Je to rukama nebo den blbec?

Letos jsem nějak blbě začal, posledních pár dnů u vody bylo naprosto bez potahu, až teď, kdy jsme dostali kluka na prázdniny jsem se zamyslel a zvolil "vítěznou strategii". Kýbl se šrotem, perníkové bolies a čerství červi z obchodu to prostě musí jistit. Za dvě hodiny jsme vytáhli dva pidicejny, o půj deváté přifrčel dědula na starém kole, že mu sice sedíme na fleku, ale nevadí, místa je tu dost, že tu má zakrmené bramborou, a ještě než si nachystal druhý prut ho tam měl. Pak už nic dalšího neřešil, pozdravil a odjel, brambory nám velkoryse nechal, a já zase nic. Ptám se: je to rukama? Nebo "den blbec" v pořadí 365. za sebou je prostě normální?
Autor diskuse: Fanda z UH - Profil , 25.7.2014 kaprařina - nástrahy, návnady

aleš vavřina - Profil | So 26.7.2014 22:46:14

brach >> To kamoš chytl při vláčce na Moravě dveře trabanta za kliku. Musel jít za tou "velrybou" přes půl kilometru než ji dostal přes řeku ke svému břehu. Když se nakonec ukázal úlovek u hladiny, tak to ve vzteku urval i s Rapalou. Viděl metrákového sumca a on to kus bakelitu..... :-(((((

    yndra - Profil | So 26.7.2014 16:07:40

    Je to normální a mě se to stává většinou,když jsem v klidu a v pohodě natěšenej na chytání,to začne nahozením s uzavřeným překlápěčem a pak to pokračuje ve stylu.. první den na rybách..,jenom,že se to na štěstí neděje tak často ....;-) Letos na zahájení na sumcích to začalo dírou v člunu,druhý den na tři kusy zlomený prut a tředí den se kolegovi rozsypal multík.....co k tomu dodat,když se daří,tak se daří.

      Denny - Profil | So 26.7.2014 15:59:18

      brach >> Ja ji primo neulovil,ale mel jsem dobraky kamose,kteri me ji tam uvazali a zavezli.Mazec obrovskej a to jeste prijel muj tata,nerybar,se podivat,jak lovim a zazil tu mou zdolavacku :-)))

        brach - Profil | So 26.7.2014 14:59:03

        Už jsem to na MRKu dával - opakování je matka moudrosti:
        Mírová 175 cm...

          Kocháč - Profil | So 26.7.2014 12:36:06

          brach >> dnes červenku na 24mm boilies. Takže jsem bez jásotu změnil místo. Našel ksem si takový pěkný kanál s šířkou tak 5m a hloubkou cca do 70cm. Nad vodou se sklání mirabelky a postupně padají do vody. Abych místo trochu zatraktivnil, tak jsem stromkem zatřepal a jeena mě trefila do oka. Už jsem přestal brečet. Naprut už mi 3x sedl ledňáček. Číhám na něj. Už vidím :o)

            splavek - Profil | So 26.7.2014 12:27:06

            Jednou jsme ze synovcem vyjeli na blízký soukromák. Ač jsme se snažili jak snažily , vymýšleli, inovovali, měnili nástrahy, tak jeho feedr a moje plavaná nula, nula, nula. Vedle přisedl postarší pán, klasika teleskopy a krmelce, kyblík šrotu jak do krmelce, tak namačkaný na háček a jeden kapr za druhým. Když odcházel tak jen poznamenal: "Jo dnes šrotovali" a bylo vymalováno.
            No a ještě přidám k lepšímu, jezdím na jedno rameno Moravy, kde už jsem měl letos na prutě tak osm slušných kaprů, ale ani jeden se nedostal na břeh. Vždy se něco podělá, jednou je to vázka, podruhé se vyřízne, v jednom případě mi uplaval vlastní blbostí podběrák a ryby byla pod vysokým břehem a já jen bezmocně koukal.....atd..atd...Zítra tam nejspíš zase pojedu, nedá mi to a musím to už obrátit ve svůj prospěch. Tak snad smůlu už protrhnu.

              splavek - Profil | So 26.7.2014 12:21:14

              brach >> Copak pokličku,já jednou zdolával prezervativ. Jak jsem ho zaháčil, tak se začal plnit vodou, nabírat na objemu, já už viděl tu giga rybu a ejhle ona šprcka naplněná vodou až jsem se divil, že můj vláčák do 12g to přežil.

                brach - Profil | So 26.7.2014 12:05:47

                Kocháč >> Chytil jsi někdy pokličku?
                To jsou manévry!! Doleva, doprava, prut do kolečka, silon zpívá árii, naviják přizvukuje, ty řveš:"Je tam!!!!" a "Já su tak šťastný!" Lidi se sbíhají, foťáky cvakají, Nova zaostřuje a....?

