MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jizera - zarybnění

Již několik let chodím na Jizeru ( různé úseky) a zdá se mi, že ryb v ní ubývá. V některých úsecích je již problém chytit tlouště, plotici a jiné druhy proudových ryb. Je mi proti rozumu, že se nasazuje kapr, který při větším průtoku stejně na místě vysazení neudrží. Na některých místech už není vidět ani potěr. Jaká je Vaše zkušenost? Které úseky považujete za nejhorší, co se obsádky týká?

Autor diskuse: Andulec ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 23.5.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 6 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Rybařík 77 - ® So 2.1.2016 20:38:55
wopexik321 >>
Máš pravdu,že by bylo lepší Jizeru lépe zarybňovat,ale na druhou stranu tam nejde jen kapr.Vysazují se tam i jiné druhy a ne uplně malém počtu!
Myslím, že by J7 pomohl přísnější režim.Je mi smutno,když vidím jak někteří odnášejí 20cm okounky a nemluvě o potočácích!Doufám že se dočkáme zvýšení míry u pstruha obecného,alespoň na 30cm a okouna na 25cm!?!
N pepacptj - ® Pá 11.12.2015 23:04:26
wopexik321 >> souhlasím s tím, taky nechápu proč je na většině vod tolik preferován kapr, přitom na první pohled je vidno, že kdyby měl kapr ruce tak těm rybářům nafackuje za to kam ho všude dávaj... přijde mi, že kdyby ČR měla moře, tak ti naši myslitelé toho kapra najebou i tam ;)
N wopexik321 - ® Pá 11.12.2015 19:18:36
Ano na některých místech není ryb tolik kolik by jsme si představovali ,ale můžeme si za to sami.
Třeba vyberu Jizeru 7 ,je zde hodně hrouzků ,menších tloušťů a někdy zachtím menší jeseny.
Když se sem vysadí kapři tak kdo ho chytne tak si ho taky odnese ,protože ví ,že tolik jich tady nechytí.
A to je chyba nebo např. některý pstruh nebo úhoř se sem dostane při povodních a samozdřejmně
také při chycení je odnesen.Do 7 by se měli nasazovat lipani a pstruzi vím ,že by se na ně začali zaměřovat rybáři ,ale je to rozumnější než do úseku Přepeře-Svijany ,který je tak z 80% plný peřejí a proudů nasazovat kapry.Byla by to asi o něco dražší ,ale bylo by to super.
N Terorista - ® Po 31.8.2015 13:41:04
Pišta27 >> Nesouhlasím...jizera je pro mě srdcovka a jsem toho názoru že na jizeře se to musí umět a naučit se tu řeku číst...mám minimum docházek s nulou...zároveň reaguji na tu fotku sumce a mám dotaz, proč by tam neměl být? :) všichni sumci co jsem tam chytil radostně plavou dál :) 152cm sumec je pro mě na jizeru teda hodně moc dobrá ryba...
N Krl - ® Po 31.8.2015 13:10:43
Pivař >>

