Návod na výrobu domácího účinného boilí

Ahoj máte někdo návod na výrobu boilí z běžně dostupných surovin? Třeba je možné místo esencí použít hustej jahodovej sirup? Atd. S kaprařinou (mimoháčkovou) jsem začal v září a zatím chytám jen na halibut pelety a pop. Myslím, že kvalitní halibutky za 70/Kč kg jsou super poměr cena/výkon a možná bych s něma vydržel a boilí nepotřeboval. Ale chci to vyzkoušet. Díky. Tohoto krasavce jsem včera chytl na halibutku. Asi největší co jsem chytl ale neměl jsem metr ani váhu tak neznám jeho parametry :-) Foceno samospouští.
Autor diskuse: hanyking - Profil , 7.11.2014 kaprařina - nástrahy, návnady

NŠlapeto - Profil | Ne 9.11.2014 11:31:11

hanyking - >> z vlastni zkusenosti ti doporucim zacit s hotovkami. Zjistit jake maji vlastnosti, co funguje a podle toho vymyslet recepty. Pouzivej jatra, koreni, zakladni moucky. Vajec mene, aby byly na rychle chytani.

    NFalcon* - Profil | Ne 9.11.2014 11:02:30

    Asi nejjednodušší recept (z knížky):
    Krupice 250g
    Strouhanka 150g
    Kukuřičný šrot 250g
    Vanilkový cukr 1ks
    Žluté barvivo (potravinářské) 1ks
    Včelí med 1 polévková lžíce
    Vejce

      Nagig - Profil | Ne 9.11.2014 10:31:52

      Blumik >> Ze zásady nekupuji štvou mě ty ceny je to přemrštěný a nehodlám tento byznys podporovat ;-)

        Nmik UTD - Profil | Ne 9.11.2014 10:17:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        hanyking - >> http://kapripohoda.cz/recepty/vsechny.html

        Tady máš mraky možností, ovšem některé ryby zahltí na hodně dlouho a to je přesně to co rybář nepotřebuje. Správné bolie by mělo být jak projímadlo a ryby donutit žrát žrát a zase jenom žrát

          Nhanyking - Profil | Ne 9.11.2014 10:16:02

          Večer jsem mlel kočičí granule mlýnkem na maso a hroznej smrad. Navíc to skoro nejde. Namlel jsem tak 2dc prášku. Když jsem to dal do mixéru tak ten jsem zničil po 3 minutách. Nevíte jak rozemlít ty hranule rychle a bezpracně :-)

            NBlumik - Profil | Ne 9.11.2014 10:13:01

            agig >> Když jsou na to ty spravne věci , tak to jde, ale to je už moc ,ja za den max 5 kilo,ale to už nedělam ,teď ,kupuji.

              Nagig - Profil | Ne 9.11.2014 10:07:38

              Blumik >> No na elektrice se blbě vaří to je fakt zlatej plyn ;-) no dřív jsem to vařil v práci to byla paráda jsem kuchař tak že supr vaření dnes už to nejde změnili se časy tak to vaříme u kámoše doma ale je sám žádná ženská který to smrdí tak to valíme u něj doma jde to ale je to řehole za jeden den jsme schopni uválet 20 kg s rolbalem a jeden hrnec ale začínáme v 8 hod ráno a končíme druhý den ve 3 ráno hrozná šichta ale co by člověk pro ty ryby neudělal že ;-)

                NBlumik - Profil | Ne 9.11.2014 9:20:52

                agig >> Dalo by se ve sklepě ,ale to neni ono ,Podotykam ,že jsem z panelaku,mam tam elektriku ,lednici i plynovy vařič ,ale to chce prostor a hlavně vodu po ruce.Stači ,že tam mam vše -kvašenou kuku v kyblech,v dalšim hnojaky a v lednici červy,takovy rybařsky sklep .Aspoň něco:o))

                  Nagig - Profil | Ne 9.11.2014 9:12:24

                  Blumik >> Ahoj vždy je něco za něco ;-)

                    NBlumik - Profil | Ne 9.11.2014 9:00:44

                    agig >> Tak to maš supr ,ja taky něco koulel a hned jsem od toho upustil ,moja řvala, jak čert.Tak jsem potom udělal nějaky sladky a jatrove boilie ,sice zaběry na to byly ,ale smrad je smrad.

                      NBlumik - Profil | Ne 9.11.2014 8:58:17

                      Pepa-S >> Dobra mašina.

                        NBlumik - Profil | Ne 9.11.2014 8:57:19

                        Slavíček >> Nauč se čist,,kdo to tady dal ,ja jsem to našel podle odkazu ,co tady dal druhy,je to neuvěřitelne ,ale je to tak. Takže si přečti pořadně diskusi a potom mudruj:o))))

                          Nagig - Profil | So 8.11.2014 21:17:20

                          Petr.J >> Jo jo ;-)

                            NPetr.J - Profil | So 8.11.2014 21:11:47

                            agig >> já taky vařím a dobrý, ale proč si trochu nevystřelit😀

                              NSlavíček - Profil | So 8.11.2014 21:11:38

                              Blumik >> Člověče to jsi sehnal recept na sójový kmen co dělají bratři s polska a prodávají v lidlu!

                                NPvl - Profil | So 8.11.2014 21:03:28

                                Petr.J >> :o§))))

                                  Nagig - Profil | So 8.11.2014 21:01:58

                                  Petr.J >> Ahoj nechápu jakej problém pravidelně každej rok vařím 40 kg v paneláku funguje to normálně je fakt že to vaříme u kámoše a žije sám to je jediné plus ženský pro to nemaj pochopení i když jsem vařil i doma manželka brblala tak že jsem to radši přesunul ke kámošovi tam na to máme klid ;-)

                                    NPetr.J - Profil | So 8.11.2014 20:54:37

                                    Výroba bojlí je tak složitá záležitost, že je to doma skoro nemožné. Nechápu jak se o něco takového může někdo pokoušet.

                                      NPepa-S - Profil | So 8.11.2014 20:50:41

                                      hanyking >> Ahoj, pořiď si toto u vnitř je vrtule jako má kladívkáč a 3 kw motor našrotuje vše co tam hodíš i tvrdé kosti.

                                        Nagig - Profil | So 8.11.2014 20:50:14

                                        Pvl >> Jo to je rybařina a to vše k tomu patří blbnu kolem ryb již 30 let a vše mám vykoupeno stovkama kaprohodin spoustu zklamání jsem si prožil ale jsem beran nikdy jsem to nevzdal a zkoušel jsem to dál a jak se říká štěstí je jen náhoda a sedne si i na vola ;-)