NMISO* - Profil | Pá 28.11.2014 10:09:29
u.x.a. >> pan je odbornik tusim...
NFRANK71 - Profil | Pá 28.11.2014 9:34:50
chendler >> tak na kapra ta identifikace neni treba.
NŠvéd - Profil | Pá 28.11.2014 9:05:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vlákno je zadáno jako začínající kaprař, z toho bych vycházel. Připadá mě že polovina lidí co sem píší nikdy echo nepoužívala, jen ho prostě z nějakého důvodu nemusí. Stokrát tu zaznělo, že nejde o vyhledání kapra ale o vyhledání místa !! To je nezpochybnitelná pomoc a nevím co komu pomohou je ho zkušenosti pokud je na nové vodě a její profil nezná. To jsou bláboly . Někdo prostě chodí lovit a bavit se lovem, někdo si jde k vodě sednout :). Je to každého věc. Pokud chceš pro ulovení ryby dělat maximum, jednou z věcí které ti pomohou je echo. Pokud jsi spokojen že přijdeš nahodíš a čekáš. ok , dobrý, tvoje volba. Dej tam foukačku, zapal cígo, dej lahvoně a čekej . :):)
Poslední rada , pokud máš kámoše co ti sonar půjčí nebo předvede, je to asi nejlepší zkušenost před koupí.
Nchendler - Profil | Pá 28.11.2014 8:37:05
FRANK71 >> myslim lov kapru
NFRANK71 - Profil | Pá 28.11.2014 8:01:47
chendler >> ale to nemyslis sumcare?:)
Nchendler - Profil | Pá 28.11.2014 7:48:42
pouštěč >> pises...nechat si ukazat,kde ryby jsou. Pomalu vsichni,jsou za jedno,ze ikony ryb,na sonaru,nikdo neresi,i si je nektery vypnou. Tohle vim i ja,ze i kdyz ti to uzkaze rybu,byba to nemusi bejt a hlavne,tam ryba neceka na hacek. Diky sonaru,vyhledavaj misto,ne ryby.
Nu.x.a. - Profil | Pá 28.11.2014 2:58:17
Echolot je stejná kravina jako kosmodisk..
Npouštěč - Profil | Čt 27.11.2014 23:20:05
CoDu >> Ano, není uplně správný, ale záměrně jsem jej tam nechal abych zkusil, kolik lidí bude slovíčkařit :-) píšu, že to je to můj názor, tudíž ho nikomu nenutím, :-)
Používat ty látky jež snižují ostražitost ryb je podle mě prasárna a to sem se o této praktice dočetl až ted, myslivec taky nedá srnce do krmení něco čím ju omámí a z kroku odstřelí...
Doba jde dopředu, to je fakt, a taky nikomu sonar nezakazuju, ale prostě dojít k vodě a nechat si ukázat kde jsou ryby a pak chytat... to podle mě není ta pravá rybařina...
opět se jedná o subjektivní názor
NCoDu - Profil | Čt 27.11.2014 17:21:50
pouštěč >> možná není výraz "plnohodnotný" úplně správný, ale v podstatě s tebou souhlasím. Více uznávám rybáře, který pro zvolení místa lovu využívá svoje vrozené smysly a zkušenosti a nepotřebuje se dívat pod vodu elektronikou. Nevím jak je to teď, ale i myslivci nesmí používat přístroje pro noční vidění. Je to takový trochu podraz na ryby stejně jako používat do krmení látky, které snižují ostražitost ryb, ale to moderního rybáře chytajícího a pouštějícího cíleně velké ryby až tolik nezajímá.
Jinak si myslím, že tato diskuze je celkem plodná a přínosná především pro ty, kteří zvažují koupi echolotu pod dojmem z reklam, že tím najdou přímo ryby.
Nchendler - Profil | Čt 27.11.2014 17:13:44
Filip Štefek >> ja bych rek,ze ten,ktere si vse donese na jednou,nemusi se 2x otocit do auta,aby mel vse,sedne a chyta. Nejezdi po vode,neresi kam to polozi,prijde,hodi sedne a mozna i usne. A je mu jedno,co vytahne. O druhu ryb a velikosti to neni. To si myslim ja.
