- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť dilemata apod.
rád bych touto cestou získal odpovědi / názory a postoje k následujícím dotazům, které mi už dlouhou dobu nedají spát:
1) proč vyznavači "chyť a pusť" vlastně chytají ryby? Jedná se mi o "klasickou" situaci, kdy dotyční současně tvrdí, že "ryba (v tomto případě kapr) není jídlo, alebrž kamarád" (dle mého jde o nezastírané pokrytectví);
2) proč lidé zakládají CT = carp teamy, pokud nezávodí (toto vůbec nechápu);
3) proč mi na tyto otázky nechtějí lidé, kterých se to týká, odpovědět (dle mého si nechtějí přiznat pravdu a tím se sami před sebou "shodit")?
Toto téma jsem nezaložil jako nějakou provokaci, konfrontaci apod. - zkrátka mě tyto otázky zajímají a NIKDO mi na ně zatím nebyl schopen smysluplně odpovědět :-)
Tudíž Vás = zúčastněné prosím o slušnou kultivovanou diskusi podloženou argumenty / osobním postojem. Konstruktivnost vítána :-)
PS: PRIMÁRNĚ mi jde o názory těch, kteří jsou zastánci CHaP, potažmo členy nezávodních CT; ostatní jedinci budou v diskusi samozřejmě "přetrpěni", nicméně jejich názor je pro mne v této diskusi druhořadý :-)
Dále moderuje: Kozič origin Profil
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
12x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
Dulf - Profil | Út 27.5.2014 17:26:46
elhierro - Profil | Út 27.5.2014 17:23:28
loveckaprů - Profil | Út 27.5.2014 17:19:17
geriatrix - Profil | Út 27.5.2014 17:17:10
PS: samozřejmě i mezi námi rybáři se najde nějaká černá ovce, domnívám se ale, že je to opravdové minimum a věřím tyto černé ovce diky kontrolá přijdou o povolenku, vše s rozumem.
Bacha - Profil | Út 27.5.2014 17:15:07
Ale třeba mě zajímá i to, že třeba do určité doby bral a od bodu zlomu ani šupinu.
elhierro - Profil | Út 27.5.2014 17:14:09
loveckaprů - Profil | Út 27.5.2014 17:04:20
elhierro - Profil | Út 27.5.2014 16:59:03
Ještě že ortodoxních vyznavačů CH&P zase tolik není, to jen tady na MRKu se to jima hemží. Přijdu k vodě a hle, ono je vše úplně jinak. Nedávno jsem viděl sportovce v biwi jak na kouli chytil amura. Hned dostal ránu po palici, holt amur není kapr. Tedy ono to CH&P v podání sportovců v biwi je černobílé, CH&P je aplikováno pouze na posvátného kapře. Amur šel na gril, bílá ryba do "bolelízu" s názvem DEAD FISH.
elhierro - Profil | Út 27.5.2014 16:54:02
Bacha - Profil | Út 27.5.2014 16:53:49
meteor - Profil | Út 27.5.2014 16:46:37
To přece nemůžeš myslet vážně, proboha... Ty ryby přece to ZDOLÁVÁNÍ NEBAVÍ, nedělají to dobrovolně a POKAŽDÉ JIM JDE O ŽIVOT.
Ty ty ryby chytáš JEN A POUZE pro svoje vlastní ego, pro svoje potěšení... tím, že vyznáváš CHaP těm rybám neděláš nějaké "dobrodiní", tím se pouze omlouváš. Co je horší (pro rybu): když trofejní kapr dostane paličkou po hlavě a je následně zkonzumován - nebo když je do konce svého života stále vytahován z vody, focen, pusinkován a pouštěn zpátky do vody? Zkus nad tím podumat a dej mi vědět ;-)
Důležité je si tento pohled UVĚDOMIT a nemít RŮŽOVÉ BRÝLE s pocitem, že když vyznávám CHaP, tak těm rybám vlastně prokazuju službu a mám dobrý skutek...
