Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

sven - Profil | Po 26.6.2017 17:49:01

...."víš dobře, že vydržím dost a roky jsem tady ničím nepřispíval a do podobných diskuzi se nezapojuji,..".

Ahoj Milane.
Noo, neodpustím si poznámku, že kdyby si byl býval coby letitý MRKmen alespoň jednou ročně přispěl, nedošlo by podobnému informačnímu šumu :-)
Jinak, zapojovat se do mrkáckých diskusí, je jako s posraným tancovat, to souhlasím bez výhrady :-)

Osobně jsem příznivcem Hamru a jeho starosty především pro to, jak svou obětavostí dokázal obec pozdvihnout, zkultůrnit, zviditelnit a vrátit ji na seznam vyhlášených rekreačních zařízení.
Škoda, že u nás nemáme podobně osvícené osazenstvo radnice...
Z hlediska rybařiny na jezeru chápu, že jsou důležitější priority a beru to.

Ale fakt si mi nemusel připomínat, že jirka0 mi to zatím na každých gulášovkách natřel... to nebylo pěkné...zase strávím bezesnou noc .... :-)

>> Stránka diskuse

    sven - Profil | Út 20.6.2017 11:50:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Jaromírek >> Ahoj Jaromírku. To chce, namazat se fernetem a posypat pískem.... ty prevíti se nalejou a pak se vzájemně ukamenujou.. :-))

    Pokud nejsi alergický na jód, tak na štípance a pod. není nic lepšího než https://www.lekarna.cz/betadine-liq-1x30ml/#popis
    Já bez ampulky k vodě nevyrážím. Tam kde jsi máznutý, už žádná breberka podruhé nekousne. Vyzkoušeno !
    Protože se dá Betadina i ředit vodou, určitě by stálo za pokus, namáznout větší plochy kůže. Sice to lehce žlutí ale to jde smýt. Lepší být za číňana, než mít hlavu jak pátrací balón :-)
    >> Stránka diskuse

      sven - Profil | Čt 8.6.2017 12:52:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      valcha186 >> No to víš, na práci je vždycky málo rukou. A zadarmo tuplem :-)
      U nás dětské závody proběhly v sobotu. Sešlo se víc, jak 50 dětí.
      Startovné a pohoštění tradičně zdarma, každé dítě obdrželo nějakou cenu a balíček cukrovinek.
      Nikdo s prázdnou nešel. Počasí také vyšlo, co si víc přát.
      Máš pravdu, taková mola co bývala, by v dnešní době nejspíš opravdu nikdo nepovolil..
      A je to škoda. Ta dnešní, už prostě nemají tu poetiku, jako kdysi ... :-) >> Stránka diskuse

        sven - Profil | Út 6.6.2017 21:19:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        vendys-vt >> Ahoj. Já do práce místního, obecního úřadu nevidím a nevím, kdo má co v agendě. Ani mi nikdo z místních zainteresovaných, nic oficiálního nepustí...
        Tedy na to neumím odpovědět. Vím jen to, co už psali Jaromírek a Jirka0.
        Starosta je sice nejvíc vidět ale jistě o záležitostech obce nerozhoduje sám.
        Jasné je v tomto okamžiku jen to, že sportovní rybolov na jezeru není prioritou.
        Prioritou je jeho využití pro "masovou" rekreační, společenskou a sportovní činnost a ta je podmíněna maximálně možnou čistotou vody.
        Občasné dvě stovky denně od několika tichejch bláznů, je z jejich pohledu nevytrhne :-)
        To celkem chápu. A také to, že s tím nic nenaděláme....
        Ale i tak je tam krásně a určitě stojí za to, si tam zajet. A třeba si i nahodit.
        Kdybych neměl v dosahu několik svazovek, kde můžu ukájet své lovecké pudy v rámci svazové povolenky, dokázal bych tu sníženou obsádku určitě skousnout. Pro mě není nejdůležitější chytit největší rybu ani metrák drobotiny. Stačí mi být u vody. A když je pěkná, beru to jako bonus :-)

