Hamr na Jezeře - jedeme na kapry. | MRK.cz

Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nsven - Profil | Ne 20.11.2016 19:33:26

jirka0 >> Ahoj Jirko :-)
Nevím, proč se mi nezobrazila "reakce", našel jsem to až teď...
Díky za foto.
Ráno v cca 9 hod. se tam chci mrknout. Budeš tam ? >> Stránka diskuse

    Nsven - Profil | So 19.11.2016 20:02:43

    Jaromírek >> Ahoj Jaromírku, rád Tě vidím :-)
    Pokud mi do toho něco nevleze, pokusím se tam mrknout a pak podám raport :-)
    Sám jsem na to zvědav, co tam je.
    No a jak se mám ?
    Kdybych měl napsat, co mě všechno zlobí, bylo by to na celou stránku :-)) Ale je třeba se s tím poprat.
    Vždycky si říkám, že jsou na tom někteří o hodně hůř a musí bojovat o hodně víc.
    Pěkný večer a pozdrav juniorovi :-)
    >> Stránka diskuse

      Nsven - Profil | So 19.11.2016 11:02:34

      koralovec1 >> Zdar. Tak "prý, asi, možná, snad" v pondělí 21.11.
      Alespoň stav vody tomu odpovídá.
      Kuwa samá tajnost, nikde nic, nikdo nic neví, nikdo nikoho nezná.... buď vyhlásili bobříka mlčení nebo levá neví, co dělá pravá...
      "Prý, asi, možná, snad", bude tentokrát lovit sama obec a bo její rekreační záměry s jezerem jsou jasné, lze spekulovat, že ve jménu čistoty vody, se bude jednat o radikální redukci obsádky..
      >> Stránka diskuse

        Nsven - Profil | Ne 11.9.2016 22:23:27

          Nsven - Profil | Ne 11.9.2016 22:20:33

          jirka0 >> přihodím jednu tuším Tvou (?) s názvem, : "chčije a chčije" ... :-)) >> Stránka diskuse

            Nsven - Profil | Út 30.8.2016 12:10:23

            jirka0 >> Díky. Spojím příjemné s užitečným. Stejně tam musím. Však víš :-) >> Stránka diskuse

              Nsven - Profil | Út 30.8.2016 11:04:24

              koralovec1 >> Tak na bedně jsem se mohli potkat jen jednou :-)
              Z Hamru mám jednoho toho horníka za trojku, co dávali místo pohárů. Ještě jsem tam udělal dvě bramborovky a dostkrát do desítky. >> Stránka diskuse

                Nsven - Profil | Út 30.8.2016 10:55:12

                jirka0 >> Ahoj a díky :-)
                Milan drobet zaspal a navíc, kdo není na FB stejně jako já, tak to nevidí.
                Čekal jsem na web obce...Jak píše dole korálovec, ještě v pondělí to ani sekretářka nevěděla.
                Nic se nedělo, tak jsem změnil plány a zítra odjíždím, směr východní Čechy :-) Odvolat to už nejde.
                Tak jim dej i za mě, budu Ti držet palec.
                >> Stránka diskuse

                  Nsven - Profil | Út 30.8.2016 8:50:34

                  koralovec1 >> Ostrá tužka to na konci roku srovná... tipuju to na 70-80 kontrol a 10 napomenutí, pro drobné nedostatky.... :-) >> Stránka diskuse

                    Nsven - Profil | Po 29.8.2016 14:13:35

                    koralovec1 >> také jsem začal od prvního ročníku..
                    Až do teď, jsem vynechal jen asi dva. Asi jsme se spolu míjeli...
                    Dřív se o to starali JItka a Pepa Vojtilovi, oba byli navíc členy naší MO.
                    Kamaráda Pepu jsem měl v partě RS. Jitka starší, poslankyně Parlamentu měla nejen organizační schopnosti ale i dokázala leccos zařídit, Mladší se také angažovala http://www.mrk.cz/clen.php3?id=2719&kw=vojtilov%E1
                    A hlavně je to bavilo !!!
                    Koneckonců... dokud byla v parlamentu, nikdo jim neřekl ne, všichni jim lezli do pr...e , všechno šlo jak na drátkách... inu jak už to v Čechách bývá...
                    Když ji pak z křesla vytlačil protekční synek genmjr. Ploce ...šlo všechno do háje ....
                    Ale to jistě víš sám.
                    >> Stránka diskuse

                      Nsven - Profil | Po 29.8.2016 12:17:17

                      koralovec1 >> Ahoj. Dík za správu. Mám podobné neoficální info ale nechtěl jsem zbytečně plašit, dokud to není na 100%...
                      Starosta neví kam dřív skočit, obec koupila další, chatovou osadu a rozjíždí druhý kemp. http://liberec.idnes.cz/hamr-na-jezere-otevre-chato​vou-osadu-inspirovanou-filmem-dovolena-s-andelem-1v​m-/liberec-zpravy.aspx?c=A160212_105958_liberec-zpr​avy_ddt
                      Jak píšeš, nabral si toho a je na to sám....klasika v našich končinách... všichni by se vezli ale vozejk nikdo táhnout nechce...
                      Nic ale nebrání místním rybářům, kteří jsou de facto výkonnými organizátory aby sebou hnuli a konali..
                      Otázkou je mají-li o to zájem... jak oni osobně, tak obec.
                      Jinak netřeba si nic nalhávat, pro obec to je mimo propagace, prodělečná akce....
                      Další otázkou tedy je, mají-li zájem propagovat obec právě rybolovem.....


