Zajímá sportovní rybáře původ ryb vysazovaných do rybářských revírů?

Stále probírané téma genofondů, chovných linií atd.... mezi produkčními rybáři a poslední dobou i v rybářských časopisech. Zajímá však vůbec sportovního rybáře odkud ryby jsou, jak byly odchovány..., nebo jen stav zarybnění a velikost vysazených ryb?
Autor diskuse: Jakub Vávra - Profil , 21.2.2013 všeobecné - ostatní

Zajímá mě původ vysazených ryb?

A) Ano38%

B) Ne57%

C) Nevím co to znamená5%

Od 22.2.2013 hlasovalo 77 čtenářů.

rover - Profil | Pá 22.2.2013 20:52:08

Jakub Vávra >> Proč se za to stydět ...

    Jakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 20:48:46

    rover >> přímo v řece, metrod nás dvoupřepážkový haltýř a pohlavně roztříděné ryby

      Jakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 20:47:42

      kakr >> A to už je věc s kterou nesouhlasím, odvážet ryby od vody, čím více manipulace tím více škody.

      O ostroretkách vím, nevím kdo by měl chovné hejno podouství a už vůbec né parem.
      A o dávkovaném výtěru vím samozřejmě taky. Už jsem to taky zkoušel, ale hypofýza prý není tak účinná lepší jsou prý u parmy syntetické hormony. Ty s tím máš zkušenosti?? Jestli jo tak napiš.

        kakr - Profil | Pá 22.2.2013 20:41:14

        Jakub Vávra >>
        Byly pokusy držet generační parmy v příkopových průtokových rybnících, ale neosvědčilo se to.
        Je jednoduší generačky odlovit při tření na trdlištích, u parem je třeba problém,že se třou dávkově , je výhodnější generačky převést na líheň, hypofýzovat , vytřít a vrátit vodě. V MRS se parmou zabývá Třebíč.
        Generační ostroretky a podoustve se dají v pohodě udržet na rybníčcích ,soukromníci to tak běžně dělají.

          rover - Profil | Pá 22.2.2013 20:36:48

          Jakub Vávra >> Zřejmě v bojových podmínkách ...

            Jakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 20:34:14

            výtěr parmy nedaleko Beskyd

              Jakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 20:30:52

              Tomáš - Tom >> to je nádherná fotka

                Jakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 20:29:11

                kakr >> Dávno se vytírají a chovají, ale ne dlouho tomu je co se některé a nejen reofilní duhy drží v umělém chovu od plůdku až po generační ryby a pak se obnovuje generační hejno. Neznám nikoho kdo by měl chovné hejno parem nebo podouství. Jesi znáš tak prozraď, musí to být zajímavé.

                  Tomáš - Tom - Profil | Pá 22.2.2013 20:28:48

                  Třídění lipanů před výtěrem.

                    Tomáš - Tom - Profil | Pá 22.2.2013 20:15:45

                    Výtěr potočáka v Beskydech

                      Tomáš - Tom - Profil | Pá 22.2.2013 20:05:08

                      Myslím si,že je pro revíry možné odchovat jakoukoli rybu do větších velikostí ať je to potočák,lipan,ostroretka,tloušť nebo bolen,ale je potřeba aby po těchto rybách byl vznesen požadavek k chovatelům,kteří tyto ryby chovají.K lovu agregátem jen tolik,je to jeden ze způsobů jak získat generační rybu k výtěru,ovšem někdy tato snaha může být kontraproduktivní,protože při neodborném provedení a nezřídka kdy i při něm dochází k poměrně značnému poškození odlovených ryb,které se ovšem nemusí projevit ihned,ale třeba až měsíc po výtěru.Tím pádem dochází k ještě větší degradaci původních ryb v tocích.Navíc né vždy je možné třeba kvůlí zvýšeným průtokům agregát použít.

                        rover - Profil | Pá 22.2.2013 19:53:50

                        Mrknato >> Kája je "svůj", ber ho tak. Jinak celkem bez připomínek ...

                          piskothonza - Profil | Pá 22.2.2013 19:52:15

                          aqua57 >> v poho..)))

                            aqua57 - Profil | Pá 22.2.2013 19:50:50

                            piskothonza >> díky za reakci, zase jsem o malinko moudřejší...

                              piskothonza - Profil | Pá 22.2.2013 19:47:20

                              aqua57 >> proto jsem reagoval,jsou to víc původní druhy,než třeba kapr a candát..

                                Mrknato - Profil | Pá 22.2.2013 19:46:03

                                rover >> No co, dyk to je jen plotice a perlín..... Kapřovi, amuřovi bych hned na ranky přiložil léčivý obklad s klinikem a pro sichr propích měchýř a nasadil pijavici.....

                                Edit : těžba je těžba a když se kácí les, lítaj i třísky....

                                  aqua57 - Profil | Pá 22.2.2013 19:43:47

                                  piskothonza >> Zdar, nejsem odborník, ale měl jsem za to, že pocházejí z bývalého východního bloku...

                                    rover - Profil | Pá 22.2.2013 19:41:47

                                    Mrknato >> Taháš ty mřenky i se šutrama ...

                                      piskothonza - Profil | Pá 22.2.2013 19:39:29

                                      aqua57 >> ahoj,jeseter malý a jeseter velký jsou naše původní druhy a dalo by se považovat za původní třeba i vyza velká a ještě pár druhů kteří jsou původní v povodí Dunaje a Moravy...

                                        aqua57 - Profil | Pá 22.2.2013 19:30:53

                                        Mrknato >> Původní druh , a jeseter ? vlastně i amur ?