MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kaprařina na polských jezerech v oblasti OPOLE - jezero Turawa

Zdravím chlapy, chystám se v létě na rybačku do Polksa k jezeru Turawa. Byl tam někdo z Vás? Jaké máte zkušenosti s polskými revíry? Budu rád za jakékoliv informace. Díky

Autor diskuse: Koži ®
Zařazeno do: kaprařina - revíry, cestování, 25.2.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N hanyking - ® Čt 26.2.2015 22:00:08
Jo Nyské nemá konkurenci. Je o hodně hezčí i než Turava. Je tam plno ostrovů a přítoky. 2200ha. Ale je to těžká voda. Polák co chytí nepustí. Ale velké ryby tam jsou. Poláci spíš chytají candáty a cejny. Co jsem se díval dříve v časopise tak Polské rekordy byly ale většinou na Otmuchovském jezeře. Je to zajímavé protože to jezero je zanesené sedimentem. Byl jsem tam 200 m od břehu a hloubka 50cm. Jak jsem zabral pádlem tak se to zvířilo. Na druhou stranu je tam stará kamenná hráz která se rozpálí a určitě ovlivňuje klima. Ty nánosy jsou plné patentek a teče tam prokysličená řeka.
N Honza Veber - ® Čt 26.2.2015 0:52:35
hanyking >>
Nyske jezero je paradni, nikdy jsem na nem nechytal, ale jezdil jsem kolem nej velmi casto do Litvy. Myslim, ze za pokus by stakly urcite i jezera prave nahore na severu Polska. Pridam otazku, byl jste nekdo nahore na severu? Mazury, Wigry apod.? ;-)
Honza
N hanyking - ® Čt 26.2.2015 0:22:28
Ahoj jezdím tam na kolo. Je to jezero ale ve skutečnosti přehrada. Asi před 10 lety jsem tam chytal na plavačku ale na té pískovně vedle. Chytačka dobrá. Turava je mělká a trpí sinicema. Jako většina těchto mělkých přehrad. V týdnu je tam pěknně klid a o víkendech to tam nemá smysl. Doporučuji si to naplánovat do půlky června. Pak voda zazelená a je po chytání. Co se kaprů týká tak to ti neřeknu. Kapry budu letos na Polských jezerech chytat taky poprvé. Já budu chytat na Nyském jezeru. Mám ho 15km od baráku. A několikrát se mi tam stalo, že jsem super nakrmil a chytal na plavačku a vedle mě kámoš na fídr a za celej den ani ťuknutí. A druhej den jsme každej chytl na třpytku u vtoku 10-15 bolenů 60+ a mrak tloušťů na rotačku. Samotného mě zajímá jak na kapry v těchto rozlehlých a těžkých vodách. Co mě poláci radili tak krmit fest.
N pjarmil - ® St 25.2.2015 23:22:34
viceroy >> mas zkusenosti s polskyma vodama?
N viceroy - ® St 25.2.2015 23:20:12
Koži - >> svazovky vybrakovane a soukromaky prelidnene ........

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | revíry, cestování ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100