Co to má společného s gólem ve fotbale???
meteor - Profil | Út 27.5.2014 16:45:27
1) na tebou popsanému přístupu k rybařině není nic pokryteckého. Pokryteckým se mi jeví postoj, kdy vyznavač CHaP má rybu (kapra) za kamaráda hodného pusinky "na rozloučenou" A SOUČASNĚ rybaří (= v podstatě týrá ryby). Tady mám dojem, že jde o PŘÍMÝ ROZPOR mezi určitým postojem a samotným chováním;
2) já chodím na ryby málokdy sám a přitom s mými "parťáky" nemáme potřebu kvůli tomu zakládat CarpTeam (a ani jiný Team);
3) to jsem rád :-)
PS: já toto téma založil právě proto, že postoji takových CHaP nerozumím :-) osobně si myslím, že (skoro?) všechny extrémy jsou špatně - proto i CHaP je pro mě extrém, stejně jako "masařina". Je mi celkem jasné, že když si každý vezme od vody, co chytí, tak je to zlo... ale kvůli tomu nemusím vyznávat CHaP, že ano ;-) snažím se používat rozum, čili beru si ryby jen když na ni mám chuť apod. Jestli si vezmu na 100 chycených ryb 1 domů, tak jsem co? IMHO normální rybář.
A jen tak pro jistotu: je ti jasné, že kapři se sadí jenom proto, aby se vychytali = zkonzumovali? Jiný důvod k sazení KAPRŮ totiž není :-)
šroťa - Profil | Út 27.5.2014 16:38:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
elhierro - Profil | Út 27.5.2014 16:25:04
Mrknato - Profil | Út 27.5.2014 16:17:57
Mrknato - Profil | Út 27.5.2014 16:11:49
kabo - Profil | Út 27.5.2014 16:02:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jelikož mi způsob rybolovu "chyť a pusť" není cizí a jsem jeho zastáncem, odpovím ti na tvé tři otázky i když do podobných debat z přesvědčení nepříspívám...
1) Ryby chytám, protože mě to baví, ten pocit lovu a nejistoty co ulovím pod hladinou pod kterou nevidím, mě už 18 let stále žene k vodě. Miluji pobyt v přírodě, být zalezlý s prutem někde ve křoví a chytat se splávkem, stejně tak jako strávit pár dní v biwi a odtrhnout se od reality a od lidí a věnovat se pouze lovu. Splynout s přírodou, být součástí. Toto mě na rybolovu naplňuje, proto chytám ryby!
Co je prosím tě podle tebe na tom pokryteckého?
2)Protože ve dvou je to mnohdy snažší, hlavně tedy pokud jde o několika dení lovy je super mít dobrého parťáka poblíž. Např. často třeba lovím daleko od auta a nanosit věci najednou nejde a nedovedu si představit, nechat výbavu bez dozoru ležet na místě a jít k autu pro zbytek.
3)já ti odpověděl...
Snad jsem přispěl k tomu, že se ti už bude lépe spát...
PS:Většina lidí co potkávám u vody chytí kapra násaďáka, jednoho nebo dva a maže domů, a mi to nevadí. Pokud někdo neporušuje RŘ, nedělá bordel a neruší ostatní, tak ať si dělá co chce, je mi to buřt. Překvapuje mě, že takovou otázku tady položil někdo kdo je jen o 6 let starší než já. Myslím, že by jsi měl být otevřenější i jiným názorům a přesvědčením, než jsou tvé vlastní. Doba, kdy všichni museli myslet stejně, je už pryč...
Bacha - Profil | Út 27.5.2014 16:00:24
Nejhorším pytlákem je ten s povolenkou. Tak to bylo, je a bude. A tvrdit, že pytlákem je až ten odsouzený je novodobé zvěrstvo TEČKA.
Doufám, že nikoho takového nepotkám u vody, protože pak by mě museli chytit, obžalovat, odsoudit (mám dobrého právníka) a pak bych teprve byl uznán vinným z ublížení na zdraví.
Čtenáři této diskuse také sledují
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
Zlatá kaprařská malina1332
Těrlická přehrada - aktuálně !!!!14629
Krátkodobá kaprařina x9995
Waftersky - rady, typy, zkušenosti814
Zkušenosti se čluny Kolibri728
Domácí swinger - výroba624
ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8063
Dalešice ??8160
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 21.3 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 84 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 246 cm |
Kde to žije - kaprařina
7:32Krátkodobá kaprařina x 9996
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáKyjský rybník, Džbán 50908
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
PoŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...










