- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Proč mi spadne více než 50% ryb? Kde je chyba?
Ahoj chytám ryby už dlouho hlavně plavanou a vláčku. Koupil jsem kaprovou výbavu a byl jsem čistě na kaprech 2X a totálně jsem tomu propadl. Ale ryby mi padají. Mám háček pro logic - XC4 velikost 6, červové rovnátko, návazec dynema od mivardy 0,14, nástraha halibut 1,4cm zarážka umělá plovoucí kuku. Celková délka přívěsu je 3,5cm. Halibutka je tedy více než 2cm od háčku. Olovo 40 - 60g. Spadli mě i větší kapři. Tak kolem 50 - 60cm. Taky rybám dost teče krev z rány. Dělám něco špatně?Autor diskuse: hanyking - Profil , 24.9.2014 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NMartin... - Profil | St 1.10.2014 13:32:25
hanyking >> Nyjske jezero je super, ale bez člunu seš nahraný. Ryby moc pěkné. Jinak Nowaki nejsou to co bývávalo, ryby se tam kradou a převáží na jiný soukromák poblíž Nysy, ale nevím o který se jedná. Moc jich tam není a když, tak většinou dravcové nebo takové ty na chytání rybek kolem 1-3kg. Zkus se juknout na Kozielno, to je super, ale taky bez člunu ani ranu. To bych ti doporučil, nebo třebas u nás Uhelnou :-) Pokud jedeš na Nowaki, tak doufej v pěkné počasí. Aspoň se opálíš a nebudeš sedět v bivaku a čekat na záběr klidně i týden. A jako všude dávej na sebe pozor, krade se tam!
Nhanyking - Profil | St 1.10.2014 13:22:34
Martin... >> Chytám v Polsku na soukromých rybnících. 200Kč / 24 hodin a 5 rybníků v 1 areálu. Po těžbě štěrku. Jen mají jen asi 4-6 ha každej. Je tam pěkně ale nebude tam asi velkej kapr. Pak pojedu na Nowaki. Tam se dá chytnout kapr 30kg. Asi 30ha cca 300Kč/24hodin. 20 minut autem mám Nyské jezero 2200ha + pár kiláků přítoků. To je ale těžká voda a já se to teprve učím. Pak(po výcviku :-) ) budu lovit asi jen tam.
NMartin... - Profil | St 1.10.2014 12:40:13
hanyking >> to chytáš kde že boucháš i sumečky? Jestli teda není tajný
NMMetrík-Vetrík - Profil | St 1.10.2014 12:24:54
dada11 >> no kazdopadne to bola pekná rybacka len ako som spomínal nepís nikomu kde to bolo s pozdravom hlavac :-))
Nhanyking - Profil | Út 30.9.2014 20:50:20
Po změně montáže a přidání bročku ryby mi už nepadají. Díky za poradu. :-) Včera jsem vytáhl mimo jiné i sumečka amerického. Toho jsem chytil poprvé v životě.
Ndada11 - Profil | Út 30.9.2014 18:38:23
rover >> Ale málokdo to udělá, že prostě hodí bobek na "vlas" a bude chytat jinak.
Ndada11 - Profil | Út 30.9.2014 18:37:09
hlavac >> Za den nevím, ale za necelý týden lovu (ráno mezi 4a5tou až do +- 7:30 a včer od 7 do 11hod) jsem ulovil 120 kaprů od 35-70cm a dva amůry 65,70cm. A jedem amůr, odhaden 110+ se mi po asi 15ti minutovém boji vyháčkoval. Mohl sem si za ten týden nechat 4 ušlechtilé ryby a jednoho dravca. Bylo před 16tým červnem, takže sem dravce ani nezkoušel.
Nrover - Profil | Po 29.9.2014 22:19:51
dada11 >> ... tento "aspekt" je třeba zdůraznit pro všechny :-)
Nhlavac - Profil | Po 29.9.2014 22:12:13
dada11 >> pochval sa kolko si ich ulovil za den a aku mali vahovu kategoriu od -do?len prosimta preboha nemenuj miesto lovu :-))
Nhlavac - Profil | Po 29.9.2014 22:05:11
dada11 >> ked clovek pride nato ako a naco ryby beru vsetko ostatne ide bokom zaujima ho len jedina vec docielit zaber a zdolat rybu vsetko ostatne ide bokom zazil som to neskutocne krat :-))
Ndada11 - Profil | Po 29.9.2014 21:58:55
hlavac >> Denně sem spotřeboval na háček kolem třiceti rohlíků. V místním obchodě ze mě měli radost :-)),
Nhlavac - Profil | Po 29.9.2014 21:56:29
dada11 >> to ano rohlík maju rybky radi a ked su pri chuti potom je vsetko tak ako ma bit :-))
Ndada11 - Profil | Po 29.9.2014 21:54:54
hlavac >> Dopadlo to moc dobře. Přestal sem vázat mimo háček a zachytal sem líp jak ostatní :-).
Nhlavac - Profil | Po 29.9.2014 21:52:36
dada11 >> no potom to tak aj dopadlo ale nevadi odvaznemu stastie praje kazdopadne skusaj dalej lebo cesta k velkym rybam vedie naozaj cez nastrahu ponukanu mimo hacika a nemusi to byt hnd 30 eurové boilies .-)))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
7:56NKrátkodobá kaprařina x 9929
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.















