Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nsven - Profil | St 29.6.2016 14:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

koralovec1 >> že to bylo podvodem, Ti dávám za pravdu. Proto jsem ani loni nechytal.
Peníze nejsou ten hlavní problém na tom se shodneme i jsem to už dole psal.
Ještě je třeba vzít v potaz, že obec bere jezero, tedy náklady a zisky z něj, tak nějak globálně, si myslím.
Tedy, že logicky nejde v první řadě o ryby. V první řadě půjde vždy o kemp, pláže, dětský koutek, tenisové kurty, park, náklady na společenské akce, údržbu provozního zařízení nádrže, údržbu zeleně atd atd.
Pokud by tedy nějaký peníz z povolenek přetekl, jistě je kam ho nalít.
Nemyslím, že jsou povolenky drahé.. Znám maníka, nerybáře, který si kupuje každý rok měsíční povolenku za 1000,- Kč. Tedy ho to vyjde o prázdninách na 32 Kč za jeden den.
Za to si denně odnese v souladu s pravidly 7 a více kg ryb... >> Stránka diskuse

    Nsven - Profil | St 29.6.2016 13:13:20

    koralovec1 >> Já s ním nemůžu nic projednávat, bo nejsem ani občanem jejich obce :-)
    S jezerem mám společného jen to, že tam jezdím každoročně na gulášovky a občas-zřídka si koupím jednodenní hostovačku na čudly.
    A že se znám s mistními rybáři, z nichž někteří jsou členy naší MO.
    Kapři ani jiné velké ryby mě tam nijak nepálí. Moje parketa jsou plotice, perlíni a líni...
    Já se s ním znám řadu let, už když ještě starostou nebyl ale sloužil u PČR a dělali jsem spolu noční akce proti pytlákům.
    Hodně bych přál bych naší obci takového starostu, jako má Hamr...
    Jinak na podněty a návrhy má starosta obecní radu a místní zkušené rybáře.
    Ti jistě nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší :-) >> Stránka diskuse

      Nsven - Profil | St 29.6.2016 12:33:20

      vendys-vt >> Já se Milana v dohlednu zeptám a pak dám vědět.
      Bez jeho požehnání bych se do toho zatím nepouštěl :-) >> Stránka diskuse

        Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:36:44

        vendys-vt >> Ahoj.
        Je to dobrý nápad ale asi by to chtělo nejprve konzultovat s obcí Hamr a místními rybáři.
        Chtějí založit spolek, na jezero vázaný.
        Tam není problém peněz ale jak jsem psal s vypořádáním mezi obcí a nájemníkem.
        Zkusím se jich zeptat, co oni na to. >> Stránka diskuse

          Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:20:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          koralovec1 >> ahoj. Já bych se starosty v tomhle případě zastal.
          Rybník je obecní, tedy dá dá říci, něco jako soukromák.
          Záměrem obce je rozvíjet, navrátit a udržet rekreační status a věhlas, let dávno minulých.
          Tedy i skoncovat s využitím jezera jako produkční vody pro nejmenované rybářství, kdy pro obec nevýhodnou smlouvu, uzavřelo předchozí vedení...
          Nechce-li povolovat každoroční či obroční výlovy s problémy s tím spojenými, (včetně odvezení trofejních kousků) nemůže ani dovolit aby nejmenované rybářství tam svoje ryby opět nasypalo.. Každý jistě chápe, že jde o čistokrevný pokus, vrazit nohu mezi dveře.
          Zarybňovat hodlají sami, s přihlédnutím k rekreačnímu výlovku.
          Osobně jsem přesvědčený, že ryb je v jezeru dost a problém s "nebraním" je zcela jinde.
          Jednak je to o losu. O tom žádná. Sám ses o tom loni přesvědčil, když jsi měl štastnou ruku a vylosoval si "rybářský flek". Tedy flek, kde se běžně loví, kde byla vytrhaná tráva a kam byly ryby naučené.
          Při závodech se lovilo jen z menší části plochy a zbytek, hlavní zadní partie, kde se ryby zdržují zůstaly nedotčeny.
          Pokud někdo vylosoval flek, kde se běžně neloví nebo kde je v současnosti jen holý písek, těžko může očekávat, že se tam budou hrnout kapři pětistupem.
          Pokud někdo lovil v pískové zoně nebo ji přehodil až do husté trávy, vyšlo to zřejmě nastejno.
          Další problém vidím v technice a nasazení...
          Někteří závodníci masivně krmili, řídíce se heslem: " čím větší flek zakrmím, tím se tam vejde víc kaprů", někteří se víc věnovali společenské stránce, grilu apod., někteří se už tři hodinky po startu oddávali rajskému odpočinku na lůžku...:-)
          Já bych si dal kafíčko, někdo třeba i cigárko, v klidu bych si sednul a alespoň hodinku si prohlížel fotku aktuálního stavu z dnešního dne a fotku z letošního jara. Přitom bych měl na mysli, že na loňskou Zlatou rybku, tedy koncem srpna, nebylo možné na místech které web kamera snímá v popředí, lovit na bič ani odho,z jak byla zarostlá.
          To by v tom byl čert aby člověka nic nenapadalo :-)) >> Stránka diskuse

            Nsven - Profil | St 29.6.2016 10:15:16

            tomfisherman >> ..."To by musel vypadat úplně jinak nebo být plný olova"...
            Proč olova..?
            Každý školák ví, že olovo má měrnou hmotnost jen 11,34 , zatímco uran 19,01 kg/dm²...:-) >> Stránka diskuse

              Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:33:51

              michal30 >> to je Jarda, ten kluk s kaprem od vedle, ne ? :-)))
              http://www.mrk.cz/clen.php3?id=50816&kw=straz%20pod​%20ralskem >> Stránka diskuse

                Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:30:02

                Jaromírek >> Ahoj. Jo, šťastná třináctka :-))
                Na té hrázi to byl supersmažák.... ani milimetr stínu... to bylo o život..
                Poslední sobotu v srpnu je Zlatá rybka, tak kdyby Ti to vyšlo, přijeď si zachytat :-)
                Nebo se alespoň mrknout :-)


                >> Stránka diskuse

                  Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:20:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  vendys-vt >> Ahoj.
                  Příště to určitě klapne :-))) Jak s úlovkem, tak i s kávou. Tentokrát to bylo spíš na studenou sprchu... Rád jsem se s Tebou i se se Sťopou poznal. :-)
                  >> Stránka diskuse

                    Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:30:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    michal30 >> loni byl jediný ročník v nové historii jezera po napuštění, kdy jsem vynechal. Protože jsem byl naštvaný, že se při losování fixlovalo... Ale pro letošek jsem to už rozběhal..:-) >> Stránka diskuse

                      Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:19:35

                      michal30 >> tak alespoň něco :-) Já se nechal na tu 24 přemluvit jen jednou, poprve a naposled a přišel nám jen jeden.. :-)
                      Jinak tam jezdíme hlavně na Zlatou rybku. Ta kaprařina je na můj vkus moc statická záležitost..
                      >> Stránka diskuse

                        Nsven - Profil | So 25.6.2016 22:57:30

                        michal30 >> Já tam byl včera s kamarádem jen na kukačku a pozdravit kolegy a byli jsme spařený jak jetel... :-)
                        Prý to moc nešlo ? Ty změny počasi nejsou na braní nic moc.... >> Stránka diskuse

                          Nsven - Profil | Pá 24.6.2016 12:40:02

                          michal30 >> noo relax .... odpoledne smažák, večer mušky, ráno mušky, dopoledne smažák, odpoledne smažák a na závěr pořádná sprcha.. :-))
                          http://presnepocasi.cz/Str%C3%A1%C5%BE%20pod%20Rals​kem >> Stránka diskuse

                            Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:21:40

                            Jaromírek >> no já vím. Ale přál bych vám to
                            >> Stránka diskuse

                              Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:00:42

                              Jaromírek >> Určitě chci, tak to snad vyjde.
                              Zafandím budoucím vítězům, bo to by v tom byl čert aby to už konečně neklaplo :-)) Už jen za věrnost a vytrvalost :-))
                              >> Stránka diskuse

                                Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:49:44

                                koralovec1 >> jojo, to by asi nebylo nic moc...
                                Loni a předloni to měli nějací borci na hrázi vymyšleno tak, že si přes zábradlí postavili štafle aby se jim lepší lezlo k prutům. A palpost s kanapem a grilem měli na silnici :-)
                                No ale pokud se odrovnají na s..ačky, tak to pak ani štafle nezachrání.. >> Stránka diskuse

                                  Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:16:12

                                  Jaromírek >> Ahoj. Řekl bych, že dva- tři stakany dobrý whisky, rozeženou všechny tělesné neduhy :-)))

                                  >> Stránka diskuse

                                    Nsven - Profil | Út 12.4.2016 11:36:45

                                    Ledňáček (Iceman) >> ahoj. Už jsem sem dával 2x web kameru...
                                    Zájemcům by bývalo stačilo jen kliknout :-) http://www.jested.tv/kam-hamr/ >> Stránka diskuse

                                      Nsven - Profil | Pá 18.3.2016 22:09:52

                                      michal30 >> Na ty bestie repelent neplatí. A navíc mohou mimo jiného přenášet i boreliozu...něco o tom vím..
                                      Pokud nejsi alergický na jod, tak si kup na muchničky Betadine.
                                      Kousance hlavně neškrábat ale ošetřit.
                                      Z popisky:
                                      "Roztok Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Působí na bakterie, plísně, viry a prvoky.
                                      Přípravek je prakticky netoxický. Roztok Betadine je antimikrobiálně účinný v rozznezí pH 1,5–6."

                                      Jednak se ošetřené kousance dobře hojí a druhak jim aktualně namaznutý nechutnáš.
                                      V mojí rybářské výbavě má svoje místo. Nejen na muchničky a komáry ale třeba takový osten okouna nebo candáta zabodnutý v ruce, nebo štičí zuby v prstu, také nic moc..:-)

                                      http://desinfekce.heureka.cz/betadine-liq-120-ml-h-​zeleny/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campai​gn=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3A.heureka.cz%​2F&gclid=CMOG6IaOy8sCFUKZGwodb5ICrQ

                                      >> Stránka diskuse

                                        Nsven - Profil | Čt 17.3.2016 22:31:56

                                        michal30 >> některé ročníky měly v ceně startovného i klobásu, pivo a kafe..
                                        Ale jestli to bude i letos, to netuším.
                                        Je tam pět hospod, potraviny, cukrárna, určitě tam bude i nějaký stánek, měli by jste přežít :-)))

                                        >> Stránka diskuse