NFilip Štefek - Profil | Čt 27.11.2014 15:18:59
pouštěč >> Co to znamená plnohodnotný rybář? Ten, kdo přijde k vodě s teleskopem, nahodí foukačku a vezme každou šupinu? Nebo ten, kdo najde zajímavé místo na dně, chytá cíleně třeba velké ryby a ty pouští? Nebo někdo jiný??? To by mě fakt zajímalo
NŠvéd - Profil | Čt 27.11.2014 9:31:45
pouštěč >> Tvůj názor ti neberu ale přijde mě úsměvný. Jestli se podle toho zda používá sonar pozná plnohodnotný rybář, to si fakt nemyslím. Zjistit si pravděpodobně dobré lovné místo na nové, neznámé a velké vodě mě přijde rozumné. Pokud mohu udělat něco pro to abych ulovil, tak to přeci udělám. Neplatí to samo sebou jen o sonaru ale i o ostatních věcech spojených s rybařinou. To by rybáři chodili s bambusáčkem a patkou chleba k vodě . :)
NŠvéd - Profil | Čt 27.11.2014 9:24:04
Mrknato >> Jinak dobrý ???????
Npouštěč - Profil | Čt 27.11.2014 1:03:59
Ti co hledají ryby echolotem a pak tam chytají, nejsou dle mého názoru plnohodnotní rybáři, můj subjektivní názor
NBambi.SpP - Profil | St 26.11.2014 20:58:52
chendler >> Na neznámou vodu jeď z kamarádem kterej ho má a na vodu kam jezdíš často ti stačí ten echo jednou a zadej si gps souřadnice kam už je na tobě třeba do hlavy abys věděl kde příště chytat
Ndada11 - Profil | St 26.11.2014 20:58:22
chendler >> Jestli si ho koupíš, tak ti přeju hodně úspěchů :-). Pro mě je to zbytečnost.
Nchendler - Profil | St 26.11.2014 20:55:03
dada11 >> tak tak jsem to nemyslel. Ani to,ze nejakou nejdu. Kdyz si to prectes,pomalu vsichni,ikony ryb,neresej,ani ja jsem to tak nemyslel. Bylo tady hodne psano o lavicich. Ale je tam ta ryba vic nez jinde?!?!?!
Ndada11 - Profil | St 26.11.2014 20:44:55
chendler >> Asi najde rybu. Ale nechytí mu ji :-).
NDávidlo - Profil | St 26.11.2014 20:41:28
Dendy036 >> Pouze Mark 5x
Nchendler - Profil | St 26.11.2014 20:39:53
dada11 >> to ja si nemyslim. To vis ze to bez nej asi taky jde. Ale zajima me,jak moc a vlastne jak,ho pouzivaji ostatni,jestli s nim,je lov o poznani lepsi,uspesnejsi. Kdyz clovek prijede na novou vodu a ma clun,tak si myslim,ze je to urcite vyhoda,ho mit. Ale vlastne me zajima,kdyz rybar najde neco,co ma hledat,co tady padlo,co se ma vlastne hledat a proc ho vlastne rybar ma,jestli kdyz projede vodu,jestli tam tu rybu spis najde,nebo je to proste jen vec,ktera ti pomjze videt pod vodu,ale lov neni tak rozdilnej. Snad jsem to napsal srozumitelne.
NDendy036 - Profil | St 26.11.2014 20:33:51
Dávidlo >> ktory model?Mark 5x pro,alebo DSI?
Ndada11 - Profil | St 26.11.2014 19:51:19
chendler - >> A myslíš si, že bez echa to opravdu nejde?
NDávidlo - Profil | St 26.11.2014 19:47:10
Zdravim,mate nekdo zkusenosti s echolotem Lowrance Mark-5X? Diky za kazdou reakci :-)
NMrknato - Profil | St 26.11.2014 19:46:46
chendler - >> K čemu? Dobře se jím maskuje lov elektrickým proudem......ten je zakázán, ale echometr je povolen, pokud není BP zakázán. Spustíš anodu, pak katodu, nabiješ kondenzátory a mezi ně zamíříš echometr a číháš s prstem na spoušti....... ušetříš za biwi, můčky, oleje, kyseliny a bolelís.....