                  Hunter 1 - Profil | So 26.7.2014 10:05:40

                  To se tak dobře čte...:-))))))

                    kubulka - Profil | So 26.7.2014 8:23:52

                    ahojky tak tady čtu jak se Vam daří na rybách a jsem rada ,že nejsem sama:-) komu se daří

                      Pvl - Profil | So 26.7.2014 7:50:35

                      Kocháč >> Kdyby jsi šel v prosinci ,tak už tam nebudou :o§)

                        Kocháč - Profil | So 26.7.2014 7:21:47

                        Tak jsem včera vyrazil na ryby a po dlouhé době si vybral jeden malý revír, kde jsme chytávali pěkné amury. Přijel jsem k revíru a nikde nikdo. Absolutní klid jen někde v dálce v pšeničném poli kombajny. Vybral jsem si mělčí část revíru na přítoku, zaklipoval montáže a nahodil přesně jak krmení tak nástrahu. Idylka trvala tak hodinku než se celý žňový cirkus nepřestěhoval ke mně. Asi tak do půl jedenácté večer u mně sypali zrní do těch obrvských tahačů. Ale největší chuťovka byl ten prach přes který nebylo vidět. Musel jsem k brolíčku připnout přední plášť a zavřít se s tím tisícem much do biwaku. Takže včera bez záběru. Teď nad ránem jsem měl malý záběr. Zasekl jsem a ryba si začala pomalým tahem brát vlasec do strany. Měl jsem radost, že mám na prutu po dlouhé době pěkného amura. Předpisový tah a pomalá jízda mně pod nohy. Zkontroloval jsem nastavení brzdy a byl připraven na razantní únik od břehu, ale z amura se vyklubal kapřík tak do 60cm seknutý za bok :o) nevim nestli je tohle den blbec, ale pole je obrovské a včera nesklidilivšechno a pomalu osychá rosa. Asi se budu stěhovat jinam :o)

                          arnošt - Profil | Pá 25.7.2014 23:51:22

                          Letos první výprava k vodě...Vstávám ve 2.30,abych byl ve 3.30 u vody.Přijedu,dám všechno z auta na vozík a projdu se s ním necelý kilometr okolo vody.Na vytipovaném místě už někdo je...Splavenej hned po ránu se otáčím a vracím kus zpátky.Začnu s čelovkou na hlavě všechno vybalovat a chystat.Kdepak mám protikusy na rychlospojky k hlásičům a rohatinky??? Aha,na stojanu,jak jsem ho nechal doma a jak jsem si je tam na podzim dal a už nesundal...:-(
                          Vymýšlím,jak na to...Nemá to řešení.Bez rohatinek se obejdu,bez protikusů jsem v ... Všechno zase balím a objíždím rybník zpátky.Ještě že je tma,nikdo mě naštěstí nevidí,jak jezdím snad s metrákem bagáže před čtvrtou ráno kolem vody sem a tam.Všechno naložím a jsem přesvědčený,že dneska už na ryby nejedu.Domů zpátky 20 km...
                          No,vezmu protikusy i rohatinky a vracím se zpátky...Takže ve 2.30 vstávám,abych v 6.30 nahodil.Najeto zatím 60 km,s vozíkem splavený jako kůň,ruce jak šimpanz.Sedím tam,kde jsem být nechtěl...No nic...
                          Do devíti ani potah,potom přichází vedle kolega s opečeným chlebem namazaným česnekem.Nakrájí kostičky a za dvacet minut chytá amura okolo 70 cm.Já nic.Dostávám tedy půlku chleba,abych si prý taky chytil rybu.Já,skalní boilísák...Kolega odchází po hoďce domů s amurem,já sundavám boilís,napichuju chleba a nechávám na druhém prutu peletu s plovkou a zkouším štěstí.Nic...
                          Během dne několikrát prší a navečer volá kámoš,že si jede sednout vedle mě.Přijede asi na dvě hoďky,někdy od pěti do sedmi a má asi dva tři potahy.Já vůbec celý den nic...Naštěstí nic nechytá,zabil bych ho...V osm večer mi dochází,že tady můžu sedět do dalšího dne a nechytnu nic...Jedu domů...
                          Takže takhle nějak vypadá den blbec,i když na čerstvém vzduchu a u vody. ;-)

                            Norek 1953 - Profil | Pá 25.7.2014 13:29:51

                            Ja to mam letos to same ale neboj podzim bude naš.Okolo mě chytaji a ja občas nějakou malou taky chytim.Ale mě to neva je to relax.Vydrž a ono to přijde Ja jedu zítra ale beru jenom koule.Čago at ti to jezdi.

