Koupě nových prutů

Kolegové,prosím o pomoc.Nějak se nemohu rozhodnout,který z těchto prutů pořídit.Čím déle vybírám,tím je to horší.Nakonec jsem výběr zúžil na tyto pruty : Shimano Alivio DX Specimen 3,66m/3,5lb dvoudíl
Shimano Aerocarp 3,66m / 3lb dvoudíl a Shakespeare CYPRY CARP 3,60m / 3lb dvoudíl.Chci je používat na řece ( i 200g olovo ) na stojáku přijde i na krmítko.Díky za rady,vlastní zkušenosti,dopo- ručení a názory.....
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NJéňa-rybář - Profil | Út 20.1.2015 21:17:56

Pánové,já to pro dnešek balím.Mějte se

    Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 20:00:51

    Travex >> ja sice kartu taky nemam,a zatim o nich nepochybuju.

      NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:57:24

      kubanec >> já jim nemůžu dávat uplně naplno, protože jsem při stěhování ztratil registrační kartu. Což mě štve, ale byl to větší kapr a nechtěl jsem o něj přijít, tak jsem to risknul a uplně v pohodě. Tuto sezonu je budu brát na řeky a taky u vázek budu chytat.

        Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 19:55:21

        Travex >> to znam,akorad jsem je pacil z rakosi nebo pařezů,a cekal jsem co praskne driv,a ted uz jsem si jistej ze Morion to nebude......

          NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:51:10

          kubanec >> až se tomu člověk diví.......páčil jsem jednou kapra, kterej mně zajel pod skálu pode mnou a jenom jsem čuměl, co ten prut dokáže a vydrží

            Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 19:49:56

            Travex >> dají,maj hodne velkou rezervu..

              NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:48:15

              kubanec >> taky nerad přetěžuji pruty, ale 100 pro to daj

                Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 19:46:42

                Travex >> tak urcite to vzvladnou,ale zatim nebyla potreba davat vetsi zatez.

                  Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:42:07

                  Travex >> zase tak bohatej nejsem

                    NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:41:21

                    honzina >> to ne no, to je to riziko, když ti to nesedne, tak prodáváš a kupuješ. Nekonečný kolotoč...

                      Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:40:04

                      Travex >> jenomže nikdo mě prut nepůjči na otestováni k vodě bohužel

                        Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 19:37:36

                        hupe >> Jo vyrazil jsem tam na chvilku potřeboval jsem trochu změnu.Taky jsem nečekal,že si tam vylepším osobák prostě jsme s kolegou vyrazili na dva dny si vyčistit hlavy.J

                          NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:37:10

                          kubanec >> já na ty svoje 2,5 dávám 80 gramový olova a uplně bez problémů. Možná jsem měl k tomu někdy i pár kuliček na nitce. Ta 2,75 musí zvládat 100gr olova jako víno.

                            NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:35:28

                            honzina >>tady to jsou jenom takový babský povídačky a tlachání, musíš si to otestovat osobně v reálu. A taky si uvědomit, že se bude prut chovat jinak při zátěži u vody.

                              NJéňa-rybář - Profil | Út 20.1.2015 19:35:22

                              drvoštěp >> já do toho železa mydlím už od začátku prosince.....no a teď jsem to vyšperkoval založením otázky,abych si pomohl při rozhodování ....

                                Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:33:55

                                hupe >> já je teď prodával 5 kousku ty první prodigy

                                  Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:33:02

                                  Jéňa-rybář >> haha mě už to drží od 19 prosince každej den jsem tady a sháním rozumy a jsem z toho maďar

                                    Ndrvoštěp - Profil | Út 20.1.2015 19:32:34

                                    Jéňa-rybář >> železo se musí kout dokavaď je žhavé :)))

                                      Nhupe - Profil | Út 20.1.2015 19:31:57

                                      honzina >> Ano prodigy

                                        NJéňa-rybář - Profil | Út 20.1.2015 19:29:18

                                        honzina >> no jo no,měl jsi pravdu.Asi si dám chvíli pauzu od toho hledání. Počkám,až mě to zase čapne.......

                                          Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:27:59

                                          clarence >> jak s to myslel

                                            Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:27:26

                                            Travex >> ty voe vůbec ale vůbec nevím,přemýšlím jestli nemám počkat na ty soniky gravity x

                                              Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 19:27:19

                                              Travex >> ja mam ty 2,75 a zdolavacka i hody s 90gr.olovem super.

