(NE)Vystavení povolenky na počkání.

Ahoj rybáři, rybářky. zakládám tuto diskusi z několikaletého hněvu na mojí organizaci. Zajímalo by mě, zda se v jiných organizacích máte lépe, nebo jsem moc náročný.
Takže k věci: Začátkem roku musím dojet odevzdat povolenku. V polovině února mi příde složenka, kterou musím zaplatit členskou známku. (V baráku jsme 3 rybáři) každému přide vlastní složenka, kterou musím zaplatit3x 22Kč poště za převod. Z účtu nelze odeslat peníze-Je vyžadován kontrolní ústřížek. Po odesláni musím dojet do výdejny povolenek a odevzdat legitimaci, rybářský lístek a ústřížek o zaplacení. Nejdříve druhý den je povolenka připravena k odběru. Nemluvím o mém sourozenci, který ani povolenku hnedtak nedostane, protže nemá rybářský kroužek-né jeho vinou. Brigády: Brigády platím jako dospělý 900Kč. Odpracovat si je je nemožné-taková privilegia mají jin známí členů organizace. Taková situace zde panuje několik let. Dnes jsem si byl naivně pro povolenku s rybařinou v autě s doměním po včerejším telefonátu, že nejni problém si dnes povolenku vyzvednout jak mi bylo řečeno. Jsem natolik rozhořčen, že toto je poslední rok v dané organizaci, diky které každý rok projedu nesmyslné kilometry (mám to celkem z ruky....)

Prosím vás o podělení se se zkušenostmi.
1. Je u vás možné odvézt starou povolenku a ihned přivezt novou?
2. Je možné si odpracovat brigády?
3. Kolik platíte za brigády, pokud si je neodpracujete?
4. Je možné mít novou povolenku hned od nového roku?
Autor diskuse: peky29 - Profil , 5.3.2013 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ncomputerfish - Profil | Út 5.3.2013 10:54:40

Anýzový dědek >> Nové povolenky (kupony) jsou k dispozici koncem listopadu, možná i dříve. Je jen na libovůli funkcionářů, kdy si kupony vyzvednou a rozhodnou se vydávat povolenky na příští rok. Ale vždy je to už v prosinci.

    NBest 7 - Profil | Út 5.3.2013 10:34:32


    1- ano
    2- ano
    4- 700 kč
    5- ano

      Nteam77 - Profil | Út 5.3.2013 10:25:03

      1. ANO
      2. ANO
      3. 600,-
      4. ANO

        Nctvrtmile - Profil | Út 5.3.2013 10:18:38

        Ahoj.Pamatuju,že v roce 2011 jsme chytali na silvestra,a potom od 5 ledna 2012 až do zamrznutí 22.ledna.Brigády si většinou odpracuji,jinak stojí 10 hod 600 kč.Takže vloni jsme při odevzdání starých papírů vzali rovnou nové.

          Ncvajda - Profil | Út 5.3.2013 10:03:01

          1.ANO 2.ANO 3.500 4.už v prosinci

            NJarda Š. - Profil | Út 5.3.2013 9:55:02

            peky29 - >> V naší MO:
            1. a 4. Možné to je jen v případě, že se individuálně dohodneš s hospodářem, který povolenky vydává.
            2. a 3. Brigády je možné odpracovat, kdo neodpracuje platí 100 Kč za neodpracovanou hodinu při povinnosti 10 hodin ročně.
            Zaplatit z účtu na účet u nás lze, ale pak musíš čekat, než účetní dostane výpis z účtu a dá tě na seznam těch, co mají zaplaceno, tedy mohou dostat povolenku. Povolenky se vydávají v úředních hodinách na počkání, na vydání mimo úřední hodiny se lze dohodnout s hospodářem (u mládeže s vedoucím RK).

              NLadineeek - Profil | Út 5.3.2013 9:42:42

              1. ANO
              2. ANO
              3. 1200,-
              4. ANO

              Přestup do jiné organizace, dle tvého popisu je to jediné rozumné řešení.

                NFishky - Profil | Út 5.3.2013 9:40:47

                peky29 - >> jsi moc náročný, já povolenku stále ještě nemám, i když jsem vše potřebné splnil k 11.2.2013 :-) ale zítra už mi nervy taky rupnou a půjdu se zeptat, kde to sakra vázne :-))
                PS: jinak přestoupit do jiné MO je maličkost a při správné volbě nemusíš ani zvednout zadek od stolu při vydání nové povolenky - je 21. století, jen v některých MO maj ještě minulé tisíciletí a taky si to náležitě užívají :-)

                  NPetr.J - Profil | Út 5.3.2013 9:34:56

                  Jsem v Kladně, starou povolenku hodím do poštovní schránky a když si jedu pro novou, bývá přede mnou tak 1-2 lidé, za 10 minut je vše vyřízeno najednou, brigády 600 Kč, spokojenost, nehodlám nic měnit. V takové organizaci bych nebyl ani náhodou.

