Hamr na Jezeře - jedeme na kapry. | MRK.cz

Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nsven - Profil | Út 23.6.2015 23:20:14

vendys-vt >> tak bezva :-)
Příští rok se lépe domluvíme a uděláme si malé MRK setkání. Určitě se i pár kolegů přidá :-) >> Stránka diskuse

    Nsven - Profil | Út 23.6.2015 21:20:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    vendys-vt >> Ještě přihodím dvě tapety, pro případné příznivce Hamru :-))
    http://www.mrk.cz/pozadi.php?action=all&idclen=7858​7 >> Stránka diskuse

      Nsven - Profil | Út 23.6.2015 21:13:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      vendys-vt >> Ahoj. Vidím, že jste si s kolegou vylosovali stejné místo, jako já
      loni, na Zlaté rybce :-))) Bylo to tam pěkně zarostlé....
      To je dobrý post na lov bílé ryby ale na kapry jsou větší šance dál doprava. Čím dál od přelivu, směrem dozadu k ekohrázi, tím lépe... ovšem je to o štěstí při losování.

      V místě kde jste byli, je třeba počítat při náhozu s odtokovou strouhou ve dně. Viz foto... Je dost hluboká a vydřevená kulatinou. Pokud se do ní při náhozu trefíš, můžeš utrhnout.
      A také si myslím, že v ní bude voda studenější a kapři do ní nejdou. Ale je to jen má spekulace...

      Asi bych to také sbalil. Zdraví je jen jedno a z rybaření má být požitek, ne utrpení :-))

      Pokud jsem přispěl alespoň k základní představě, jak to v Hamru chodí, tak se rádo stalo.
      Doufejme, že příští ročník, se vydaří počasí lépe než letos :-) >> Stránka diskuse

        Nsven - Profil | Po 22.6.2015 11:45:42

        koralovec1 >> ok. Tuším, že to je 29.8. ale ještě to upřesním.
        Tedy jestli nezapomenu :-) Je to za víc, jak za dva měsíce... >> Stránka diskuse

          Nsven - Profil | Po 22.6.2015 10:28:55

          koralovec1 >> ahoj. Jo, zuby to je prevít....
          A z těch mušek jsem vždycky taky hotovej....
          Přijed si spravit chuť v tom srpnu. Bílé ryby je tam mraky a ty mrňavý mrchy koušou jen chvilku zrána.
          Přes den dají pokoj. Z těch ligařů nemusíš mít obavu, loni tam nebyl tuším ani jeden. Jednak jim do toho přišly jejich závody a druhak byli znechuceni (nasraní) tím, že byla opět celá hráz (kde se vždy nejvíc nachytalo) vyhrazená pro Strážský rybářský kroužek. Ten samozřejmě nedorazil a tak celá hráz byla obsazena třemi dětmi.....

          >> Stránka diskuse

            Nsven - Profil | Po 22.6.2015 10:10:48

            Jaromírek >> Ahoj :-) No uvidíš...
            Kdyby to dopadlo na kudlu, tak budu držet palce, ať to dobře dopadne a do srpna běháš jako srnec :-)
            Případně seženu vozejk (Venca má jeden v garáži) a ustrojíme ho jako plavačkářskou sedačku :-) >> Stránka diskuse

              Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 22:27:00

              Jaromírek >> Ahoj :-)
              No to je paráda, deváté místo z padesáti družstev :-)
              Já bych rád tradičně na "Zlatou rybku" poslední sobotu v srpnu. Sice jsem loni prohlásil, že už na to kašlu ale ono to zas člověku nedá :-))
              Tak kdyby jste měli chuť si zachytat i něco jiného než jen kapry, tak byste mohli oba dorazit :-) >> Stránka diskuse

                Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 14:00:42

                Chosé 2 >> ahoj :-) Nemá čas, honí lišky a jeleny po lese:-))
                Jak jde o podobnou administrativu, tak "maňana" ...:-)
                Ale jinak před jeho prací pro Hamr, klobouk dolů. Jo a fotky má parádní taky.
                >> Stránka diskuse

                  Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 13:36:38

                  Počasí sice nic moc ale zato proběhlo bezva srdečné setkání s Jaromírkem, Jaromírkem juniorem, Jirkou0, Václavem53 a Zlobilem s paní Zlobilovou :-)

