- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ohře, úlovky, nástraha
Tak co si myslíte o Ohři ? Máte nějaké úlovky ? Na co jste chytli ?
Autor diskuse: repka - Profil , 25.2.2015 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
140x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
Nmaximotak - Profil | Ne 22.6.2025 16:40:06
1Mara >> a ted myslis fakt hezka - nebo velka? ;) mne se treba okouni libej vic docela mali - kvuli lepsim proporcim i jasnejsim barvam...
ale vzdycky rikam, ze na metrovy kacko muzu kdykoli vyrazit MHDckem, do kuchyne kapry beru taky jen v Praze, z par stojaku s vl. zdrojem vody a z Ohre jsem myslim vzal jen jedoho vetsiho, tlustyho PD kdysi ze Stary reky - i toho jsem pak litoval, pac jsem tam byl s nekym a pak padlo rozhodnuti se stavit jeste na jednom miste a chytat az do tmy, takze nez se ryba dostala do lednicky...
ale vzdycky rikam, ze na metrovy kacko muzu kdykoli vyrazit MHDckem, do kuchyne kapry beru taky jen v Praze, z par stojaku s vl. zdrojem vody a z Ohre jsem myslim vzal jen jedoho vetsiho, tlustyho PD kdysi ze Stary reky - i toho jsem pak litoval, pac jsem tam byl s nekym a pak padlo rozhodnuti se stavit jeste na jednom miste a chytat az do tmy, takze nez se ryba dostala do lednicky...
Nmaximotak - Profil | Ne 22.6.2025 16:09:32
1Mara >> i kdyz ja se tam loni dostal asi na 65 cm a letos jsem to posunul jeste o deset cisel, ale to byla ryba z pohledu kaprare nezajimava (pro mne ale pravy opak...), zadnej bachratej "kopacak" - nizky, ale prekvapive siroky torpedo, hodne tmavy, skoro cerny, sama ploutev - tahal pekne a dlouho (no, nekolik minut, navic to bylo tak o pulku delsi jen proto, ze se mi nechtela preklopit pogum. sitka krz podberak, takze jsem prestal pumpovat a ryba se chopila iniciativy v nove nadeji na unik - ale bez sance, Mikado UV2 feeder, silny mono a velky silny hak...).
v Praze od krize pred patnacti lety misto hrbatych, zboku skoro kulatych nasadaku taky zacali sypat nizky kapry a mam i na bic k70 s nizkou stavbou tela a velikym padlem (i dalsimi ploutvemi), ale tam jde spis o pomerne placaty ryby...
v Praze od krize pred patnacti lety misto hrbatych, zboku skoro kulatych nasadaku taky zacali sypat nizky kapry a mam i na bic k70 s nizkou stavbou tela a velikym padlem (i dalsimi ploutvemi), ale tam jde spis o pomerne placaty ryby...
Nmaximotak - Profil | Ne 22.6.2025 15:55:00
1Mara >> za chvilku to tak docela nebude - v okoli me zakladny se v jednom useku (nadjezi a vesnice nad nim) kapri chytaji (a vysazuji), ale kdyz mi tam mistni loni vypraveli o chyceny 70ce jako o necem mimoradnem... ;)
pripomnelo mi to ty prislovecny "stary dobry casy, kdy ryb bylo vsude jako hnoje" - jak tady na MRKu furt citam - kdy se neresili trofejaci kazdou sezonu, ale bylo to spis "mirak" nebo ne. tolik k tomu "druhymu Labi..." :)
pripomnelo mi to ty prislovecny "stary dobry casy, kdy ryb bylo vsude jako hnoje" - jak tady na MRKu furt citam - kdy se neresili trofejaci kazdou sezonu, ale bylo to spis "mirak" nebo ne. tolik k tomu "druhymu Labi..." :)
N1Mara - Profil | So 21.6.2025 13:11:55
Tak se na Ohři chytil i už kapr 102cm. No, panečku, za chvilku to tam bude jak Labe .-))
Nkrusnohorec - Profil | Ne 8.6.2025 12:19:59
Amurář >> díky a ať Ti také něco pěkného "přijde", stejně tak i "rarachovi"
Nkrusnohorec - Profil | So 7.6.2025 19:51:13
Ahoj, tak to se mi ještě nestalo. Prakticky 24 hod. po tom včerejším mi zabral můj rekordní. Opět na feeder a " pral "se ještě asi o 10 min. déle než ten včerejší. Velká náhoda a já mám asi na dlouho vyčerpáno. Hezké dny všem
Nkrusnohorec - Profil | Pá 6.6.2025 19:53:55
Zpráva pro ty, co chytají na Ohři.
Včera jsem po delší době viděl u hladiny větší tlouště hned dnes ráno mi jeden 43 cm " přišel". Jinak jen pár "drbů". V podvečer mi pak přišel ten podle mě krásný, štíhlý říční kapr. Souboj ním byl moc fajn. Z počátku si "vzal" tak 60 m a snažil se dostat do překážek u protějšího břehu. Prut i moje " stařecké" ruce to ale zvládly. Mějte se fajn a ať se Vám také daří.