Nstandas - Profil | Út 25.11.2014 5:56:14
chřenovák >> jo ten vypadá dobře :-)
Narnošt - Profil | Po 24.11.2014 21:58:27
Píňas >> Já na nic jinýho ani nemyslím! :-)
NFOUSATEJ HAT - Profil | Po 24.11.2014 20:33:58
chendler - >> Koupil jsem echo, abych viděl jak vypadá dno, k hledání ryb, teda aspoň u kaprařiny, je to podle mě uplně k ničemu. Neni to tak , jak si většina lidí myslí, že si najdeš ryby a pak je chytáš :-) ikdyž je to tam vydí tak oni tam nečekaji až si tam zavezeš.
NPíňas - Profil | Po 24.11.2014 20:29:47
chendler >> můj je jen jeden,druhej je arnošta,když jedeme spolu na ryby tak musíme mít každý svůj bo se v jiném nevyznáme a co kdyby se náhodou jeden poondil? :-)
NPíňas - Profil | Po 24.11.2014 20:28:21
arnošt >> Mluvíme ještě pořád o rybách,že jo?
Narnošt - Profil | Po 24.11.2014 20:25:08
Píňas >> Pak musíš dát na intuici a položit to dvacce před rypák...;-)
Nchendler - Profil | Po 24.11.2014 20:14:40
Píňas >> koukam ty mas patron
NPíňas - Profil | Po 24.11.2014 20:03:34
arnošt >> No někdy je i ta technika k ničemu kamaráde :-)
NJarda 7 - Profil | Ne 23.11.2014 19:12:41
Rashid 28.93 >> Telskopy mi stačí i když mám samozřejmě víc prutů.Jezdím většinou na malé vody,kde je teleskop dostačující.I to je zřejmě důvod,proč jsem neměl potřebu uvažovat nad koupí echolotu.Do rybařiny investuji celkem dost peněz a věř,že kdybych viděl smysl proč koupit dražší prut nemám problém.Bylo by asi smutné kdybych ve svém věku musel zvažovat jestli koupit výbavu,nebo šetřit na žejdlíky.Za pípou stojím dost často na to,abych si s chutí od žejdlíku odpočinul u vody.:-)
Ať se daří.
Nstandas - Profil | Ne 23.11.2014 15:51:50
pořídil jsem tu to hračku a docela mi to stačí. Chytám ze břehu a na ,, osahání" dna je dostačující:-)
Nchendler - Profil | Ne 23.11.2014 13:55:30
oskus >> nechapu tvoji nejapnou poznamku. Ale ne vsichni vime vsechno. A zajima me reakce ostatnich. Tak jestli mas co rict k tematu,rekni,nic jineho ne nezajima
Nsklo - Profil | Ne 23.11.2014 13:46:34
pouzivam echo pri vlacce. hlavne k hledani jam a ruznejch nerovnosti..k urcovani hloubky. mam obyc levnej lowrance x4 pro. fish id povazuju za nesmysl, mam to nonstop vypnuty. echo je supr pomocnik uz si nedokazu predstavit, ze bych na clunu jezdil bez nej.
NMartík - Profil | Ne 23.11.2014 12:53:43
Když jsem si letost projel oblíbená místa na řece s kvalitním echolotem, tak jsem si několikrát řekl velké "AHA..!" . Viděl jsem kořeny,o které jsme to trhali, hrany, kam jsme to jaksi od oka házeli a braly nám tam ryby..atd.
NBambi.SpP - Profil | Ne 23.11.2014 12:47:03
arnošt >> Ale samozřejmě echolot je pěknej bonus.
NBambi.SpP - Profil | Ne 23.11.2014 12:45:54
arnošt >> No ono to není až taková pravda správce ti poví taky dost a když už máš loď jako že jo tak ti stačí olůvko a taky zjistíš hloubku a co je na dně
Noskus - Profil | Ne 23.11.2014 10:04:27
chendler - >> není možné,takový chytráček a nevíš k čemu je echolot ?Opravdu divné.....
NVanis - Profil | Ne 23.11.2014 0:44:06
arnošt >> Není co dodat. Dobře napsaný.
