Nnpaul - Profil | Čt 26.3.2020 11:46:29
Zdravím. Chtěl bych zde požádat nějakého majitele navijáku Daiwa Tournament Entoh 5500, zda má a poslal by mi scan/fotku schématu náhradních dílů? Díky moc za pomoc!
NHans83 - Profil | Po 9.7.2018 7:55:06
Greysmen >> Hlavně to poslední kriterium .-)) To znám ))) Dikes
NGreysmen - Profil | Pá 6.7.2018 11:41:24
Hans83 >> Já mám Windcast Z 5000 LD :-) ( pak mám Tournament S 6000 T a Daiwa Emblem X 4500 T) tyhle dvoje jsem si koupil z nostalgie a pro radost, ani nevím jestli je někdy vezmu na ryby, mam je vystavené v polici protože v dobách jejich největší slávy byly pro mne nedostupné. A pak mám ještě asi 12 dalších navijáků o Schimana, Tici a Okumy. Mam je feederech na krátkých prutech na řeku, na sumcových prutech a vláčáku dokonce mam i jeden z Lidlu a ryby jsem s ním taky vytáhl. Všechny navi co mám jsem si koupil účelově podle kritérií které jsem chtěl, aby splňovali a i vzhled jsem zohlednil aby se na to dalo koukat když ryby neberou :-)
Nroxtidy - Profil | Pá 6.7.2018 10:21:11
Hans83 >> my víme :-) , ale víte vy, že když se vybírá vybavení tak by se měly zohlednovat v první řadě podmínky, ve kterých bude pracovat? K čemu vám bude spokojená recenze od někoho, kdo chytá 70g olovo, když vy sám třeba na řece tahate 170g olova? Tím bych tedy začal. Víme? :-)
NHans83 - Profil | Pá 6.7.2018 10:14:03
roxtidy >> Smyslem příspěvku nebylo hanit kvalitu Daiwy, ale spíš se zeptat těch, co je mají, jak jim šlapou, víme ? )
Nroxtidy - Profil | Pá 6.7.2018 9:58:02
Hans83 >> počet inzerátů je přímo úměrný prodejnosti, odvozovat z toho primo kvalitu je zavádějící
NHans83 - Profil | Pá 6.7.2018 9:55:32
Greysmen >> Na Facebooku v různých bazarech zase vedou Daiwy, proto jsem se ptal. Kdybych viděl 3 inzeráty, tak to neřeším, ale fakt každej den Daiwa..starý, nový..) Líbí se mi Naviják Daiwa Windcast 5000 LD QDA - používá někdo? ;)
NGreysmen - Profil | Čt 5.7.2018 20:48:42
Hans83 >> schválně jsem vylustroval navi zde na bazaru a z 80 inz je tam co se týče kaprových od daiwa tři kusy. Shiman je tam podstatně vic, pak jsou tam sonici a nějaké penny, taky koukej kdo a co prodává jsou tam inz od lidí který prodávjí třeba víc navi a to od dvou značek a ty inz se tam dosti opakují pač jsou to navi za vyší ceny
Ndrvoštěp - Profil | Čt 5.7.2018 7:23:18
Hans83 >> Já zase vidím v bazarech Shimana. Myslím si že to bude vyrovnaný souboj ;)))
NHans83 - Profil | St 4.7.2018 23:47:24
Zdravím :-), co tak koukám na různé bazary, hodně lidí se " zbavuje " právě Daiwy. Není snad den, aby tam nebyla právě tahle značka. To jsou s nima problémy nebo jakou máte zkušenost "Daiwaři" ? Ptám se proto, protože o některých přemejšlim do budoucna...Dík za postřehy ;)
NVavry - Profil | St 4.7.2018 11:14:42
Nema nehodou někdo doma střeva do emblému z5000??
