- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Dále moderuje: koralovec1 Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
Nsven - Profil | St 29.6.2016 14:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Peníze nejsou ten hlavní problém na tom se shodneme i jsem to už dole psal.
Ještě je třeba vzít v potaz, že obec bere jezero, tedy náklady a zisky z něj, tak nějak globálně, si myslím.
Tedy, že logicky nejde v první řadě o ryby. V první řadě půjde vždy o kemp, pláže, dětský koutek, tenisové kurty, park, náklady na společenské akce, údržbu provozního zařízení nádrže, údržbu zeleně atd atd.
Pokud by tedy nějaký peníz z povolenek přetekl, jistě je kam ho nalít.
Nemyslím, že jsou povolenky drahé.. Znám maníka, nerybáře, který si kupuje každý rok měsíční povolenku za 1000,- Kč. Tedy ho to vyjde o prázdninách na 32 Kč za jeden den.
Za to si denně odnese v souladu s pravidly 7 a více kg ryb... >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 29.6.2016 13:13:20
S jezerem mám společného jen to, že tam jezdím každoročně na gulášovky a občas-zřídka si koupím jednodenní hostovačku na čudly.
A že se znám s mistními rybáři, z nichž někteří jsou členy naší MO.
Kapři ani jiné velké ryby mě tam nijak nepálí. Moje parketa jsou plotice, perlíni a líni...
Já se s ním znám řadu let, už když ještě starostou nebyl ale sloužil u PČR a dělali jsem spolu noční akce proti pytlákům.
Hodně bych přál bych naší obci takového starostu, jako má Hamr...
Jinak na podněty a návrhy má starosta obecní radu a místní zkušené rybáře.
Ti jistě nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 29.6.2016 12:33:20
Bez jeho požehnání bych se do toho zatím nepouštěl :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:36:44
Je to dobrý nápad ale asi by to chtělo nejprve konzultovat s obcí Hamr a místními rybáři.
Chtějí založit spolek, na jezero vázaný.
Tam není problém peněz ale jak jsem psal s vypořádáním mezi obcí a nájemníkem.
Zkusím se jich zeptat, co oni na to. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 29.6.2016 11:20:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rybník je obecní, tedy dá dá říci, něco jako soukromák.
Záměrem obce je rozvíjet, navrátit a udržet rekreační status a věhlas, let dávno minulých.
Tedy i skoncovat s využitím jezera jako produkční vody pro nejmenované rybářství, kdy pro obec nevýhodnou smlouvu, uzavřelo předchozí vedení...
Nechce-li povolovat každoroční či obroční výlovy s problémy s tím spojenými, (včetně odvezení trofejních kousků) nemůže ani dovolit aby nejmenované rybářství tam svoje ryby opět nasypalo.. Každý jistě chápe, že jde o čistokrevný pokus, vrazit nohu mezi dveře.
Zarybňovat hodlají sami, s přihlédnutím k rekreačnímu výlovku.
Osobně jsem přesvědčený, že ryb je v jezeru dost a problém s "nebraním" je zcela jinde.
Jednak je to o losu. O tom žádná. Sám ses o tom loni přesvědčil, když jsi měl štastnou ruku a vylosoval si "rybářský flek". Tedy flek, kde se běžně loví, kde byla vytrhaná tráva a kam byly ryby naučené.
Při závodech se lovilo jen z menší části plochy a zbytek, hlavní zadní partie, kde se ryby zdržují zůstaly nedotčeny.
Pokud někdo vylosoval flek, kde se běžně neloví nebo kde je v současnosti jen holý písek, těžko může očekávat, že se tam budou hrnout kapři pětistupem.
Pokud někdo lovil v pískové zoně nebo ji přehodil až do husté trávy, vyšlo to zřejmě nastejno.
Další problém vidím v technice a nasazení...