Narnošt - Profil | Ne 23.11.2014 0:14:00
Ona je rybařina a ,,rybařina".Pokud jdu na svoje oblíbené svazovky,od rána do oběda,s echolotem by jsem vypadal hodně blbě a podezřele.I když i tam je dobré vědět,kam to zhruba házím,jestli je tam voda po kolena nebo pekelná hloubka.Pochybuju,že by někdo chodil na nějakou blízkou vodu a o profilu dna nevěděl vůbec nic.Ovšem na to nepotřebuju echolot,stačí se zeptat místních,kolegů co už mají vodu osahanou nebo prostě sbírat zkušenosti postupně.
Naproti tomu,pokud jedu na větší vodu,řekněme soukromák,kde se smí zavážet a kde je členité dno,bez echolotu jsem v tu chvíli jako bez ruky.Na těchto vodách dost často rozhoduje maličkost a pokud montáž položím o dva metry vedle,záběru se nemusím dočkat ani po týdnu.
Kdysi,ještě než jsem si echolot pořídil,mě jeden daleko zkušenější kolega řekl,že právě na takovýchto těžkých vodách se bez echolotu dobrovolně oberu o 80% záběrů.A dneska mu dávám za pravdu...
NSlavíček - Profil | So 22.11.2014 23:30:46
Je to pomůcka která nezaručí úspěch ovládat ji není vůbec nic složitého . Nezavážim když jedu někam kde to neznám je dobrý si udělat představu jak to ve vodě vypadá než to házet někam z prominutim do hnoje . Zkrátka někoho baví sedět jen tak u vody jiný chce něco chytit a nebo když nechytne si říct udělat jsem proto max .
NGallipoli - Profil | So 22.11.2014 23:04:44
Zdar, osobně jsem dlouho uvažoval o echolotu, ale vzhledem k tomu, že 90% času na rybách trávím na břehu a chytám z odhozu, je většina echolotů k ničemu. Letos jsem si koupil Wireless fishfinder od Lucky. A musím se přiznat že jsem ho použil při odhozu maximálně 3x a 2x když jsem byl na 5 dní a měl jsem sebou člun. Jsou k němu 2 sondy odhozová a kabelová. Co se té odhozové týče je podle mě absolutně k prdu, dosah je podle výrobce 180m.. realitou je že nebudete schopni tu lehoučkou plastovou sondu hodit nijak daleko, osobně jsem s ní házel asi 30-40 metrů a normálně lovým tak ve vzdálenosti cca 100m, takže k ničemu. Takový bonus jak je lehoučká tak moc dobře netáhne z navijáku vlasec, podařilo se mi že se mi při náhozu udělala smyčka a sonda letěla do pryč, takže jsem si pěkně v květnu zaplaval :D. Teď leží doma ve skříni a práší se na ní, používám radši marker na hloubku a olovničku na oklepání dna. Je to levnější a podle mě i přesnější, protože tenhle echolot vám neřekne ani jestli je tam tráva nebo nějaká překážka, jediné co zobrazuje je hloubka,teplota, reliéf dna a ikonky ryb, které se podle mě oběvují právě na místech kde je spíš tráva než ryba :D.
NPepé - Vsetín - Profil | So 22.11.2014 20:34:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj, já echolot nemám, kdybych jezdil na obrovskou vodu s možností lovu z lodě nebo třeba jel do Norska na moře, tak MOŽNÁ jo, ale jinak je to o tom zažít u vody pohodu. někdy chytnu, někdy nechytnu, ale hlavně, že chytám ☺
Je to pomůcka stejně jako raketa, prak, dalekohled... usnadňuje rybaření. pro mě je ale na rybaření nejpěknější právě to hledání bez nějakých vymožeností (pro mě i zbytečností) navíc.
Dřív měli rybáři mnohdy akorát prut, vlasec (často jej nit), husí brčko nebo korkový špunt, háček nebo ohnutý špendlík a v kapse krajíc chleba. Šli kolem vody a když se jim zdálo, že našli vhodné místo, tak tam nahodili. Uměli ale číst vodu, předvídat vývoj počasí pouze z pohledu na oblohu a z vůně povětří a byli součástí přírody stejně tak, jako ty ryby co na ně chodili... a o tom to vlastně je a mělo by být.