NFild@ - Profil | Ne 29.11.2015 20:23:47
rosan >> Pěkné mašinky :-)
Nu.x.a. - Profil | Ne 29.11.2015 14:02:31
shimano catana 4000 FB
Nrosan - Profil | Ne 29.11.2015 13:50:06
Novy přirustek pro hazeci prut GREYS ISOFLEX 390/3.5lb....Daiwa TOURNAMENT ENTOH
NGreysmen - Profil | Po 20.4.2015 21:08:24
poweron >> muzes dokoupit jinou civku kteraje vpředu užší a je rovnou s QD.konektorem. Origo entoh ma obrácenou kóniku coz znamená ze odhozová hrana ma vetší průmer nez spodek cívky pro menši amplitudu odvijeneho vlasce jinak na entoha pasuje cívka z windcastů a z croscastu a ty maj civku vpředu užší. Ja mam k zetku jedny civky 5000 z entoha.jinak velikost navijaku je vždy u jmenovanejch řad stejná jen jsou velikostne popsané civky a to velikosti 4500, 5000, 5500, a 5000 LD long distance ( velká vzdálenost) jinak jestli chcej k entohum jinej typ civky než je originál a chceš normalní lamely kokni po civkach na Windcast S a nebo Croscast S ve velikosti ktero potřebuješ k odhozu a to myslim bude velikost 4500.
Nclarence - Profil | Po 20.4.2015 18:24:27
poweron >> Entohy neprodávej já to udělal a se.re mne to dodnes.Jinak Slavík má pravdu cívky se liší pouze hloubkou.Je divné proč dost lidí ty Penny prodává.J
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 16:58:46
Docela se mi líbí penn affinity, mohl by být dobrý na daleké hody, ovšem nevím zda by to nebyl z entohu krok zpět?
NMartian - Profil | Po 20.4.2015 14:14:28
colfik >> ahoj mam hodně let okumy lb60 a zatím se nikdy nestalo, ze by mi nestačily... Mam kolem 200 za rok dochazek takže dostávají co proto :) občas se sekne bait při preklapnuti a brzda... No jako u navijaku na tenhle peníz ;) chytal jenom na odhoz a s plnou civkou to léce dobre... Až se rozsypou koupim medium baity od shimana.
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 14:08:51
Slavík >> ok, díky za info
NSlavík - Profil | Po 20.4.2015 13:55:11
poweron >> civky jsou proste stejne a daiwa to tak nabizi s tim se smir a jestli sis vse o tom nezjistil pred koupi nebo od prodejce mas smulu ;)
Jine foto jsem nenasel ale na dlouhe hody je zakld mit uplne plnou, ubrat se da vzdy, pridat uz hure;)
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 13:43:20
Slavík >> Já jen že to všude píšou že jedna cívka je pro daleké hody a druhá jako by ne, tak jsem myslel že jedna bude delší, nebo kónická nebo prostě na první pohled nějaká odlišná, ale já mám prostě všechny stejné, tak sem chtěl zjistit jak to je?A navíc Greysmen psal ze musís koupit kazdý naviják jiný aby jsi mel ruzné cívky tak tomu už nerozumím vůbec :) Nemáš náhodou fotku z boku, chtěl bych vědět jak max se to dá naplnit, aby to drželo a nesjíždělo.dík
Ncolfik - Profil | Po 20.4.2015 13:37:38
Pomůže někdo s výběrem? Okuma Longbow vs Deplhin Chimera? Díky moc.
NSlavík - Profil | Po 20.4.2015 13:30:14
poweron >> tim je mysleno jen to ze je melka a to je 4500 das tam nejmene vlasce, vubec to neres ukladani a tvar maji vsechny stejny na hazeni jsou to slusny navi i kdyz urcite je plno lepsich
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 13:21:35
Slavík >> Jde mi o to jaká cívka na entoh je ta pro daleké hody?
NSlavík - Profil | Po 20.4.2015 13:10:23
poweron >> vyfoceny to mam jen nevim jestli z toho neco vyctes? O co konkretne ti jde ?
