- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hrách na kapra
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
24x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Ncechura09 - Profil | St 27.2.2019 19:40:18
NRK - Profil | St 27.2.2019 19:19:52
Já mám stejnou zkušenost s bílými a barevnými červy. Vsadil bych levou kouli, že mnohokrát mi nejlíp fungovala kombinace červeného a bílého.
A pak barevný nebyli. Ale kámoš je ještě měl od minula. Rozsekal jsem ho namraky. A bylo to možná tím, že byl lakomej a cervenejch se nechtěl vzdát, nedal mi ani jednoho😁
Co tím chci říct, nikdy se nesázej ani o pravou....
NDědek - Profil | St 27.2.2019 19:08:33
NDědek - Profil | St 27.2.2019 19:07:26
Já method téměř nechytám, je to pro mě zcela okrajová záležitost. U koulí ti řeknu jediné. Tmavá dvacka, se světlou - bilou desítkou, či osmičkou na panáčka, je rychlejší záběr.... A to píšu o plovkách bez chuti a zápachu, normálně neutrál. Proč asi?
NRK - Profil | St 27.2.2019 18:59:00
Protože je to jako s Madonnou.
Umí hovno zpívat, ale vydělává pořádný prachy.😁 Coppy-RK
NRK - Profil | St 27.2.2019 18:55:01
Teď vážně. Stát se může všechno. 😁
NKnedla12 - Profil | St 27.2.2019 18:47:41
K tématu: hrách je bílkovinné krmivo a to jak je známo, zasytí. Oproti tomu kukuřice je prakticky jenom složitější cukr a ten je daleko rychleji rybami stráven. Určitě nebude od věci s ním vnadit, hlavně při dlouhodobém užívání, na rychlou chytačku bych ho asi vynechal.
Asi 7 let zpátky jsem byl se strýcem a bratrancem na jedné přehradě, nikomu to moc nebralo a já měl v tašce hrášek naložený v rumu. Tolik ryb co jsme tam pak nachytali, no masakr. Otázkou je, jestli to bylo hráškem nebo rumem :)
NRK - Profil | St 27.2.2019 18:34:10
Každopádně nevěřím na kontrast v methodu-nastraha& krmení. Většinou se chytá ve vodě kalné, potom většinou v určité hloubce, potom ne vždy je nebe bez mráčku a slunce v nadhlavníku. A do toho, jak vnímají kaprovité ryby barvy a jak se mění barvy vlivem pronikání světla do různých hloubek? A čím se kupříkladu řídí kapr v hloubce 4m, v kalné vodě při hledání potravy?Proč nebavíme žížaly na žluto, nebo kontrastní modrou?A jak je to vlastně v noci?
Těch otázek je mnoho a už nám trochu napovídají.
Každopádně to nezapadá do kalkulace výrobců futra a nástrah. Co by bez barvicek dělali. Jak by to v těch krabičkách, pytličcich ošklivě a fádně vypadalo. A jak by se to pak prodávalo? A jak by se to prodávalo bez těch pro rybáře známých vůní. Jahůdka, malina, oliheň, nemytá pička a ten vyzutej Tonda 😁
Je jasný, že dneska jsou už rybáři víc naučený na barvičky a vůně, než ryby. A stokrát opakovanej nesmysl se stává pravdou. A nikdo už pak nechce měnit něco zažitého, něco, čemu věřil X let. Notabene, když je utvrzovan v tom samém utvrzovači, kteří jsou utvrzováni jím samým. Je to jako bulvár. Víme, že je to trošku bulvární, ale ta Lada Gaga fakt asi musí bejt kráva. A hned to pustím dál, protože jsem to přece četl.
No a pak je jiná možnost, nečíst bulvár, nevěřit všem kravinam, co jsou na netu a na hajzl si vzít nějakou odbornou literaturu. Ale ta je fádní, jak nástraha bez barvičky😁
NValuček - Profil | St 27.2.2019 9:00:37
Nhanyking - Profil | St 27.2.2019 1:16:39
NPetr.J - Profil | Út 26.2.2019 21:31:17
Nrybař20 10 - Profil | Út 26.2.2019 21:01:14
NDědek - Profil | Út 26.2.2019 20:47:52
NRK - Profil | Út 26.2.2019 19:39:04
To se říká, ale je to pravda?
Tady se aplikují lidské zkušenosti z jiných ,,odvětví,, Růžové stydké pysky nás na první dobrou zaujmou na opálené slečně na nudaplaži v Chorvatsku víc, než na vyblité zrzce. Černá Hašlérka nás zaujme v reklamě více na bílém tričku, než na tmavém, když nám vypadne z pusy na prvním rande ve stupidní reklamě.Atd.
Ale opravdu to platí v dvoumetrové hloubce na většině našich vod na ryby? Kdy žlutá kukuřička trůní na method krmení tmavém?
Třeba barvy ryb ve svatebním šatě jsou vyrazne, protože se většinou odehrávají ve vodě mělké a ještě chladnější tedy čisté, kde ty barvy mají smysl.
Později v kalné a hlubší vodě už ryby neinvestují tolik do parády. Taky proč?