                    NWopicak - Profil | Út 5.3.2013 9:32:26

                    u nás to funguje podobně, platba členství přes složenku (asi by se dalo dohodnout zaplatit ji v e-bankovnictví, ale v životě jsem promrhal víc než 25kč nebo co to stojí tak neřeším), v ostatním to u nás funguje lépe, lístek na povolenku brigády si lze odpracovat

                      NBobertik - Profil | Út 5.3.2013 9:28:57

                      peky29 - >> TAk v takové organizaci, bych už dávno nebyl.

                      1. ANO
                      2. ANO
                      3. 300
                      4. ANO, ale tím rozhodně nemyslím, hned 1. ledna, ale i o takových už jsem slyšel, sice je nikdy neviděl, ale slyšel. I když v tom taky není problém, jen se musí chtít. Někdo mi říkal, že to vyřizoval 31. prosince a taky to šlo.

                        NAnýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 9:17:13

                        kakr >> Ano, ale k odsouhlasení takového návrhu je třeba nadpoloviční většina a tu nikdy nedosáhneme, protože u vody má každej milon kydů co by jak by, ale na schůzi mlčí a pro rozumné návrhy ruku nezvedne skoro nikdo.

                        Ale to je buhužel ten kámen úrazu. Dědky zajímá akorát , kdy se nasadí a kolik se nasadí....-((((

                          Nkakr - Profil | Út 5.3.2013 9:11:24

                          Anýzový dědek >>
                          Proč odvolávat výbor, stačí navrhnout změnu výdeje povolenek by člen mohl lovit od 1.1. organizačně je to možné, nechat schválit a je na výboru aby vše zajistil.

                            NAnýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 9:09:36

                            libryb >> Nemusím nikoho ukecávat, prostě to tak je. Že jsou líní si je vyzvednout na ÚS nejsem schpný ovlivnit.

                              NRváč - Profil | Út 5.3.2013 9:08:30

                              U nás v Olomouci je to o něco jednodušší.
                              1. Platba nové povolenky je možné elektronicky - tím pádem můžu mít hned 1.1 zaplacenou známku a ostatní věci a hned jak ovdezdám povolenku starou tak si můžu vyzvednout novou.
                              2. Máme hodně příležitostí - především úklid kolem revírů a dále a 2 rybochoná zařízení, kde od dubna do října je každou sobotu brigáda.
                              3. 800 Kč
                              4. viz bid. č1

                                NStarc55 - Profil | Út 5.3.2013 9:07:40

                                U nás je to tak, že 2. ledna odevzdám povolenku, zaplatím členství a potvrzení o splnění brigád, když ne, zaplatím bridády, zaplatím povolenku + 10,-- Kč za BPVRP a za 10 minut mám vše, co potřebuji. Pokud není fronta. To co máte u vás je neuvěřitelné a snad ani nemyslitelné.

                                  NAnýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 9:07:11

                                  Venca888 >> Tohle neovlivním, na to by nás musela být nadpoloviční většina na VČS, aby se dal odvolat výbor MO a to tady asi nikdy nebude.Dědkům je to jedno.

                                    Nmarw_84 - Profil | Út 5.3.2013 9:05:45

                                    Ahoj, letos si budu dělat svůj první RL a povolenku a chtěl jsem se zeptat, jestli budu rovnou platit i za brigády, nebo až na konci roku. Díky

                                      Nkopik - Profil | Út 5.3.2013 9:04:54

                                      peky29 - >> ahoj, tak takove problemy jako ty u nas nastesti nemame, 1) je to u nás možné, muj deda odevzdává povolenku nekdy okolo 10-15 ledna, zalezi jak to vychazi a hned si bere novou (vyjimnkou je tento rok protoze se delaly nové clenské karty na ktere se cekalo tyden) 2) brigady si u nas odpracovat muzes vbc neni problem, terminu brigad je haba děj cca tak 30-40dni) jaro-leto kazdy vikend jedna brigada a na podzim vylovy, uklid kolem rybnika atd 3) za brigady u nas platis 800 za dospelého, 4) na tuto otazku jsem odpovedel hned v te prvni, petruv zdar

                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 5.3.2013 9:04:20

                                        RST >> Máš asi pravdu, že záleží, kdy si je MO vyzvedne na ÚS.
                                        Ale bohužel toto nejsem schopen nijak ovlivnit. Takže buďto se s tím smířím nebo můžu jít jinam.