- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problémy se psy u vody
Za po slední 2 roky, na jednom revíru, mají páníčkové svých pejsků vlastnost, že je pustí na volno : důsledek, asi 20x. Nejen že velký pes bez varování ke mně přiběhne, ale prijde pod udicemi(znova nahazovat), a pak se i vykoupe. (Ruší ryby). Jeho páníček dojde za pár minut...a neslyší na nic.
Právnicky : jak mám reagovat, když mi cizí pes vlítne na místo, rozhodí udice, vyčváchá se, a nevypadá že by se chtěl zrovna pářit. Co mohu dělat?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | Po 11.5.2015 12:41:45
Npdpavel - Profil | Po 11.5.2015 12:36:46
NPstruh27 - Profil | Po 11.5.2015 12:27:12
Npecan1989 - Profil | Po 11.5.2015 12:23:06
NAnýzový dědek - Profil | Po 11.5.2015 12:18:54
Nlovec99 - Profil | Po 11.5.2015 12:18:35
Ntucnak11 - Profil | Po 11.5.2015 12:06:16
NMiky26 - Profil | Po 11.5.2015 12:04:27
NMiky26 - Profil | Po 11.5.2015 12:03:10
NAllpapa - Profil | Po 11.5.2015 11:59:57
Já se řidím nečiň druhým to co nechceš aby oni dělali tobě, když jdu k vodě a na místě kam se chystám se někdo koupe tak jdu jinam, když tam někdo koupe psa tak jdu jinak, když tam kluci opíkaj buřty tak jdu jinam, proč je tak velký problém aby ( někteří) pejskaři pochopili že některým lidem není přijemné když jejich zvíře mi očuchává nohy a motá se kolem mě
NMiky26 - Profil | Po 11.5.2015 11:52:19
Ntomas311 - Profil | Po 11.5.2015 11:47:30
Co sa obrany tyka, urcite by som do psa nekopal, nerobil prudke pohyby a nebral nanho nejaky suchy klacek. Ja to riesim plynovou pistolou, ktoru som nastastie zatial nemusel pouzit. Raz som uz sice mal natiahnute, ale psicek co mi bol tak do pasa, si to rozmyslel.
Keby ale dojde k utoku a niet uniku, odporucam sa snazit psa chytit za obojok, pripadne kozu na krku a zalahnut, pritlacit k zemi. Pokial stoji ma vyhodu. Kopanie a zahananie sa rukami ho akurat pekne nasere.
Nzdevac - Profil | Po 11.5.2015 11:32:04
Oprava minulého příspěvku, už mne to nepustí editovat.
Ve větě "každém případě jsem o tomto psát chtěl" má být NEchtěl.
NMiky26 - Profil | Po 11.5.2015 11:29:25
Nzdevac - Profil | Po 11.5.2015 11:22:23
Tak teď jsi asi špatně pochopil ty mě - psovi se nevěří. Nikdy. Zejména ne těm s pracovním výcvikem. Není tak úplně vzácné, že dobrý pracovní pes sejme i svého psovoda, když mu rupne v kouli. Ale to je zase jiná kapitola, pes, se kterým se opravdu pracuje, stejně nemůže mezi lidi a vlastně ani mezi ostatní psy, a normálně se s ním nepotkáš. Výjimka jsou záchranáři, ale u policie a vojáků je to o něčem jiném. V každém případě jsem o tomto psát chtěl. Chtěl jsem jen reagovat na tvá slova že zavoláš policii nebo měšťáky. Zavolat je můžeš, ale za jak dlouho přijedou? Kde budou dotyčného se psem hledat?
Tím jsem chtěl naznačit, že i mezi pejskaři a psy jsou idioti, ale že v drtivé většině je dobré konfliktům předcházet a když už problém nastane, tak ho řešit pokud možno v dobrém, i když to někdy dá práci. Ta slova o tom, jak někdo psa vezme koštětem, sprejem nebo zavolá policii, jsou úsměvná. Možná to někdy může zafungovat, ale nikdy nevíš, co za psa máš před sebou, a i obyčejný nápřah s klackem v ruce může vyústit v úplně zbytečné napadení, které prakticky určitě prohraje člověk. Ostatně i blbá facka může... no hele, co bych tu vypisoval. Když se někdo chce zabývat psem, doporučil bych mu si pročíst zkušební řády minimálně IPO. Je tam úplně přesně popsán mechanismus obran a spouštěčů pro psí zákrok. Pes nikdy nesmí napadnout sám od sebe, ale když dojde ke konfliktu, je úplně přesně stanoveno, jak má pes reagovat třeba na pohyb těla nebo ruky. Předpokládám, že se tu nebavíme o jezevčíkovi nebo pudlovi, ani borderkolie problematická není, ale u pracovních psů bych byl s těmi silnými řečmi opravdu opatrný, realita je úplně jiná.
Npdpavel - Profil | Po 11.5.2015 11:12:42
Jo máš pravdu daleko horší je tatík u vody s dvěma třama dětma do 10 let to je lepší odejít.. :)
Nvundu - Profil | Po 11.5.2015 11:10:35
zase hážou všechny do jednoho pytle :-))))))))jak úsměvné tady na Mrku...
Npdpavel - Profil | Po 11.5.2015 11:09:08
To také není asi to pravé řešení :) na cizího psa je lepší vubec nesahat, někteří jsou třeba i tak cvičeni aby si druhých lidí nevšímali.
Pak ti majitel psa vynadá čím ho to krmíš a ještě zavolí policii na tebe :D v dnešní době nic neobvyklého....
Nsven - Profil | Po 11.5.2015 11:03:15
Nejvíc pobavili šplíchalové, cákalové a kopalové, kteří netuší, že na tvrdšího nebo rozvášněného psa nějaký kasr neplatí a že ten kopanec, může být zhusta setsakramentsky kontraproduktivní :-))
Dokonce, že ani zastřelit rozzuřeného psa, napraného adrenalinem není jen tak..
Pokud ho netrefí první dobrou na mozek nebo míchu krční páteře, nic to nemusí znamenat. I s průstřelem srdce dokáže svůj útok dokonat...
Zajímavé je, že za ty absolovované tisíce vycházek, jsem nikdy, až na jeden případ, problém se psy neměl. Jednak mi běhající pes nevadí o nic víc, než řvoucí pípaky nějakého hluchoně nebo ječící, běhající a dupající nevychovaní spratci, rozvíjející si pod nedohledem svých stejně nevychovaných rodičů svou osobnost....Obojímu se snažím se všech sil vyhýbat...
S každým psem jsem se zatím domluvil po dobrém. Tedy až na toho jednoho, jakéhosi několikaliniového křížence, minimálně dobrmana a ovčáka. Ten se na mě rozběhl natvrdo, o tom nebylo nejmenších pochyb.
Nezbylo, než mu dát kousnout a vzít ho do rybníka, zahrát si na potápeče, jakože kdo vydrží pod tou vodou delší dobu..:-) Pár loků schladilo vášně a byl z něj kuckající beránek..
Když jsem ho vytáhl na břeh, ještě trochu vrčel a tak jsem ho na chvíli zalehnul... Nakonec jen kňučel a podřízeně se lísal...moula..
Mohl jsem to dotáhnout do konce ale proč ? Je to jen zvíře. Jeho páníčka, kterého jsem tedy ani nezahlédl, bych tam za to pošramocené předloktí a namočené hadry, určitě podržel o dost déle.....
Kde to žije - všechna témata
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:11NRybáři vs ochránci přirody 65
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