                                                NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:24:54

                                                honzina >> na co to teda zatím vidíš?

                                                  Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:23:29

                                                  hupe >> to máš prodigy nebo jaký?

                                                    Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 19:23:01

                                                    honzina >> Nic nového takto dopadne tady na MRKu každej.J

                                                      Nhupe - Profil | Út 20.1.2015 19:22:59

                                                      clarence >> Že by Zdechovice?

                                                        NTravex - Profil | Út 20.1.2015 19:22:30

                                                        kubanec >> já mám 2,5 na zdolávačku a na kratší hody, proto jsem doporučoval 2,75, když se chce semtam dostat na hranici 120 metrů. I ten 2,5lb je podstatně tvrdší, než pruty ve stejné libráži od jiných značek.

                                                          Nhupe - Profil | Út 20.1.2015 19:21:07

                                                          honzina >> Gerysy jsou všeobecně tvrdší. Jsou to spíše házecí pruty. Ale ty co mám já v 2,75 se ohýbají podobně, možná stejně.

                                                            Nkubanec - Profil | Út 20.1.2015 19:18:15

                                                            Travex >> Morion 2,75lb dobra volba......

                                                              Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:13:51

                                                              Jéňa-rybář >> vidíš co jsem ti včera říkal,teď vidíš co zažívám já.To říkám pořád čím víc se ptáš tím to je horší

                                                                NJéňa-rybář - Profil | Út 20.1.2015 19:10:33

                                                                Kurňa,už z těch prutů mám hlavu,jak pátrací balón.....Z toho původního úzkého výběru teď opravdu nevím,nejsem si jistý.Projel jsem další nabídky,doporučení a jsem totálně v řiti.Takže nevím.....

                                                                  Ndrvoštěp - Profil | Út 20.1.2015 19:08:38

                                                                  Jéňa-rybář >> To si piš.Sám mám strach až na místě zjistím co nutně potřebuji :)))

                                                                    NJéňa-rybář - Profil | Út 20.1.2015 19:06:14

                                                                    drvoštěp >> ahoj,no jestli opravdu pojedu na FF,tak si budu muset vzít s sebou pemprsku,abych to zvládnul.Protože,až tam uvidím všechny ty věcičky pohromadě,tak si minimálně stříknu do textilu......no a samozřejmě všechno budu nutně potřebovat,to dá rozum,NE ?!!

                                                                      Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 19:05:57

                                                                      clarence >> když ja jedině nový

                                                                        Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 19:05:32

                                                                        Pallermo >> V něm zavážím jsem chudej důchodce.J

                                                                          NPallermo - Profil | Út 20.1.2015 19:04:07

                                                                          clarence >> to je nejaky clun cygnetu asi ho taky poridm si :)

                                                                            Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 18:57:26

                                                                            honzina >> Nechají se někdy na bazaru koupit i za 5-6000,- kus a fakt to jsou mazlové.J

                                                                              Nvundu - Profil | Út 20.1.2015 18:57:11

                                                                              ...prodám 2x Z-carp 2,5lb 12ft-cena za oba 10.000,-kč....top stav-cca 10x u vody.....

                                                                                Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 18:53:17

                                                                                clarence >> jestli počítám dobře tak to je nějakejch 9500-10000kč.to je na mě moc

                                                                                  Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 18:50:56

                                                                                  honzina >> Nový tak 320 eur kus.J

                                                                                    Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 18:50:55

                                                                                    Pallermo >> tak to nevypadá špatně oproti greysum prodigy jsou na pohled měkčí

                                                                                      Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 18:49:08

                                                                                      clarence >> jo a kolik je cena za proutek?

