MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Prečo hovoríte prútu delička ?

Keď to tak vezmem úplne z nadhľadu, tak vlastne VŠETKY súčasné prúty sú delené na niekoľko kusov, teda sú to deličky :-)

Autor diskuse: Edgar
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 14.10.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N miki St 20.10.2004 17:31:52
Spinner: Je to přesně tak, jak si myslíš. S např. osmičkou se chytalo tak, že jsis udělal montáž podle hlubky třeba na první 4 díly a ostatní jsi vysunoval a zasunoval, dle potřeby. Jednou jsem to zkoušel, ale je to pakárna.
N Spinner - ® Út 19.10.2004 19:12:22
miki:Tou dobou jsem byl rybářské batole takže nevím. Že by se třeba biče skládali naopak jako dělička?Nebo se bič zasunul a vysunul?
N miki Út 19.10.2004 17:40:59
Spinner: Tak to máš pravdu. Já takhle vodil kapra bez gumy. Na víc to bylo s klasickým bičem, tak si to dokážeš představit.
Mimochodem, víš jak se dřív nahrazovali děličky, když jich nebylo a přesto byly podmínky nemyslitelné pro použití klasického biče???
N Spinner - ® Út 19.10.2004 11:35:22
miki:jednou při zdolávání kapra jsem odděloval a zase spojoval snad 6x :-) Osmička s 1 amortizerem není to pravé na lov kaprů :-)))
N miki Po 18.10.2004 17:41:04
pepe: Zkus se někdy podívat na nějákej závod v LRU a hned ti bude jasné, co to obnáší. Ten prut pochopitelně nerozkládáš po všech dílech, ale oddělíš jej-po záseku ryby- třeba jen jednou, max. dvakrát.
N BoBo - ® Po 18.10.2004 8:50:09
O' Shea: Je to těžký, ale myslím, že pravdu má v podstatě Edgar, pojem skládací prut vystihuje lépe teleskop, něž třeba několikadílný kaprák... (nebo instant Fischerman:-)
P.S. Myslím, že pojmenování vliv na funkci nemá :-))
N O' Shea Po 18.10.2004 7:54:10
Dělička je podle mě plavačková záležitost, ale v poslední době se tak říká všemu, co se dá rozebrat a složit. Tak jsem slyšel třeba -dělička na těžko, na přívlač atd.
Proto si myslím, že přijatelnější název, je skládací prut. Vlastně se tomu tak říkalo až do doby rozšíření plavačkových děliček v Česku. Ale rybám je to jedno ...
N pepe - ® Po 18.10.2004 7:28:23
Ježíš, při zdolávání ryby postupně rozebírat 15 metrovej prut, dokážete si to někdo představit ? Viděl jste to někodo v praxi ???
N miki So 16.10.2004 19:41:58
A rovněž by muselo být super, mávat s tím bidlem 3hodiny ve větru.
N Spinner - ® So 16.10.2004 15:33:13
Já jsem někde kdysi dávno našel článek o lovu na děličku.Ten chlapík měl v ruce 17 metrovej prut.Zajímalo by mě kolik vážil.Muselo to být, ale super, když si představím, že bych měl svoji 13 ještě o 4m delší :-)))
N Salám - ® Pá 15.10.2004 12:11:19
Dělička je bič někdy i 15m dlouhej, u kterýho se odkládají při stahování udice jednotlivé díly. Dost lidí, včetně mě, nesprávně říká dělička i všem děleným prutům, ne však teleskopům. Teleskop zůstane teleskopem(nic proti nim) Mimochodem pamatujete jak Huml v 1. díle Chalupářu kupuje ten ultragigamalej teleskop, to je legendární scéna, kterou naprosto zbožňuju.:-)) Ten samej prut sem viděl někde v reklamních hnojích v TV magazínu a propagoval ho tuším pan Zedníček, nemáte ho někdo, jakej je?:o))
N O' Shea Pá 15.10.2004 11:58:54
Poslední dobou jsem několikrát zaznamenal názory, že teleskop je předchůdcem děleného prutu. Trošku se tomu podobá i to, co tady napsal miki.
Domnívám se, že úplně první pruty byly vcelku, pak přišly dvoj a trojdílné pruty skládací. Zprvu to byly převážně bambusáky. První teleskopy u nás odhaduji tak na 70á léta. A kdo je měl byl "frajer" a my méně majetní jsme mu záviděli. Potom někdo přišel na to, že co se funkčnosti týče, jsou skládací (dělící) pruty přeci jen lepší než teleskopické. Takže výrok "teleskopy jsou krokem zpět" je i není pravda .
To ,že existují obě varianty souběžně, dokazuje, že každá z nich někomu vyhovuje. Jó, asi už jsem starej.
N miki Čt 14.10.2004 14:42:35
Dělička-tak se dříve říkávalo dlouhým prutům na závodní plavanou. Konkrétně šlo o neteleskopické pruty, které se oddělovali-odkládali po záběru a záseku ryby. Postupem času se tento termín rozšířil i na kvalitní grafitové pruty matchové a kaprové, které se sem začali dovážet ve dvou až třech dílech. Tenkrát jich ovšem nebylo a proto, když někdo řekl:"jdu chytat na děličku" každý věděl o co jde.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits Sada Nádobí Freeway | SLEVA 54%

Za 699
Velmi praktická sada hrnců pro pobyt v přírodě, která svou výbavou bez problémů pokryje všechny potřeby rybáře při pobytu u vody. Všechny hrnce mají žáruvzdorný, nelepivý teflonový povrch. Velmi praktické jsou skládací rukojeti. Skládací rukojeti poskytují kompaktní rozměry při transportu.

akce, rybareniPřístřešek Fox Ultra 60 Camo Brolly System

Za 10.829
DOPORUČUJEME!!! Nová verze oblíbených Camo přístřešků s předním panelem od firmy Fox. odáváno s plně odnímatelným předním panelem Ultra Brolly Camo Full Front,

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel rybář a kamarád z...

Zemřel velký rybář a kamarád Jarek Konrád z Chropyně Mnoho let byl na piskáči v Záříčí náš společník a pohodový přítel. Bez něho už to není ta pravá krásná rybařina.Mnohokrát jsme nic nechytli ale...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.jvrp.cz www.jvrp.cz

Naší vášní jsou ryby a rybaření ve všech jeho podobách.Největší kamenná prodejna v ČR s vlastním e-shopem nabízí nejlepší sortiment pro...