                  Korálovcovi1, jsme bohužel těch avizovaných 15 kaprů nezkolaudovali :-))) Nevěděli jsme ani jméno ani telefon a nikdo v čepici od Gamakatsu nám do oka nepadl. Navíc řada maratonců odpočívala ve svých biwi po probdělé noci nebo se tam ukrývala při častých přeháňkách...
                  Tak třeba to vyjde příště.
                  Nějaké fotky dal starosta Milan na FB. Výsledky prý dodá v týdnu.
                  https://www.facebook.com/obec.hamrnajezere?fref=ts >> Stránka diskuse

                    Nsven - Profil | Po 15.6.2015 23:18:51

                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 15.6.2015 23:06:26 >> :-)))) Já také chytat nebudu. Jen zajedu povzbudit kamarády :-)) >> Stránka diskuse

                      Nsven - Profil | Po 15.6.2015 22:55:29

                      Radek Ráliš >> Radek Fox - 15.6.2015 22:26:43 >> Ahoj, nic se neděje :-)) Ty také startuješ ? >> Stránka diskuse

                        Nsven - Profil | St 3.6.2015 21:04:15

                        Jaromírek >> :-))) I já se těším . >> Stránka diskuse

                          Nsven - Profil | St 3.6.2015 13:43:54

                          koralovec1 >> Ok, jsem pro :-)) >> Stránka diskuse

                            Nsven - Profil | St 3.6.2015 12:53:28

                            koralovec1 >> Tak já tam příjdu určitě pokecat s kamarády. Jeden z nich (Pepa Baštýř) je dokonce šampion, bo to jednou řízením osudu vyhrál. :-))
                            Asi byl svatý Petr právě v dobrém rozmaru, nebo to už dostal za letitou a urputnou vytrvalost, to nevím ale na bedně byl a to se počítá :-))
                            Lexu neznám...možná podle vidění. >> Stránka diskuse

                              Nsven - Profil | St 3.6.2015 12:29:33

                              koralovec1 >> Ahoj. Nic ne zlém, ale mně je úplně jedno, jestli se mnou souhlasíš nebo ne :-))
                              Napsal jsem vendysovi-vt, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jak to vidím já.
                              Bydlím od jezera cca 5km, pravda, teprve 23 roků ale je možné, že Ty máš o dění kolem něj, z Kostelce lepší přehled :-))
                              Je pravda, že v současnosti je ta tráva ještě nižší. To je fakt.
                              Je to tím, že do loňska se kaprařské závody pořádaly v srpnu, poslední sobotu prázdnin a "plavačkářské" v červnu, poslední sobotu před prázdninami. Loni pořadatel termíny přehodil.
                              Hlavním důvodem bylo, že v srpnu byla už kapří osádka rybolovem dost zdecimovaná.
                              V současnosti sis mohl zachytat, bo jednak bylo nasypáno ( i kvůli závodům) a druhak se už asi tři roky nelovilo. Ale to jsem už psal dole.
                              Tedy jinak to vypadalo když jsi byl u vody sám, u vody byl klid a lovil si úplně blbé ryby, které neznaly háček a jinak to bude vypadat o závodech, do kdy už bude pěkných pár kapříků odneseno,
                              pěkných pár popícháno, u vody rachot a kapři odjedou do klidové zóny k ekohrázi, kde se neloví. Navíc i ta tráva o fous povyskočí...Možná jsem přehnal ten výraz "zoufalství" a nahradil bych ho vhodnějším "loterie". Prostě někdy to jde ale většinou nic moc.
                              Samozřejmě platí i tam, že kdo krmí, ten chytá. To se ovšem týká domorodců a okolí, kteří si denním krmením dokáží ryby stáhnout. Znám takové borce, kteří si za tisícovku koupí měsíční povolenku a za 30 Kč denně, odnesou denně, nevážených 7 kg ryb, včetně kapra....
                              Ovšem to se "závodníků" netýká, protože se místa losují. Může se stát, že vylosuješ flek, kde díky sousedům zprava, zleva a větvím nad hlavou, nebudeš ani mít kam své 4 pruty nahodit....
                              Tedy shrnuto, podtrženo...závody a individuální víkendový rybolov, jsou dva zcela rozdílné pojmy..
                              Na těch 15 kapříků, 55 -75 cm, (ne, že bych Ti je nepřál) bych se přišel po závodě rád podívat ...:-))
                              Ale jestli Tobě 15 , tak Jaromírkovi jich přeju alespoň 16 kousků....-))
                              >> Stránka diskuse

                                Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:46:31

                                rover >> Ahoj.
                                Tak určitě tam je krásně. To v každém případě.
                                Nynější starosta dělá vše pro to, aby se Hamru vrátil bývalý rekreační věhlas. To je fakt.
                                Tedy až na zadní stranu, kterou se podařilo dvěma protřelým, libereckým loupežníkům privatizovat a výhledově ji zastaví rodinnými domky. To nezvládl....