                                                                                        NPallermo - Profil | Út 20.1.2015 18:48:28

                                                                                        honzina >> takto asi tak 10 kg rybka

                                                                                          Nclarence - Profil | Út 20.1.2015 18:47:26

                                                                                          honzina >> tak takový pruty mám já famózní zdolávačka a olovo 120g plnou parou.J

                                                                                            Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 18:47:04

                                                                                            Pallermo >> no nenašel. Jaký jsou ty sk4xtr v akci jsou spíš měkčí nebo tvrdý

                                                                                              Nsmike - Profil | Út 20.1.2015 18:46:38

                                                                                              Pallermo >> jj, sk4 xtr. Vsak ja proti nim nic nemam, vypadaly jako solidni proutky

                                                                                                NPallermo - Profil | Út 20.1.2015 18:44:37

                                                                                                smike >> jako sk4xtr si mel ty mam ja ted a pohoda

                                                                                                  NPallermo - Profil | Út 20.1.2015 18:44:14

                                                                                                  honzina >> to nevim hledej

                                                                                                    Nsmike - Profil | Út 20.1.2015 18:42:07

                                                                                                    Pallermo >> nevim, sonik nejak neresim. Mel jsem ty sk4 asi jen 3x v ruce. Jen mne zarazila ta cena za ty nove...

                                                                                                      Nhupe - Profil | Út 20.1.2015 18:16:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                      Zdraví, chtěl bych trochu poreferovat o Shakespeare Cypry Carp. Měl jsem je v 3,6m, 3lb a v trojdílné verzi. Nemohu si na ně ani v nejmenším stěžovat. Na rozumné házení nebyl problém.
                                                                                                      Zdolávání ryb parádní. A ta cena - Supr pruty. Poté jsem ale okusil Greys prodigi sx v 2,75lb a to byla úplně jiná muzika (ano, Greys je jiná třída, chápu). Proto bych ti klidně ty Shaespeare doporučil, ale jak píšeš, že máš na pruty klem 3000Kč, tak bych koupil bazarové Greys prodigi sx, kolem tvé ceny seženeš. Rozdíl je znatelnej. A pokud naviják za dobré peníze, tak jedině Tica Scepter - bazarově 2000Kč za 2 ks. Perfektně posloužej a prodáš je jen z rozmaru, protože budeš chtít Shimano nebo Daiwu.

                                                                                                        Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 18:07:02

                                                                                                        Pallermo >> je někde video od těch novejch soniků

                                                                                                          NPallermo - Profil | Út 20.1.2015 17:32:12

                                                                                                          smike >> jo jo to je sice ale jen se podivej na cenu sk4 dostanes 3 pruty pouzdro a jeste podberak za stejou cenu co tady :D temer :D stiim ze tu dostaes jen 2+1 prut nebo 2+ pouzdro :D

                                                                                                            Nsmike - Profil | Út 20.1.2015 17:31:09

                                                                                                            Pallermo >> no ty kravo:-) sonik drazsi nez harrison:-/

                                                                                                              NTravex - Profil | Út 20.1.2015 17:22:15

                                                                                                              honzina >> To bych se kouknul na Sportex FBC 2,75 lb, nebo Morion 2,75lb,nové Specimeny nezám. Myslel jsem, že chceš nahazovací mašinu. A když se rozhodneš jinak mezi těma tvejma favoritama, to bych spíš hrábl po E-Clasech. Rozhodně přeji štastnej výběr. A koukni sem, mají ted ohromné slevy.....
                                                                                                              http://www.fishinginvest.cz/obchod/rybarske-potreby​/pruty
                                                                                                              Tam ty Greyse.
                                                                                                              http://www.fishinginvest.cz/obchod/greys/greys-prut​-torsion-12ft-2-75lb

                                                                                                                Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 17:15:56

                                                                                                                Travex >> spíš na zdolávání,ale aby se dalo v nouzi hodit 90tkové olovo někam kolem 120m

                                                                                                                  NTravex - Profil | Út 20.1.2015 17:10:55

                                                                                                                  honzina >> Chceš nahazovací, nebo nějakou zdolávačku? Nenapsal jsi mně, na co to budeš vůbec mít?

                                                                                                                    Nhonzina - Profil | Út 20.1.2015 17:07:21

                                                                                                                    Travex >> tak jakej by si mě doporučil proutek

                                                                                                                      NVavry - Profil | Út 20.1.2015 16:40:23

                                                                                                                      Hele koukni na tyhle ted jsme je řešili v jedný diskusi,ale myslim že v korku za takovýhle prachy vypadají moc dobře.Doufám že budou na výstavě chtěl bych je omáknout. http://www.fishingspecialist.cz/pelzerbaits/eshop/1​-1-PRUTY/0/5/478-Pelzer-Contact-Kork-12ft-3lb-AKCE-​1-1

                                                                                                                        NTravex - Profil | Út 20.1.2015 16:31:14

                                                                                                                        honzina >> mám těch Sportexů více v různých librážích. Každý má uplně jinou akci. Všechny mají neskutečné rezervy. Ti tvoji favoriti....E-class je na mě v 3,25 libře blato. A G5 v 3 libře byla tvrdá.

