:59:57
Měsíční povolenka za litr ... tedy denní taxa á 32,- Kč.. no nekup to :-)
Znám borce nerybáře, který si bere o prázdninách dovolenou a naplní dva mrazáky .-)
Kdyby to prodejci povolenek vadilo, jistě by mu příště žádnou neprodal....
Btw.: jestli vrátili "čtyřicítky" okouny po výlovu zpět, tak se nechám píchnout rezavým hřebíkem do oka...
Na každém výlovu který jsem kdy v životě viděl, si okouny dělí lovící četa alá malá domů...
Neznám ani tzv. sportovního rybáře, který okouny, candáty, úhoře apod. pouští, když nemusí...
Možná jsou i tací ale fakt je neznám..
S klouzavou povolenkou na deset vycházek v rámci jednoho měsíce, by to bylo fajn.
Jen si nedovedu představit ,jak by se jednotlivé vycházky odfajfkovaly.
Spoléhat na lidskou poctivost... no nevím...
Jedině nějaký forichtung s čtečkou čipu nebo píchačky na zdi obecního úřadu..
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Po 29.5.2017 15:16:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Máš pravdu, zájem o rybařinu je až daleko, daleko za zájmem o cílené aktivity obce, tedy turistickým ruchem a rekreační činností, kempy, pláže a s tím související čistotou vody ke koupání.
Což se s přerybněním vylučuje. Přednost mají i kultůrní a společenské akce v obci, zhusta pořádané právě kolem vody atd., které přinášejí obci věhlas a peníz do kasy...
Prostě, taková je doba..... zisk až na prvním místě ... pro nás rybáře bohužel.. >> Stránka diskuse
sven - Profil | Po 29.5.2017 13:37:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pro mě to přijde na pořad dne až v srpnu, na Zlatou rybku :-)
Zavolej si panu Lankovi z Hamru, tel. 602 846 595 . Má rybník pod palcem a prodává povolenky mimo úřední hodiny Obecního úřadu. Je sdílný a komunikativní a jistě Ti dá 100% informaci. >> Stránka diskuse
sven - Profil | Pá 28.4.2017 19:00:57
Loni byl výlov a zatím se nezarybnilo....prý jakési komunikační šumy....
Mám to z první ruky, dnes jsem volal pana L. , bo jsem chtěl vyřídit povolenku na víkend pro kamaráda. >> Stránka diskuse
sven - Profil | St 23.11.2016 22:20:05
Autor z toho udělal málem povídku :-) >> Stránka diskuse
sven - Profil | Po 21.11.2016 20:05:49
sven - Profil | Po 21.11.2016 19:25:34
Možná, kdybych býval dával víc pozor, když si mě do focení zasvěcoval... :-)
>> Stránka diskuse
sven - Profil | Po 21.11.2016 19:10:53
Však jsem psal, ať si počkají, že dorazí profíci :-)))) >> Stránka diskuse
sven - Profil | Po 21.11.2016 12:13:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Přesně jak píše koralovec1, starosta "nic neví, všechno je v jednání"...
Plně chápu, že nechce troubit do světa podnikatelské záměry obce... no co už....
Tedy to tolerujme a můžeme si dál spekulovat....
Byl jsem tam asi hoďku, tedy ber mé info s rezervou. Co se dělo před a potom, nevím.
Tedy co jsem viděl: ... tuny tolstolobiků, největší cca 120cm, něco málo kaprů 60 - 80cm, něco parádních cejnů (kde se tam vzali, Bůh suď), něco parádních okounů, v prodeji bylo pár slušných kapříků 50-70cm a pár cca 80cm olejniček (foto kádě) o které nikdo nejevil zájem. Malé tolstoje o které by zájem byl neprodávali, šlo to z loviště rovnou na fůru. Divná obchodní politika...no co už...
Neviděl jsem žádné velké dravce ani jesetery (asi šli první), ani líny, dokonce ani bílou rybu, které tam jsou jinak kvanta. Asi moudře vytáhla nahoru do přítoku a počká si na lepší časy :-)
Dle Tvého zadání, jsem nacvakal asi 50 fotek ale nakonec je zdecimoval na deset.
Fotit neumím, všechno za mě dělají ti trpajzlíci v kouzelné krabičce, tedy prosím o shovívavost.
Dobrá zpráva je, že tam byli i foto-profíci a že se o své úlovky tady prý podělí :-))
Tedy na Tvou nevyřčenou otázku, jestli má smysl zúčastnit se kapří 24hod./ 2017 , odpověd neznám.
Ale jistě nějaké info do té doby prosákne..
>> Stránka diskuse
Kde to žije - kaprařina
20:08Rybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26ATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06Daiwa Whisker SS 2600 173
19:03Krátkodobá kaprařina x 9921
16:33Fanclub značky Shimano 16391
16:29ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22Labe fishing store 19
8:02Ohře, úlovky, nástraha 1054
6:04Kyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....