Možná,chytat na pivní boilí,ve Svijanech jsou na pivo ryby zvyklé.Toto je pod výtokem z čističky z pivovaru
N pira - ® St 19.8.2015 15:53:40
na jizere v okoli mb se uz vodni rostliny zacinaji zase objevovat..
N Pivař - ® Po 20.7.2015 23:00:17
Mrak >> Někde dole jsem to řekl jednou větou, ale Ty jsi to moc hezky a polopaticky rozepsal.
Ještě jedna věc mě napadla. Jizera 7 byla dříve plná řas (trávy), kde se lipani, pstruzi i další rybky rádi ukrývali. Kde je těm řasám dnes konec? Je vůbec něco takového ještě alespoň na horním toku?
N Ravachol - ® Po 20.7.2015 22:37:08
šeptal >> čert ví, kde je zakopanej pudl...
N šeptal - ® Po 20.7.2015 22:25:51
Ravachol >> Asi je ta V1 o poznání hlubší, než Jizera u Káraného.
N Ravachol - ® Po 20.7.2015 22:19:15
šeptal >> hele fakt nevím s tím kormošem, určitě to nepřidá, ale dnes jsem byl zas na kukajdu na V1, ryb jak sraček a kormoráni celoročně - pár mi jich nad hlavou preletělo, do toho volavky, mraky ledňáčků kterejch je díky posledním mírnejm zimám nevídaně...(zas jedna normální zima a je jich půlka pod dernem) Určitě to stav nezlepší, ale nějak se tam porovnaj ....a to tam ty ryby nemaj žádný úkryty jak na Jíze. Bych za sebe řekl, že asi bude problém fakt jinde
N Ravachol - ® Po 20.7.2015 22:11:59
Mrak >> Něco na tom k zamyšlení asi bude co píšeš, vidíš za sebe nějaký řešení? když to vezmu do absurdna, tak treba ve švédsku srovnatelně velký reky maj taky spoustu dravců a jsou čistý, bez "hnojení" organickou hmotou ze splašků...a ryby v nich profitujou
S tou "bílou" rybou jak píšeš to tak je. Pokud srovnám třeba berounku4 a jizeru 2, nebe a dudy - v určitejch pasážích na berounce trochu dál od prahy po deseticentimetrovejch rybkách s nadsázkou skoro prejdeš na druhej breh, to je na jíze scifi (chápu že tyhle dvě řeky nelze srovnávat, je to prostě jinej styl řeky). Jako já bych to viděl dost podobně - prát tam kádě bílejch ryb z výlovů at se udela nejakej zaklad potravního řetězce. Zas ale netuším, jestli treba rybníkový plotice nesjedou do labíčka, jak říkáš...On to bude dost začarovanej kruh - vysazováním kapra, kterej se tam udrží a je snadno dostupnej se ta úživnost pro ostatní ryby zas posune špatným směrem...No sám jsem zvědaej, jak to treba za deset let bude vypadat...
N šeptal - ® Po 20.7.2015 19:59:05
Mrak >> Na tom něco bude. I když, ještě tak před max. 10 lety jsem mřenek při snížené hladině na mělčině nasbíral snad stovky. Tady dole to bude hodně o těch kormoránech. V zimě je to v Čeláku pod zdymadlem černý horor.
N Mrak - ® Po 20.7.2015 19:54:24
Sleduji tuto diskusi od začátku a znovu se vám pokusím vysvětlit,proč je v Jizeře tak málo původních druhů ryb.Padesát let chodím na Jizeru 1a2.Věřte,že ji znám dobře.Za mého mládí byla řeka stoka.Každé město každá chalupa,každá fabrika měla odpad svedený do řeky.Pod každým kamenem bylo spousta ráčků,rákosáků,pijavic aj.Ryby v řece měly pořád co žrát.Co se stalo dnes.Všude se postavily čističly,které z vody odstraní veškerou rybí potravu ale nevyčistí látky,které rybám škodí.Už jsem to tady psal.Základní problém je,že ryba,které se podaří v těchto těžkých podmínkách vytřít (studená voda,kolísání hladiny z důvodu výroby elektřiny ve špičkách,kdy je výkup elektřiny výhodnější),nedoroste do velikosti a síly aby přežila zimu.Toto žádným dodatečným zarybněním není možné nahradit.Na trhu nelze koupit generačního hrouzka,mřenku,ouklej,tlouště,parmu ,které by byly původně z řeky.Koupíte rybu z líhní ve velikosti maximálně jednoleté a to ješté druhy pro výrobce výhodné.Tak se vysazuje tlouš´t,parma,candát,bolen,ostroretka,jesen z líhní v tisícových počtech,které požerou dravci s kormorány a zbytek spláchne velká voda.Do řeky, se proto aby tam alespoň něco bylo dává všechno,co se dá sehnat z výlovů rybníků (cejn,karas,okoun,plotice a samozřejmé i kapr).Jestli někdo dokážete sehnat rybu vhodnou do řeky,která bude z nějaké řeky rád ji koupím.Jinak všechno,co tam dáme skončí bohužel v Labi.Ještě krátce k dravcům.Pokud není dostatek přirozené potravy nemá cenu dravce vysazovat.

