Petice proti bobru evropskému .

Byli byste pro aby byl Bobr vyškrtnut ze seznamu ohrožených druhů ?
Jste ochotní pomoci s organizací petice ?
Nenechme to zajít tak daleko jako s Kormoránem a pojďme zkusit něco uděla.
Vkládejte fotky z vašeho okolí po řádění Bobra .
Autor diskuse: Makrelobíjec - Profil , 11.4.2013 všeobecné - ostatní

Podepíšete ?

A) Ano40%

B) Ne20%

C) Tady lze podepisovat ,ale má to pouze symbolickej význam.http://www.petice24.com/petice_za_vyazeni_bobra_evropskeho_ze_seznamu_ohroenych_druh40%

D) Aby měla petice nějakou váhu tak musí být vlastnoručně podepsaná . Kdo chce at mi napíše do sz svůj mejl a já mu zašlu formulář k vytisknutí .Petici pak zašlete na uvedenou adresu .0%

Od 19.11.2013 hlasovalo 5 čtenářů.

Sintrix - Profil | Pá 12.4.2013 14:35:51

Tohle jsem našel na netu : http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/298847-na-r​ybare-zautocil-bobr-a-prehryzl-mu-tepnu-muz-na-mist​e-vykrvacel.html
I když s tématem nesouvisí. Já jsem pro regulaci, nikoli vymýcení, bobra.

    freddys - Profil | Pá 12.4.2013 14:27:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    gregyn >> Vždyť já tady taky celou dobu píšu, že je to o dialogu. To je rozumný řešení. Ten kdo tam žije má svůj, samozřejmě velmi subjektivní (což neznamená špatný, ale ovšem ani správný) názor. Naopak není odborník může mít zase až moc nadhledu. Dobré to spojit, samo to nefunguje ani z jedné strany. A to, že není odborník, jako odborník je jasné. Ne všichni to jsou úředníčci z Prahy co celý život sedí na zadnici v kanclu. A naše pseudo-ochranáře radši neřešit, to máš pravdu.

      Palusko - Profil | Pá 12.4.2013 14:26:22

      Makrelobíjec >> keby nebolo cloveka nie su ziadne ohrozene druhy ani ziadne premnozene druhy, vyvoj by sa uberal prirodzenou evoluciou. Chod sa pozriet do amazonskej dzungle, rovnikovej afriky alebo ruskej tajgy, toto su este zachovane povodne biotopy, kde kazde stvorenie bojuje o prezitie, aj clovek. A tak by to podla zakonov prirody malo byt. Vecsinu sveta uz vsak clovek znasilnil a chce aby vsetko bolo tak ako to vyhovuje len jemu. A ked si nejaky bobor zacne stavat svoju hradzu alebo vydra zozere ryby ktoru by inak zozral clovek, tak ich oboch vyhubi, ak nahodou dovtedy neskapu zo znecisteneho prostredia same.

        GRUPA - Profil | Pá 12.4.2013 14:19:36

        Píďa2 >>
        ...a šmudla.
        :-)
        Šmudlíku, to je vtip.

          GRUPA - Profil | Pá 12.4.2013 14:18:48

          .

            Píďa2 - Profil | Pá 12.4.2013 14:16:16

            Mrtvej bobr, dobrej bobr. A taky kormorán, vydra, volavka, mořskej orel, ledňáček, vodník Česílko a...

              Makrelobíjec - Profil | Pá 12.4.2013 14:12:21

              Musím jít bavte se prosím je jen o tématu .

                gregyn - Profil | Pá 12.4.2013 14:08:39

                freddys >> Nemyslim si že by laický pohled na věc mohl být na škodu.Velká spousta odborníku zastávajici se návratu puvodních druhu pocházi z velkych měst a tudiš si mysli,že na venkov budou jezdit jak do ZOO.Naprosto je nezajímá,že tam kde tato zvířata žila už ted bydli taky lidé,že vam bobr zniči zahradu,vydra vyžere potoky a kormorán zdevastuje veškeré řeky.Vubec by je nanapadlo,že zmyje kterou u nás na Valachoch vysypali ke Stanovnické přehradě se lidí nebojí tím pádem muže byt velmi nebezpečná atd...Jenže někde se přijed rekreovat nebo tam trvale žít je velký rozdíl,nemyslíš?To nemluvím o vlčích hlídkách a řádění rysa,po kterém jen za včerejšek a dnešek zustalo ve Vel.Karlovicich 5ks srnčí zvěře.Zavěrem né všem odborníkum duvěřuji a už vubec né vše co je psáno je realita.Tyto zvířata sem bezpochyby patří,ale v omezené míře a né že si nějaky ochranář vzpomene,že do hor patři medvěd skakne ho koupit do cirkusu a vypustí ho do lesa.Takto nějak se to děje

                  Makrelobíjec - Profil | Pá 12.4.2013 14:05:33

                  šumava >> rád přivítám každou radu a pomoc .
                  Co bys navrhoval ty ? Já fakt myslím ,že bobr bude do budoucna velkej problém a chci na to upozornit .