                                                                                                                          NPreweed - Profil | Po 19.1.2015 21:29:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                          Jéňa-rybář >> Čus chlape, měl jsem alivia DX 3,6m 3lb a když jsem procházel pruty ve stejné cenové kategorii (Daiwa black widow, shakespeare cypry, okuma Epix, Dam D-fender), tak jsem zjistil, že to jsou všechno stejné pruty, pouze jinak "oblečené" (sedlo, očka ,rukojeti).. Pak jsem celou sezónu koukal kolem sebe kdo kde co má a s čím je spokojenej..nejvíc se toho dozvíš u vody :-D Musím říct, že na ty Alivia ve 3lb byla ideální zátěž 80g a byly super na zdolávačku. Na odhoz je to tak max do 100m a není to rukama..ten prut prostě nemá tu dynamiku a potřebnou sílu.. Radím ti kouknout kde v blizkosti tvého bydliště jsou největší shopy, nebo ten veletrh je možná dobrá volba, a osahej výše jmenované proutky!! Každý má něco do sebe a určitě si vybereš..Taky bych ti jinak z vlastní zkušenosti poradil ušetřit víc a koupit lepší..na druhou stranu, člověk si pak víc váží věcí, když začínáš na něčem co je basic (základ) a pak se dostaneš k proutkům o level či dva výš :-) Teď mám Daiwa Ruykon, které jsou ještě tak o půlku tenčí než Alivia a je neuvěřitelný jak velký může být rozdíl mezi pruty!! Teď hazím cca 120m a to že nehodím dál, určitě není vinou prutů :-D Vybírej statečně a hlavně podle sebe, ty si s nima budeš u vody hrát :-) A pak teprve zjištíš jestli potřebuješ tvrdší nebo měkčí pruty...každý to má jinak..

                                                                                                                            Nhonzina - Profil | Po 19.1.2015 21:17:55

                                                                                                                            Jéňa-rybář >> jo zítra brou

                                                                                                                              Ndrvoštěp - Profil | Po 19.1.2015 21:17:52

                                                                                                                              Jéňa-rybář >> Jeď na FF a trefí Tě šlak.Nebudeš vědět který si vybrat :))))

                                                                                                                                NJéňa-rybář - Profil | Po 19.1.2015 21:15:29

                                                                                                                                Pánové,pro dnešek končím.Jsem nějakej utahanej.Všem děkuji za příspěvky.

                                                                                                                                  NLuger46 - Profil | Po 19.1.2015 20:49:02

                                                                                                                                  Jak tu psal Travex, ty nový Strategy jsou povedený, koupil je i jeho kámoš a jeden kámoš tady z Mrku. Mají tam jaro 15% dolů na výrobky od SPRO-Strategy. Ale nejlíp si osahat někde na krámu, každýnu vyhovuje něco jiného.
                                                                                                                                  http://www.doctorfishing.cz/katalog/produkty/rybars​ke-pruty/kaprove-pruty/kaprove-pruty-delene-2-dilne​/produkt/prut-strategy-hi-performance

                                                                                                                                    Ntydra56 - Profil | Po 19.1.2015 20:48:53

                                                                                                                                    50tková očka mají svůj smysl a vungují žádná pocitovka mám takové pruty a vím o čem mluvím.

                                                                                                                                      Nhonzina - Profil | Po 19.1.2015 20:46:21

                                                                                                                                      Jéňa-rybář >> já jsem koupil shimano ultegra xi4+14000xtb s 20procentni slevou

                                                                                                                                        Nhonzina - Profil | Po 19.1.2015 20:44:23

                                                                                                                                        Travex >> nejsou moc měkký?

                                                                                                                                          NJéňa-rybář - Profil | Po 19.1.2015 20:34:08

                                                                                                                                          honzina >> no navijáky sleduji průběžně taky,rád bych k novým prutům i nové navijáky.Musím počkat do konce února,mám narozky,tak snad se něco sejde.....