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 12:51:57
Greysmen >> A dá se ta cívka koupit někde zvlášť, nebo případně jaký je mezi nima rozdíl abych poznal jakou mám? Nevíš není to někde vyfocené?
NGreysmen - Profil | Po 20.4.2015 11:30:49
poweron >> u entoha jsou vždy obě cívky stejné respektive u daiwy jsou u navijáku obě stejné proto se kupuje kařdej navi jinej je to jen kvůli tomu, že máš pak dvě různé civky k jednomu navi protože z 99% tělo je stejný jen hloubka cívek je různá.
Npoweron - Profil | Po 20.4.2015 11:06:33
Ahoj, potřeboval bych poradit, mám od loňska daiwa tournament entoh 5500 su starší ne ty nové černé ale ty co jsou zde na linku, chtěl jsem se zeptat mate je někdo doma, měl jsem k nim náhradní cívky, ale příjde mi že jsou všechny stejné. Při tom když jsem se díval na nějaké specifikace tak bylo uváděno že jedna cívka je pro daleké hody a druhá zase normální.Ja mezi nima tedy neviděl žádný rozdíl, nemáte někdo třeba nějaké foto nebo zkušenosti? Jinak ale za mě stroje můžu doporučit, fakt super a jsem velmi spokojen.
Nclarence - Profil | Pá 20.3.2015 10:33:48
roxtidy >> Máš pravdu když přidáš podložku tak je víc vlasce dole je to logické,cívka je výš a tím pádem se vlasec navíjí víc na spodku cívky.J
NGreysmen - Profil | Čt 19.3.2015 23:46:26
roxtidy >> proto je na obrázku jiná klička a jiná barva jinak je to stejné ;-)
Nroxtidy - Profil | Čt 19.3.2015 22:22:56
Greysmen >> jj,ja mam Z
NVendys 65 - Profil | Čt 19.3.2015 21:41:07
Ahoj kolegové, který z těchto navijáku je ideální na odhozy.
NGreysmen - Profil | Čt 19.3.2015 21:40:00
roxtidy >> na tom obrázku je windcast X ty maš Z?
Nroxtidy - Profil | Čt 19.3.2015 21:09:19
Greysmen >> tohle je podle klicky spis starsi model ne? ja mam s jinou klickou, tedy asi novejsi model, ale mam to presne tak, jak je na obrazku
Nroxtidy - Profil | Čt 19.3.2015 21:07:47
rices >> prave proto, ze oproti rolnicce, ktera uklada vlasec, bude civka vys, tak bude vice vlasce u spodku civky :-) ale netvrdim, ze to u jinych navi nemuze byt jinak...
NGreysmen - Profil | Čt 19.3.2015 19:48:42
roxtidy >> to je poprvé co vidím tuhle variantu pružinky respektive držáku pružinky (cvrček cívky) u všech jsem zatím viděl jako držák mističku tadi je asi nějaká odlehčená varianta a nebo je umělecky vyskeletovaná
NGreysmen - Profil | Čt 19.3.2015 16:22:18
roxtidy >> ano vlozil jsi je spravně davaj se primo pod civku
Nrices - Profil | Čt 19.3.2015 15:30:37
roxtidy >> no neviem ja mam inu skusenost , teraz si cievku pridvyhol ze ?, ak si ju pridvyhol tak bude viac hore a bude aj viac hore namotavat nemyslis ? ako nic v zlom :-)
Nroxtidy - Profil | Čt 19.3.2015 13:57:30
rices >> nebudu. Když podložky přidáváš, tak se navíjí víc vlasce na spodek cívky. Už mám navinuto a opravdu to tak je. Mě jen zajímá, jestli jsem je vložil správně.
Nrices - Profil | Čt 19.3.2015 13:54:38
roxtidy >> no ak si pridal tak budes mat viac toho smerom ku spicke prutu navinute na 100%
Nroxtidy - Profil | Čt 19.3.2015 13:11:52
Greysmen >> jeste jednou ahoj,
chtěl bych se zeptat na vkládání vymezovacích podložek pod cívku.