                    šumava - Profil | Pá 12.4.2013 14:02:32

                    Makrelobíjec >> ok nic ve zlém.

                      Makrelobíjec - Profil | Pá 12.4.2013 14:00:22

                      šumava >> dík za typ mrknu .

                        vahaj - Profil | Pá 12.4.2013 13:53:17

                        gregyn >> Viděl jsem území zdevastované lidmi v zájmu něčeho ????, viděl jsem spoustu území zdevastovaných kormoránem, viděl jsem spousty území zdevastovaných divočáky, ale pořád u mně vyhrává ten člověk.

                          Makrelobíjec - Profil | Pá 12.4.2013 13:52:59

                          vahaj >> proč zabíjíš mravence , komáry ,klíštata atd všechny zvířata se chovaj přirozeně . Nikdo ho nechce vyhubti jen ho vyškrtnout se seznamu ochrožených drůhu . Už dávno není ohroženej tak jako kormoš ,špaček atd

                            šumava - Profil | Pá 12.4.2013 13:42:06

                            gregyn >> chtěl jsem ty, co to zajímá nasměrovat k přečtení odborného a přesto i pro laika jakým jsem i já zcela srozumitelného dokumentu, řešícího výskyt bobra v komplexních souvislostech způsoby ochrany, kde, kde ne, proč ...atd. Předešlo by se zde nikam nevedoucím debatám které dřív nebo později přejdou k osobním urážkám a ještě by se kdo má zájem dozvěděl spoustu zajímavých věcí. Pokud nemáte zájem (mn. č. ne vykání) je možno samozřejmě setrvat v mikrokosmu MRKu a dokola se dohadovat o věcech které jsou vcelku známé. Je to každého volba.
                            P.S. říci o někom že o něčem ví kulové, není v případě pravdivého tvrzení urážka, ale pouhé konstatování.:-)

                              freddys - Profil | Pá 12.4.2013 13:36:26

                              gregyn >> Mohl vám to napsat bez urážek, to je pravda. Na druhou stranu je dobrá rada se seznámit s již existujícími programy.

                                gregyn - Profil | Pá 12.4.2013 13:29:43

                                šumava >> Tak proč se do této debaty pouštíš?Vždyd tě nikdo nenutí tady stracet čas.Tvuj názor akceptuji,ale možná by si měl jit raději debatovat mezi nějaké odborníky a né tady urážet.

                                  freddys - Profil | Pá 12.4.2013 13:26:42

                                  GeoG >> Neznám, ale nejsem místní a ani přímo z oboru. Ale když tam někdo takový je, je třeba zkusit hledat řešení společně. On je často problém, že levá ruka neví co dělá pravá. A pak to dopadá...

                                    gregyn - Profil | Pá 12.4.2013 13:20:50

                                    vahaj >> Asi opravdu nechápu.Možná,že by skutečně bylo lepší přemístit lidi,treba na jinou planetu,ale oni by ji stejně zničili,že?Nejlepši bude vyhladit!Nikdo tu přeci nemluví o nejakém vibijeni,ale snad sám chapeš,že pokud něco škodí je třeba těm škodám zamezit.Viděl si vubec bobrem zdevastované uzemí?Navíc se zde bavíme o škodách spusobenych bobrem,člověk příjde na řadu aš příště:)

                                      šumava - Profil | Pá 12.4.2013 13:16:16

                                      já bych všem co tu tak velmi diskutují a mnohdy nemají páru o čem, doporučil, aby si přečetli : ,Návrh programu péče o Bobra¨ jde o materiál zcela volně přístupný na netu, vypracovaný odborníky a posuzující bobra a jeho činnost nejednostranně a velmi rozumně. Možná Makrelobíjec pochopí, že ve své snaze něco dělat nenašel Ameriku. Jo a na rozdíl od zdejších iniciátorů, lze předpokládat že autoři vědí o čem píší.

                                        vahaj - Profil | Pá 12.4.2013 13:14:25

                                        jurasoft >> Ty už jseš úplně mimo.