(NE)Vystavení povolenky na počkání.

Ahoj rybáři, rybářky. zakládám tuto diskusi z několikaletého hněvu na mojí organizaci. Zajímalo by mě, zda se v jiných organizacích máte lépe, nebo jsem moc náročný.
Takže k věci: Začátkem roku musím dojet odevzdat povolenku. V polovině února mi příde složenka, kterou musím zaplatit členskou známku. (V baráku jsme 3 rybáři) každému přide vlastní složenka, kterou musím zaplatit3x 22Kč poště za převod. Z účtu nelze odeslat peníze-Je vyžadován kontrolní ústřížek. Po odesláni musím dojet do výdejny povolenek a odevzdat legitimaci, rybářský lístek a ústřížek o zaplacení. Nejdříve druhý den je povolenka připravena k odběru. Nemluvím o mém sourozenci, který ani povolenku hnedtak nedostane, protže nemá rybářský kroužek-né jeho vinou. Brigády: Brigády platím jako dospělý 900Kč. Odpracovat si je je nemožné-taková privilegia mají jin známí členů organizace. Taková situace zde panuje několik let. Dnes jsem si byl naivně pro povolenku s rybařinou v autě s doměním po včerejším telefonátu, že nejni problém si dnes povolenku vyzvednout jak mi bylo řečeno. Jsem natolik rozhořčen, že toto je poslední rok v dané organizaci, diky které každý rok projedu nesmyslné kilometry (mám to celkem z ruky....)

Prosím vás o podělení se se zkušenostmi.
1. Je u vás možné odvézt starou povolenku a ihned přivezt novou?
2. Je možné si odpracovat brigády?
3. Kolik platíte za brigády, pokud si je neodpracujete?
4. Je možné mít novou povolenku hned od nového roku?
Autor diskuse: peky29 - Profil , 5.3.2013 všeobecné - RŘ, MO, svazy

peky29 - Profil | Út 5.3.2013 13:42:07

Jak zde párkrát bylo napsáno že kecám, tak mi nějak uniká proč bych to dĕlal. Nejsem to pro pomlouvání ale pro zjištění jak jste natom vy a zda nejsem moc narocnej.

    vládaz - Profil | Út 5.3.2013 13:41:53

    1. ano
    2. ano
    3. 1000.- (dospělí, děti nevím)
    4. ano - úřadují v hospodě v sobotu a neděli, naposledy i před Silvestrem
    MO Zliv JČ kraj
    Radím - pryč od nich, hňupů
    PS: Obdivuji tvou trpělivost..

      Bendour - Profil | Út 5.3.2013 13:40:48

      takže v plzni to chodí takhle první týden v Lednu zajedu k mé organizaci v plzni odevzdám zaplatím 2900kč za roční celosvazovou povolenku beru ještě tak 3 další povolenky pro kamarády ktery to mají přes 100km okamžitě mi vystaví povolenku novou 2 výdejní místa naprosto bez front otevřeno pondělí až pátek.naprostá spokojenost bez problémů

        Venca888 - Profil | Út 5.3.2013 13:28:56

        peky29 >> hele a víš proč takový organizace jako je ta tvoje existujou? Protože se vždycky najde dostatečný množství blbců, který ji podporujou. Stejně jako se najde dostatečný množství blbců, který živěj obchody, kde se prodává zkažený maso, buřty bez masa a okrádaj zákazníky. Nebo restaurace s prachbídnou obsluhou, kde neuměj vařit.
        Vedení takovejch MO/obchodů/restaurací nemá důvod k aplikaci změn, který vyžadujou úsilí nebo peníze... takže finálně hlupáci a neschopáci nejsou ty ve vedení, ale ty, díky nimž můžou fungovat.

          bremic - Profil | Út 5.3.2013 13:27:38

          peky29 >> Nejlepší je takové MO nepodporovat členstvím.

            Miraryb - Profil | Út 5.3.2013 13:26:52

            peky29 - >> A nehoupeš nás tak trochu?
            1. nemáš vyplněnou kartu a pokud někoho, nebo něco kritizuju, uvedu taky o koho, nebo o co jde.
            2. tvůj rok narození 93, chytáš od roku 97. Možné je sice ledasco, ale první kapřík by tě vzal do vody vykoupat.
            3. pokud nás teda nehoupeš, tak jsi u té MO dost dlouho a aby jsi už dávno mohl poznat, jak to tam chodí, a tak mohls už dávno změnit rajon.
            Ať se ti daří Mira.
            edit: než jsem to napsal, už jsi tam dal ten Želiv.

              Anýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 13:22:46

              peky29 >> To, že chtějí od dětí peníze za brigády je věc vaší MO a lze to změnit na VČS podáním návrhu na úpravu tohoto.

                voivod - Profil | Út 5.3.2013 13:19:48

                peky29 - >> Pryč od nich.
                1 ano
                2 ano
                3 500
                4 ano

                  peky29 - Profil | Út 5.3.2013 13:18:51

                  Tak co to tady čtu, tak moje organizace je opravdu mimo. Pokud chcete teda vědět, jaká to je tak Mo Želiv. Členů tam je cca 250 a skoro všichni místní. Přespolní jsoou u konkurenčních lepších organizací. Přide vám normální že od dětí chtej peníze za brigády? Letos mám zato že 400kč ale nejsem jíst. Kdyby je radši poslaly uklidit okolo vody... Ale peníze sou peníze. Tudíž žádné brigády. Přitom okolní organizace za dĕti nechtějí nic..

                    janhardyovka - Profil | Út 5.3.2013 12:43:26

                    Jsem z MO Nový Jičín a nikdy a nikdo koho znám jsme takové problémy neměli.Dokonce ze začátku roku tam hospodář sedí i ve dny,kdy nejsou úřední hodiny a povolenku vydá každému kdo tam přijde i v dopoledních hodinách ať nejsou odpoledne fronty.Za brigádu se platí700Kč,můžeš si ji odpracovat,není problém.Určitě změň organizaci.

                      Barbusek - Profil | Út 5.3.2013 11:41:36

                      peky29 - >> z tvého popisu se divím, že ta MO má ještě nějaké členy.. :).
                      Já sumář úlovků posílám poštou a pak někdy nakráčím s penězi a mám nový papíry. Teď jsem měnil MO z důvodu velkých front a vzdálenosti z mého bydliště. V nové MO to funguje stejně.

                        Makrelobíjec - Profil | Út 5.3.2013 11:37:04

                        peky29 - >>
                        1 ano
                        2 ano
                        3 500
                        4 ano
                        5 vydávaj už v prosinci
                        6 vydají mi to i když tam pošlu třeba manželku
                        7 vše se platí na místě stačí vystát frontu :)
                        8 to ti teda nezávidim já bych je tam poslal do p´ˇe takovym spůsobem ,že by mě sami vyhodili :)
                        9 zkoušels sis někam stěžovat ?

                          karloson® - Profil | Út 5.3.2013 11:32:45

                          peky29 - >> Ahoj, no to je na palicu. Jsem u MO brno. Tuším že od půlky ledna do půlky března každej víkend dopoledne se úřaduje. Dojdu a podle lidi většinou za půl h odcházím se vším všudy. Brigády pět set, nebo metrák kukuřice, nebo máš možnost si to odpracovat. Tak neváhej a prchej od tam pryč . po dohodě papíry už v prosinci

                            Butchi - Profil | Út 5.3.2013 11:24:02

                            1. Ano
                            2. Ano
                            3. 800 Kč
                            4. Ano

                            Změň organizaci.

                              rosin - Profil | Út 5.3.2013 11:18:02

                              1.ano když se to překryva s vydejem 2.ano 3.1500 kč 4.ano povolenky vydavaji hned prvni vikend lednu

                                computerfish - Profil | Út 5.3.2013 11:16:54

                                Rozumím tomu, že se velká MO bojí vybírat hotové peníze protože MO má kancelář někde v odlehlé tramtárii a někdo by je mohl po cestě s penězi okrást. Proč vám chodí složenka až v polovině února když odevzdáváte povolenku v lednu přičemž byste si ji snad mohl vyzvednout při návštěvě, to můj prostý selský rozum nechápe. Protože jste neuvedl MO, tak vám nevěřím.

                                  knedlicek12345 - Profil | Út 5.3.2013 11:15:59

                                  hoj 1. ano je to možné
                                  2. možné toje , ale člověk musí mít zájem dělat za ty prachy :-)
                                  3. 600
                                  4 ano.

                                  napiš email do českýho rybářskýho svazu, at tam pošlou dozorčí komisi, a oni to prověřej a když zjistej nedostatky, jakože si myslím že určitě zjistej, aspon chyby v učetnictví, chybějící podklady o zaplacení nečeho atd, to maj všude, tak tam ty kontroly budou chodit často.a dostaneš co potřebuješ :-)

                                    Pedro1 - Profil | Út 5.3.2013 11:14:11

                                    ano
                                    ano
                                    500 kč
                                    ano

                                      Anýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 11:11:30

                                      computerfish >> Jo je to tak- bohužel bafuňáři to dělají tak jak jsem napsal níže a proč to nejde změnit jsem popsal též.

                                        computerfish - Profil | Út 5.3.2013 10:56:57

                                        Anýzový dědek - 5.3.2013 8:45:36 >>zvládneš to jednou návštěvou.