Někteří závodníci masivně krmili, řídíce se heslem: " čím větší flek zakrmím, tím se tam vejde víc kaprů", někteří se víc věnovali společenské stránce, grilu apod., někteří se už tři hodinky po startu oddávali rajskému odpočinku na lůžku...:-)
Já bych si dal kafíčko, někdo třeba i cigárko, v klidu bych si sednul a alespoň hodinku si prohlížel fotku aktuálního stavu z dnešního dne a fotku z letošního jara. Přitom bych měl na mysli, že na loňskou Zlatou rybku, tedy koncem srpna, nebylo možné na místech které web kamera snímá v popředí, lovit na bič ani odho,z jak byla zarostlá.
To by v tom byl čert aby člověka nic nenapadalo :-)) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 29.6.2016 10:15:16
Proč olova..?
Každý školák ví, že olovo má měrnou hmotnost jen 11,34 , zatímco uran 19,01 kg/dm²...:-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:33:51
http://www.mrk.cz/clen.php3?id=50816&kw=straz%20pod%20ralskem >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:30:02
Na té hrázi to byl supersmažák.... ani milimetr stínu... to bylo o život..
Poslední sobotu v srpnu je Zlatá rybka, tak kdyby Ti to vyšlo, přijeď si zachytat :-)
Nebo se alespoň mrknout :-)
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 26.6.2016 22:20:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Příště to určitě klapne :-))) Jak s úlovkem, tak i s kávou. Tentokrát to bylo spíš na studenou sprchu... Rád jsem se s Tebou i se se Sťopou poznal. :-)
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:30:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nsven - Profil | So 25.6.2016 23:19:35
Jinak tam jezdíme hlavně na Zlatou rybku. Ta kaprařina je na můj vkus moc statická záležitost..
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | So 25.6.2016 22:57:30
Prý to moc nešlo ? Ty změny počasi nejsou na braní nic moc.... >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 24.6.2016 12:40:02
http://presnepocasi.cz/Str%C3%A1%C5%BE%20pod%20Ralskem >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:21:40
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 20.6.2016 10:00:42
Zafandím budoucím vítězům, bo to by v tom byl čert aby to už konečně neklaplo :-)) Už jen za věrnost a vytrvalost :-))
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:49:44
Loni a předloni to měli nějací borci na hrázi vymyšleno tak, že si přes zábradlí postavili štafle aby se jim lepší lezlo k prutům. A palpost s kanapem a grilem měli na silnici :-)
No ale pokud se odrovnají na s..ačky, tak to pak ani štafle nezachrání.. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 20.6.2016 9:16:12
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Út 12.4.2016 11:36:45
Zájemcům by bývalo stačilo jen kliknout :-) http://www.jested.tv/kam-hamr/ >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Pá 18.3.2016 22:09:52
Pokud nejsi alergický na jod, tak si kup na muchničky Betadine.
Kousance hlavně neškrábat ale ošetřit.
Z popisky:
"Roztok Betadine je dezinfekční prostředek, který ničí řadu choroboplodných zárodků (antimikrobiální účinek) a je vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic. Působí na bakterie, plísně, viry a prvoky.
Přípravek je prakticky netoxický. Roztok Betadine je antimikrobiálně účinný v rozznezí pH 1,5–6."
Jednak se ošetřené kousance dobře hojí a druhak jim aktualně namaznutý nechutnáš.
V mojí rybářské výbavě má svoje místo. Nejen na muchničky a komáry ale třeba takový osten okouna nebo candáta zabodnutý v ruce, nebo štičí zuby v prstu, také nic moc..:-)
http://desinfekce.heureka.cz/betadine-liq-120-ml-h-zeleny/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3A.heureka.cz%2F&gclid=CMOG6IaOy8sCFUKZGwodb5ICrQ
>> Stránka diskuse
Čtenáři této diskuse také sledují
NKaprařský top vercajk3167
NPískovna Roudnice5232
NOhře, úlovky, nástraha1054
NPastviny a kaprařina415
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
NKyjský rybník, Džbán50905
NShimano Power Aero 100001660
NJak na odlévání olova?856
NVýběr prutů značky Century621
NHarrison - vše o této značce3722
Kde to žije - kaprařina
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
19:03NKrátkodobá kaprařina x 9921
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