                      >> Stránka diskuse

                        Nsven - Profil | Čt 18.8.2016 11:16:31

                        koralovec1 >> Ahoj. Vyvěšený není nikde nic ale podle jednoho domorodce, bude Zlatá rybka 3.září.
                        Nemám to oficialně ověřené, tedy to ber jako pravděpodobnost 99%
                        Jestli je něco na FB:
                        https://www.facebook.com/Obec-Hamr-na-Jeze%C5%99e-3​32829713578733/ netuším, bo tam nejsem přihlášený a nepustí mě to dál. >> Stránka diskuse

                          Nsven - Profil | Čt 11.8.2016 9:30:14

                          koralovec1 >> Ahoj. Když mi do toho nic nevleze, tak vyrazím.
                          Ovšem klasika.... mělo to být za dva týdny 27.8. a na webovkách kde nic, tu nic....http://obechamr.cz/ >> Stránka diskuse

                            Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 18:43:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            vendys-vt >> i já děkuju . Příště to bude určitě lepší :-) >> Stránka diskuse

                              Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 14:41:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vendys-vt - >> Oprava Pá 8.7.2016 14:14:13 .. Tři "profíci" co mu dejchali na záda, dřeli s odhozem až se z nich kouřilo ale nakonec na něj stejně nedosáhli... :-)
                              http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=735821&users%5B%5D​=19211 >> Stránka diskuse

                                Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 14:34:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                vendys-vt >> ještě jsem našel rok 2009.... 87 kaprů >> Stránka diskuse

                                  Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 14:18:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  vendys-vt >> bývaly i úrodnější roky. Namátkou 2010 :-)
                                  http://www.mrk.cz/download/24.%20Kap%F8%EDch%20hodi​n.pdf >> Stránka diskuse

                                    Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 14:14:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    vendys-vt >> Ahoj. Na Hamru oukleje nejsou :-) Alespoň jsem tam nikdy žádnou neviděl ani o ní neslyšel.

                                    Na Zlaté rybce se chytá na dva pruty, tedy se chytá všechno. Ještě před někoika lety se ryby měřily a to 1cm = 1bod. Tehdy se dalo docílit pěkného výsledku, třeba jen jen 5-6m bičem nebo matchkou.
                                    Druhý prut překážel. Pár pěkných míst jsem tam udělal ale přes třetí místo a jak píšeš "profíky" ,tedy přes některé, jsem se nedostal.
                                    Osobně z nich strach nemám, řadu z nich znám, rád je vidím a rád s některými pokecám.
                                    Tím že jsou lepší, drží laťku gulášovek výš a kdo má ambice, musí se víc tumlovat :-)
                                    Jak se říká " každý má v mošně maršálskou hůl"..
                                    I je je možné porazit. Je to o losu, nasazení, tréninku, zkušenostech, materiálním vybavení, hlavě a trošce toho pokakanýho štěstíčka.... Ostatně jako v každé jiné činnosti.
                                    Pro ˇ"amatéry" je to jedinečná příležitost, okouknout strategii a umění těch ,co to umí :-)
                                    O ceny vůbec nejde. Alespoň mně ne. Za ty roky co to je napuštěné, jsem odtamtud odvezl slušnou hromádku nejrůznějších krámů ale fakt nikdy nic, co bych potřeboval...

                                    V současnosti se ryby váží, tedy lepší strategie je pro sichr jeden prut na kapra (jesetera, amura apod) a druhý v ruce na plavačku. Je tam hafo bílé ryby: plotice, perlín, okoun, lín, sem tam cejn aj.
                                    Když se do nich trefíš, tak jedeš...
                                    Minule vyhrál korálovec s velkým a hlavně těžkým kaprem + ještě nějaké větší ryby.
                                    Dva "profíci" co mu dejchali na záda, dřeli s odhozem až se z nich kouřilo ale nakonec na něj stejně nedosáhli... :-)
                                    Tedy není třeba z nich mít obavy :-)



                                    >> Stránka diskuse

                                      Nsven - Profil | Pá 8.7.2016 13:37:19

                                      vendys-vt >> Ahoj.
                                      Jak jsem slíbil, vznesl jsem dotaz přes důvěryhodnou osobu a neoficiální vyjádření je takové, že obec Hamr nemá zatím zájem o sponzoring na zarybnění.
                                      Aby to bylo oficiální, muselo by to projít zastupitelstvem. Ale s pravděpodobností stejného výsledku.

                                      Přesně to popsal Jaromírek. Klíčová je pro obec čistota vody, podmiňující udržení statusu rekreační oblasti. Rybolov je jen jednou z rekreačních aktivit. >> Stránka diskuse