        >> Stránka diskuse

          sven - Profil | Út 6.6.2017 16:14:38

          Jaromírek >> zkus to starostovi navrhnout, třeba to klapne. Zítra jdeme s rybomilem a dundee53 na pivko, tak to probereme :-)
          >> Stránka diskuse

            sven - Profil | Út 6.6.2017 15:25:35

            Jaromírek >> Ahoj Jaromírku :-)
            Je to dobrý nápad, nebýt vázaný datem, počasím atd. a vyrazit si když se ti to hodí. Asi bych ho také využil. Jen by se muselo vymyslet jak to kontrolovat aby to obec moc nebolelo.
            Určitě by se našli "koumáci", kteří by se snažili to nějak ošulit...
            Možná, že ten čip v povolence, by nebyl až tak blbej nápad. Čtečka dnes stojí pár kaček.

            >> Stránka diskuse

              sven - Profil | Út 6.6.2017 15:16:13

              groovy >> já už si tam povolenku nekoupil ani nepamatuji..
              Pěkná voda ale chytá se jen z úseku, který mi nic neříká...
              Jestli nasazují dravce netuším, nikdy jsem se o to nezajímal... >> Stránka diskuse

                sven - Profil | Út 6.6.2017 14:03:28

                groovy >> Vláčet můžeš od 1.července. Do 30.6. jsou dravci hájeni. >> Stránka diskuse

                  sven - Profil | Út 6.6.2017 13:59:57

                  groovy >> ceny najdeš na webu obce: http://obechamr.cz/turistika-a-cykloturistika/
                  Měsíční povolenka za litr ... tedy denní taxa á 32,- Kč.. no nekup to :-)
                  Znám borce nerybáře, který si bere o prázdninách dovolenou a naplní dva mrazáky .-)
                  Kdyby to prodejci povolenek vadilo, jistě by mu příště žádnou neprodal....

                  Btw.: jestli vrátili "čtyřicítky" okouny po výlovu zpět, tak se nechám píchnout rezavým hřebíkem do oka...
                  Na každém výlovu který jsem kdy v životě viděl, si okouny dělí lovící četa alá malá domů...
                  Neznám ani tzv. sportovního rybáře, který okouny, candáty, úhoře apod. pouští, když nemusí...
                  Možná jsou i tací ale fakt je neznám..

                  S klouzavou povolenkou na deset vycházek v rámci jednoho měsíce, by to bylo fajn.
                  Jen si nedovedu představit ,jak by se jednotlivé vycházky odfajfkovaly.
                  Spoléhat na lidskou poctivost... no nevím...
                  Jedině nějaký forichtung s čtečkou čipu nebo píchačky na zdi obecního úřadu..
                  >> Stránka diskuse

                    sven - Profil | Po 29.5.2017 15:16:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    koralovec1 >> Ahoj. Pepa to nikdy oficiálně nedělal. Organizační stránka byla v rukou jeho dcery: https://www.mrk.cz/clen.php3?id=2719&kw=vojtilova a zezadu ji tlačila mamina, tehdy poslankyně. Když ji zanikl mandát, tak s aktivní činností v obci, celá rodina skončila.
                    Máš pravdu, zájem o rybařinu je až daleko, daleko za zájmem o cílené aktivity obce, tedy turistickým ruchem a rekreační činností, kempy, pláže a s tím související čistotou vody ke koupání.
                    Což se s přerybněním vylučuje. Přednost mají i kultůrní a společenské akce v obci, zhusta pořádané právě kolem vody atd., které přinášejí obci věhlas a peníz do kasy...
                    Prostě, taková je doba..... zisk až na prvním místě ... pro nás rybáře bohužel.. >> Stránka diskuse

                      sven - Profil | Po 29.5.2017 13:37:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Heřmi >> Také nevím, jak se to nakonec se zarybněním vyvrbilo...
                      Pro mě to přijde na pořad dne až v srpnu, na Zlatou rybku :-)
                      Zavolej si panu Lankovi z Hamru, tel. 602 846 595 . Má rybník pod palcem a prodává povolenky mimo úřední hodiny Obecního úřadu. Je sdílný a komunikativní a jistě Ti dá 100% informaci. >> Stránka diskuse

