Zajímá sportovní rybáře původ ryb vysazovaných do rybářských revírů?

Stále probírané téma genofondů, chovných linií atd.... mezi produkčními rybáři a poslední dobou i v rybářských časopisech. Zajímá však vůbec sportovního rybáře odkud ryby jsou, jak byly odchovány..., nebo jen stav zarybnění a velikost vysazených ryb?
Autor diskuse: Jakub Vávra - Profil , 21.2.2013 všeobecné - ostatní

Zajímá mě původ vysazených ryb?

A) Ano38%

B) Ne57%

C) Nevím co to znamená5%

Od 22.2.2013 hlasovalo 77 čtenářů.

Nfotojakes - Profil | Pá 22.2.2013 21:44:09

nofish >> prevít je slabé slovo:-) Když to s ním přeženeš, všechny rostliny, které nestačí sežrat utečou na břeh:-) Já jich dávám na rybník jen 10 ks ročně, právě aby mi nezlikvidoval tu rozmanitou vegetaci ve vodě. Pokud se začne na rostlinách podepisovat, změní se zarybňovací plán a všichni ulovení půjdou do kouře.

    NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:41:46

    nofish >> Tak jasné, nějaké výhody to má, že populace tolstolobiků a amurů jsou vlastně takto kontrolovatelné. :-) To s tou střevličkou mám odzkoušené z jednoho obecního rybníčku, jaký to má vliv na dravce - štiky a okouni tam jsou neuvěřitelně mohutné, protože co nához čeřenu, to 30 rybiček těchto střevliček - dokonce vytlačily prakticky i karase stříbřité úplně, kteří jsou taky na přemnožování experti ... Už tam není po nich ani vidu a ani slechu.

      Nnofish - Profil | Pá 22.2.2013 21:36:23

      MAXXSKATER >> stevlička je potvora, ale třaba kdyby se někde přemnožila, vylítla by tam pak nahoru populace okuše a candáta. To by byla alespoˇk něčemu.
      Ad Amur. Dej s ním pokoj tvl... Je to pěkný prevít. Podívej se, kolik našich ryb se přirozeně vytírá na vodní rostliny. Je to obrovská část ryb a k tomu počítej, že když není kam tak se na rostliy vytře hromada ryb co je "zrova nevyhledává"... prostě skoro jakkákoli ryba když "bude zle". A co žere amur? A teď si dej dokupy 5+5... :-) Příroda není blbá. Proto tu nemáme zvířata co žijou jinde a oni nemají ty naše...

      edit: Kdsyž vidím tu debatu, tak dodávám, že samozřejmě myslím přirozený výskyt a přirozený výtěr.

        NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:33:48

        Pošťák Pet >> :D Kéž by ryby žraly kormorána a nebylo to naopak. :-)

          NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:33:14

          Sven >> Tjn, to je jasný. Možná jsem to napsal trošku nešikovně, možná jsi to špatně pochopil. Je jasné, že se tady u nás uměle vytírá, dokonce jsem to i jednou viděl živě. :-)

            NSven - Profil | Pá 22.2.2013 21:32:00

            MAXXSKATER >> nemusí být nutně odněkud jinud :-))
            Amur se běžně, uměle vytírá v tuzemsku.

              NPošťák Pet - Profil | Pá 22.2.2013 21:31:51

              MAXXSKATER >> nebo za kormorána :D

                NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:30:57

                Pošťák Pet >> Tjn, taky by mi to nevadilo, kdyby se tady u nás tahle ryba přirozeně vytírala - kdyby to tak šlo vyměnit třeba za střevličku východní nebo karase stříbřitého, to by byla parádička. :-)

                  NPošťák Pet - Profil | Pá 22.2.2013 21:27:04

                  MAXXSKATER >> Ajó Amur..... to s rozmnožovánim je špatný.....

                    NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:23:57

                    nofish >> To máš pravdu, třeba o takové střevličce východní to platí prokazatelně. :-)

                      NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:21:58

                      Pošťák Pet >> To si děláš srandu ? :-) Je z řeky Amur v Číně a Rusku ... Jelikož se tady u nás ani přirozeně nerozmnožuje, tak musí být nutně odněkud jinud - jeho počet je závislý jenom na vysazování.

                        Nnofish - Profil | Pá 22.2.2013 21:20:28

                        rover >> Amur mě nedostal do úzkých. Je to nepůvodní druh, ale defakto nejde ani zaškatulkovat, potvora jeden :-)
                        Hlavně nevím, jestli jsem se tu "neseknul" už dlouho jsem neřešil jak to je, ale nějak tak jak jsem napsal. A Amur potvora se ne a ne množit. I když někteří lidé si občas myslí, že se jim amuři vytřeli. Mají kolikkrát metráky malých amurků na hektar vody .... takových těch s namodralým bokem.

                          NSven - Profil | Pá 22.2.2013 21:17:29

                          Jakub Vávra >> co konkrétně ti nesedí ?

                            Nrover - Profil | Pá 22.2.2013 21:17:20

                            nofish >> Ten Amur tě dostal do "úzkých" ... :-)

                              Nnofish - Profil | Pá 22.2.2013 21:13:02

                              MAXXSKATER >> ono už je to trošku složitější. Původní, nepůvodní... Našel legislativa zná takovou "kličku". Když se, u nás nepůvodní druh, po několik generací prokazatelně rozmnoží a vytvoří samostatně fungující populaci, stává se z něj druh původní.
                              Pak jsou tu druhy "nepůvodní, invazivní" - ty stát nerad a o populacích se nemluví.

                              Ber to jenom orientačně, dlouho už jsem tuhle problematiku neřešil a nerad bych, abys to co jsem napsal, bral doslovně a pak to předával dál i s případnou chybou.

                                NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 21:09:33

                                kakr >> Myslím, že odvést je prostě není dobré. Hypofyzace jde dobře i přímo u vody jen je to trochu náročnější na přípravu. Nevím jak je to u Vás, ale vždycky když se ty ryby odvážej jinam na výtěr, je mnohem větší riziko poškození těch ryb. Tím ale nechci říct, že to děláte špatně, nebo ryby poškozujete.

                                  NPošťák Pet - Profil | Pá 22.2.2013 21:09:27

                                  MAXXSKATER >> amur? a odkud je?

                                    NMAXXSKATER - Profil | Pá 22.2.2013 21:04:37

                                    Pošťák Pet >> Však to myslel celé ironicky .. Amur taky není původní druh, když už sem chceš tahat, že kapr není původní druh. :D

                                      NPošťák Pet - Profil | Pá 22.2.2013 21:02:32

                                      Mrknato >> Až na to že kapř není původní druh :-)))

                                        Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 20:53:01

                                        Jakub Vávra >>
                                        Když vytíráme reofilní ryby na revíru , tak jsou jen pro naši potřebu a v žádném případě se nesnažíme vymačkat co se dá, tedy vytřeme u vody a vrátíme zpět. Někdy je ale hypofýza nutná a to u vody nejde.
                                        Se synt. hormony zkušenost nemám žádnou.