N SirRozzyr - ® Po 20.7.2015 14:33:26
Tam to znám, balím a už tam jedu masit:-DDD Joke!!!
N Pedro1 - ® Po 20.7.2015 13:57:40
http://www.rybarimb.cz/?tag=zarybnovani
N Ravachol - ® Po 20.7.2015 13:15:02
vaga >> pak taky napiš kolik jsi jich chytil :)))
N Krl - ® Po 20.7.2015 12:59:32
Pánové,bulíme si tady pěkně,ale MÁLO nahlas.Kontroluje někdo MO zda opravdu ryby do Jizery nasadí a do kterého úseku? Není někde /např. na Krajských územních svazech/veřejně přístupná
statistika? Pokoušel jsem se ji hledat,ale bez výsledku. Možná bychom žasli,kolik ryb je do Jizery vykázáno. Zatím nikde nečtu,že by si rybáři stěžovali na mizernou zarybněnost RMV.
N vaga - ® Po 20.7.2015 12:01:18
píšem si, na Jizeru na pstruhy.
N Ravachol - ® Po 20.7.2015 11:40:28
pete2 >> Bych tuhle teorii vubec nerozvíjel :) Jak to tady na Mrku bejvá, někdo se toho chytne a za půl roku bude půlka mrku bez uzardění tvrdit, že lipani z českejch vod zmizeli proto že je vyžrali potočáci :) Pstruzi asi byli na Jizere driv, než člověk vyhubil sežral všechny mamuty :)
N Reznik76 - ® Po 20.7.2015 11:17:58
pete2 >> Tak podle toho co tvrdí kolega vláčkař muí tam bejt velkej potočák za každym kamenem
Podle mě nesmysl. I když s Jizerou nemám prakticky žádný zkušenosti tak pstruh za tohle nemůže
Můžeme za především my, následně dlouho po nás rybožraví predátoři
N pete2 - ® Po 20.7.2015 11:10:22
Zdravim, taky pridam neco do diskuze...na Jizeru chodim taky uz nejaky ten patek, tedy jen na vlacku. Nedavno po zahajeni jsem pod jednim nejmenovanym jezem pri brozeni potkal kolegu vlackare, ktery tvrdil, ze za mensi vyskyt ryb mohou pstruzi, doslova, ze od doby co jsou v Jizere pstruzi to stoji za hov....ja si tuhle teorii nemyslim, ale je pravdou, ze pri jedne sezone, bylo tenkrat 29. prosince venku zima jako v rusku asi -10, ocka u prutu zamrzala, jsem vyrazil spise nez za vidinou ulovku rozloucit se se sezonou. Po asi hodine vlaceni, jsem dostal ranu do prutu a i na takouvou zimu pekny boj, ryba se nechtela dat zadarmo. Byl to pekny potocak, nechtel jsem na neho v te zime moc sahat a tak jsem mu opatrne vyprostoval hacek v podberaku, kdyz najednou zacal vyvracet potravu ze zaludku a bylo toho snad 10 rybicek ve velikosti tak 3 cm. Pokladam si tedy otazku, jestli dotycny opravdu nemel pravdu. Jestli pstruh preci neni jen aktivnejsi dravec i v tomto pocasi, nez treba okoun, candat, stika..co si o tom myslite?