                        sven - Profil | Pá 28.4.2017 19:00:57

                        koralovec1 >> Ahoj. Nemusíš pospíchat, zatím se nechytá a zahájení je v nedohlednu...
                        Loni byl výlov a zatím se nezarybnilo....prý jakési komunikační šumy....
                        Mám to z první ruky, dnes jsem volal pana L. , bo jsem chtěl vyřídit povolenku na víkend pro kamaráda. >> Stránka diskuse

                          sven - Profil | St 23.11.2016 22:20:05

                          vendys-vt >> Ahoj. Pěkně psaný článek :-)
                          Autor z toho udělal málem povídku :-) >> Stránka diskuse

                            sven - Profil | Po 21.11.2016 20:05:49

                            jirka0 >> Však už Baťa říkal : "Myšlení lidem, dřinu strojům" :-)) >> Stránka diskuse

                              sven - Profil | Po 21.11.2016 19:58:36

                              Jaromírek >> Rádo se stalo :-) >> Stránka diskuse

                                sven - Profil | Po 21.11.2016 19:25:34

                                jirka0 >> Jak lichotníku ? :-) Prostě kdo do umí, ten umí, to je jednou marný :-)
                                Možná, kdybych býval dával víc pozor, když si mě do focení zasvěcoval... :-)
                                >> Stránka diskuse

                                  sven - Profil | Po 21.11.2016 19:10:53

                                  jirka0 >> Pěkný :-)))) Dokonce i létající ryby :-))))
                                  Však jsem psal, ať si počkají, že dorazí profíci :-)))) >> Stránka diskuse

                                    sven - Profil | Po 21.11.2016 12:17:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Jaromírek >> pokračování >> Stránka diskuse

                                      sven - Profil | Po 21.11.2016 12:13:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jaromírek >> Ahoj. Hlásím splnění úkolu :-)
                                      Přesně jak píše koralovec1, starosta "nic neví, všechno je v jednání"...
                                      Plně chápu, že nechce troubit do světa podnikatelské záměry obce... no co už....
                                      Tedy to tolerujme a můžeme si dál spekulovat....
                                      Byl jsem tam asi hoďku, tedy ber mé info s rezervou. Co se dělo před a potom, nevím.
                                      Tedy co jsem viděl: ... tuny tolstolobiků, největší cca 120cm, něco málo kaprů 60 - 80cm, něco parádních cejnů (kde se tam vzali, Bůh suď), něco parádních okounů, v prodeji bylo pár slušných kapříků 50-70cm a pár cca 80cm olejniček (foto kádě) o které nikdo nejevil zájem. Malé tolstoje o které by zájem byl neprodávali, šlo to z loviště rovnou na fůru. Divná obchodní politika...no co už...
                                      Neviděl jsem žádné velké dravce ani jesetery (asi šli první), ani líny, dokonce ani bílou rybu, které tam jsou jinak kvanta. Asi moudře vytáhla nahoru do přítoku a počká si na lepší časy :-)
                                      Dle Tvého zadání, jsem nacvakal asi 50 fotek ale nakonec je zdecimoval na deset.
                                      Fotit neumím, všechno za mě dělají ti trpajzlíci v kouzelné krabičce, tedy prosím o shovívavost.
                                      Dobrá zpráva je, že tam byli i foto-profíci a že se o své úlovky tady prý podělí :-))
                                      Tedy na Tvou nevyřčenou otázku, jestli má smysl zúčastnit se kapří 24hod./ 2017 , odpověd neznám.
                                      Ale jistě nějaké info do té doby prosákne..
                                      >> Stránka diskuse

                                        sven - Profil | Ne 20.11.2016 19:43:47

                                        jirka0 >> Ok, rád Tě uvidím :-) Ještě beru Vencu, bo je také zvědavej :-) >> Stránka diskuse