Dnes, když neveze člověk k vodě dodávku "krámů", tak se na něj ostatní dívají přes prsty - a to je, myslím si, špatně...
NRAJA - Profil | So 22.11.2014 19:26:03
Jarda 7 >> Super napísané. Konečne dobrý názor na vec.
NKocháč - Profil | So 22.11.2014 19:08:47
Jarda 7 >> Nic ve zlém, ale myslel jsem to jinak.
NRashid 28.93 - Profil | So 22.11.2014 19:01:13
Jarda 7 >> a pociťuješ to chytání s těmi teleskopy jako pohodlný a požitek a nebo ti to ztačí a než by jsi vrazil všechny love do rybařiny, radši zainvestuješ do jiných koníčků, které provozuješ (i třeba pár žejdlíků piva v hospůdce s přáteli)? :-)
NTavris29 - Profil | So 22.11.2014 18:40:40
Jarda 7 >> I pro mě je odpočinek prvořadý. Ale věř, s echolotem se neunavíš. :o))
NJarda 7 - Profil | So 22.11.2014 18:34:04
Tavris29 >> Jsem asi moc konzervativní.Opakuji:nikomu neberu jeho způsob lovu.Pokud někdo loví za pomoci echolotu je to pouze jeho věc.Já si jdu k vodě odpočinout.Rekordy nechávám jiným.
NJarda 7 - Profil | So 22.11.2014 18:21:38
Kocháč >> Používám starý teleskopy od Damu.Zatím se mi na ně daří.Rybě šanci dávám už tím,že se ji snažím najít a ulovit.Rozhodně nikomu neberu to že si pořídí echolot .Mám rád přírodu a rybařinu takovou jaká byla.Proč si mám pořizovat jiný prut?Není to otázka financí,ale ryba se nerozhoduje k záběru podle toho na jaký prut kdo chytá.
Ať se daří.
Njirisyky - Profil | So 22.11.2014 14:42:36
Dobře, i kdyby bylo kladné, stále hrozí utržení ty kachny. Já osobně na echo nemám, ani bych ho neuživil. Ale kdo ví, co bude za pár let
Nchendler - Profil | So 22.11.2014 13:48:43
jirisyky >> myslim,ze i tady na mrku,se hodnotil odhozovej sonar.DEEPER fishfinder,ktery zobrazuje na telefonu,tabletu. A hodnoceni bylo velice kladne.
Njirisyky - Profil | So 22.11.2014 13:40:47
chendler >> jsou, ale údajně špatně ukazují ( čteno zde na mrk ), no ale kdybych dejme tomu v tuhle dobu urval kachnu při náhozu, tak zahozený kačky :-D
Nchendler - Profil | So 22.11.2014 13:34:32
jirisyky >> tak jsou i takove ty odhozove sondy.
Njirisyky - Profil | So 22.11.2014 13:30:05
K CEMU VLASTNE ECHOLOT?....... Pro mě k p.du, nevlastním loď :-D
Nagig - Profil | Pá 21.11.2014 21:39:18
chendler - >> Ahoj u kaprařiny echolt je dobrá věc hlavně při mapování dna to je vlastně nejduležitější jináč při hledání ryb to taky neni k zahození zjistit kde se ryby zdržují prostě neni to špatná věc myslím že 2d je bohatě dostačující ;-) ostatní je na tobě
NDendy036 - Profil | Pá 21.11.2014 20:52:23
a ja ho pouzivam namiesto tv :)
NŠvéd - Profil | Pá 21.11.2014 12:59:13
Jarda 7 >> Chlape alespoň si to vlákno přečti. Většina uživatelů to píše polopatě. Někdo si dokonce vypíná symbol ryby. Jde především o nalezení místa s pravděpodobným možným výskytem ryb, místa kam se prostě jezdí ryba krmit.
Myslím, že tohle člověku usnadní na velké vodě která má 50 - 80 ha hodně času a nervů :). Tohle markerem nezmapuješ. Buď klidný ani tak nemáš záruku že chytneš, ale uděláš pro to max .