                              Fild@ - Profil | Pá 25.7.2014 13:06:54

                              Fanda z UH - >> Ahoj, rybařina někdy taková je, člověk může dělat cokoliv a nenachytá. Patřím do skupiny lovících a boilies a pelety. Ale pokud ryby neberou, vždy vozím i feederový prut, kterým se případně bavím. Někdy to chce trefit ten správný flek u vody, kde se kapři zdržují, jindy je potřeba ryby nějak přilákat. Už několikrát se mi stalo, že na kaprové pruty (a to používám si myslím hodně atraktivní nástrahy) ani drb, a po nahození feederu s jemnou montáží a obyčejnou kukuřici, to lítá z vody jak nic. Určitě bych nepodceňoval klasické nástrahy jako kukuřice, brambor, pečivo, žížaly, červi atd. Někdy je právě tato nástraha top. A to, že je vždy chyba mezi prutem a židlí, to neřeš. A ještě bych zapomněl, někdy jsou ryby najdete u břehu, proto na břehu dodržovat maximální klid. Jinak se přestěhují a chytneš fakt jen ty cejnky. A neboj, přijde den kdy si neodpočineš :-)

                                luli - Profil | Pá 25.7.2014 12:41:39

                                Včera den blbec. Mám zkušenost, že v noci to bere, pozval jsem kámoše, že si spolu konečně zachytáme. Vyjel jsem v sedm v 19:15 jsme byli u vody. Kouknu a vidím. Nemám čelovku, on taky ne. Kde jsou chemické světla? Proč jsem v tričku a mikina mi visí doma na věšáku? O pul 8 mi bylo jasné, že dnešek nebude jeden z těch lepších dnů. O půl 9 přišla průtr mračen a první záběr, samozřejmě ryba utekla. V tomto duchu se odehrával celý večer. Každý nához skončil cinkutím policajta o prut, ale ryba žádná. Když už byl kapřík u břehu, vždycky utekl. Nakonec chycen jeden malý cejn a ještě menší úhoř. Chvíli před půlnocí jsem zaslech nějaké hlasitější hučení vody než když jsme přišli. Bohužel cesta k auta vede přes kameny pod kterýmí protéka přítok. Druhá cesta by byla kolem celé přehrady. Když jsem přišli ke kamenům, bylo tam to co jsem čekal :D všude voda, přítok o metr vyšší, takže jako třešnička na dortu bylo brodění přes studenou bahnitou vodu bez baterky po kluzkych kamenech....... všichni víme jak to dopadlo. Suším ještě teď.

                                  Jarin - Profil | Pá 25.7.2014 12:38:25

                                  aleš vavřina >> uplný súhlas hlavne: ... nervózní, nesoustředěný či "duchem jinde", tak začíná dělat různé malé "psí kusy". Nervozita se stupňuje a kolo tragikomických nehod se vesele roztáčí.
                                  Tak napr. na pstruhoch 1. hod zavadene = usmev, 2.a3 hod zavadené tak dako divne sa človek ošíva , 4. hod zavadene = nadávky ako v 5 cenovej, 5. hod zavadené = nervy, šupa s prutom , že odtrhnem rotačku a horný diel na 2x zlomený = bez slov odchádzam na pivo.

                                    Unkas - Profil | Pá 25.7.2014 12:17:45

                                    Pozval jsem kámoše z práce na svoji domovskou vodu. Rybník 16 ha na kterém jsem prakticky vyrostl a znám tam každého pulce. Docela jsem se těšil, že ho přechytám, už proto, že je to porybnej. No dopadlo to 14:0, samo, že pro kámoše. Nemám porybný rád. :-))

                                      mirmen - Profil | Pá 25.7.2014 12:03:18

                                      hmm, nejhorší je kombinace obojího

                                        Štípa - Profil | Pá 25.7.2014 11:56:28

                                        Ahoj. Tak přidám také svou trošku .... jezdím většinou u nás v Budějkách autem, aby jsem vše pobral, ale jednou si takhle říkám, nasoukám to do báglu, kapes a tak a vyrazim na kole, je krásně ...... zabalim, vyrazim...... jejda, červi a jedu zpět ........ a zase jedu ..... jejda, nemám papíry( vzal jsem si druhou vestu, páč má víc kapes, takže zase zpět a hurá, už mám všechno ..... jedu jedu a v jednom místě se podchodem podjíždí železniční trať ... sám se tam na kole vejdu s malou mezerou nad hlavou ..... chvátám, chvátam .... vjíždím ..... prásk ..... a už se válím na zemi sesřelenej jak prase kulovnicí ... výsledek: roztržený obal na pruty a utržený jeden ramenní popruh, jeden prut nalomený, druhý poškozený a bez očka, pěkně naražená prd-l a ego ..... a jel jsem domu, ve stoje :-)