- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pevnou nebo vysokotlakou podlahu?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
12x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
N-bedna- - Profil | St 8.10.2014 16:49:52
A jako vše,je to o tom na co přesně ten člun chceš.Já skáču v botech do člunu,a pro mě prostě vyhovuje pevný dno.Oproti člunu s nafukovacím dnem mám i těžiště níž než s nafukovačkou a to ve vlnách poznáš.
Všichni jsme prostě naučení u plavení stát a jezdíme na vodě sami a nepotřebujeme druhýho na lodi a na zarostlých vodách taky pochopíš proč je lepší stát než sedět.
Takže nějaký škatulkování prostě nejde a jednomu sedí to a jinýmu ono.A já nafukovací podlahu bych třeba nechtěl ani zadarmo.Já prostě musím mět pocit stabilty a jistoty a tu mám ve člunu s pevnou podlahou s nafukovací ji prostě nemám.
A nehledě na to,že jezdím na elektromotor a mám ve člunu baterku po straně,ne u zrcadla, a při nějakým blbým pohybu na nerovným dně se mě může převrátit,což u pevného dna snad ani nejde.
Teď mluvím o člunu s nafukovací podlahou do ,,V,,kde padali při nastupování kolegovi kyble s návnadou a pořád nadával,že je vůl,že si nenechal ten člun s pevnou.
Je to jen a jen o tom,k čemu přesně bude kdo člun používat!
Nsupinna - Profil | St 8.10.2014 16:14:26
NMaugli001 - Profil | St 8.10.2014 15:43:08
Nsmike - Profil | St 8.10.2014 15:35:00
NRadek Fox - Profil | St 8.10.2014 15:31:09
Kde začít ??? Tak třeba takhle, můj parťák už měl za svůj život tři čluny. První s hliníkovou podlahou, druhý s pevnou dřevěnou a nyní má třetí s nafukovací. Na rybách jsme to řešili nespočetněkrát, jednoznačně chválí a z jeho pohledu vyčnívá ten poslední s podlahou nafukovací. Nutné podotknout, že měl vždy čluny od fa Quicksilver, což je kvalita za nemalé peníze.
Já měl nejříve člun s lamelovou a kolem roku 2008 jsem si koupil člun zn. Plastimo s podlahou nafukovací. K tomu tu "zbytečnou" a předraženou pumpu, jak zde někteří "odborníci" píší a jsem maximálně spokojený. Nikdy, opakuji nikdy se mi nestalo, že by byla na člunu podlaha měkká jako houba či popupka, to jsou opět jenom řeči ve stylu JPP - jedna paní povídala. Ono je totiž důležité nafouknout podlahu na výrobcem předepsaný tlak ;-)
Je důležité si uvědomit k jakému používání člun kupujeme. Pokud na něm nechceme s parťákem nacvičovat na taneční, nebo střílet střílet z hladiny trap, je k obyčejnému chytání kaprů nafukovací podlaha naprosto dostačující. Kdo z rybářů lovící kapry potřebuje na člunu stát ??? Však ho především používáme ke zdolávání ryb, zavážení nástrah či krmení, stěhování věcí na lovné místo či z něj a ani u jedné této činnosti nepotřebujeme stát a salutovat. Pokud by to však někteří k životu pořebovali, tak to není při správném nafouknutí podlážky problém a dokonce ani rozdílný tlak vzduchu, jenž během dne či noci kolísá toto nevylučuje, opět to jsou jen řeči JPP. Upozorňuji, že zde mluvím z dlouholetých osobních zkušeností ;-)
No, na závěr bych rozsekl asi takto. Někdo používá člun takový, někdo makový, a pokud mu vyhovuje, což je jen dobře. neznamená to, že rozdílný člun jiného rybáře stojí za howno. Spíše mi přijde, že si zde někteří "odborníci" přeměřují ocásky.
NMaugli001 - Profil | St 8.10.2014 14:56:12
NDida - Profil | St 8.10.2014 14:49:02
NMaugli001 - Profil | St 8.10.2014 14:16:46
Nchendler - Profil | St 8.10.2014 5:49:51
Narnošt - Profil | Út 7.10.2014 23:12:01
Nflekos - Profil | Út 7.10.2014 23:08:47
Nflekos - Profil | Út 7.10.2014 23:05:57
NVL.K. - Profil | Út 7.10.2014 22:57:08
Narnošt - Profil | Út 7.10.2014 22:56:14
Nflekos - Profil | Út 7.10.2014 22:53:25
NVL.K. - Profil | Út 7.10.2014 22:48:43
NVL.K. - Profil | Út 7.10.2014 22:47:13
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NLov z nafukovacího člunu1187
NRevír - Jezero Jaroslav1587
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NJak na odlévání olova?856
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NDomácí swinger - výroba624
NNakupoval někdo v Anglii1186
NNavijáky Daiwa Emblem1373
NZkušenosti se čluny Kolibri728
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