Zajímá mě v podstatě správný způsob vložení podložek - nikde jsem nic nerozebíral a podložky jsem nasunul na hřídel (modrá šipka) až dosedla na jednu podložku, která tam už byla z výroby. S plíškem označeným žlutou šipkou jsem nijak nemanipuloval. Je to takhle v pořádku?
Včera jsem navinul vlasec a návin byl v podstatě rovný, nikoliv kónický = přidal jsem 2 podložky výše popsaným způsobem, aby se vlasec navíjel do konusu a měl jsem tak více vlasce blíže ke spodku cívky . díky
PS: foto pujceno z webu, nejsem autorem
NDonvalderon - Profil | St 18.2.2015 12:35:46
CARPDREAMassociation >> zdravím, moc hezké navi, přesný název prosím ? klidně SZ, díííky :)
Ndosec - Profil | St 18.2.2015 11:16:21
kdyby to někoho zajímalo civka windcast S 4500 namotáno 530m 0,28 cívka 5500 450m 0,35.
NGreysmen - Profil | Pá 13.2.2015 15:27:19
roxtidy >> no to teda jo pokud nebudeš nahazovat katapultem ;-)) budeš muset podmotat, tipuju to na 500 metrů nějaké levné 0,28 a pak dotočit 0,30 a budeš tam mít 0,30 2x tolik než budeš schopen odhodit
Nroxtidy - Profil | Pá 13.2.2015 12:58:16
Greysmen >> vzhledem k tomu, ze to mam na odhoz, tak tam budu mit par metru celkem nevyuzitych :-)))))
NGreysmen - Profil | Pá 13.2.2015 11:28:41
roxtidy >> No odhaduju spíš možná 800 škoda že jsi neměl možnost vzít jeden 5000 a druhej třeba 5500
Nroxtidy - Profil | Pá 13.2.2015 10:32:11
Greysmen >> ano, oba jsou stejne. jina moznost ani nebyla. hmm, tak to ta 5500-ka spolkne odhadem tak 700m te 30tky
NGreysmen - Profil | Pá 13.2.2015 9:37:12
roxtidy >> ty jsi si vzal oba ve stejné velikosti cívek? já mam cívky 5000 a 5000LD na 5000 mam 600. metrů 0,30 Carbotex a na 5000LD mam 600m 0,35 taky Carbotex. Na ty LD se třicítky vejde kilometr
Nroxtidy - Profil | Pá 13.2.2015 8:47:34
Greysmen >> ahoj, neodolal jsem a uz jsou doma :-) Ted by me zajimalo - jakou realnou kapacitu vlasce ma civka vel 5500 u Z-tka?
NGreysmen - Profil | Út 3.2.2015 23:38:36
Preweed >> takhle bohužel těžko soudit, musel bych ho mít v ruce, abych videl kde to má vuli a jestli by se s zim neco nechalo udelat v létě jsem mel na stole dvě Ska a když jsem je rozhodil tak melo každé jiný jednocestný ložisko. A to bohužel není u jediných navijáků které jsem mel rozebrané našel jsem různé rozdily mezi navijáky různých značek.
NGreysmen - Profil | Út 3.2.2015 23:32:06
roxtidy >> tak to jseš tam dráž než maš nabidnuté ty Zetka ale jen o pár drobnejch chce to je vzít do ruky aby jsi mel reálnou představu co ti sedne víc obrázky a popisy jsou hezké ale realita je v tomto směru lepší.
Nroxtidy - Profil | Út 3.2.2015 23:25:25
Greysmen >> pocitam 28kc.
