MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Morava 18 , 16

Znáte to tam? Co ríkáte na každoroční vypouštění?
Podle mě je to nejlepší způsob jak zdevastovat rybí obsádku a ekosystém řeky. Nechápu čím by se to dalo omluvit.

Autor diskuse: petr ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 18.9.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Moravadream - ® Út 3.11.2009 16:56:20
Barynka >> jako podle mě by taky nemusela být každý rok..jinde na moravě trvá vždy + - 4dny
N Barynka - ® Út 3.11.2009 14:10:38
Moravadream >> takhle otázka je 5 let stará :) Ale podle mě je srážka zbytečně dlouho, je pravda, i když čert ví...
N Moravadream - ® Út 3.11.2009 14:07:34
takže: tato otázka je zcela stupidní. je tu už naprosto stejná a nechápu, že ti ji mm schválil. samozřejmě že srážka je nutná, nejsme tu jen mi rybáři, a nemůžeme hájit pouze sebe. jez se musí vyčistit, je to pro dobro celého olomouce, protože povodně nikdo nechce, proto je nutná srážka. srážka=čištění jezů a korita. druhá věc je regulace řeky v neobydlených územích. pokud si tuto otázku založil, aby ses jednoduše dozvěděl jak lehce zarybařit, tak ti dám dobrou radu. vem prut a běž sám k vodě. morava je nevypočitatelná..bohu dík..a jinak na nic nepříjdeš než vlastní pílí.
N paia - ® Út 3.11.2009 13:59:25
pokud se náhodou někdo podivoval nad tím, proč je v Nových Zámkách nad Litovlí v Moravě málo vody, tak je to tím, že se momentálně bagruje jez, mlýnskej náhon je plnej vody.
N Barynka - ® Út 3.11.2009 13:54:33
musím říct, že se tohle děje stále a je to podle mě zbytečný
N hraji - ® Čt 23.9.2004 16:12:13
petr: opravuji ... osud té vody .... Jinak moji předci pocházejí z Dubu nad Moravou. A jako malý jsem na Moravě v Dubu chytal ryby.
N hraji - ® Čt 23.9.2004 16:10:57
petr: tak tento úsek Moravy moc neznám, ale mám pro tebe radu. Nevím jestli se ti bude líbit, ale příště až bude to koryto zase takto vypuštěné, tak zavolej na Českou inspekci životního prostředí v Olomouci a nahlas havárii. To je tvoje "povinnost" občana a není naopak tvou povinností zjiš´tovat, zda se vypuštění dělo legálně. Ať si orgán státní správy na úseku ochrany životního prostředí zjistí, zda je to vypuštěno legálně a proč a hlavně, pokud to bylo vypuštěno neoprávněně, potom nastupuje represe proti tomu, kdo neoprávněně vypustil a tím způsobil úhyn škeblí (chráněných živočichů). Pokud ti leží na srdci osoud té vody, tak to uděláš, i když to samozřejmě bude mít nároky na tvůj čas a aktivitu.
N petr - ® St 22.9.2004 17:15:00
Mám na mysli úsek od Hradiska v Olomouci až po obec Bolelouc u Dubu nad Moravou. Zahrnuje to tři splavy - "u plynárny" v Olomouci, Mve Tážaly a Mve Bolelouc. Letos byl vypuštěn úsek asi 12 - 15km. Na těch splavech nic viditelně neopravovali. Celí úsek jsem projel a nikde se nic nečistilo ani neopravovalo. Na suchu zůstaly škeble a pár raků. Srážka trvala asi týden. Celkově se taky celý rok na Moravě nic moc nedá chytit. Absence rybých přechodů v dnešní době nemůže nikoho překvapit.
N Rush - ® St 22.9.2004 10:50:57
Carlos: A který úsek se vypouští ? Já chodívám obvykle jen na podzim na přívlač na M 18, ale nikdy jsem nic takového nezaznamenal, i když víc než polovinu vody odvádějí náhony.
N Carlos - ® Út 21.9.2004 22:34:44
Já asi vím, o čem mluví - byli jsme tam chytat na několik dnů a jednou jsme přišli k řece a nevěřili jsme vlastním očím : řeka byla vypuštěná !!! deset metrů široké a přes tři metry hluboké řečiště bylo prázdné a uprostřed v bahně jen malý potůček.
N hraji - ® Út 21.9.2004 19:37:05
Znám Moravu 18, byl jsem tam o víkendu lovit a popravdě řečeno, nechápu, co máš svým dotazem na mysli. Zkus být konkrétnější. Pokud vím, 18 leží v CHKO Litovelské Pomoraví, tak tam moc zásahů nepřipadá v úvahu.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas Feeder křeslo London

Za 5499
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením


akce, rybareniSTARFISHING - Bivak Deluxe N1 + zimní přehoz - výprodej

Za 9999
starfishing - bivak deluxe n1 + zimní přehoz - výprodej


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...