- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ohře, úlovky, nástraha
Tak co si myslíte o Ohři ? Máte nějaké úlovky ? Na co jste chytli ?
Autor diskuse: repka - Profil , 25.2.2015 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
140x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
Nlubo*93 - Profil | Čt 6.2.2025 11:26:46
KubajsM >> taky fajn.. každý úsek je úplně jiný, někdy až dramaticky. Loni jsem se i 4x za sebou vyzeroval. Ale to bylo tou povodní..
Cejny mám z přítoku - dole jich je míň
Cejny mám z přítoku - dole jich je míň
NKubajsM - Profil | Čt 6.2.2025 10:04:32
lubo*93 >> na leden super 👍 a mám to stejně kusově i druhově slabší. Cejna sem ještě netrefil, ale tlouště aspoň jednoho vymodlim pokaždý. Možná nastal čas abych se přesunul na jiný úsek zkusit i trochu proudnější část řeky
Nlubo*93 - Profil | Čt 6.2.2025 9:45:51
V lednu jsem pomaličku zhlehka začal… druhově chudší, kusově chudé, velikostně jak kdy..
Introdukce bobra se naopak již třetí rok daří velmi dobře 😅
Introdukce bobra se naopak již třetí rok daří velmi dobře 😅
Nrarach - Profil | Pá 31.1.2025 7:47:11
lukdol >> Takovýho okouna jsem naposledy viděl pár let po otevření jezu v Radošově, tedy určitě ještě za komančů...jsem seděli v noci na úhořích a kámošovi vzal rousnici...Krásná ryba ...gratulace...proszradíš jestli na 12 P nebo MP?
Nkrusnohorec - Profil | Po 30.12.2024 18:29:03
Ahoj všem,
dnes jsem se byl pro letošní rok rozloučit s řekou a už nyní se těším na jaro.
Dovoluji si Vám všem popřát do roku 2025 hodně zdraví, rodinné pohody a spoustu krásných chvil strávených u vody.
dnes jsem se byl pro letošní rok rozloučit s řekou a už nyní se těším na jaro.
Dovoluji si Vám všem popřát do roku 2025 hodně zdraví, rodinné pohody a spoustu krásných chvil strávených u vody.
Ncarloz - Profil | Ne 10.11.2024 22:26:10
Ohře je krásná řeka, nabízí nespočet okouzlujících míst, kde člověk zapomene na všechno a žije jen tím co vidí a vnímá.
Nkrusnohorec - Profil | St 6.11.2024 9:14:35
Plav >> Vánoce zajištěny? Ani omylem. a) kapra ani na tyto svátky k večeři nemáme.
b) ta ryby na fotce má skoro 80 cm a v revíru
je stanovena jeho horní míra 70 cm.
Jinak jsem letošní sezonu už zakončil a přestěhoval se do města. Takže teď si doma udělám rekapitulaci úlovků s porovnáním s minulými roky. Předběžně vím, že jsem chytil celkem 134 ryb nad 40 cm, z toho bylo neskutečných 77 ks kapra. Velký propad oproti minulým rokům byl u ostroretek a padouství. V minulosti jsem jich měl přes 50ks/rok, letos jen kolem 15 ks/rok. Jinak žádní jeseni, žádný lín, o troch víc( 9 ks) parem.
Mějte se fajn.
b) ta ryby na fotce má skoro 80 cm a v revíru
je stanovena jeho horní míra 70 cm.
Jinak jsem letošní sezonu už zakončil a přestěhoval se do města. Takže teď si doma udělám rekapitulaci úlovků s porovnáním s minulými roky. Předběžně vím, že jsem chytil celkem 134 ryb nad 40 cm, z toho bylo neskutečných 77 ks kapra. Velký propad oproti minulým rokům byl u ostroretek a padouství. V minulosti jsem jich měl přes 50ks/rok, letos jen kolem 15 ks/rok. Jinak žádní jeseni, žádný lín, o troch víc( 9 ks) parem.
Mějte se fajn.
NPlav - Profil | Út 5.11.2024 20:46:04
krusnohorec >> Vánoce zajištěny? Já normálně neberu, ale příští pěkný skončí v mrazáku, už tam nebude dlouho....
Nkrusnohorec - Profil | Pá 25.10.2024 9:30:36
Ahoj všem.
Tak už letos pomalu končím, už se pomalu stěhujeme do města. Voda teče stále dost a hlavně, v klidnějších místech je dno zřejmě plné listí a to je při každém vytažení nástraha nabalené na krmítku a nástraze. V hloubce jsem už neměl přes týden záběr. Tak jeden prut nahazuji víc do proudu a častěji přehazuji. Záběry sice také nic moc, ale jeden stál skutečně za to. Kapr ( viz dole), si to nabral do největšího proudu, pak šel až k protějšímu břehu. Můj stařičký feeder ale vydržel, nádherně zachycoval výpady. Byla to ale fuška. Při zdolávání (asi 20ti minutovém) jsem si dokonce musel vysvléknout bundu, jak jsem se zapotil. Ona se desetikilová ryba z hloubky pře 3 metry a silném proudu, nechá opravdu "tahat" . Pak už mi " přišli už jenom ti dva tloušti. Mějte se fajn.
Tak už letos pomalu končím, už se pomalu stěhujeme do města. Voda teče stále dost a hlavně, v klidnějších místech je dno zřejmě plné listí a to je při každém vytažení nástraha nabalené na krmítku a nástraze. V hloubce jsem už neměl přes týden záběr. Tak jeden prut nahazuji víc do proudu a častěji přehazuji. Záběry sice také nic moc, ale jeden stál skutečně za to. Kapr ( viz dole), si to nabral do největšího proudu, pak šel až k protějšímu břehu. Můj stařičký feeder ale vydržel, nádherně zachycoval výpady. Byla to ale fuška. Při zdolávání (asi 20ti minutovém) jsem si dokonce musel vysvléknout bundu, jak jsem se zapotil. Ona se desetikilová ryba z hloubky pře 3 metry a silném proudu, nechá opravdu "tahat" . Pak už mi " přišli už jenom ti dva tloušti. Mějte se fajn.
Nkrusnohorec - Profil | So 19.10.2024 9:43:41
Ahoj, dnes jen krátký report. Z Nechranic teče 35 kubíků, tah násobený množstvím listí a jiných nečistot dělá s rybařinou své. Ryby mi " nešli" a tak jsem jeden proud předělal na method a u druhého jsem podstatně zkrátil vzdálenost mezi háčkem a krmítkem. Výsledek se zřejmě dostavil, viz. fota. Mějte se fajn.
Nkrusnohorec - Profil | St 16.10.2024 10:30:08
ahoj, takže krátce . U vody už sedávám prakticky sám. Ryby jdou " z tuha". Pár menších tloušťů do 40 cm ti dva kapři ( viz. fota). Další dvě ,podle tahu, zjevně pěkné ryby se mi pak vyhákly. Používám háčky č 8 a 6, takže jsem včera na jeden prut dal č. 4 - ale nepřišel ani ťuk. Mějte pěkný den.
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9912
NKyjský rybník, Džbán50904
NFanclub značky Shimano16387
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NLithiové baterie - srovnání1546
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKaprařský top vercajk3167
NSolar titanium swinger1072
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...











