Nj,vypadaji nadherne :-)
Npjarmil - Profil | Út 3.2.2015 22:43:57
cjlapi mam na prodej dva emblemy pro jeste 13 mesicu v zaruce. top stav. kdyby neco tak sz
NPreweed - Profil | Út 3.2.2015 22:23:25
Greysmen >> Konečně někdo kdo se vyzná :-) super..prosím poraď..psal jsem tu do jedné diskuze, ale moc jsem se toho nedozvěděl...Mám 2ks Windcast Z a Z 5000LD...každý má jinou matici na kličku a vypadá to na úplně jinou výrobu..To mi ani tak nevadí, ale když si zatočím s tím LDčkem, tak je to k pláči..velké vůle mezi tělem a rameny, velké vibrace při navíjení, cívka má vůle do všech stran a celkově je hodně hlučný..Ten druhý naviják je naprostý opak..tichý a hladký chod, žádné vůle..dokonce má pod cívkou trochu jiné "střeva" (nějaká sponka navíc)..nechci je dávat pryč..miluju tu brzdu a design je taky povedený..ale jsem puntičkář a chci aby vše fungovalo jak má..myslíš, že se s tím dá něco dělat?
NGreysmen - Profil | Út 3.2.2015 21:56:04
roxtidy >> zaleží za kolik mas ojro :-) i ten penn je dobrý alespoň dle toho co jsem ho držel na krámu v ruce Pomalá oscilace má za následek docela dobře uložený silon co jsem viděl na fotkách tak i pěkně v rovině po celé cívce a ta cena je podobná té nabídce co jsi mi psal dojeď někam kde si s nim zatočíš a uvidíš sám účel splní oba dva úplně stejný. jen tak pro inspiraci Zetka abys věděl co oželíš ;-)
Nclarence - Profil | Út 3.2.2015 21:29:01
roxtidy >> Dej link na Penny.J
NBejmák - Profil | Út 3.2.2015 21:04:01
roxtidy - Já bych vzal Penn.
Nroxtidy - Profil | Út 3.2.2015 20:57:05
Greysmen >> ok :-)
chlapi,uz jsem byl prakticky rozhodnut je vzit a ted jsem jeste nasel za paradni cenu Penn Affinity LC 8000 = Za 113 euro/kus.
Co tohle srovnani? Diky za vasi trpelivost!
NGreysmen - Profil | Út 3.2.2015 19:45:42
roxtidy >> ja je nekupoval nový ale jetý proto jsem si je dotvářel k obrazu svemu ale až poroce u vody takže cca po třech možná čtyřech sezonach ale nebylo treba to je jen mojí nemoci v praci delame převodovky takže o vůlích ulození snek převodů mam své výhrady ale naviják je jen spotřebka i když stojí třeba 20000
Nclarence - Profil | Út 3.2.2015 13:40:42
roxtidy >> No neřeš Greysmen je holt takovej druh já bych to co on nikdy nedokázal.Prostě tomu rozumí a tak si navijáky vytunil zevnitř a věř,že kdyby to byl shit tak by je neměl.Ještě jednou neváhej a toč než ti je někdo vyfoukne.J
Nroxtidy - Profil | Út 3.2.2015 9:35:14
Greysmen >> ja jsem shodou okolnosti cetl jeden tvuj prispevek, kde si je cele rozebral a povymenoval nektere soucastky a pak ti teprve zacaly chodit jak by mely.
Nejsem zrovna zastancem toho, abych se v nove veci, jejiz bezna prodejni cena je skoro 6tis, hned hrabal a cokoliv menil :-)
Jinak chytam na odhoz, coz by ty navi mely zvladnout, jak jsem se docetl, bez problemu.
NBejmák - Profil | Út 3.2.2015 5:10:43
Greysmen >> Nestraším ,kolega je po jedné vycházce reklamoval ,měnily Z tuším komplet střeva .
NGreysmen - Profil | Út 3.2.2015 0:39:40
roxtidy >> neboj se jich není v nich nic navíc taky jsem měl sceptry (dvoje ) a jedny delphiny určitě si polepšíš za tu cenu bych na tvém místě neváhal. mam je a mluvim z vlastní zkušenosti