- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Dále moderuje: koralovec1 Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Út 23.6.2015 23:20:14
Příští rok se lépe domluvíme a uděláme si malé MRK setkání. Určitě se i pár kolegů přidá :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Út 23.6.2015 21:20:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.mrk.cz/pozadi.php?action=all&idclen=78587 >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Út 23.6.2015 21:13:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
loni, na Zlaté rybce :-))) Bylo to tam pěkně zarostlé....
To je dobrý post na lov bílé ryby ale na kapry jsou větší šance dál doprava. Čím dál od přelivu, směrem dozadu k ekohrázi, tím lépe... ovšem je to o štěstí při losování.
V místě kde jste byli, je třeba počítat při náhozu s odtokovou strouhou ve dně. Viz foto... Je dost hluboká a vydřevená kulatinou. Pokud se do ní při náhozu trefíš, můžeš utrhnout.
A také si myslím, že v ní bude voda studenější a kapři do ní nejdou. Ale je to jen má spekulace...
Asi bych to také sbalil. Zdraví je jen jedno a z rybaření má být požitek, ne utrpení :-))
Pokud jsem přispěl alespoň k základní představě, jak to v Hamru chodí, tak se rádo stalo.
Doufejme, že příští ročník, se vydaří počasí lépe než letos :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 22.6.2015 11:45:42
Tedy jestli nezapomenu :-) Je to za víc, jak za dva měsíce... >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 22.6.2015 10:28:55
A z těch mušek jsem vždycky taky hotovej....
Přijed si spravit chuť v tom srpnu. Bílé ryby je tam mraky a ty mrňavý mrchy koušou jen chvilku zrána.
Přes den dají pokoj. Z těch ligařů nemusíš mít obavu, loni tam nebyl tuším ani jeden. Jednak jim do toho přišly jejich závody a druhak byli znechuceni (nasraní) tím, že byla opět celá hráz (kde se vždy nejvíc nachytalo) vyhrazená pro Strážský rybářský kroužek. Ten samozřejmě nedorazil a tak celá hráz byla obsazena třemi dětmi.....
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 22.6.2015 10:10:48
Kdyby to dopadlo na kudlu, tak budu držet palce, ať to dobře dopadne a do srpna běháš jako srnec :-)
Případně seženu vozejk (Venca má jeden v garáži) a ustrojíme ho jako plavačkářskou sedačku :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 22:27:00
No to je paráda, deváté místo z padesáti družstev :-)
Já bych rád tradičně na "Zlatou rybku" poslední sobotu v srpnu. Sice jsem loni prohlásil, že už na to kašlu ale ono to zas člověku nedá :-))
Tak kdyby jste měli chuť si zachytat i něco jiného než jen kapry, tak byste mohli oba dorazit :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 14:00:42
Jak jde o podobnou administrativu, tak "maňana" ...:-)
Ale jinak před jeho prací pro Hamr, klobouk dolů. Jo a fotky má parádní taky.
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 21.6.2015 13:36:38
Korálovcovi1, jsme bohužel těch avizovaných 15 kaprů nezkolaudovali :-))) Nevěděli jsme ani jméno ani telefon a nikdo v čepici od Gamakatsu nám do oka nepadl. Navíc řada maratonců odpočívala ve svých biwi po probdělé noci nebo se tam ukrývala při častých přeháňkách...
Tak třeba to vyjde příště.
Nějaké fotky dal starosta Milan na FB. Výsledky prý dodá v týdnu.
https://www.facebook.com/obec.hamrnajezere?fref=ts >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 23:18:51
Nsven - Profil | Po 15.6.2015 22:55:29
Nsven - Profil | St 3.6.2015 12:53:28
Asi byl svatý Petr právě v dobrém rozmaru, nebo to už dostal za letitou a urputnou vytrvalost, to nevím ale na bedně byl a to se počítá :-))
Lexu neznám...možná podle vidění. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | St 3.6.2015 12:29:33
Napsal jsem vendysovi-vt, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jak to vidím já.
Bydlím od jezera cca 5km, pravda, teprve 23 roků ale je možné, že Ty máš o dění kolem něj, z Kostelce lepší přehled :-))
Je pravda, že v současnosti je ta tráva ještě nižší. To je fakt.
Je to tím, že do loňska se kaprařské závody pořádaly v srpnu, poslední sobotu prázdnin a "plavačkářské" v červnu, poslední sobotu před prázdninami. Loni pořadatel termíny přehodil.
Hlavním důvodem bylo, že v srpnu byla už kapří osádka rybolovem dost zdecimovaná.
V současnosti sis mohl zachytat, bo jednak bylo nasypáno ( i kvůli závodům) a druhak se už asi tři roky nelovilo. Ale to jsem už psal dole.
Tedy jinak to vypadalo když jsi byl u vody sám, u vody byl klid a lovil si úplně blbé ryby, které neznaly háček a jinak to bude vypadat o závodech, do kdy už bude pěkných pár kapříků odneseno,
pěkných pár popícháno, u vody rachot a kapři odjedou do klidové zóny k ekohrázi, kde se neloví. Navíc i ta tráva o fous povyskočí...Možná jsem přehnal ten výraz "zoufalství" a nahradil bych ho vhodnějším "loterie". Prostě někdy to jde ale většinou nic moc.
