- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pomoc při výběru navijáku od MIVARDI popřípadně jiné, doporučte
Zdravím, chtěl bych se zeptat jakej by jste mi doporučili naviják mám pruty 3lb 3,90m od JRC contac tele, a chtěl bych k tomu nějaký naviják s baitem, preferuji i delší náhozy, našel jsem tyhle dva od MIVARDI, a chtěl bych se zeptat který z nich, popřípadně jiný který by jste mi doporučili ve stejné cenové relaci, Děkujihttp://www.usumce.cz/mivardi-navijak-kairos-7000.html
nebo
http://www.usumce.cz/mivardi-navijak-taurus-7000-novinka-2013.html
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Ngrygy99 - Profil | Čt 22.5.2014 7:34:42
NVanis - Profil | Čt 22.5.2014 2:19:02
Nčaďa - Profil | Čt 22.5.2014 0:46:32
NTomas Krlin - Profil | St 21.5.2014 17:07:31
Velikost civky ma vliv jen na to, kolikrat se musi rotor otocit dokola pro dosazeni stejne delky, neovlivni tlak vyvijeny na soukoli.
Takze cim sirsi civka (mysleno prumer, udela vetsi obvod), tim vetsi navin na jedno otoceni, tim mensi opotrebovavani soukoli uvnitr, protoze se musi mrnr tocit a naopak.
NTomas Krlin - Profil | St 21.5.2014 15:10:37
Kazdopadne je dulezity ten vnitrek, to soukoli, sneci atd...
Pokud prasaci pri vyrobe dali titerne prevody do navijaku s malym prevodem, tak je to stejne v haji nebo spise uplne na houby, kdo vi co, je v tom kairosu.
Jinak, pro zajimavost, "rozborky" vnitrku nekterych navijaku maji na www.haldorado.hu urcite stoji za projiti... ;)
NPalusko - Profil | St 21.5.2014 14:09:45
Napriklad tica cybernetic gg100 prevod 3,3:1 a navin 88cm na otocenie a penn sargus 2000 prevod 6,2:1 a navin 73cm. Bud si isty ze ten sargus posobi mensou silou pri rovnomernom navijani s tym prevodom 6,2 ako tica s 3,3... je to ako uz tu niekto pisal o fyzike :)
http://www1.fish-ing.cz/e-shop/navijaky/navijak-penn-sargus-sg-2000?vmcchk=1
http://www.sumec.sk/clanok/72/tica-cybernetic-gg-100-r/1/
NJarda Š. - Profil | St 21.5.2014 13:15:35
NTomas Krlin - Profil | St 21.5.2014 13:00:06
Neda mi to a napisu, co jsme nedavno s kolegy resili.
Predstav si, ze jedes na kole a do kopce preradis na "tezsi" prevod, je nejaky rozdil v ujete vzdalenosti? Rozdil je, ze se vice nadres, kdezto u "lehciho" prevodu bys akorat vicekrat slapal.
Rozdil je v tom, ze soukoli pri nizsim prevodu ma vetsi velikost ozubenych kolecek a sneku, cili vetsi pevnost jednotlivych zubu a tim "teoreticky" vetsi zivotnost. Protoze zkus ohnout tenky plech nebo hruby plech.
Teoreticky vzato, by i nizky prevod (vize se nadres) i rychly prevod (vicekrat se otoci s mensim usilim) mel fungovat stejne, jen u toho rychlejsiho by mohlo dojit k drivejsimu opotrebeni soukoli.
NPalusko - Profil | St 21.5.2014 9:56:49
N*Shimi* - Profil | Út 20.5.2014 20:37:52
Nmironda - Profil | Út 20.5.2014 18:59:10
NYoraq - Profil | Út 20.5.2014 15:35:40
Koukni sem: http://www.chytapust.cz/Navijaky-s-volnobeznou-brzdou/Okuma-Navijak-Longbow?varianta=13470
NMalda512 - Profil | Út 20.5.2014 15:31:44
NMalda512 - Profil | Út 20.5.2014 15:31:36
...