Včera jsem po delší době viděl u hladiny větší tlouště hned dnes ráno mi jeden 43 cm " přišel". Jinak jen pár "drbů". V podvečer mi pak přišel ten podle mě krásný, štíhlý říční kapr. Souboj ním byl moc fajn. Z počátku si "vzal" tak 60 m a snažil se dostat do překážek u protějšího břehu. Prut i moje " stařecké" ruce to ale zvládly. Mějte se fajn a ať se Vám také daří.
Njxr - Profil | Čt 5.6.2025 20:33:37
Amurář >> Už se to tu řešilo v jiné diskusi. Ti kapři, co tu jsou teď, jsou "genetický mutanti". Takže odpověď - všichni kapři jsou u nás v Čechách nepůvodní. Jinak býval původní kapr pouze v povodí Dunaje. Ale ten toho s těmi současnými moc společného nemá.
Nten,co má všeho dost - Profil | Čt 5.6.2025 19:49:28
jxr >> Mi povídej.
Předloni jsem jezdíval na jednu z mála neregulovaných řek. Střídání lipanových a parmových pásem, občas nějaká ta cejnová tišina nad nebo vracák pod přirozeným prahem. Parmy, podoustve, ploťky, hrouzci, tloušti, jeseni, proudníci, oukleje, občas okouni, malej bolen, střední štika nebo candát, skalák nebo cejn.
No a začátkem podzimu toho roku si takhle prověřuju na střední(16 kmen, 12 návazec, 2 g splávek, 16 háček a na něm 2 bílý) plavačku osazenstvo a prd ho! Kapr cca 55 cm v jedné takové tišině. Za týden zas kapr cca 50 v lipanovém tahu-ten odjel asi 25 m po proudu za zatáčku a urval to. Asi po 14 dnech znova v té první tišině dva cca 50 a 45.
Když jsem odcházel(znechucenej až nas...štvanej), potkám místního, postěžuju si a teď cituju:"No jo, voni je sem saděj, aby 'dědci' měli, co chytat. Ale jarní voda je zase vypláchne".
Za mě bez komentáře :-(
Od té doby jsem tam byl jen dvakrát ...
Jo, a lipani, na které jsem tam občas zajel před 40 lety, tam prej "... žádný nejsou." A ani jsem je už nezkoušel.
Předloni jsem jezdíval na jednu z mála neregulovaných řek. Střídání lipanových a parmových pásem, občas nějaká ta cejnová tišina nad nebo vracák pod přirozeným prahem. Parmy, podoustve, ploťky, hrouzci, tloušti, jeseni, proudníci, oukleje, občas okouni, malej bolen, střední štika nebo candát, skalák nebo cejn.
No a začátkem podzimu toho roku si takhle prověřuju na střední(16 kmen, 12 návazec, 2 g splávek, 16 háček a na něm 2 bílý) plavačku osazenstvo a prd ho! Kapr cca 55 cm v jedné takové tišině. Za týden zas kapr cca 50 v lipanovém tahu-ten odjel asi 25 m po proudu za zatáčku a urval to. Asi po 14 dnech znova v té první tišině dva cca 50 a 45.
Když jsem odcházel(znechucenej až nas...štvanej), potkám místního, postěžuju si a teď cituju:"No jo, voni je sem saděj, aby 'dědci' měli, co chytat. Ale jarní voda je zase vypláchne".
Za mě bez komentáře :-(
Od té doby jsem tam byl jen dvakrát ...
Jo, a lipani, na které jsem tam občas zajel před 40 lety, tam prej "... žádný nejsou." A ani jsem je už nezkoušel.
Nkrusnohorec - Profil | Čt 5.6.2025 19:41:44
Zpráva pro ty, co chytají na Ohři.
Ryby se vytřely do tří dnů a květy topolu na hladině už tolik neotravují, Dnes ráno i večer to bylo celkem v pohodě. Nechranice začaly vypouštět skoro 12 kubíků z osmi a už to došlo až k Terezínu. Jak dlouho to vydrží
nevím, ale má ještě pár dní občas pršet, takže to možná chvíli vydrží. Na hladině jsem dnes po delší době viděl větší tlouště, kteří se již pravděpodobně vrátili zpět z trdlišť ve věších proudech.
Mějte se fajn
Ryby se vytřely do tří dnů a květy topolu na hladině už tolik neotravují, Dnes ráno i večer to bylo celkem v pohodě. Nechranice začaly vypouštět skoro 12 kubíků z osmi a už to došlo až k Terezínu. Jak dlouho to vydrží
nevím, ale má ještě pár dní občas pršet, takže to možná chvíli vydrží. Na hladině jsem dnes po delší době viděl větší tlouště, kteří se již pravděpodobně vrátili zpět z trdlišť ve věších proudech.
Mějte se fajn
N1Mara - Profil | Čt 5.6.2025 15:54:32
jxr >> jj o tom jsem přesně psal, jen to neumím takhle zformulovat :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9905
NKyjský rybník, Džbán50903
NFanclub značky Shimano16387
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NLithiové baterie - srovnání1546
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKaprařský top vercajk3167
NSolar titanium swinger1072
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
12:57NATTs hlásiče a ATTx příposlech 527
12:57NKrátkodobá kaprařina x 9910
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....
