Samozřejmě platí i tam, že kdo krmí, ten chytá. To se ovšem týká domorodců a okolí, kteří si denním krmením dokáží ryby stáhnout. Znám takové borce, kteří si za tisícovku koupí měsíční povolenku a za 30 Kč denně, odnesou denně, nevážených 7 kg ryb, včetně kapra....
Ovšem to se "závodníků" netýká, protože se místa losují. Může se stát, že vylosuješ flek, kde díky sousedům zprava, zleva a větvím nad hlavou, nebudeš ani mít kam své 4 pruty nahodit....
Tedy shrnuto, podtrženo...závody a individuální víkendový rybolov, jsou dva zcela rozdílné pojmy..
Na těch 15 kapříků, 55 -75 cm, (ne, že bych Ti je nepřál) bych se přišel po závodě rád podívat ...:-))
Ale jestli Tobě 15 , tak Jaromírkovi jich přeju alespoň 16 kousků....-))
>> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:46:31
Tak určitě tam je krásně. To v každém případě.
Nynější starosta dělá vše pro to, aby se Hamru vrátil bývalý rekreační věhlas. To je fakt.
Tedy až na zadní stranu, kterou se podařilo dvěma protřelým, libereckým loupežníkům privatizovat a výhledově ji zastaví rodinnými domky. To nezvládl....
Ale jet tam cíleně na kapry, to je drobet zoufalství :-))
Jezero je rozlehlé a míst určených k lovu je poskrovnu. Navíc všudypřítomné, bujné vodní rostlinstvo a dostatek přirozené potravy....
Plotice a perlíni tam určitě berou :-) Ale já povětšinou ukájím své lovecké pudy na neméně vydatné svazovce :-) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:28:28
Také Tě rád uvidím. Věřím, že máte se synkem dobře naladěno a tentokrát vám bedna neunikne :-))) >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Po 1.6.2015 10:19:08
Jezero se nelovilo už minimálně 3-4 roky. Naopak, každý rok, se tam ještě ryby přisypou. Např. loni mimo jiného i několik slušných jeseterů. Osobně si myslím, že to tam nepatří ale co už...
I když se v minulosti pravidelně lovilo, tak po napuštění, velkého kapra vraceli zpět. Plus nová násada.
Bral se jen tolstolobik, lín a dravec. Většiny bílé ryby se to nedotklo, ta při výlovech vyjela do přítoku proti proudu. Už několik let se obec, hlavně nový starosta, snaží zrušit kdysi nevýhodnou smlouvu s Rybářstvím Chlumec. Nechtějí tam lovit vůbec ale prioritně využívat vodu k rekreačním účelům jako kdysi.
To co si zaregistroval, bylo pouze přechodné snížení hladiny, v rámci boje proti sinicím. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 31.5.2015 21:12:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
ale jak už jsem psal, kapři mě neberou a nebaví mě tam čumákovat přes noc. Chlastu také moc nedám, na rozdíl od většiny tamních šampionů, tak tedy nic pro mě ...:-)
Ale už mnoho let, se tam pravidelně zůčastňuju závodů "Zlatá rybka". To je moje parketa :-)
Letos to bude asi poslední sobotu v srpnu. Na kaprařskou se chodím jen podívat a pokecat s kamarády..:-)
Do závodů Ti mohu poradit jediné:, žádné zbytečně dálkové hody. To nech konkurenci :-)
Je tam všude vysoká tráva. Týká se jak nahazování, tak hlavně krmení. Pokud to dodatečně nezakážou, tak vlézt do vody a udělat si v trávě okýnko a cestičku a všechny čtyři pruty do jednoho fleku :-) Ryby nejsou zvyklé na masivní krmení. Tedy krmit blízko, méně a přesně. Já bych přes 20m nešel. >> Stránka diskuse
Nsven - Profil | Ne 31.5.2015 13:16:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jen pozor aby jste se netrefili do termínu závodů, kdy bude Hamr uzavřen.
http://obechamr.cz/
Co do života kolem jezera, je změn celá řada. Vznikla tam celá řada atrakcí, http://obechamr.cz/turistika-a-cykloturistika/koupaliste/
mimo jiné i pláž pro psy nebo nuda-pláž aj.
http://cestovani.idnes.cz/nudista-plaz-fkk-akvapark-0yu-/tipy-na-vylet.aspx?c=A130701_082059_liberec-zpravy_ddt
Druhová osádka odpovídá vyjmenovaným druhům v pravidlech, žádné zvláštnosti ve vnadění a nástrahách oproti jiným revírům tam nejsou. Jen je třeba počítat, s poměrně bujným vodním rostlinstvem.
Jistou představu o profilu dna si můžeš udělat z těchto fotek: http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=23439
Na specifika kaprolovu se mně neptej, mě kapři příliš nezajímají a tam už vůbec ne...
Pokud si tam kupuji hostovačku, tak jen kvůli nádherným perlínům, sem tam línům a okounům. >> Stránka diskuse
Čtenáři této diskuse také sledují
NKaprařský top vercajk3167
NPískovna Roudnice5232
NOhře, úlovky, nástraha1054
NPastviny a kaprařina415
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
NKyjský rybník, Džbán50905
NShimano Power Aero 100001660
NJak na odlévání olova?856
NVýběr prutů značky Century621
NHarrison - vše o této značce3722
Kde to žije - kaprařina
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
19:03NKrátkodobá kaprařina x 9921
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...

