To klišé, kdy se koberec pšenice ozvlaštní kontrastní popkou je podle mého nesmysl. Možná na křišťálových pískovnách za intenzivního záření slunce.
Podvodní záběry, které jsem viděl, kdy je nakrmeno třeba kukuřici a v prostred trůní něco výrazného, nepřineslo nic. Ryby chalujou to, proč tam přijely. Je to dostupné, je tam toho hodně, to je ten princip.
A nakonec to odpovídá i zkušenostem že Školního pokusnictvi ve Vodňanech. Barvy ano, ale hlavně u dravců a ještě jenom někdy.
Bavím se o příjmu potravy...
NKruan - Profil | Po 25.2.2019 21:23:38
Nretrívr - Profil | Po 25.2.2019 21:02:19
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 19:26:04
Njeden3 - Profil | Po 25.2.2019 17:55:33
no podle toho,ze k hladine stoupa neprimerene mnozstvi hodne velkych bublin :-))
NCalex - Profil | Po 25.2.2019 17:14:23
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 16:52:04
NPvl - Profil | Po 25.2.2019 16:23:29
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 16:17:59
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 16:09:52
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 16:08:38
NCalex - Profil | Po 25.2.2019 15:46:34
- rybí maso je důležité pro správné fungování centrálního nervového systému, dále B3 pro správnou srdeční, nervovou i svalovou činnost
- konzumace ryb pomáhá zlepšení zdravotního stavu
- vhodné pro malá, střední i velká plemena psů i pro kočky.😂😂😂
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 15:36:50
NDědek - Profil | Po 25.2.2019 11:53:24
Nnekut - Profil | Po 25.2.2019 10:54:29
NDědek - Profil | Po 25.2.2019 10:30:29
Nnofish - Profil | Po 25.2.2019 3:02:25
Ndrvoštěp - Profil | Ne 24.2.2019 22:56:04
Nalfonz42 - Profil | Ne 24.2.2019 22:44:11
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:41:21
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:38:00
NDědek - Profil | Ne 24.2.2019 22:37:18
Stejně jako my, lidé. Nacpeme do bachoru různé věci, které nás nadýmají, přecpáváme se, kombinujeme potravu, která žaludku nesvědčí, a přesto neumíráme.
Ryba si s tím podle mého názoru poradí.
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:37:00
Nlinba - Profil | Ne 24.2.2019 22:34:33
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:32:10
NDědek - Profil | Ne 24.2.2019 22:28:46
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:25:19
Nalfonz42 - Profil | Ne 24.2.2019 22:24:18
Nlinba - Profil | Ne 24.2.2019 22:23:01
NDědek - Profil | Ne 24.2.2019 22:21:16
NCasio - Profil | Ne 24.2.2019 22:13:28
Vařím v hrnci tak že přivedu k varu, vypnu a nechám ve vroucí vodě. Takhle to opakuju několikrát, hodně popraskaná. Tím je to hodně nabývání. Popraskání je známka že už nebude nabývat na objemu v rybě a to je proč se musí kuku vařit.
Z toho plyne že nabývání jen o 1/3 je příklad toho že se krmí s pořád sirovou.
Nmarmyš - Profil | Ne 24.2.2019 22:04:00
Nsplavek - Profil | Ne 24.2.2019 21:46:18
Ndrvoštěp - Profil | Ne 24.2.2019 21:26:48
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2019 20:30:03
Ale že by nabrala víc jak jednu třetinu objemu, se mi nezdá. Vyzkoušíme? :-)
Mi se kukuřice po namočení fakt nikdy nějak moc "nenafoukne" Pšenice jo, ale to dělá i to, že hned začíná kvasit, v teple, což kukuřice jen tak nezačne.
NF16 - Profil | Ne 24.2.2019 20:26:43
Nsupinna - Profil | Ne 24.2.2019 20:22:59
Nnofish - Profil | Ne 24.2.2019 20:18:45
Kup si sáček osiva hrachu a podívej se, jak moc je vysušený.
Za to kukuřice to prostě neudělá, mám tu zbytek už asi 4 roky a je furt stejná, to bys to musel celoročně skladovat na slunci (a další 3 mít budu, s mýma docházkama na kapry).
NČík - Profil | Ne 24.2.2019 20:04:05
NF16 - Profil | Ne 24.2.2019 19:53:54
NČík - Profil | Ne 24.2.2019 19:39:50
NHolátko - Profil | Ne 24.2.2019 19:24:22
NStraspytlik69 - Profil | Ne 24.2.2019 19:14:33
Nfishmen17a - Profil | So 23.2.2019 21:09:04
NCalex - Profil | Pá 22.2.2019 21:01:59
NKnecht - Profil | Pá 22.2.2019 20:58:52
Kde to žije - kaprařina
18:48NATTs hlásiče a ATTx příposlech 534
18:37NLabe fishing store 15
18:05NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8054
17:25NKyjský rybník, Džbán 50904
14:38NKrátkodobá kaprařina x 9912
13:45NHarrison - vše o této značce 3722
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











