Picker na kapry 70-80cm?

Ahoj,
chci si koupit nový pickerový prut (přesněji SPRO Prion Power Picker 3,00m), chodím převážně na malé rybníky, řeku atd... ale jednou za čas (přesně 2x za rok) zajedeme s klukama do Černé hory na kapry. Dotěď jsem používal medium feedery a nikdy nebyl problém, vždy tvrdá špička a každá ryba šla z vody ven.
Zajímá mě ale, zda vydrží i pickerový prut, jsem i ochoten koupit hned ze startu tvrdou špičku a neriskovat, spiš se bojím, aby mi ho nějakej pěknej kapr kolem 80cm nezlomil.
Co si o tom vy kapraři myslíte? Pro mě je zbytečné kupovat kaprářský prut, když 95% odchytám na malém revíru menší ryby pro zábavu :)
Díky

Nnumen - Profil | Út 5.8.2014 20:51:34

krmítko přes 60gr s pickerem není problém,mám spro inspiration a bez problémů. bohužel ho již neseženeš.vlasec 0,22 a opřít se doněho není problém.měl jsem dva jeden mi jeden hňup rozšlápl.

druhý picker který by to zvládl a le zdolávání již není takové jako s inspirationy je picker od Yadu.na ty se mrkni,ale jsou dost tvrdé a akce již není taková.ale dá se házet krmidla jak s MH.

každopádně kapr do 70cm není problém,ale těch 10cm (80cm) je hodně veliký rozdíl. pickerem bych na ně cíleně nešel. mám na pickery kapry kolem 70cm a parmy přes 70cm. kapra 80cm nemám na picker žádného. jen na heavy.

    NxDanielS - Profil | Út 5.8.2014 20:20:33

    Kuba Uhlíř >> Hoj, tak to gratuluji k volbě. Media využiješ celkem kdekoliv. V Milu jsme se dneska minuli :-)

      NDr. Greenthumb - Profil | Út 5.8.2014 19:56:46

      Kuba Uhlíř >> však jo sebou k vodě s těma feederama;-) ;-) ;-)

        NKuba Uhlíř - Profil | Út 5.8.2014 19:51:58

        Tak takovej blázen abych dal desítku za 2 pruty nejsem :D to radeji vemu mladou někam na dovolenou :D

          Nfreddys - Profil | Út 5.8.2014 19:51:41

          Kuba Uhlíř >> Tak udělal si dobře, feedery už tam půjdou líp využít a třeba je použiješ i jindy...ono to jemný náčiní bys asi nezničil, ale začalo by tě to po chvíli s.rát. Jen tak pro info, sem zvědavej - co si koupil za feedery a jaký máš ten WP?

            NNachos - Profil | Út 5.8.2014 19:47:04

            Kuba Uhlíř >> já bych potřeboval dva speedmastery heavy za cenu jednoho :D

              NKuba Uhlíř - Profil | Út 5.8.2014 19:44:34

              Nachos >> tak ten winkelpicker co jsem koupil je ted v akci z 2500 za 1600 a ty medium feedery jsem bral v Milo Brno a ochotný pán mi je nechal dva za 1400 pritom jeden stál 900 podle cenovky :) budu je mit fakt jen na ty chovny reviry 2x do roka abych neznicil me jemne nacini :)

                NNachos - Profil | Út 5.8.2014 19:30:57

                Kuba Uhlíř >> 3k za tři pruty je super :) kež bych uměl být tak spořivej :))

                  NKuba Uhlíř - Profil | Út 5.8.2014 19:21:43

                  Tak abych to uzavrel :) nakonec jsem koupil 2 medium feedery s kterejma budu jezdit na chovny vody nebo kdyz se nasadi kapri a dokoupil 1 winkelpicker co uz mam, abych mel par na reky a rybnicky :) sice to bylo skoro za 3k, ale tak co, udelal jsem si radost na par let dopredu :)

                  Nicmene diky za tipy a napady :)

                    NKuba Uhlíř - Profil | Po 4.8.2014 20:35:46

                    Tak jsem si ještě objednal toto: http://www.mlsport.cz/rybarske-pruty/spro-prion-gfr​-quiver-2-85m
                    Zítra si zajdu oba proutky osahat a podle toho jeden vezmu :)
                    Na tomto mě ale trochu vadí absence vyměnitelných špiček.

                      NNachos - Profil | Po 4.8.2014 20:02:53

                      za 500 ti prodám starej bambusák a bude lepší než tyhle cajky :))

                        NKuba Uhlíř - Profil | Po 4.8.2014 20:00:02

                        Tak jsem trochu víc googlil a vygooglil ještě tuto alternativu:

                        http://www.rybarskepotrebymilan.cz/e-shop/rybarske-​potreby/pruty/pruty-wiklepickerove/spro-prion-power​-quiver-120g-2-85m-detail

                        Je to defakto stejný proutek ale s akcí 40-120
                        Není délka 2,8m málo? :)

                          NKuba Uhlíř - Profil | Po 4.8.2014 19:38:33

                          A když zde zvažuji možná i jiné náčiní, co teleskopickej feeder? Nějaké zkušenosti? Hlavně kvůli transportu?

                            NKuba Uhlíř - Profil | Po 4.8.2014 19:37:28

                            xDanielS >> a seženeš solidní kolem 500? Já toho moc neviděl, toto je snad poslední co na internetu ještě byl. Rozdíl mezi feederem a pickerem dle mého laického názoru není :) prostě jemnej prut. Picker je možná kratší a má užší tělo

                              NxDanielS - Profil | Po 4.8.2014 19:35:37

                              Jaký je rozdíl mezi feedrem 80g a pickerem 80g? Picker bych neřešil, 80-100g feeder a odchytáš na tom všechno.

                                NKuba Uhlíř - Profil | Po 4.8.2014 19:34:48

                                Tak díky za tipy :)
                                Asi do těch prutů půjdu a vezmu sebou na soukromák jako rezervní něco pevnějšího kdyby to fakt hodně haprovalo :) převázat to můžu kdykoliv :)

                                Jinak díky za odkazy, ale jsou trochu mimo cenovou relaci o které se bavím, tento prut je teď ve výprodeji za 500, takze pruty kolem 2k jsou docela mimo mou misu :)

                                Až je budu mít, mrknu co mají za špičky a vezmu kdyžtak pevnější, něco kolem 1,5-2oz :)

                                Nicméně dík za tipy, pruty koupím a otestuju s rezervníma.

                                  N***JoHNY*** - Profil | Po 4.8.2014 18:43:34

                                  Kuba Uhlíř - >> tak si kup kratší kapráky s měkčí špičkou

                                    NJunior2 - Profil | Po 4.8.2014 17:34:17

                                    Kuba Uhlíř >> Nezlomíš a ještě bych si nechal natočit to zdolávání velkýho kapra. Já na picker hrozně rád chytám líbí se mi ta akce prutu:-) ( a má odhoz 80g a je to picker)

                                      Nfreddys - Profil | Po 4.8.2014 17:08:22

                                      Kuba Uhlíř - >> Ahoj, já bych řekl, že nezlomíš....a když tak né vinou prutu ale rukou. Na jeden z nejjemnějších pickerů na českým trhu sem schopnej vytáhnout kapra přes šede ze zarostlý říčky, kde jsou ryby daleko bojovnější než na soukromákách a není je kam pustit. Ale na cílený lov velkých ryb bych si rozhodně picker nebral, to je dle mě absolutně zbytečný a ne moc "košér" vůči rybě.