V sobotu jsem se byl zabrodit a trochu ochladit pri pernem dnu, za cca 4 hodiny vlaceni prislo asi 6 okounu z toho jeden kolem 30...mam pocit jako bych tam chytal porad ty same, jen jsou rok od roku o nejaky ten cm vetsi, ale pocet se rapidne snizuje. Drive se dalo vytahnout i vice okounu z jednoho mista, ted vzdy jeden a uz nic. To jsou me postrehy z posledni doby.
N SlavnýLovecPampalini - ® Ne 19.7.2015 19:27:58
Ravachol >> ne nikdy jsem tu nebyl, myslím si to všeobecně
N šeptal - ® Ne 19.7.2015 12:36:32
Ravachol >> Chataři jsou sice čuňata (někteří), ale gro problému bude asi přece jen jinde. Já to na Jizeře pod Káraným letos prohazoval na přívlač a sáhnout si na rybu je fakt dřina. S léty minulými se to fakt srovnávat nedá.
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 12:29:42
šeptal >> to mohl bejt peknej pohled - trochu závidim, tam to muselo vytáhnout z labíčka ve slušnejch velikostech. Vejš se občas na nějakýho padesátníka jestě dostat dá, ale chce to dobrou turistickou kondici. Já to od mostu v Káraným dolů prolejzal vloni a moc slavný to nebylo, pár tloustů kolem triceti, náký dlaňový vokouni a monstrcejn za záda. Nebo je to tam otrávený chatařema - nad mostem jsem byl svědkem toho jak někdo strašným způsobem zvracel do řeky :D
N šeptal - ® Ne 19.7.2015 12:13:43
Ravachol >> Já se kvůli jizerským tloušťům na tu muškařinu dal. To tady ty ryby ale byly vidět v dnes neuvěřitelných počtech. Na dobrým místě se dalo kochat se hejnem třeba 15 kousků a pod 40 cm jsi v tom žádnýho nenašel. Jenže to je pravěk. A když bylo tření, v Káraném na mostě to bylo o omdlení. :-)
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 12:13:41
Rybkin >> :)
N Rybkin - ® Ne 19.7.2015 12:05:48
Ravachol >> Tak to jsi asi v jinem svazu než já:-)
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 12:03:50
Rybkin >> No já počítal s tím že ti lidi co to dělaj, tak to dělaj srdíčkem (ale aspon nekterí urcite, bych zas uplne skeptickej nebyl) :) v tom pripade zbyva jen zalozit diverzni jednotku a vysazovat jeseny s potočákama pod rouškou tmy na vlastní pěst. Klidně to rozvezu :)
N Rybkin - ® Ne 19.7.2015 11:51:53
Ravachol >> To jsi velkej optimista.Když dáme na svazu každej litr tak do vody nepujde ani mřenka jen si pár lidí namastí kapsu.Na to bych dal klidně krk
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 11:44:30
tomino01 >> na uhore uz se tam zkousim dokopat dva roky, to musim nekdy prubnout
N tomino01 - ® Ne 19.7.2015 11:40:04
Ravachol >> jj plotice cejni kapr a berou i 50cm a víš večer mník uhoř ja si nestěžuju ale člověk musí vydržet je třeba týden kdy neudělám za dvě hodiny a záběr a pak to zase třeba 14 dní docela jde je to stejný jako jinde jen musí být člověk trpělivej
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 11:26:20
šeptal >> a to jsem si začal zahrávat s myšlenkou že si kvuli Jíze po x letech zas pořídím pristi rok mušák aspon na oukleje a malý tlouště :))) jsi mi naložil slušnej motivační paket
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 11:22:03
tomino01 >> tak aspoň někde někdo :) v jakým druhovým složení? je to aspoň trochu pestrý a ne jen násaďáci?
N šeptal - ® Ne 19.7.2015 11:21:10
Ravachol >> Já ho měl náhodně na suchou u traviček nad peřejí. To bylo v době, kdy se za večer dalo na mouchu nachytat desítky ryb. Přes polovinu to byly oukleje, ale pravidelně jsem tahal tlouště kolen 40, sem tam cejn, okoun, plotice. Jednou za čas tloušť 50. Ale pár let zpátky jen pláč a skřípění zubů.
N tomino01 - ® Ne 19.7.2015 11:19:53
Já tam chodím pravidelně a ryb nachytám hodně, ale musí se hodně krmit a být tam ve správný čas bere to tam max 2-4 hodinky ze dne.
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 11:18:28
šeptal >> já vloni dva, ale neskutečně vydření byli - tak 3 litry krve a tricet vláčkohodin na každýho počítám :D
N šeptal - ® Ne 19.7.2015 11:14:40
Ravachol >> Já tam lapnul jednoho. Ale letos se tam skoro bojím, abych nepřišel o veškeré sebevědomí. :-) Nechápu. Nádherná řeka, kolem louky a lesy a ve vodě prd.
N Ravachol - ® Ne 19.7.2015 11:09:10
šeptal >> Já vím, ale prece jen to je lokálně a v minimálním období - celoplošně jizeru asi nevyžrali.. Treba na V1 jsou celej rok a ryb je tam jak nasr.no, ikdyž je to mělký. Si asi fakt někde nakoupím okouny a potočáky za svý a nahážu si je tam - pstruhum se na dolni jize dari, tam by byla pekna populace kdyby se trochu podporila :))
N šeptal - ® Ne 19.7.2015 11:03:36
Ravachol >> Ještě bych zvážil příspěvky na munici pro myslivce. Myslím si, že minimálně dolní úsek hodně zdevastoval kormorán. Vidět tu v zimě na topolech nocovat hejno kolem 80 kusů je běžná podívaná.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 6 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


akce, rybareniPrologic Swinger Micro Hanger Kit (SLEVA 57%)

Za 259
Swinger od firmy Prologic má v sadě pět výměných tělíček různé barvy (bílou, modrou, černou, červenou a žlutou). Takže si každý rybář může zvolit svou oblíbenou a nebo si barvy měnit dle své nálady.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
AQUAZONA.CZ &#8211; Rybářské potřeby AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby

Rybářský e-shop s maximálními službami pro zákazníky. Rychlé dodání, široký výběr, snadná orientace na stránkách, skvělý slevový a věrnostní...