- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na kapry bez podběráku?
(během lovu jsem si ověřil, že podběrák opravdu u sebe neměl)
Tento rybář měl ale bohužel pravdu v tom, že v MRS podběrák opravdu není součástí povinné výbavy (nevím jak v ČRS).
Co si o tom myslíte? Bylo by správné zavést, aby bez podběráku na MP vodách rybář nesměl lovit? A jak by jste se zachovali ke kolegům, kteří smýkají s rybami po břehu?
berete si k vodě s sebou podběrák pokud se chystáte na kapry?
A) Samozřejmě vždy91%
B) Většinou ano5%
C) Většinou ne1%
D) Neberu nikdy3%
Od 2.11.2014 hlasovalo 194 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Anýzový dědek - Profil | Út 4.11.2014 11:40:54
Jen můj laický názor a selský rozum mi říká, že nikdy nemohu vědět, co se mi na háček pověsí za rybu a je jedno zda jdu lovit nástražky na 0,10mm vlasec nebo kapry na 0,30mm.
Ten podběrák by měl být povinný (tedy jeho použití) za každé situace. Ono ani omakávání těch nástražek rukou není nic dobrého pro tu rybku.
Spíš by výrobci náčiní se měli zamyslet nad tím, jak velký a skladný podběrák na ten či onen způsob lovu vyrobit. Možná by se to (rozměry podběráku) dalo třeba i nějakým nařízením specifikovat (to nechávám na uváženou zákonodárcům a odborníkům).
Pe-pig - Profil | Út 4.11.2014 11:33:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Luckyman - Profil | Út 4.11.2014 11:24:13
hraji - Profil | Út 4.11.2014 10:55:16
Povinnost nosit podběrák je nesmysl. Povinnost použít podběrák při vylovování ryby by měla možná větší smysl. Ale opravdu budeme brát do podběráku každou ouklej?
Nastavit rovnováhu mezi oprávněným použitím podběráku a jeho zbytečným používáním je velmi těžké a k plné spokojenosti jej ještě nikdo nevyřešil. Vždy bude záležet na rybáři.
Nešetrné zacházení s rybou je již dnes zakázáno, problém tohoto přestupku je, že může být zjištěn pouze při přítomnosti RS na místě v okamžiku, kdy je přestupek spáchán. Takže šance na postih je poměrně dost malá. Navíc, takový přestupek se dá jen velmi těžko zadokumentovat a tudíž i dokázat.
Takže závěr, záleží na rybáři a jeho svědomí. A to nejen v MRS, ale i v ČRS, kde je sice povinnost nosit podběrák, ale není povinnost jej použít (z důvodů výše uvedených).
Mi!d@72 - Profil | Po 3.11.2014 14:43:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
zaplosaka - Profil | Po 3.11.2014 12:50:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
RK - Profil | Po 3.11.2014 12:45:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jak nemusím, tak ho nepoužívám. Malé ryby a kapry odháčkuji ve vodě.
Jelikož nejsem úchyl, abych si dělal fotky s rybami, tak není problém.
Chytám na háčky bez protihrotu, tak ve vodě peanem odháčkuji jak nic.
V případě,že je háček hloub, tak obústkem na napjatém vlasci to samé(chce to cvik).
Záleží samozřejmě na místě kde chytám, velikosti ryb atd. Jelikož lovím převážně kapry do cca 55cm, tak na matchku s 14kou návazcem jdou ryby ven na stojáku rychle.
Velcí kapři a třeba na řece- to je asi jiná, ale mě to nebaví, chytat selektivně, bo nemám moc času.
A to uspokojení z velkého kapra by mi nevyvážilo to lelkování, než ho vyselektuji(vysedím) :)
Blumik - Profil | Po 3.11.2014 11:08:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Luckyman - Profil | Po 3.11.2014 10:02:17
martas11 - Profil | Po 3.11.2014 9:56:33
jafo - Profil | Po 3.11.2014 8:12:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Luckyman - Profil | Po 3.11.2014 7:05:15
Nicméně věřím, že u tebe je to otázka teoretická, níže jsi psal, že podběrák u sebe vždycky máš, takže by jsi ho v souladu se zdravým rozumem stejně použil :-)
VimbaVimba - Profil | Ne 2.11.2014 23:11:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jaká je argumentace, proč podběrák není povinnou výbavou rybáře?
Luckyman - Profil | Ne 2.11.2014 23:02:59
Samozřejmě si přeji, aby spolu diskutovali hlavně lidé co jsou ochotni se zamýšlet i nad argumenty druhých.
dada11 - Profil | Ne 2.11.2014 22:48:24
Kde to žije - všechna témata
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"