Nctvrtmile - Profil | Út 20.5.2014 15:19:10
Nmolca - Profil | Út 20.5.2014 11:16:14
NAnýzový dědek - Profil | Út 20.5.2014 10:36:59
NAnýzový dědek - Profil | Út 20.5.2014 10:34:19
Klidně si pokud nezavážíš daleko můžeš vzít 6000 ku.
350m /0,30mm je myslím dostačující kapacita u 6000ky u 7000 je 440m/0,30mm
NBullteriér - Profil | Út 20.5.2014 10:26:55
Za normálních okolností platí toto:
Převodový poměr navijáku příkladem 5,2 :1 znamená, že na jedno otočení kličkou se otočí rotor navijáku 5,2 krát. Stejný naviják s poměrem otáček 4,1 : 1 navine na jedno otočení méně vlasce, je tedy pomalejší.To tedy znamená že s výšším převodovým poměrem se bude rotor namáhát více při těžkém stahování olov s dálky...
Dnes sice konstruktéří jako např u Shimana vyrábí nizký převodový poměr a zárověn to umí navinout na jedno otočení kličky dost vlasce..Nejsem technik,takže přesně nevím jak to funguje,ale držením se zakladního pravidla je více než rozumné...
Nmironda - Profil | Út 20.5.2014 10:16:05
NAnýzový dědek - Profil | Út 20.5.2014 10:15:20
Co se Kairosů týče, tak asi na opravdu těžkou kaprařinu bych je nepoužil. Ale na běžné chytání třeba i se zavážkou nejsou špatné.
Ovšem těžko říct jak by se choval při rybě 10+ kg. To otestováno nemám.
N*Shimi* - Profil | Út 20.5.2014 10:10:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NBullteriér - Profil | Út 20.5.2014 10:03:48
Kaprový naviják,který je určen nebo chceme ho používat pro daleké hody je lepší aby měl menší převodový poměr...Pokud má naviják velký převodový poměr a budeme stahovat těžka olova s velké dálky,tak převodovka s tím to poměrem je více namáhaná a tím pádem i rychleji poruchová...
Samozřejmě berme to jen technicky.Prakticky to může být i jinak,protože záleží jak se kdo chová k navijákům apod...
Pravdou ale je že pokud budeme preferovat opravdu těžkou kaprařinu,tak navijáky s menším převodovým poměrem jsou lepší.Dále je pak otázkou jestli se tyto navijáky vůbec hodí na těžší kaprařinu,což myslím že ne..Autor ale podle otázky do extrému nepůjde,takže dostatečné..tak i tak Taurus je lepší..
NAnýzový dědek - Profil | Út 20.5.2014 9:53:36
N*Shimi* - Profil | Út 20.5.2014 9:46:31
N*Shimi* - Profil | Út 20.5.2014 9:40:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
mironda - Pokud se ti Kairos líbí, tak si ho klidně kup. Od kolegů na něho slyším chválu. Já bych ale spíš zvolil Taurus, je novější (na tom ale zase až tak nesejde) nicméně má převodový poměr 4.1:1 a to je super. A za ty prachy? Pohoda.
NAnýzový dědek - Profil | Út 20.5.2014 9:33:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=-1&zadal=17903
Ale doporučuju si je v krámě dobře prohlédnout a hlavně oblouk překlapěče, zda je pevně v úchytech, aby nevypadával.
Nmolca - Profil | Út 20.5.2014 9:27:52
http://www.nikl.cz/p2675-okuma-longbow.php
http://www.chytapust.cz/Navijaky-s-volnobeznou-brzdou/Okuma-Navijak-Longbow?varianta=9817
Kde to žije - kaprařina
2:51NKrátkodobá kaprařina x 9995
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNKyjský rybník, Džbán 50908
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.