                                Ale jet tam cíleně na kapry, to je drobet zoufalství :-))
                                Jezero je rozlehlé a míst určených k lovu je poskrovnu. Navíc všudypřítomné, bujné vodní rostlinstvo a dostatek přirozené potravy....
                                Plotice a perlíni tam určitě berou :-) Ale já povětšinou ukájím své lovecké pudy na neméně vydatné svazovce :-) >> Stránka diskuse

                                  Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:28:28

                                  Jaromírek >> Ahoj :-))) Samozřejmě, budu se maximálně snažit.
                                  Také Tě rád uvidím. Věřím, že máte se synkem dobře naladěno a tentokrát vám bedna neunikne :-))) >> Stránka diskuse

                                    Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:19:08

                                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 1.6.2015 1:10:34 >> Ahoj. Je to trochu jinak :-))
                                    Jezero se nelovilo už minimálně 3-4 roky. Naopak, každý rok, se tam ještě ryby přisypou. Např. loni mimo jiného i několik slušných jeseterů. Osobně si myslím, že to tam nepatří ale co už...
                                    I když se v minulosti pravidelně lovilo, tak po napuštění, velkého kapra vraceli zpět. Plus nová násada.
                                    Bral se jen tolstolobik, lín a dravec. Většiny bílé ryby se to nedotklo, ta při výlovech vyjela do přítoku proti proudu. Už několik let se obec, hlavně nový starosta, snaží zrušit kdysi nevýhodnou smlouvu s Rybářstvím Chlumec. Nechtějí tam lovit vůbec ale prioritně využívat vodu k rekreačním účelům jako kdysi.
                                    To co si zaregistroval, bylo pouze přechodné snížení hladiny, v rámci boje proti sinicím. >> Stránka diskuse

                                      Nsven - Profil | Ne 31.5.2015 21:12:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      vendys-vt >> rádo se stalo. Také jsem tu 24hodinovku jednou zkusil,
                                      ale jak už jsem psal, kapři mě neberou a nebaví mě tam čumákovat přes noc. Chlastu také moc nedám, na rozdíl od většiny tamních šampionů, tak tedy nic pro mě ...:-)
                                      Ale už mnoho let, se tam pravidelně zůčastňuju závodů "Zlatá rybka". To je moje parketa :-)
                                      Letos to bude asi poslední sobotu v srpnu. Na kaprařskou se chodím jen podívat a pokecat s kamarády..:-)
                                      Do závodů Ti mohu poradit jediné:, žádné zbytečně dálkové hody. To nech konkurenci :-)
                                      Je tam všude vysoká tráva. Týká se jak nahazování, tak hlavně krmení. Pokud to dodatečně nezakážou, tak vlézt do vody a udělat si v trávě okýnko a cestičku a všechny čtyři pruty do jednoho fleku :-) Ryby nejsou zvyklé na masivní krmení. Tedy krmit blízko, méně a přesně. Já bych přes 20m nešel. >> Stránka diskuse

                                        Nsven - Profil | Ne 31.5.2015 13:16:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Vody uběhlo opravdu dost ale co do rybařiny se nezměnilo nic. Ani druhová obsádka ani pravidla, dokonce ani ceny. http://obechamr.cz/turistika-a-cykloturistika/
                                        Jen pozor aby jste se netrefili do termínu závodů, kdy bude Hamr uzavřen.
                                        http://obechamr.cz/
                                        Co do života kolem jezera, je změn celá řada. Vznikla tam celá řada atrakcí, http://obechamr.cz/turistika-a-cykloturistika/koupa​liste/
                                        mimo jiné i pláž pro psy nebo nuda-pláž aj.
                                        http://cestovani.idnes.cz/nudista-plaz-fkk-akvapark​-0yu-/tipy-na-vylet.aspx?c=A130701_082059_liberec-z​pravy_ddt
                                        Druhová osádka odpovídá vyjmenovaným druhům v pravidlech, žádné zvláštnosti ve vnadění a nástrahách oproti jiným revírům tam nejsou. Jen je třeba počítat, s poměrně bujným vodním rostlinstvem.
                                        Jistou představu o profilu dna si můžeš udělat z těchto fotek: http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=23439
                                        Na specifika kaprolovu se mně neptej, mě kapři příliš nezajímají a tam už vůbec ne...
                                        Pokud si tam kupuji hostovačku, tak jen kvůli nádherným perlínům, sem tam línům a okounům. >> Stránka diskuse